Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość Natalia-74*
czesc Wiecie,mam do was pytanko,a moze i dwa :-) A mianowicie,ja mieszkam w Niemczech,ostatnio zapisalam sie na Prawko,noi tak sobie chodze 2x w tygodniu na teorie,ale ja zamowilam sobie Polskie Testy,wczoraj przyszly(koszt 90€-strasznie duzo),ale mniejsza o to,ja chcialam sie od kogos tu dowiedziec(kto robil tu niedawno,albo jest w trakcie prawka),czy te polskie testy to sa po to zebym sie w domu uczyla??czy rowniez mam je brac na teorie??,,,ale ja nie mam jakis tam podwojnych,i jak wezne je na kurs a ta babka poprawia bledy na czerwono,to bedzie z tych polskich testow kiszka,nie bede mogla z nich sie uczyc w domu! a wiec,mi chodzi o to czy w domu z polskich,na kursie z niemieckich?a jak bedzie egzamin to z jakich? i tu mowia ze do tego pakietu jest jakas ksiazka,ale ja nie dostalam zadnej,a wiec pomozcie,tylko mi nie mowcie,ze mam sie spytac instruktorki,bo ja bede se jej pytac,ale jutro,a odpowiedz chce miec juz dzis bo pypcia dostane;-) Napiszcie Kobitki jak to u was z tym kursem,prawka tu bylo-za odpowiedz bede wdzieczna:-) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla wszystkich zainteresowanych stawkami podatkowymi - mapka ! ********************************************************************************** http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/af5c91d1ab07b98d.html ********************************************************************************* Holandja jest zupełnie w innym worku niż Niemcy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście chodzi o Holandię a nie jakieś nowe państwo przez \"j\" :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia _ ja niestety nie wiem, prawko robiłam w Polsce i to było dawno temu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.... mam dola, mama pojechala do Polski n:( :o pogoda brzydka.... ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Jezeli chodzi o dzien matki ja obchodze 2 razy. Tez jestem zachlanna :-) Raz tu, a potem jade do polski obchodzic jeszcze raz. Zapowiada sie wielka impreza gdyz chrzesniak mojego meza ma urodziny 26 maja, bedziemy obchodzic dzien matki (tesciowej) bo swojej juz nie mam, a moj maz ma jeszcze babcie wielkowa dame ktora w maju skonczyla 83 lata.... Juz sie ciesze na wielopokoleniowa impreze....:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziunia kisielek to bardzo prost się robi trzeba tylko makę ziemniaczaną jakiś sok woda cukier i siur nie znam tylko proporcji bo tez mam torebki z polski ale poszukam 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ten jakis taki ciekawy znalazłam muszę spróbować :classic_cool: Kisiel owocowo-mleczny 1 szklanka konfitur malinowych lub malin z kompotu 2 szklanki mleka 3 łyżki mąki ziemniaczanej 1 szklankę mleka wymieszać z malinami z kompotu lub konfiturami. Ogrzać, ale nie gotować, bo mleko się zwarzy. Wlać resztę mleka wymieszanego z mąką ziemniaczaną, zagotować, wlać do formy, schłodzić, ozdobić owocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie kisielek na oko tzn. 3/4 szkl. wody zagotować, w osobnym naczyniu pół szklanki wody wymieszać z dwoma łyżeczkami mąki ziemniaczanej i wlewać do gotującej się wody, ale nie wszystko na raz tylko po troszkę i zobaczysz jaka będzie gęstość. Jezeli nie trzeba to nie wlewaj calej maki z woda. Zagotuj wszystko razem i dodaj sok owocowy, zeby nabralo smaku. Nie syp maki do gotujacej sie wody bezposrednio bo zrobia Ci sie glutki. Smacznego. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam do was pytanie z innej beczki jak znajduję temat na kafe przez wyszukiwarkę , albo ktoś podsyła linka wchodze i on mi pasi to jak go dodać do moich tematów, przecież nie będę przeczesywać tych setek stron by na niego trafić zwłaszcza jak temat stary :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i maje drugie pytanie na dziś : czy któraś z was robiła już Kresse Suppe z GartenKresse albo Kapuzinerkresse ? może jakieś wskazówki mi dacie w związku z tym 😘 przepis niby mam i ochotę to zrobić bo maje dziecko bardzo lubi zarówno jedno jak i drugie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie była dziś ogórkowa :-) termosiku jeszcze na szyi uwiązanego nie mam ale w chacie pachnie wybornie 😘 zaraz zrobię sałatkę z tuńczyka mmmmmmm! na jutro oczywiście :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladne zdjecia marta :-) A ja sobie tak mysle ze jak my nasze dolki polaczymy to moglybasmy basen otworzyc co ?;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem. Chyba przylacze sie do budowania tego basenu, bo mnie strasznie dzis zdolowalo postepowanie mojego wiekszego dziecka. Ja nie wiem zupelnie czy to tylko taki okres przejsciowy czy to mu juz tak zostanie ale zrobil sie niesamowicie zlosliwy. Nie reaguje juz nawet na swoje imie i wszystkich dookola tlucze jak nie dostanie tego czego akurat chce. Nie powiem juz o histeriach, ktorych dostaje przynajmniej trzy razy na godzine. Moze ja cos robie nie tak? A do tego zupelnie nie panuje juz nad wlasnym domem. Wszystko wymyka mi sie spod kontroli. Normalnie mam niezly chaos. Kurcze chyba trzeba bylo zostac singlem bez dzieci i zajac sie kariera zawodowa. To jedno mi w zyciu wychodzilo. Mialam nadzieje ze jak pojde na ten kurs to sie cos zmieni, wyjde z domu, troche sie rozerwe, a tu jeszcze gorzej. Jakis obled.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efeme ja Ciebie z calego serca przytulam i witam w klubie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z basenem olimpijskim....to chyba ta pogoda na ludzi zle wplywa....wedlug tego co pokazywal tv u mnie ma byc jutro lepiej ,ale dzis i wczoraj wiuchalo okropnie i nieciekawie.Oliver tez jakis nieswoj dzisiaj no i mnie to tez martwi...:( ciekawe jaka nocke mi zafunduje...jakos ledwo dzis zipie ,chyba wskocze do pryczka i zamkne oczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie na dworze paskudnie zrobilo. Leje i wieje. Najpierw byla jesien zamiast zimy, potem lato zamiast wiosny a teraz wiosna? zamiast lata. Co bedzie latem????? Ide troche nadrobic zaleglosci w kuchni, bo przez caly dzien moje dzieci nie daly mi nic zrobic, poza zwinieciem prania. Jakis koszmar. No to do potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A co Ty
robisz jeszcze przy kompie,jak Twoje dziecko ma 39.9 goraczki??????Ales super mama!!!!!O Boze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz nawet nie wygladam za okno... :( spadam do wyrka.. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...do czepialskiej pomaranczy
A co jak bedzie przy nim stala to mu z miejsca przejdzie ? Moze ma mu paluszka do d... wlozyc co ? Z gulagu uciekles ? - my tu w cywilizowanym swiecie mamy lekarstwa przeciwgoraczkowe a poza tym kazdy kretyn wie - oprocz tych naprawde kretynowatych kretynow ktozy zawsze musza dzies swoja glupia uwage wtracic - ze jak czlowiek jest chory to najlepiej robi mu sen i spokoj A poza tym skad wiesz Zdobywco Nagrody Roku na NAJLEPSZEGO RODZICA ze nie siedzi z laptopem w lozku a maly nie lezy tuz obok niej ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No juz. A teraz powiem Wam grzecznie dobranoc, bo trzeba sie jeszcze pouczyc. A potem nyny, bo rano znow trzeba wstac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-D ale wesoła ta pomarańcza :-D mały ma GORĄCZKĘ a nie ADS ! :-D Witam wszystkich trzeźwo myślących 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka się poczułam zainspirowana z samego rana , że stopkę zmieniłam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogodę mamy paskudną :-( właśnie sprawdziłam pogodę i wygląda na to, że podać będzie do przyszłej środy :-( Limes_ _ _ Nasz Pan ma chyba dwa te nocniki ;-) a temperatura przez następne 10 dni od 7 do 10 C łooooo mamoooo!!!! a moje poziomki i truskawki tyle mają nawiązanych owoców i co teraz bez słońca nic dobrego z tego nie wyrośnie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki miło się z Wami gawędzi przy porannej kawie :-p ale czas na mnie do potem 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×