Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

mam nadzieje ze ma pasztety bo to glownie na nie bede nalatywala:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w temacie gosci to u mnie byla na cztery dni tylko mama i wczoraj pojechala, nie wiem czemu ale wylam jak nienormalna, nienawidze pozegnan, a przy takich pozegnaniach jak ktos do polski jedzie to zawsze mi za przeproszeniem zal dupe sciska ze ja tez nie moge pojechac... straszna ta tesknota jest... ale praktcznie za kazdym razem jak jade do Polski to nieswojo sie juz jakos czuje, pomimo ze nie jestem tu dlugo... no i ciesze sie z powrotu... takie rozerwanie...macie tez tak?? dopiero tutaj przeciez zrozumialam ta ciezka wtlaczana nam bezsensownie w szkole poezje poetow emigrantow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biancca8kwiat] to normalne co czujesz. Ja tak mialam tez cale...........................................................3 lata, jak jezdziam w te i z powrote. Az sama pukalam sie w glowe. A tak wogole czy ty nie moglas wczesniej do tego München sie przeprowadzic jak my z Dziunia987 tam bylysmy???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam na chwilke :) dzis wrocilismy ze szpitala, maly ma zoltaczke-niby normalna sprawa, ale wiie jak to jest z dzieckiem w szpitalu :o a do tego Madleen w domu :( no ale wszystko juz jest ok, maly lezal sobie w solarium troche ;) mam nadzieje, ze juz wszystko bedzie tak jak byc powinno nie zdazylam jeszcze nadrobic zaleglosci, i mysle ze tak szybko nie nadrobie, czas wolny poswiecam Madleen. no ale bede starac sie zagladac regularnie do Was pozdrawiam Wszystkie babki ;) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie nidawno wrocilam do kolezamki, ktora sie przeprowadzala. Oczywiscie zglosilam sie na ochotnika do noszenia jak osiolek. Ale czego sie nie robi...... A tak sobie pomyslalam , ze to bedzie dobry trening przed moimi przenosinami. Chwala Bogu za to, ze sama nie bede musiala nosic tych wszystkich ciezkich rzeczy..:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzbieta ja wlasnie ze trzy lata tu jestem... eh nawet nie mow o tej przeprowadzce to juz gadalisym od nie wiadomo jak dawan, ale caly czas cos nie wychodzilo i w sumie udalo sie dopiero teraz... tez wszystko na wariackich papierach, zostawilam prace gdzie dwa lata bylam (co z tego ze znienawidzona) i teraz tutaj trzeba wszystko od poczatku zaczynac.. no ale jakos bedzie, dopiero pare dni tu jestesmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Monachium jest piekne. A najbardziej lubilam chodzic w dwa miejsca: Olimpiaeinkaufzentrum i moj ukochany Deutchetheater. Musikale,itp. to moja pasa. Nawet ostatnio bylismy na Booliwood. Moja corka za tym szaleje i ja tez....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam późnym wieczorkiem u mnie ślubny więc same rozumiecie, ale ze znajomi dziś byli u już poszli to stary w łóźku śpi bo troszkę popili, co do tych mieszkań to naprawde trzeba mieć farta, mój mąż na początku płacił za 40m 570 e i to w dodatki 500 m od lotniska , średnio co 2 min coś lądowało i startowało, ale okolica piękna i \"spokojna\" uciekam do wyrka, bo zmęczona jestem... pozdrawiam babeczki serdecznie miłej nocki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Riley
no no nie mowcie, ze pierwsza jestem, wlasnie doczytalam to Co wczoraj natworzylyscie :D no troche sie nazbieralo ale na dluzsze pisanie nei mam czasu, szukam na gwalt kasety z tancam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja druga czwartkowo;) pozdrawiam co do polskich towarow to u mnie co sobote przyjezdza Lazar,Kulessa-ten ma kielbaski...mniam...:P i jeszcze jeden ale go nie pamietam-ponos ten ma niedobre:P,a i lazar zabiera paczki do PL jakby ktos byl chetny.Pozdrawiam i polecam pamieci linka w mej stopce:) milego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie za bardzo wiem o co biega ale \"klikłam se\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och belaiza to mi trąci perwersją ;-) a tak na poważnie to o jaką kasetę chodzi ? DVD, CD czy ViDEO ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobnie Vcd czyli diuze to cholerstwo jest ale mozliwe, ze tego nie przegralam z malej kasetki z kamery, wiec moze to mala kasetka. Ale wszystkie male kasetki juz przeszukalam i nie ma na nich tego kawalka, ktorego potrzebuje a duzej kasety tez nie mam a moze i mam ale nie wiem gdzie. To sa uroki duzego domu :P ale znalazlam za to poszukiwana przez nas folie do nadruku koszulek, no coz wcale juz nie potrzebna, bo kupilismy nowa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa to ty szukasz jakiejś swojej kasety , a ja myslałam że mozna ci jakoś pomóc i przesłać ten lub inny kawałak ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w brzuszek pajacykowi klikacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tam mialam nagrane tance, mam plytke CD z muzyczka i zapomnialam jakie sa ruchy do tych tancow :(, no nic 10 tancow pamietam a reszte bede improwizowac. A moze zmecze tak dzieci, ze nie beda chcialy wiecej tanczyc. A o pajacyku ostatnio zapominam gapcia jestem, kiedys klikalam codziennie a teraz dwa razy w tygodniu mi sie przypomni. Ale juz sie poprawiam. a jak tam paluszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi ja tez sie nad tym zastanawiam, wlasnie skonczyla mis ie polska musztarda a mojenezu to nawet nie przywiozlam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kabria
Cześc dziewczyny:)Nie było mnie tu kilka dni i nie mialam kiedy sie zaczernić ale musze się wkońcu za to zabrać...mam pytanie czy musze wymienić swoje prawo jazdy polskie na niemickie skoro mam już to nowe europejskie???Nigdzie nie mogę znalezc wzmianki na ten temat ale Wy napewno wiecie:):):)pozdrawiam:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZY KTOś WIE CO SłYCHAć U --- SUNHINE ?---- SUNHINE !!!---- jak nas czytasz to napisz choć czy wszystko u ciebie OKI ? 😘 no to laski do później ! idę teraz wymyć głowę jedną ręka :-o a wiecie co mój wąż powiedział jak na jego pytanie czy odkaziłam ranę odpowiedziałam przecząco ?(( no wiecie ja rozumiem że trzeba, ale jakoś nie mogłam się zdobyć by obejść się ze sobą tak brutalnie :-o zalewając prawię że amputowany i krwawiący opuszek \"silnie żrącą\" substancją)) no to on mi powiedział, że spoko, jak zaplastrowałam jakieś świństwo to zropieje i wtedy się przetnie i wyczyści :-o no to luzik :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dziuniu, ja cię nie pocieszę :-( my jesteśmy fanami majonezu kieleckiego , a właściwie to jesteśmy od niego uzależnieni , będąc kiedyś na \"głodzie\" majonezowym wypróbowywałam tu dostępne ale żaden ! ale t o żaden nie był w stanie nas usatysfakcjonować 😭 niektóre , zwłaszcza te jogurtowe to nawet wywalałam bo przekraczały wszelkie normy kwaśności łeee, poza tym to to trudno się doszukać takiego co by bez słodzika był 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o musztardę to nie powiem ,te z Turyngii nie są takie złe, np. BORN oryginalna regionalna z Erfurtu :-) no i nie wiem dlaczego ale jest różnica w jakim opakowaniu się je kupuje, nam najbardziej smakuje w takiej szklance na niskiej nóżce :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooooo! machnęłam wpisa w samo południe :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o prawko, to nie trzeba juz wymienia. Mamy UE. Nasze tez wazne. Choc podobno sie czasami czepiaja, bo ciut inne oznaczenia mamy na swoich. Ale nie dac sie zastraszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja caly czas w kartonach siedze. Moze sobie jz na nich legowisko zrobie? A propos przeprowadzek. Wczoraj podczas noszenia kartonow,niemieccy znajomi mojej kolezanki pochwalili mnie , ze dobrze mowie po niemiecku. Fajnie uslyszec takie slowa od nich :D Dziunia to przy tesciach troche wypoczniesz??? Jo 24 - jak tam twoj synek sie czuje? Anulka26 praca kobiet w domu nie ma konca. Jedyny na to sposob, to pogodzic sie. Albo nauczyc dziecko samemu po sobie sprzatac...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja caly czas w kartonach siedze. Moze sobie jz na nich legowisko zrobie? A propos przeprowadzek. Wczoraj podczas noszenia kartonow,niemieccy znajomi mojej kolezanki pochwalili mnie , ze dobrze mowie po niemiecku. Fajnie uslyszec takie slowa od nich :D Dziunia to przy tesciach troche wypoczniesz??? Jo 24 - jak tam twoj synek sie czuje? Anulka26 praca kobiet w domu nie ma konca. Jedyny na to sposob, to pogodzic sie. Albo nauczyc dziecko samemu po sobie sprzatac...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×