Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Deutsch-Intensivkurs 7 Kursnummer: U014150 Status: 28.08.2007 - 19.10.2007 08:00 - 12:00 16 Termine. Beginn: Dienstag und Freitag Kursleitung: Tamara Erahovec Kursort: Limburg, Haus der VHS, Diezer Straße 33, Raum 03 Kursgebühren: 163,00 EUR Das Mittelstufenbuch 1 (Schubert-Verlag Nr. 3-929526-67-0) akurat zapisy niedługo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieczorem też są Deutsch - Lesen und Schreiben - Minigruppe (A1) Alphabetisierungskurs Kursnummer: U014200 Status: 12.09.2007 - 19.12.2007 17:45 - 19:15 12 Termine. Beginn: Mittwoch Raum beachten! Das Parken auf dem Lehrer-/Schulparkplatz ist nicht gestattet! Kursleitung: Dr. Annette Heindl Kursort: Limburg, Friedrich-Dessauer-Schule, UG, Raum 002 Kursgebühren: 108,00 EUR zzgl. Lehrmaterial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E tam napiszcie lepiej dziewczyny jak to wam poszła nauka niemieckiego? Po jakim czasie nie bałyście się same załatwiać spraw urzędowych, telefonowac, rozmawiać po niemiecku z innymi ludzmi. Czy chodziłyście na kursy niemieckiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbarag dzieki napewno skorzystam z twojej rady :D Musze uciekac bo synus nie spi. Pozdrawiam wszystkich... napewno sie jeszcze odezwe jak znajde czas :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariechen ja też jestem za kursami typu intensiv ,codziennie po 4 godzinki, bo takie chodzenie raz w tygodniu na godzinę albo 90 minut to chyba bez sensu i nic nie daje? Jakoś mi te Merylu nie przechodzi przez klawiature(gardło), musze przywyknąć bo nie często ludzie zmieniają \"imiona\", bo wasze nicki tutaj to jakby imona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na dużym plusie są te dziewczyny które mają mężów niemców, wy chyba już na starcie znałyście niemiecki, no bo jak inaczej ? Jakoś poznałyście te swoje drugie połówki i musiałyście z nimi rozmawiać. Hej Belaiza , Limes , Madlen do odpowiedzi proszę. Nie wiem która jeszcze? Chyba Kassay ale ona już sporo latek w De.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polskiej telewizji mówie stanowczo NIE, bo jeżeli dzieci będą miały wybór to na 100% wybiorą polskie kanały , a jak nie będzie wyboru to z przymusu będą oglądały niemieckie bajeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz mnie ktos zbeszta , że ja niedobra matka i zabraniam dzieciom kontaktu z językiem polskim, ale mam nadzieję że tego się nie zapomina nigdy,tym bardziej w przypadku dzieci w wieku 7 i 8 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjezdzajaca
Barbarag czy moge Cie prosic o pomoc mianowicie w znalezieniu kursu intensywnego w okolicach schwandorfu / bawaria. Niestety bede musiała sie przeprwadzic tam:( a z niemieckim u mnie na opak, Z góry dziekuje Ci bardzo za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :( bylam dzisiaj u lekarza, ortopedy... od kilku lat jest u mnie znana dysplazja biodra... ale zawsze jakos \"szlo\", ostatnio zaczelam miec niekiedy bardzo silne bole. dzis rano mialam juz dosc i poszlam... po zrobieniu zdjec okazalo sie, ze jest zle, bardzo zle. tak naprawde nie powinnam juz sie przeciazac, nie chodzic za duzo... mam termin w szpitalu...na 29.08...WOW pomyslalam, tu niby kaza sie oszczedzac i jak najszybciej do szpitala, a szpital nie ma wolnych terminow na rozmowe... no wlasnie tylko na rozmowe, na operacje moge nawet rok czekac, chyba ze potwierdza ze jest naprawde tak zle, to dostane termin bez kolejki.. SUPER. miesiac w szpitalu, kilka miesiecy potrwa zaniem wroce do \"poprzedniego stanu\"--- a za dwa lata nastepna operacja... i to wszystko z dwojka malych dzieci... kurwa, ciezko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbarag - no własnie daj linka do tych kursów, bo ja zamierzam też sie zapisać zaraz po przyjeździe :classic_cool: no i oficjalnie mogę się pochwalić, że egzamin ZD zdałam bez problemu, dostałam dzis sms-a od babki która nas uczyła, to dla mnie bardzo ważne i bardzo się cieszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie czeka operacja bioder, narazei bez \"wstawioania\" sztucznych, tzn 3-fach Beckenosteotomie (po polsku nie wiem jak to jest, nie moge znalezc) wycinaja cale biodro, i przekrecaja je kilkanascie stopni w dul, zeby kosc udowa nie wyskakiwala z panewki... cholera, nie wiem sama co juz mamy myslec, a zalamac sie nie mam jak ;) ale nie jest zle, nie przejmuje sie soba, taczej dziecmi, bo to jednak kilka tygodni bedzie, nawet miesicecy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Boze! w DOL; a nie dul .... mi ta dyspazja moze sie z dysleksja pomylila ;) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam taka stronke,l kobietki , ktora przeszla to samo... wpisywaly sie tam dziewczyny z calego kraju, wszystkie pisza o takich kolejkach, no nie wiem jak to bedzie, jak zapytalam lekarza to powiedzial, ze jezeli oni potwierdza jego diagnoze, to bedzie op szybko zapomnialam dodac, mam tez ARTROZE :o dlazego zawsze musie sie cos spieprzyc jak wyszlo po dlugim czasie znowu slonce????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciaza
czesciej sie wymiotuje, jezeli jest ciaza niechciana. Boze kto to wymyslil, no coz, znlazlam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciaza
Nie wolno jesi miodu bo dziecko bedzie uczulone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciaza
jak sie w cioazy cera psuje to napewno urodzi sie dziewczynka, ona zabiera urode matce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciaza
Kiedy Przyszła Matka jest już kilka dni przed porodem i - co się z tym wiąże - ma duży brzuch, sadza się ją na podłodze. Jeżeli wstając, podeprze się lewą ręką - urodzi chłopca, jeżeli prawą - dziewczynkę. Jeśli Przyszła Matka ma w ciąży zgagę, to dziecko urodzi się z długimi włosami. Noszenie korali, łancuszków przez Przyszłą Matkę spowoduje, że dziecko okręci się pępowiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciaza
Nie wolno patrzeć na księżyc (w najmniej ortodoksyjnej wersji dotyczy tylko skieżyca w pełni), bo dziecko urodzi się łyse i długo łyse będzie Przyszła Matka nie powinna z nikim dzielić się jedzeniem, bo będzie miała mało pokarmu. Przyszła Matka nie powinna obcinac włosów, bo to skraca dziecku rozum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciaza
Podczas zmywania naczyń lub prania Przyszła Matka nie może sobie zachlapać brzucha, bo dziecko będzie pijakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli sie przestraszy czegos
i chwyci w jakims miejscu ciala to dziecko bedzie mialo tam myszke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciaza
Przyszła Matka nie powinna siadać po turecku, bo dziecko będzie miało krzywe nóżki. Przyszła Matka nie może się zbyt mocno malować, zwłaszcza ust, aby, jeśli dziecko okaże się dziewczynką, nie zeszło na złą drogę. Przyszłej Matki nie wolno klepać po tyłku, bo dziecko urodzi się głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej , hej :) A ja wpadlam sie pochwalic:) :) Wspominalam ze nasze auto w warsztacie.Jutro maz odbiera.ale, ale...wlasnie do mnie dzwonil i powiedzial ze za godzinke, bedzie pod domem z drugim samochodem, i jesli mi sie spodoba to jest moje :) Ale sie ciesze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariechen, no wlansie mylalam nad tym teraz, taka zgage mialam, a Marcell urodzil z dosc dlugimi wlosami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki mariechen:) nie chcial mi nic powiedziec, nawet nie wiem jaka marka :)Och , mam nadzieje ze bedzie mi sie podobal.I wreszcie nie bedziemy sie bic o to komu bardziej potrzebne auto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Limes
pisze sie DURSZLAK !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Limes
ja calkiem pokojowo do Ciebie.Matka chrzestna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do - do limes
"12.07] 19:33 do Limes pisze sie DURSZLAK !!!! " durszlak - to GWARA!!!! na slasku do slyszenia, na mazurach i w wielkopolsce!!! Slowo pochodzi z niemieckiego (der DURCHSCHLAG)), stad uzywaja go jeszcze na wsiach tudziez w miescinach w ww. regionach kraju. :P :O czyzbys pochodzila stamtad????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×