Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

No wlasnie wtedy po takich \'\'dziwnych\'\' snach staralam sie zwracac uwage co sie dzieje, bo pere znajomych tez mi mowilo o snach i ich znaczeniach, ale w moim przypadku raczej nic sie nigdy nie sprawadzlo. Stety czy niestety:) A u Was zdazylo sie juz, ze sny cos \'\'przepowiedzialy\'\'??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kabria
Hey:) Dziewczyny wybaczcie że jeszcze nie jestem na czarno ale zupełnie nie mam czasu,ciągle gdzieś zabiegana a mam takie wazne pytanie POMÓŻCIE!!Jadę na dwa tyg. z córką do Polski za 1,5 tyg. boję się jednak naglośnionej SEPSY i wiem że warto byłoby córkę zaszczepić tylko nie mam zielonego pojęcia gdzie się udac czy do rodzinnego ogólnego czy do dziecięcego i czy może się orientujecie czy tę szczepionke na MENINGOKOKI musze wykupić w aptece czy to już u lekarza zaszczepią bo dysponują takimi szczypionkami???Sory że wpadam tylko z zapytaniami ale nie mam kiedy usiąśc do kompa i się wyrelaksowac:( Dziękuję Wam z góry za jakiekolwiek informacje,moze jesteście bardziej w temacie:)Boję się tej cholernej SEPSY,pochłonęła już w Polsce tyle dzieci:(:(:(:(pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sienna77-Moja kuzynka mieszka juz 10 lat w niemczech i dalej ma problemy jeszcze z gramatykom ,ona ma dwie coreczki i od kilku lat wychowuje je sama tez niemiala z kim zostawiac dzieci i niechodzila na kurs,a dzisiaj tez jedna kobitka tam byla co mieszka w D juz 12 lat i mowila tak samo jak ja ona to ma zato 4dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabria-moja siostra niedawno szczepila dzieci,i wiesz oni do polski te szczepionki sciagali z niemiec bo w polsce to maja z tym problem,musisz wczesniej zamowic,i trzeba poczekac kilka dni W polsce szczepionka kosztuje 150zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kabria
Dzieki:) a powiedz mi gdzie zmawiala siostra te szczypionki??? w aptece tutaj w niemczech bo niewiem czy dobrze skumałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kabria
amidala123 a orientujesz się ile tutaj bedzie kosztowala taka szczepionka????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traszka 1
dziewczyny ile w Niemczech kosztuje starter do kom albo karta telefoniczna zwykla ( i jak to sie nazywa)-gdzie to kupic i ile kosztuja bilety na metro-bardzo prosze o odpowiedz bo wybieram sie pierwszy raz i nie wiem jak sobie poradze zwlaszcza ze slabo znam niemiecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kabria
STARTER DO KOMÓRKI KUPOWALAM ZA 15 EURO W SKLEPIE ALDI I MIALA W TYM DO PRZEGADANIA JESZCZE 10 EURO,DOŁADOWANIA TO MINIMUM 15 EURO:)AAAA TO BYLA PROMOCJA TE 15 EURO NA START A TERAZ MOŻE KOSZTOWAĆ COŚ OK. 20:)ALE BADZ CO BADZ ALDI,JA Z MĘZEM KUPILISMY I ROZMAWIAMY DO WOLI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Telefonkarte, a ile kosztuje bilet na metro to nie wiem :( metra u nas niet. To chyba zalezy od miasta i od tego ile chcesz tym metrem jezdzic. Wiekszosc osob kupuje pewnie miesieczne i jezdzi caly miesiac wszystkimi srodkami komunikacji miejskiej w cenie biletu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem (bo do tej pory uzywalam:) to w Monachium jest np partner karte na jeden dzien, do pieciu osob na innenraum za 9 euro, a na trzy dni za 21 euro... zwykla pojedynczy bilet chyba kolo dwoch euro, a miesieczne to zalezy na jakie strefy, od jakiej godziny itp ale jakos od 40 euro chyba sie zaczynja. http://www.muenchen.de/verticals/Mobilitaet/Oeffentlicher_Nahverkehr/Tickets%2c_Tarife/136458/31_1_Tickets.html Dziunia-chyba rzeczywisice warto zaczac dokaldnie obserwowac swoje sny i wydarzenia po nich... znasz jakis godny polecenia sennik internetowy moze?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak chodzi o startery to kiedys mialam telecom, teraz korzystam z o2, placilam okolo 20 euro... uzywamy oboje o2 i w sumie powinno byc taniej, ale rzeczywisice jak chodzi o porownanie z aldkiem to ceny sie nie umywaja, tez juz sie zastanawialm nad zmiana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traszka a moze Ci chodzi o karte do automatu? Jo jak tam prasowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia ... no nie wiem? Moja imterpretacja snu wyszla niestety inaczej, ale to tak jak powiedzialam kokezance zalezy od interpretacji osobistej i .....wiary! Co do kart telefonicznych....to tez zalezy. Niektore firmy akurat w danym momencie maja angebot i jest tanio + jakies tam minuty do wygadania. Tylko, ze potem najmniejsze doladowanie to 10 czy 15 e. Kabia..ja na twoim miejscu bym sie tak nie przejmowala. Bo na dobra sprawe byly masowki do szepien na wszystko: szalone krowy. drob. kaczki . itp. ale to tylko niepotrzebny stres. Moze dowiedz sie czy naprawde jest taka potrzeba.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z wieczorka, to prawda ze w polsce dużo było przypadków sepsy, ale nie wiem czy od razu trzeba szczepić, najlepiej zapytaj lekarza on tobie doradzi mam przyjaciól, bagatela, małżenstwo obydwoje lekarze, co prawda on gin ona urolog, syn w lipcy 3 latka skończy a posocznice załapał w kościele, ale na szczęście w takim prowincjonalnym miasteczku jak moje mamy dobrych pediatrów, to małemu szybko podali to co trzeba i po 3 dniach mały był sobą, Jo nadrabia wpisy za resztę, a ja chętnie oddam troszkę prasowania, nie ma dużo ale nie LUBIĘ prasować, idę sobie zaraz poleżeć i odpocząć trochę, a na później to zostawiłamm jak któraś fajnie nazwała, jazdę na mopie, bo moje dziecko zrobiło sobie na laminacie tablicę do rysowania, wszyskie kolory tęczy mam na podłodze.... no na ścianie też, ale to w końcu jej pokój....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i deszczu u nas keine.... zapowiadali taki deszcz a tu tylko muchy sikały przez 10 minut a moje selery i pory to uschną z pragnienia, bo wam nie mówiłam ale też mam taki mały ogródek, ale tam to głównie moja mama się rządzi.. ja tylko kupuje co trzeba a ona całą \"brudną \" robotę robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jeszcze oczywiście dla wszystkich pozdrowienia...... Jo liczę na ciebie jutro, bo zapowiada się ciężki dzień w pracy a tak to chociaż na 5 min się oderwę, spokojnej nocy i słodkich snów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia k 🌻 te pory to tak dla nas, na zachete? tO JA PROSZE ; BO LUBIE, a co??? WOlno mi . Wiecie, ja chyba wariuje, za tym moim, oczywiscie. Bo widze, ze znowu sie zaczyna. Siedzenie w domu. Zeby wszyscy do mnie przychodzili, raz w tyg. zakupy..... Oszalalam...................... Ale tak brak....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traszka 1
bardzo dziekuje dziewczyny za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z ranka mamy w koncu ten upragniony deszcz...:-) leje od rana, nawetsię do pracy spóźniłam bo tak mi się przyjemnie szło.... trala lala la..... prawdziwie majowy, cieplutki, mokrutki poranek...🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzie Gingera ? bo jej chciałam kliknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i udało mi się zacząć dzionek, oczywiście nie licząc tej pomarańczy co spać nie może a ciekawe jak tam mariechen na swoim urlopie? też bym se pojechała, ale to nie mój czas :-( a jak tam nasze maluszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia, trzymam kciuki, mam nadzieję ze do rękoczynów nie dojdzie, no i że żelazko podda się :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no, nie żebym zyczyła mu szybkiej śmierci... :-) tak tylko na trochę do lamusa :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia no prawdziwy facetr :D u as leje, pory i selery podlane :D. A ja skaleczylam sie w opuszek i boli oj boli ale wiecej na ten temat wie JO, ktora wlasnie zasypala lawina prasowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera klikamy klikamy :D punkciki od cioc leca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Limes
Limes wejdz na www.onet.pl i na samym dole szukaj-SENNIK-wszystko tam jest.hejka.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traszka 1
jeszcze wam przeszkodze-w jakich miejscach takie karty do komorki sie kupuje np na lotnisku? jakies kioski jak w Polsce?z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×