Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

trochę jeszcze muszę dopracować środkowe sploty :-p ale duma i tak mnie rozpiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ Nie bede sie chwalic, ale moja intertretacja byla raczej trafna. Malutka_de🌻 moze potwierdzic. Chodz nie powiem o co chodzi. hahaha Malutka_de🌻 mala sliczna, juz obejrzalam. A sennik polecam ten, calkiem jasno wyjasnia... http://www.sennik.forall.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes 🌻 jesli klikniesz na ten sennik i wpiszesz rodzice, a pozniej siostra, to pokarza ci sie inne mozliwosci. Sama zobacz co wyjdzie, po co mam znowu zadrzec z Dziunia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja karty przez internet nabyłam, a doładowanie to mi teraz sami z konta ściągają jak potrzebuje (to bardzo praktyczne bo jak jestesmy gdzieś bez dostępu do internetu to nie muszę się martwić że mi braknie i szukać jak tu dokupić parę minut, a z kafejek na mieście to dygam się logowac do banku) więc ja ci nie pomogę :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...zaraz zaraz a moja chałeczka na śniadanie wam nie smakuję 😠 ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czemu jeszcze nikt się nie ślini ?! . . a teraz z innej beczki - w przedszkolu mojego syna facet zmajstrował takie iglo z tunelem z wierzby i to--- żyje--- będzie sobie tam rosło i się zieleniło (ciekawe tylko co z kleszczami :-( ) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e46fb21da983e20d.html ****************************************************************************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traszka 1
dzieki za odpowiedz i jeszcze jedno -chodzi o Monachium jak sie wysiada na lotnisku i chce sie dotrzec do miasta to jak sie nazywa taka kolejka czy metro i bilet w kaliej cenie-nie zdenerwujcie sie za moja namolnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo chala to moj ulubiony rodzaj chleba :) pamietam jak chodzilam z babcia po chlebek do piekarni i dostawalam taka ciepla chalke mniam jeszcze dzis czje ten zapach. a potem maslo i mleko. pycha. ale obiecalam Wam przepis na najlatwiejsza drozdzowke w swiecie. 1/2 szkl oleju, 1 szkl mleka, 1szkl czkru, 3 cale jajka, szczypta soli, kostka drozdzy. wszystko wsypac, wlac do miski przykryc i odstawic na kilka godzin (na noc) nie mieszac i nie ugniatac. Na drugi dzien dosypac 1/2 kg maki wyrobic mikserem (koncowki do drozdzowki - te spiralne) lub reka. Wlac do formy (srednia blaszka jest chyba najlepsza) jak troche podrosnie wlozyc do zimnego piekarnika i piec ok godziny w 170°C ja daje na wierzch owoce, ostatnio na czasie jest rabarbar. no i kruszonke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traszka my sie wcale nie denerwujemy :) a kto pyta nie bladzi. Napisz jeszcze gdzie konkretnie chcesz dotrzec, bo mozesz wybrac sie U-Bahn, S-Bahn oder Strassenbahn w pewne miejsca mozesz dojechac jednym z tych srodkow lokomocja ale sa miejsca gdzie np U-Bahn nie dociera, na wszystko bilety sa w automatach wiec potzrebujesz drobne pieniazki ale pewnie w jakims kiosku tez mozesz kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Traszko...Z tego co ja pamietam kolejka jest tylko jedna:Sbahna, potem musisz sie przesiadac na inna S albo Ubahn, taka, ktora bedzie dla ciebie odpowiednia (W zaleznosci gdzie jedziesz). A cen nie pamietam. Poza tym mozesie juz zmienily Jo24 🌻 za chaleczke dziekujemy, wlasnie jem na sniadanko.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traszka 1
dzieki serdeczne ja po poludniu napisze dokladne miejsce ale dzieki wam juz sie tak nie boje pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo-chaly mi nie wchodza,za to szalas bedzie 1-klasa jak caly sie zazieleni no i maly przystojniak chyba trenuje na modela;) a poza tym dziewczyny nie macie jakiejs rady na stronki schlekera i müllera,od wczoraj chyba juz z 10 razy ladowalam zdjecia do zrobienia i jak juz bylam prawie gdzies kolo 70 zgjecia po godzinie wciagania fotek stronka mi sie zamyka i psinco z fotek i wszystko od nowa syzyfowa robota;( a ludziska sie upominaja o fotki Olivera i inne ,a nie wszyscy w posiadaniu kompow i dvd :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traszka na polskiej
stronie alegro masz startery niemieckie i to tanio t-mobile na karcie 5 euro za 7 zł, vodafone tak samo e-plus na karcie 10 euro za 20 zł po co przeplacac jak mozna w polsce tanio kupic tutaj link http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=189067988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera - ten mały przystojniak przy tunelu to mój własny , osobisty młodszy syn ;-) i faktycznie niezły z niego model :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo dziewczynki!!! Witam !!! Jo 24, Twoje chalki wygkadaja tak apetycznie, oj musza smakowac. A jak slicznie wyrosly!!ho ho ho Na\" Shreka \" tez kliknelam tylko nie wiem czy to jeszcze aktualne:) A zdjeca Waszych dzieciaczkow sliczne .Tylko juz sie pogubilam Ktore jest ktore:) Ale to przeciez niewazne bo\" Wszystkie dzieci sa nasze\" Pozdrawiam. Alisaria http://i82.photobucket.com/albums/j277/hugohu/4.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia -- raczej do gina :-D :-D :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabria-niewiem ile w niemczech kosztuja te szczepionki,moja siostra zalatwiala te szczepionki u lekarza.Masz racje ze chcesz zaszczepic dzieci,wiesz na dzieciach niepowinno sie oszczedzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczyn :5 dag , 4 łyżki cukru, 1 szkl. mleka, 25 dag mąki ciasto : 75 dag mąki, zaczyn, 1 szkl. mleka, 3 jajka, sól, 10 dag masła do posmarowania : jajo i tu nastepuje to całe ble ble ble z zaczynem i inne czary mary, a że lubie na skróty to zrobiłam jak w przedwczorajszym reportażu o chałkach - stąd ten pomysł się narodził by jednak piec;-)- jak chcecie możecie się chrzanić z tym zaczynem ale ja rozbebłałam jajka z mlekiem, solą i cukrem, wlałam to do mąki, i rozdrobniłam na to drożdże i masło no i zagniatałam zagniatałam zagniatałam zagniatałam.... jak już zagniotłam to pod ściereczkę i czekałam! potem cześć artystyczna;-) (na tym etapie mozna dodac rodzynki) i na blachę , potem znowu czekałam, czekałam no i dalej to wiadomo posmarować rozbełtanym jajkiem nasypać co kto ma :-) ja miałam mak i do piekarnika i tu uwaga!!! ja zapodałam Umluft - to wiadomo- krócej i temp. niższa, no i chałeczka z wierzchu chrupiaca , znaczy się wyschnięta po wierzchu, trwało to 30-35 min 180-190 C , ale następnym razem nastawię normalnie i podejrzewam, że wtedy wyjdzie mi bez \"skórki\" , wtedy to :50-60 min 190-200 C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym programie to nawet nie bełtali jajek z mlekiem tylko od razu jak leci surowce do mąki srrru !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie oszczędzam na dzieciach a nie szczepię jak leci ! dziewczyna ma rację że rozważa za i przeciw !!! szczepionki obojętne dla zdrowia nie są i lepiej sprawę przemyśleć! czasem mniej znaczy więcej ! i z oszczędnością nie ma to nic wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo 24 , oj fany ten Twoj maly urwisek widac, ze to takie zywe sreberko wszedzie chce wejsc i wszedzie go pelno :) lubie takie zywe dzieciaczki! A chalki tez upieke tak mi smaku narobilas, wlasnie chcialam Cie prosic o przepis:) Ale Dziunia byla szybsza pewnie tak jak ja ma na chalki smasczka.. podrawiam i dzieki za przepis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ale szybko zapisujecie te strony! wpadam na moment i za kazdym razem jest coraz wiecej do czytania, nie nadazam niestety :( u nas ok, pozdrawiam wszystki9ch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos do ciezarowek.... kiedys pisalysmy tutaj o tych matach do lozeczka, ktore kontroluja oddech, i jezeli dzieko przez 20 sek nie oddycha to daja alarm... dobra rzecz- kupilismy AngelCare, nie bylo tanie 150 euro. no i sek w tym, ze nie kazdemu i nie zawsze sie przyda, a czasami moze sprawic klopot :( otoz: nasz synus spi teraz u nas w sypialni-ze wzg na to ze karmie, mate zalozylismy, ustawilismy, bylo ok, tyle ze takie male slonce budzi sie w nocy co troche i trzeba gon wyciagac, wkladac, wyciagac... a jezeli dziecka nie ma w lozeczku- a urzadzenia za kazdym razem sie nie wylaczy to mata wykrywa bezdech i daje alarm- uwierzcie mi nie nalezy on do cichych (no i dobrze), po jednej nocy mialam tego dosc, odlaczylismy mate i oddalismy ja do sklepu. Jezeli dziecko spi w sypialni to nie zdaje to egzaminu, jezeli w swoim pokoju-jak najbardziej! zastanowcie sie jak bedziecie kupowac :) a poki co ja jestem najlepszym urzadzeniem :) wy napewno tez ;) caly czas marudze, ze maly moglby przesypiac po kilka godzin, a jak tylko przez 10 min spi i nie pomrukuje to zagladam do lozezka ;) no tak to jest z nami .... teraz dzieciaczki spia, mam wiec chwile, jutro niestety wyjezdza juz moja mama :(, no ale juz na poczatku czerwca jade z dziecmi na kilka tygodni do Polski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rany Limes ! najpierw wichura potem gradobicie :-p jakiś zagrożony teren normalnie ;-p a my chyba pójdziemy na basen po obiadku bo taka pogoda barowa :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×