Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

zobaczymy co mój różowaty :-(powie na dodatkowa dawkę chloru , może od jutra będę chodzić w jakimś czadorze ;-) taki czador to nawet nie głupi pomysł , ile czasu zaoszczędzić można rano na stylizacji ;-) no to pa ! 🖐️ a na obiad może złapie parę takich koników jak na zdjęciu :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do klikniec to wczoraj mi cora to wytlumaczyla ,co tydzien 5 z najwieksza iloscia klikniec dostaje karton cheetosow,a tych kilku za nimi jakies pudelko na zetony:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gingera, chętnie bym kupiła, ale jeszcze tyle nie zarabiam.... ale piękny domek... my przechodzimy grype jelitową, mała żyga, leci jej po nogach, aż mi się wyć chce, nie umiem jej pomóc i aż mnie serce ściska jak płacze ze brzuszek boli, podaje jej smecte i nic więcej, wody ma pod dostatkiem, ale jak długo można wytrzymać na wodzie.... co za drażniąca reklama discovery u góry, u was też tak mruga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo brzdąc super, tylko te iskierki w oczach, po mamie czy tacie? oj, będzie chyba z niego nie zły łobuziak... i jak co wtorek idę na magde m i odrobic niemiecki, skorzystam, póki mała jeszcze śpi, bo jak znam życie niedługo się obudzi miłej nocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia k-sprobuj choc troszke kisielu w nia wlac-taki polplynny zeby szlo go wypic.Dobre i na biegunke i na podraznione gardziolko,krtan ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera🌻 domek niczego sobie, ale niestety nie ten rejon D. A miliona jeszcze tez niestety nie wygralam:P KasiaK🌻 zdrowka dla was. JAK \"wam\" przejdzie rzyg... to podobno najlepiej ryz podawac, ale ,absolutnie bez zadnych dodatkow, mawet masla.:D CHOLERKA OD RANA JACyS LUDZIE MI LAZA. Ja nie wiem, Nachmieter szukam czy co?!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes-inferior no i o to chodzi;) kto ma wiecej kompow w domu i rozne IP to smigac na kazdym ,cos licho idzie mimo ze Limes x 4 limes dla Ciebie🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo, domek piekny ale przy tylu balkonach wydaje mi sie ze tam pare rodzinek mieszka.Bym kupila gdybym forse miala :D Kasia tutaj niemieccy lekarze na takie choroby daja zazwyczaj paluszki do jedzenia bo sie na nic innego niema ochoty i otrzymuje sie söl ktöra organizm stracil.A tak pozatym to Cola do picia.Nie wiem ale czy chodzi tutaj o ta kofeine czy cos innego. Ale co jest jeszcze bardzo wazne zeby mineralia pic bo wlasnie poprzez to ze göra i dolem leci wszystko zostaje wyplukane. Möj dözy syn mial cos takiego 2 razy jak byl maly i trwalo to göra jedna noc.Ale sa ludzie ktörzy to dluzej maja.Zazwyczaj lerzy sie jak wyplute przez psa gumowce :-)) jakies 3 dni.tak to przynajmniej w moim otoczeniu sie zdarza. Ja na szczescie do tej pory tylko raz to mialam i to przed wieloma latami.A raz to nawet pomimo tego ze u znajomej wszystcy chorowali i z nimi siedzialam i im pomagalam nic niedostalam. Zycze twojej malej szybkiego powrotu do normalnosci.Wiem jak sie czujesz.Brrr.... A möj brzdac ma jakas dziwna faze bo jest niedobry, i robi jakgdyby na zlosc.A jak czyms rzuci i powiem zeby podniusl to robi wszystko byle nie to.jakos mu to ciezko przychodzi. Mam nadzieje ze to tylko taki okres. Spadam znowu.U nas wieje raz mniej raz wiecej , szyby sie trzesa od ciezkiego deszczu(teraz jest spoköj). To papa Dobranoc 🖐️ ❤️ 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momenty były? masz !!! najlepiej to jak ona u niego ..... ...................... to było zdjęcie dentysty ale wydaje mi się że chodzi bardziej o to, że ona to zdjęcie znalazła u hydraulika , jego chyba aresztują a co ona tam będzie robić to nie wiem ;-) ....................... ale kino !!! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam rankiem BARDZO dziękuję za rady, o odgazowanej coli to nie miałam pojęcia, ale tak ową posiadam w domu, tak więc gdyby coś się działo to dam, paluszki też są, a i mała je lubi, tak więc nie ma problemu przespała całą noc spokojnie, tak więc chyba lepiej, bo mała tylko wodę i suchy 3 - dniowy chleb zjadła rano o 7 jak sie obudziła, to pierwsze co pić, a potem daj mi suchego chleba, a że u mnie chleb tak od soboty wieczora, no to dziecko czerstwy zjadło, odbiło jej się jak chłopu po piwsku i była nieznośna jak zawsze raz jeszcze dzięki gingera, u mnie w firmie każdy klika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tego domu _ to jak dla mnie trochę za płasko :-o o ukształtowanie terenu mi chodzi oczywiście ;-) przyzwyczaiłam się już do tego że tu tylko albo z górki albo pod ! . . a na sraczkę :-o jagody !!! działają cuda u dzieci i dorosłych ! trzeba zaparzyć suszone i popijać ( dla dzieci troszkę słodzę) zawsze działa i dobrze bo smecty nie chcą tknąć tylko koniecznie suszone !!! nie mam pojęcia dlaczego ale takie są fakty ;-) ostatnio w Polsce można chyba nawet kupić je w aptece no i oczywiście w sklepach zielarskich.. . . pozdrawiam wszystkie panie i do później 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście potwierdzam \"właściwości lecznicze\" odgazowanej coli i słonych paluszków !!! mnie się wydaje że z tą colą to chodzi o to że odkaża przewód pokarmowy i jednocześnie dostarcza elektrolitów, a cukier w niej zawarty krzepi ;-) no i co najważniejsze żadne dziecko nie odmówi :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....a może i obkurcza :-O no ale pewna nie jestem PA 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam srodowo-a juz myslalam ze pierwsza bede,z ta cola to cos jest nawet jak siostra w ciazy miala klopoty zoladkowe to gg kazyla jej odgazowana malymi lyczkami pic.Czarodziejska moc odrdzewiacza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kazdego
dochodu osiagnietego w polsce podatnik jest zobowiazany rozliczyc sie z urzedem skarbowym, trzeba bylo do 30 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz spróbuje coś wkleić ;-) Markiere die Wortgrenzen, entscheide, welche Buchstaben man großschreiben soll sowie setze richtige Satzzeichen ein! dieägypterdaslanddiealtenägypterbewohntenhauptsächlichdasnur15bis30kmbreiteniltaldiesestalverdanktseinefruchtbarkeitganzalleindenalljährlichenüberschwemmungendesnilsdiestädteliegenimniltaledichtbeieinanderdiebedeutendstenvonihnenwarenthebenundmemphisammeerewurdespäteralexandriagegründet7kmnördlichvondenruinenderaltenkönigsstadtmemphisistdiejetzigehauptstadtdeslandeskairoentstandenkastendieägypterteiltensichinverschiedeneständediebeidenhauptständehießenkastenzuihnengehörtendiepriesterunddiekriegersiewarenerblichundsomusstejedersohnwerdenwasseinvaterwardiehöchstekastebildetendiepriestersiebesorgtendengottesdienstlasenindenheiligenbüchernundbeobachtetendiesternedanebenübtensiedieheilkunstundbalsamiertendietoteneinausderkriegerkastegingendiekönigehervordiesewarenzugleichdieerstenpriestersiewurdenfastgöttlichverehrtundführtensämtlichdennamenpharaodhsohndersonnepriesterundkriegerwarendieeigentlichenherrscherdeslandesdasübrig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeeee, wychodzi dobra to wam wkleję całość to dla tych co się uczą i chcą poćwiczyć a reszcie dla rozrywki ;-) Markiere die Wortgrenzen, entscheide, welche Buchstaben man großschreiben soll sowie setze richtige Satzzeichen ein! dieägypterdaslanddiealtenägypterbewohntenhauptsächlichdasnur15bis30kmbreiteniltaldiesestalverdanktseinefruchtbarkeitganzalleindenalljährlichenüberschwemmungendesnilsdiestädteliegenimniltaledichtbeieinanderdiebedeutendstenvonihnenwarenthebenundmemphisammeerewurdespäteralexandriagegründet7kmnördlichvondenruinenderaltenkönigsstadtmemphisistdiejetzigehauptstadtdeslandeskairoentstandenkastendieägypterteiltensichinverschiedeneständediebeidenhauptständehießenkastenzuihnengehörtendiepriesterunddiekriegersiewarenerblichundsomusstejedersohnwerdenwasseinvaterwardiehöchstekastebildetendiepriestersiebesorgtendengottesdienstlasenindenheiligenbüchernundbeobachtetendiesternedanebenübtensiedieheilkunstundbalsamiertendietoteneinausderkriegerkastegingendiekönigehervordiesewarenzugleichdieerstenpriestersiewurdenfastgöttlichverehrtundführtensämtlichdennamenpharaodhsohndersonnepriesterundkriegerwarendieeigentlichenherrscherdeslandesdasübrigevolkgliedertesichinverschiedenenebenständeackerbauerhandwerkerhirtenkaufleuteusweigentlichekastenbildetendiesenichtdasichdieangehörigendieserverschiedenenständemiteinanderverheiratendurftenwasbeidenwirklichenkastennichtderfallwarreligiondiealtenägypterwarenheidensieverehrtendiekräftedernaturdiesiesichalspersonen(götter)vorstelltenalshöchstewesengaltenosirisundisisosiriswardergottderlichtspendendensonneunddesbefruchtendennilsisisdiegöttindesmondesunddererdedanebenverehrtensiehundekatzenschlangenkrokodileibisseundichneumonsuatierediesewarendiesinnbilderihrervielengötterwereinsolchestiertötetewurdemitdemtodebestraftdiehöchsteverehrunggenossderstierapisdassinnbilddesosiriserwaramganzenleibeschwarzundhatteaufderstirneinweißesdreieckinmemphishatteereinenprächtigentempelpriesterbedientenihnundreichtenihmmitgebogenemkniediespeisenbegräbnisstarbeinägyptersowurdeseinleichnameinbalsamiertdabeiwurdederleibaufgeschnittenunddieeingeweideherausgenommendannriebmandenleibmitallerleisalbeneinlegteihneinezeitlanginsalzwasserbestrichihnmitgummiundumwickelteihnmitbindendiesozubereiteteleichewurdemumiegenanntdiegräberderreichenwurdeninfelsengehauendiearmenbegrubmanimlockerensandedembegräbnisderkönigeundvornehmengingeintotengerichtvorandakonntejederdenverstorbenenanklagenundnichteherdurftedieserindiegrabkammergebrachtwerdenalsbisalleschulddurchdieangehörigengesühntwarnachdemtodehältosirismit32beisitzerninderunterweltgerichtüberjedenmenschenhatdermenschauferdenschwergesündigtsowirdseineseeleineinemtierkörper(hundschwein)aufdieerdezurückgeschickthiermussereinzweitesoderdritteslebendurchmachenbisseineseelereinundgutist

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozwiązanie podam wam od razu bo dorosłe kobitki jesteście a to przeciez nie egzamin :classic_cool: Lösungsteil Die Ägypter Das Land. Die alten Ägypter bewohnten hauptsächlich das nur 15 bis 30 km breite Niltal. Dieses Tal verdankt seine Fruchtbarkeit ganz allein den alljährlichen Überschwemmungen des Nils. Die Städte liegen im Niltale dicht beieinander. Die bedeutendsten von ihnen waren Theben und Memphis. Am Meere wurde später Alexandria gegründet. 7 km nördlich von den Ruinen der alten Königsstadt Memphis ist die jetzige Hauptstadt des Landes, Kairo entstanden. Kasten. Die Ägypter teilten sich in verschiedene Stände. Die beiden Hauptstände hießen Kasten. Zu ihnen gehörten die Priester und die Krieger. Sie waren erblich, und so musste jeder Sohn werden, was sein Vater war. Die höchste Kaste bildeten die Priester. Sie besorgten den Gottesdienst, lasen in den heiligen Büchern und beobachteten die Sterne. Daneben übten sie die Heilkunst und balsamierten die Toten ein. Aus der Kriegerkaste gingen die Könige hervor. Diese waren zugleich die \"ersten Priester\". Sie wurden fast göttlich verehrt und führten sämtlich den Namen Pharao, d. h. Sohn der Sonne. Priester und Krieger waren die eigentlichen Herrscher des Landes. Das übrige Volk gliederte sich in verschiedene Nebenstände: Ackerbauer, Handwerker, Hirten, Kaufleute usw. Eigentliche Kasten bildeten diese nicht, da sich die Angehörigen dieser verschiedenen Stände miteinander verheiraten durften, was bei den wirklichen Kasten nicht der Fall war. Religion. Die alten Ägypter waren Heiden. Sie verehrten die Kräfte der Natur, die sie sich als Personen (Götter) vorstellten. Als höchste Wesen galten Osiris und Isis. Osiris war der Gott der lichtspendenden Sonne und des befruchtenden Nils, Isis die Göttin des Mondes und der Erde. Daneben verehrten sie Hunde, Katzen, Schlangen, Krokodile, Ibisse und Ichneumons u.a. Tiere. Diese waren die Sinnbilder ihrer vielen Götter. Wer ein solches Tier tötete, wurde mit dem Tode bestraft. Die höchste Verehrung genoss der Stier \"Apis\", das Sinnbild des Osiris. Er war am ganzen Leibe schwarz und hatte auf der Stirn ein weißes Dreieck. In Memphis hatte er einen prächtigen Tempel. Priester bedienten ihn und reichten ihm mit gebogenem Knie die Speisen. Begräbnis. Starb ein Ägypter, so wurde sein Leichnam einbalsamiert. Dabei wurde der Leib aufgeschnitten und die Eingeweide herausgenommen. Dann rieb man den Leib mit allerlei Salben ein, legte ihn eine Zeitlang in Salzwasser, bestrich ihn mit Gummi und umwickelte ihn mit Binden. Die so zubereitete Leiche wurde Mumie genannt. Die Gräber der Reichen wurden in Felsen gehauen. Die Armen begrub man im lockeren Sande. Dem Begräbnis der Könige und Vornehmen ging ein Totengericht voran. Da konnte jeder den Verstorbenen anklagen, und nicht eher durfte dieser in die Grabkammer gebracht werden, als bis alle Schuld durch die Angehörigen gesühnt war. Nach dem Tode hält Osiris mit 32 Beisitzern in der Unterwelt Gericht über jeden Menschen. Hat der Mensch auf Erden schwer gesündigt, so wird seine Seele in einem Tierkörper (Hund, Schwein) auf die Erde zurückgeschickt. Hier musst er ein zweites oder drittes Leben durchmachen, bis seine Seele rein und gut ist. test i klucz: Marcin Perliński Test może być dowolnie kopiowany i rozpowszechniany, choć podanie informacji kto jest autorem, byłoby ludzką przyzwoitością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale z drugiej strony jak rozliczasz się z mężem to : \"Przy metodzie wyłączenia z progresją (tak jest w przypadku Niemiec)dochody uzyskane za granicą są zwolnione z podatku w Polsce, ale mają wpływ na podatek od dochodów podlegających opodatkowaniu. Zagraniczne dochody uwzględnia się tylko do ustalenia stopy procentowej według której zapłacony zostanie podatek od polskich dochodów. \" to zdanie z poprzedniego linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo ja czegoś nie pojęłam :-O ( co całkiem prawdopodobne ) albo to jakaś totalna paranoja jest !!! niby umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania a jak ci od tych kilku tysiączków zarobionych w Polsce wyliczą podatek według stopy procentowej jaką ci przysolą po uwzględnieniu dochodu tu to zapłacisz więcej niż zarobiłaś :-D ciekawe w jakiej spódniczce można wkroczyć do skarbówki :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HALLO !!! Ale szybko stronki leca juz 506... Oj kiedy ja to wszystko poczytam !? Chalki sie udaly pycha!!Juz prawie wrabane w sobote upieke drugie:) Sle pozdrowienia dla wszystkich Pan🌼🌼🌼🌼 Alisaria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z dochodu
osiagnietego w niemczech nie placimy podatku w polsce, ale od dochodu uzyskanego np w holandii placimy podatek w polsce i w holandii takze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łoooo to nie ma problemu zapytaj się swojego Steuerberatera i po sprawie ;-) a jak nie to zadzwoń do skarbówki , ja mam z tutejszą skarbówką same pozytywne doświadczenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a właściwie to są takie druki w j.pol. i niem \"Bescheinigung EU/EWR\" / \" Zaświadczenie kraje UE / EOG\" jest to zaświadczenie organu podatkowego do zeznania podatkowego dot. podatku dochodowego my dostaliśmy to od Finanzamtu wypełniła nam pol. skarbówka oddajesz w Finanzamt i już :classic_cool: te druki sa bardzo proste jednostronicowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka ;-) tutaj nie pada :D Witam wszystkich, wlasnie u nas slonko swieci pomimo tych wielkich chmur ale wlasnie te lubie tak bardzo.Wielkie pierzaste i biale.No pomiedzy sa tez i te ciemne :P A my mamy tylko rachunki i rachunki:-(( Juz sama nie wiem co robic. Bylismy dzisiaj mieszkanie ogladac ale dzielnica ze daj spoköj.To znaczy dzielnica ok ale ta czesc nie.A ze mozemy sobie pozwolic tylko na blok no to niemamy az tyle wyboru.Po raz pierwszy od wielu lat widzialam tyle wolnych mieszkan.Chyba nikt nie chce tam zyc.Czemu sie nie dziwie.Ale ja nic z tego niemam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka rozliczam
sie z podatku w holandi i w polsce tak samo, kazdorazowo po przyjezdzie do polski musze wplacac do urzedu skarbowego 19 procent zaliczki podatkowej z tego co zarobilem, pozniej na poczatku roku normalne rozliczenie podatkowe, kwota wolna od podatku to jakies 1200 e, plus do odliczenia diety za kazdy dzien, czasem sie zdarza ze musze doplacic jakies drobne kwoty a czasem dostaje troszke zwrotu, wiec jak widzisz rozliczenie jak kazdego polskiego obywatela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×