Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

gwara? to jest ze slownika jezyka polskiego cedzak m III, D. -a, N. ~kiem; lm M. -i 1. «naczynie kuchenne o dziurkowanym dnie, służące do odcedzania; durszlak» Wylać kluski na cedzak, do cedzaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli cedzak, inaczej DURSZLAK u nas tez sie uzywa tego slowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes, no moje dziecko mialaoby naprawde duuuuuuuuzo drobniutkich piegow, bo u nas sitko, to bylo te malutkie-do sypania cukru-pudru :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogole, to czytam caly czas stronke tej babki, ktora pisze o swoich przejsciach po operacji biodra. Opisuje, ze niby tak wszystko ok poszlo, ale te liczby , te fakty mnie przerazaja! 4 tyg w szpitalu, 6 tyg tylko LEZENIE NA PLECACH!!!!!! i 6 do 18 miesiecy do powrotu do dawnej swietnosci... lozko \"szpitalne\" w domu... i nauka chodzenia od nowa... a za dwa lata poprawka na drugiej stronie... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes - a te mrówki to zywe? jak sie dziecko interesi czymś takim to prezent ok, dla mnie osobiście ochyda - bo ja od wszylkiego robactwa to na kilometr, a w szczegolnosci pajaki i cala reszta im pokrewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do tych \"ludowych przypowiści\" o ciężarnych, to ja mialam wszystkie oznaki na chłopaka, a urodziła się dziewczynka, a co do przestróg to, uwazałam na łańcuszki i \"myszki\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Limes
napisalas DRUSZLAK!!!!!! a ma byc DURSZLAK- a to jest wielka roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku poczytalam sobie o tych przesadach, jeszcze pare miesiecy temu slyszalam rozne takie teksty od tesciowej i az mnie krew zalewala ze zlosci... jak wrocilam ze szpitla z dzieckiem to przypiela do misia w lozeczku czerwona kokardke zeby mi dziecka nikt nie zauroczyl jak beda na nie patrzec bo bedzie mi plakalo, a jak tylko wyszla to wywalilam ta wstazeczke i do tej pory moj skarbek jak aniolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Hey-madzia
dobra duszka zaglosowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ! a ta znowu swoje :-o \"do Limes napisalas DRUSZLAK!!!!!! a ma byc DURSZLAK- a to jest wielka roznica\" :-o a w czym ta różnica ?! w ilości dziurek ?! :-o jest to słowo zapożyczone z j. niem. w PL występują różnice regionalne co do pisowni i wymowy tego nieszczęsnego cedzaka ja nawet przeczytałam (i to nawet w słowniku internetowym) DURSCHLAK a słyszałam nawet DRURŚLAK . no to jeżeli wiesz na czym ta \"wielka\" różnica polega to nam powiedź lub podaj linka , ja chętnie poszerzę swoją wiedzę o wykładnie poprawnej pisowni tego niewinnego słówka, a jeżeli twoja wiedz ogranicza się do stwierdzenia i usankcjonowania własnego \"wydajemisie\" to bardzo cię proszę daj wreszcie spokój tym zaczepkom ! .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zostałam chrzestną będąc w ciąży i co teraz .....?! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe z tymi mrówkami czego to ludzie nie wymyślą no no pomysł z założenia OK i na pewno nie jedno dziecko będzie piało z zachwytu tylko że mnie osobiście przygnębia los tych 18 stu nieszczęsnych mrówek :-( może to z powodu mojej wybujałej empatii :-p no cóż natura jest bezwzględna i kieruje losem istot żywych czasem z dużą dozą okrucieństwa ale to są jej prawa i jest OK !!! ale ja do tego ręki nie przyłożę :-D :-D :-D . za wyjątkiem gdy wtargną mi do domu wtedy WOJNA !!! :-p . no chyba że ktoś mi powie że te mrówy to własną \"okrojoną\" społeczność tam zakładają i żyją długo i szczęśliwie :-D wtedy sobie takie sprawię bo z wyglądu to nie powiem- ładniutkie :-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadnę później . 🖐️ . miłego dzionka ! który miał być już dziś ciepły i słoneczny to ja wam mówię : to był \"BLUFF\" czyli bujda na resorach :-D u nas pogoda w stylu londyńskim 😠 . 🖐️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jo
w pisowni kochana w pisowni-umyj oczy z rana zanim usiadziesz przed komputerem!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! dzis mam juz lepszy humor. no troche limes- u mnie stwierdzono no jednym biodrze artroze takze, o czym pisalam, i dlatego mariechen podala mi tego linka :) a le to jest takim rodzinnym spadkiem bo babci, jak ta dysplazja z reszta. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ales ty
MUNDRO JE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tzn. sie
JO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to wam listy przysyłają co kupić do szkoły? Kasia już szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej aż takie wymagania, w Polsce jedynie podają autora podręczników, a reszta to już decyzja rodziców i ich możliwosci finansowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia poziom A1 już zdałaś prawda? Ale tak dla przykładu podam, trzeba się spieszyć z zapisami bo na najbliższe kursy już nie ma miejsc. Deutsch - Grundstufe I/A1 Lehrmaterial: Schritte Bd. 1 (Hueber-Verlag) Kursnummer: S4111 Status: Beginn/Dauer: Mo. 12.02.2007 - Mo. 06.08.2007 Uhrzeit: 18.00 - 20.30 Uhr Termine: 33 Termine. Beginn: Montag Kursleitung: Stefan Herms Kursort: Albert-Schweitzer-Schule, Am Wiedenhof 1-5, Hilden Kursgebühren: 100,00 €

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiscie Slazaczka
w Sosnowcuz Slazaczka urodzila dziecko z 1.2 promille alkoholu we krwi!!!!!!!!!!!!!!Lekarze walcza o zycie maluszka.Matka trzezwieje. Na Slasku jest plaga pijacych bab.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sosnowiec
Sosonowiec to nie SLASK !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×