Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Brrrrrr....ale zminica dzisiaj.Syn pojechal na wycieczke , mam nadzieje ze deszcz chociaz ich oszczedzi. A my wczoraj postanowilismy ze za dwa tygonie zaczynamy maly remoncik w domu.Chlopakow pokoj wywalamy w calosci i wszystko od poczatku robimy.Reszta domu wymaga odswiezenia , niektore meble wymiany , ale juz mniej drastycznie.I teraz mam czas na obmyslanie: co , gdzie , w jakim kolorze.Powiedzcie dziewczyny jakie macie kolorki w waszych mieszkaniach? Potrzebuje inspiracji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jolcia przytulam Cie mocno :) nikusia, wszystkiego naj naj naj 🌻 czuje sie dzis fatalnie bleeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo, witam wszystkich po weekendzie. Marta a co Ci jest??? Co do komörek dla to bym powiedziala tak: mysmy sie wychowali bez i bylo dobrze. Mojego \"meza\" cörka ma 6 lat i ma juz komputer.Tak o.Do zabawy. Nie podoba mi sie to.Czlowiek dzieci sam pcha w chaos i tego typu sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobry pomysl Limes! Naprawde .ja tez jestem panikara jesli o chlopcow chodzi.A ta opcja pozwalajaca posluchac co u dziecka sie dzieje to juz mnie powalila.Jest idealna:) Ile cos takiego kosztuje? A moze dysponujesz jakims linkiem? Kassay, bez urazy , ale to ze my wychowalismy sie bez czegos co dzisiaj jest w zasiegu reki to nie jest argument.Sa plusy i minusy , naszego dziecinstwa i naszych pociech pewnie tez.Wszystko to kwestia umiarkowania.:) No ale nikt nie jest idealny.Poza tym nie dajemy czegos tam dzieciom bo chcemy dla nich zle , prawda? :) ja jestem zdania ze w dzisiejszych czasach, im wczesniej dziecko pozna sie z komputerem tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey, kazdy ma swoje zdanie co nie?Ja mam swoje.I w dalszym ciagu uwazam ze niepowinno sie tak wczesnie z komputerem zaczynac.Obojetnie czy to sie przyda czy nie.Zycie rozwija sie bardzo szybkimi krokami.Chaos jest na kazdym kroku.Zanim sie czlowiek obejrzy juz cos sie wydarza.Ja tam wole pözniej z tym wszystkim zaczac a nie teraz .Dzieci sa takie glodne jezeli chodzi o informacje, ryzyko takie döze zeby sie cos do rak dostalo co nie jest dobre dla dzieciecej duszyczki. A co do Handy dla dziecka tez musi kazdy wiedziec czy potrzebuje ta kontrole czy tez nie. Nienapisalam tego dla bajeru albo bo jestem altmodisch.Ja poprostu obserwuje i widze co sie dzieje. Widze jak bylo i jak jest . Moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay, to prawda, dlatego napisalam ze \" ja jestem zdania\" :) wazne to umiec to wszystko wyposrodkowac, bo za pozno z czyms wkraczac tez nie dobrze.Chociaz lepiej pozno niz wcale , hehe :) Ok, Limes , jak maz wroci to podeslij te linki.Ja tez w googlach poszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i do Chantal: bardzo dobrze jezeli olewasz tych co tutaj na twoja pisownie wsiadaja.Sa to chyba ludzie ktörzy niemaja innych problemöw.A nawet gdybys byla z japoni lub po japonsku pisala to by sie doczepili.Dlatego wlasnie olewaj. I ja pisze z bykami a na poczatku jak tu zaczynalam to juz wogöle bo przez 20 lat prawie tylko po niemiecku i pisalam i czytalam takze potrzebowalam troche zeby znowu normalnie pisac w polskim jezyku.A i zdarza mi sie w dalszym ciagu ze moje zdania nie sa tak zbudowane jak powinny byc bo mysle po niemiecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes możesz dac namiary na te dzieciece komorki, fajna propozycja ale nie wiem czy w polsce dostane takie coś, ja kupilam moim dziecią corce jak poszła do 1 klasy, synowi też teraz jak wyszedł z zerowki i pójdzie do 1 klasy, u nas w szkole nie pozwalają nosić komorek , ale córcia nosi schowaną w plecaku, i bardzo sie przydala, 2 razy zadzwonila jak im przepadły lekcje, a pani ni z tego ni z owego powiedziała no to idzcie do domu, jesteście juz duzymi dziecmi, dacie rade, a moja mała wystraszona bo zawsze ją odbieram, zadzwoniła i powiedziała że przepadły 2 lekccje i że mam przyjechać. A raz zapomniała worka na wychowanie fizyczne i zadzwoniła zestresowana ,że pani każe im w majtkach ćwiczyć jak zapominają , no a że wf na ostatniej lekcji to mama dowiozła worek. Ja popieram komórki, jest to fajna forma kontaktu jak ktos sie stresuje o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komutery też popieram , juz w pierwszej klasie dzieci mają 2 godziny informatyki, poznają obsługe komputera i najważniejszych programow, to jest inwestycja na przyszłość, jest to urządzenie z którym spotykamy sie teraz na każdym kroku, Dziecia sie przyda, a napewno bedzie potrzebny w każdej pracym, teraz wszędzie -u lekarza, w sądzie , w sklepie , w niemalże każdym zawodzie jest potrzebna znajomość obsługi komputera, bez tego ani rusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pelargonia002
Ale sliczne fotki,a psiunio slodki.... Ale ma pani owoce olala! chcialabym miec taki owocowo-kwiatowy oGrodek:::Dziekuje za dostarczenie tych SUPER FOTEK. NAREszcie COs na TYm Topiku OBejrzalam wspanialego❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pelargonia jak to nareszcie cos na tym topiku obejrzalaś? Przecież Alisaria to nasza topikowa \"wstawiczka fajnych fotek\", regularnie co jakiś czas wstawia takie fajne zdjecia, chyba nie dokładnie czytasz nbasz topik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och, bimbalam dzisiaj do popoludnia a teraz musze wszystko naraz robic.jestem zaabsorbowana planowaniem , urzadzania domku :) Kurcze jak ja to lubie:) Mariechen , dzieki za wskazowki.Inne dziewczyny tez niech prosze sie wypowiedza jakie maja kolorki w domach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariechen pewnie nie zechce, bo te komórki wygladaja jak zabawki dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8-21
powiedzcie mi jak moge na forexik eu znalesc kogos zdjecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam .wrocilam z pracy corcia podala obiadek chwilka odpoczynku i na topik .dziekuje za slowa wsparcie , ale jest mi ciezko nigdy go niezapomne mial na imie Janusz to byl moj jedyny Brat.Pozdrawiam i zycze milego wieczoru.A CO do techniki komputerow i tel komorkowych to niestety ale dzieci to chlona jak gabka .moja najmlodsza corka ma 3 lata i mowi do mnie tak mamo daj mi myszke bo ty nie umiesz. juz wie jak ma sobie wlaczyc komputer .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eltern sollten jetzt gut aufpassen, Kinder aber noch viel mehr: Nach einem Bericht auf der Internetseite horizont.net will der Kindersender Super RTL demnächst in das Mobilfunk-Geschäft einsteigen. Das „Toggo Mobile“ betitelte Angebot soll sich speziell an die junge Zielgruppe des Senders richten. Im Sparschwein sollte man allerdings monatlich mindestens 10,- Euro zur Verfügung haben, um sich Super RTL auf das Handy zu holen. Damit ist zumindest die Grundgebühr des Handytarifs abgedeckt. Für zahlreiche Zusatzangebote, wie beispielsweise Spiele, Lernhilfen und Kurzfilme, sollen weitere Gebühren in bisher noch unbekannter Höhe anfallen. Kostenfrei und bereits enthalten ist hingegen ein GPS-Ortungs-Service, der Eltern das Auffinden ihrer Sprösslinge erleichtern soll, wenn diese zukünftig in der “geheimen” Bettenhöhle SpongeBob-Videos per Handy schauen. . http://news.idealo.de/news/4814-toggo-mobil-handytarif-fuer-kinder-von-super-rtl.html . możecie tam jeszcze przeczytać 15 Meinungen zum Beitrag gefunden - “Toggo Mobil”: Handytarif für Kinder von Super RTL .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie nadal leb napieprza :( mariechen mozesz kontrolowac swojego syna bez jego wiedzy, wystarczy zalogowac sie na takies stronce (niestety w tym momencie nie pamietam nazwy, jest to niemiecka strona, chyba nawet reklamuja ja na SUPER RTL, ale gdybys potrzebowala postaram sie podrzucic ;) :D ) wpisujesz nr komorki i program pokazuje gdzie dana osoba sie znajduje, co do nr domu. ale to tak tylko napisalam, mysle, ze sama znasz sposoby na syna ;) a leb nadal napieprza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jo24 o tym samym piszesz, ja mowie jednak o innej stronie, postaram sie zaraz wkleic linka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest to prawda wogole
czy tylko zdzieranie pieniedzy z ludzi, przeciez nawet policja nie ma takich mozliwosci namierzenia dokladnego, jedynie okolicy nadajnika z jakiego pobiera sygnal dana komorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fajnie by bylo
gdyby mozna bylo kupic taka komorke dla mojego meza:D Przynajmniej bym wiedziala gdzie sie podziewa?:O Czy te komorki dla dzieci dzialaja tez w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest prawda, sama widzialam raz jak kolega \"namierzal\" kogos, na stronie wszystko jest napisane, co, jak i za ile...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HURRA LEPPERA
wreszcie wyje........................................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam 😠 glowa nadal cmi... :( milego dnia, u nas zapowiada sie sloneczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sekrety rydzyka
sekret ojca Rydzyka W wyniku wielomiesięcznego śledztwa dziennikarze "Gazety Polskiej" dotarli do nowych materiałów w sprawie zbiórki na ratowanie Stoczni Gdańskiej. Po raz pierwszy "Gazeta Polska" publikuje listy, które do dyrektora Radia Maryja skierował przewodniczący komitetu ratowania stoczni, kapitan Żeglugi Wielkiej Bolesław Hutyra. Zginął on później w niejasnych okolicznościach. Sprawa pieniędzy ze zbiórki na ratowanie Stoczni Gdańskiej wciąż pozostaje jednym z największych sekretów dyrektora Radia Maryja, ojca Tadeusza Rydzyka. Pieniądze zniknęły - piszą Przemysław Harczuk, Piotr Łuczuk. Dziennikarze dotarli do listów, których autorem jest przewodniczący Społecznego Komitetu Ratowania Stoczni Gdańskiej, kapitan Żeglugi Wielkiej Bolesław Hutyra. Domaga się w nich od ojca Rydzyka i osób związanych z Radiem Maryja, m.in. bp. Edwarda Frankowskiego i ojca prof. Alberta Krąpca, wyjaśnienia niejasnej sytuacji funduszy zebranych na ratowanie stoczni. W odpowiedzi spotkał go brutalny atak, przeprowadzony przez otoczenie ojca dyrektora. "Jestem zmuszony prosić o pomoc w uzyskaniu szczerej rozmowy O. Dyrektorem Radia Maryja, gdyż od maja 1997 r. takiej możliwości nie miałem" – czytamy w jednym z listów. – "Napotkałem jednak kategoryczny sprzeciw i nieszczerość oraz fałszywe pomówienia mojej osoby...". – Ojciec, nawet po atakach ze strony ludzi Radia Maryja, usiłował sprawę wyjaśnić wewnątrz środowiska, troszczył się o to radio – mówi Tomasz Hutyra, syn Bolesława. – Ludzie Rydzyka potraktowali go niesprawiedliwie i brutalnie. To było dla nas piekło - dodaje. 15 września 2000 r. Bolesław Hutyra zginął w wypadku samochodowym, którego okoliczności do dziś pozostają niejasne. – Ojciec wspólnie z dwoma osobami jechał na spotkanie z ministrem skarbu. Spotkanie miało dotyczyć sytuacji Stoczni Gdańskiej. - Wszyscy zginęli – mówi T. Hutyra. – Nie chcę nikogo winić, faktem jest jednak, że szczegóły wypadku były bardzo dziwne, a przez śmierć ojca stracona została Stocznia Gdańska, a także szansa na wyjaśnienie tajemnicy zbiórki. Pozostałe osoby, które mają wiedzę na ten temat, to ludzie z najbliższego otoczenia ojca dyrektora. Nabrały one wody w usta – dodaje. W kolejnych numerach "Gazety Polska" ma ujawnić nowe fakty w sprawie Radia Maryja i przemysłu stoczniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×