Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Witajcie 🌻 Jo24... jesli masz ochote to moze, morze polnocne???? My tam mamy jeszcze mieszkanie do konca wrzesnia Z zym Kindergeld.. to jest tak, ze za 6miesiecy do tylu oddaja, jak masz udokumentowane , ze przez ten czas pracowalas, czy twoj maz. Ale czy a pewno we wszystkich landach to sama musisz sie dowiedziec.Ja czekalam az 4 miesiace na wyrownanie. Do smutno mi......poczekaj na moja corke,jak wroci na Bawarie. Nie jest tak calkiem w twoim wieku, bo ona ma 14lat, ale moze zlapiecie jakis kontakt. A tak wogole gdzie mieszkasz? I skad przyjechalas do Niemiec? A moze tu sie urodzilas? Dziunia🌻 trzymaj sie Limes.. a ty sie tak nie przejmuj. To tylko szkola!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A popos druku E-....... Mi tylko kazali przy wypelnianiu druczka na Kindergeld, wpisac czy pobieram cos w Polsce i w jakiej wysokosci. Ale jak znam zycie co urzad to inna historia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUŻ WIEM !!! przypomniało mi się:-) kazali mi wypełnić druk-------------- E 411-------------- ale to było 3 lata temu :-o . Te formularze mogą wypełniać tylko urzędy marszałkowskie lub regionalne ośrodki polityki społecznej (jeśli im to powierzono) i tam powinna zgłosić się (lub wysłać formularze)osoba ubiegająca się o świadczenia na terenie Unii (lub obywatel Unii ubiegający się o świadczenia w Polsce). Postępowanie w tych sprawach prowadzą te instytucje i one występują potem o odpowiednie zaświadczenia do innych organów. Jeśli osoba ubiegająca zgłosiła się do ops lub urzędu miejskiego to on może ewentualnie wysłać dokumenty do rops. Decyzję marszałka (w przypadku obywatela Unii ubiegającego się o świadczenia w Polsce) wykonuje odpowiedni ops lub urząd miejski. . tu masz linka ludzie dyskutują na interesujący cię temat http://www.ops.pl/forum.php?page=140&cmd=show&id=30750&category=8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela -----> a gdzie dokładnie ? kusząca propozycja tylko że ja we wrześniu nie dam rady :-( dopiero październik i to druga połowa wchodzi w grę :-o same rozumiecie - SZKOŁA ! .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idę poprasować może mi się cieplej zrobi :-p wcale nie od żelazka tylko ze złości ,że muszę prasować bo ja tak to strrrrrrrasznie \"lubię\" 😠 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do zorientowanych
Wszystko zostało wypełnione,strona Polska wysłała dokumentacje,zostało zaznaczone ze nie pobieram żadnych świadczen w polsce bo i tak było,od momentu starania sie o kindergeld nie pobieralam nic co zostalo zawarte w dokumentach,polska strona wysłala druki już w styczniu i cisza ze strony niemieckiej ale bieżące kindergeld juz od dawna dostaje,problem z wyrownaniem,czekam juz 7 mies.:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mozesz czekac nawet i rok z tego co slyszalam , ale bedziesz miala wiekszy zastrzyk pieniedzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ty tam po prostu zadzwoń i zapytaj się co jest grane wg mnie , jeśli papiery są ok i spełniacie warunki, to muszą ci wypłacić 7 mieś. czekania to trochę juz faktycznie przydługo :-o .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym zadzwoniła, przynajmniej się upewni czy żaden nowy druk do wypełnienia się po drodze nie \"urodził\" albo ktoś dokumenty za głęboko wetknął :-o są i tacy urzędnicy niestety, którzy nie pałają sympatią do obcokrajowców lepiej się uprzejmie upomnieć ;-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do zorientowanych
Dziękuje dziewczyny,może faktycznie urząd sie nie kwapi,trzeba to zalatwic bo przeciez szkoda kasy no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutno mi.......
smutno mi bo mieszkam w niemczech :(:(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do smutnegoej
To wracaj do Polski-nie ma jak w Polsce,w rzadzie haos,wszędzie haos ale nie patrząc na to to nasz kraj,cudowny Kraj,tam tylko człowiek czuje sie Polakiem,tam jestes pewnym siebie,tutaj wydaje Ci sie ze jestes kims,a tak naprawdę nigdy tym kimś nie bedziesz bo NIEMCY TO TAKIE SZUJE!!!Potrafią napluć w twarz ale tak po cichu,Tobie wydaje się że Cię szanują,a gówno prawda!To jest taki naród i basta!!!Współczuje ludziom,poloni ze musi tu mieszkać,ja kończe kontrakt i wracam do mojego biEdnego,skorumpowanego,nie dającego przyszlosci kraju ale MOJEGO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes....to chrzest bojowy ma juz zaliczony, a z ta warga to nikt juz go nie bedzie zaczepiac.:) Jo24...niestety mieszkanie tylko do konca wrzesnia. Ale nad samym morzem polnocnym, Cuxhaven sie miescina zwie.:) Dziunia... u nas tez brzeczyki i wkladki do kontaktow zdawaly egzamin. No i fenistil w zelu. Ale co dziecko to inaczej.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie po za biodrem glowa tez siada :o no pewno ze TIERHEIM!!!!!! mialam takowy pod nosem kiedys, a ja szukam Bog wie czego. no ale kto pyta nie bladzi :D:D szukamy pieska, tzn ja szukam, a meza zapoznam z nim jak go do domu przytacham :P... bo on mi, ze dzieci za male 😠 ale zgodzil sie tak po cichutku, jak powiedzialam mu jak to dobrze zeby dzieci mialy przyjaciela na 4 lapach. a ze przy tym mozna uratowac jedno pieskie zycie, to wezmiemy z tierheim najpewniej pozdrawaiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos mi sie przypomnialo... rozmowa u moich znajomych, ona Polka, on Niemiec.. impreza, mieszane towarzystwo:. owy znajomu mowi: a w Polsce to jak sie jedzie autem to w miastach trzeba nawet na psy uwazac i sie zatrzymywac jak chca przejsc, wszyscy na to : COOOOO? no co ty, niemozliwe, ona na to mozliwe, mozliwe, nawet znak drogowy maja! UWAGA PIESI.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej marta.pies w domu to super sprawa.ja kupilam malego shi tzu rok temu w pazdierniku w polsce.dlugo trwalo zanim sie zdecydowalam dopuscic do siebie mysl o psie ale jak juz sie pojawila to.....bylismy na zakupach a tam taka mala kuleczka jadla cos w rogu sklepu.to znaczy probowala jesc.no i po wydzwonieniu po weterynarzach jak wyglada sprawa wywozu do niemiec piesek juz byl u nas.i teraz nikt sobie zycia bez niej wyobrazic nie moze.to jak 3 dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem Mariechen wiem google i te sprawy ale tego jest zawsze taka masa no i nigdy nie wiadomo co tak naprawdę czeka cię na miejscu przyznam , po cichu liczyłam na to, ktoś mi poda adres do jakiegoś zacisznego miejsca gdzie był i mu się baaaardzo podobało no wiesz Mariechen, taki pewniak ;-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Plumci a i do Limes
Plumcia-nieladnie !wyslalam Ci linka nt.odchudzania tj.Adiepex-u a Ty ze mnie zadrwilas tym swoim-hehe.nie wiem co to mialo znaczyc??? .Pomarancze rowniez maja cos ciekawego do powiedzenia.A teraz do Limes-nie wiem ile bys chciala schudnac?Ja osobiscie nie biore "ADASIA", ale bierze go moja siostra i jest bardzo zadowolona.Nie ma duzo do zrzucenia,bo ok.10 kg a nie ma czasu sie bawic w diety czy cwiczenia/co uwazam jest o niebo lepsze/Kliklij sobie na ten link i poczytaj troche/tym stron jest masa/.W Polsce jest on tylko wycofany ze sprzedazy, ale recepte bez problemu lekarze wypisuja.Moja siostra ma 15 km do Czech i tam go kupuje bez zadnego problemu.Podejrzewam , ze w Niemczech "on"jest.Mam kolezanke,ktora mieszka w Niemczech i rowniez co bierze na "odchudy",jak sie dowiem co to takiego to podesle Ci te informacje.Ja osobiscie nie mam problemu z tusza,bo raczej kontroluje to co jem,a przede wszystkim jem czesto a bardzo male porcje.Zycze powodzenia w odchudzaniu,a jeszcze mozesz napisac,ile chcesz schudnac?A potem napisz ile juz schudlas.Jak juz obiecalam nazwe tabletek wysle, jak bede z nia rozmawiac.Pozdrawiam wszystkie dziewczyny w POLSKI!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny 🖐️ ja juz dzisiaj mialam pobudke o 5:30 :-( Dla takiego spiocha jak ja to koszmar:-O Czasami sie zastanawiam jak ja do pracy wstawalam o 4:30 i jakos problemu z tym nie mialam :classic_cool: Czlowiek sie chyba starzeje;-) A ze dzisiaj rano mialam duzo czasu to strzelilam malej zdjecia, wkleje wam linki to mozecie moje \"obciecie podziwiac\" :-O http://www.oxp.de/Bild/0_1_0_0_2_40035___Mau s-geht-in-den-Kindergarten.html http://www.oxp.de/Bild/0_1_0_0_4_40035___Mau s-m-chte-die-Z-hne-nicht-putzen....html http://www.oxp.de/Bild/0_1_0_0_3_40035___Ana stasia-4-09-07.html Jo ja niestety nic nie moge doradzic, jesli chce nad morze to wyjezdzam raczej na poludnie. A w tych okolicach niestety nie mieszkam wiec nie znam:-( Moze znajdziesz w necie jakies forum albo Gästebuch gdzie sie inni wypowiadaja. Marta jak tam wczoraj U4 wypadlo? Ja spojrzalam do naszego KUH i Anastasi miala 62 cm przy 6190g.Przy tam badaniu stwierdzono ze glowka nieproporcjonalnie szybko urosla.Narobili mi niezle strachu:-( Musialam z mala do klinki na badania jezdzic:-( Na szczescie bylo wszystko OK i stwierdzili ze poprzedni wynik byl niedokladny:-O Dziunia ja bym sie na ogloszenie twojej mlodej zglosila ale Anastasia jeszcze za mala i nie chce tej \"pasji\" za szybko budzic;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Sandra, Marcell wazy 8530, ma 67 cm. kawal chlopa jest, Madleen mowi na niego \"byku\" :D:D:D . Ja musze isc z nim za dwa tyg. do Kinder Klinik, Marcell ma \"blutschwamm\" na glowce, troche to teraz sie grubsze zrobilo i lekarz zalecil usuniecie, zeby mu pozniej nie przeszkadzalo. ponoc robia ta \"zminem\" czyli chyba ciekly azot to po naszemu, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marto 🖐️ nie jestem lekarzem ani ekspertem;-) ale slyszalam ze istnieja 2 mozliwosci: -Vereisung -Lasertechnik Najlepiej skontaktuj sie z kinika jeszcze przed tym terminem i zapytaj. Synek naszych znajomych mial wlasnie laserowo usuwane bez narkozy. Z tego co mowili rodzice jesli chcesz vereisen to musi byc vollnarkose:-( Ale pewna nie jestem i nie chce falszywe inforacje podawac, wiec zadzwon najlepiej do klinki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz dzieciecy powiedzial, ze to zrobia mu bez narkozy, i z tego wynika, ze to bedzie jednak ciekly azot, ja akurat znam, bo mialam juz usuwane brodawki. nie boli, ale jest poprostu nieprzyjemne . dziewczyny, jakich nawigacji urzywacie, wiuem, ze juz kiedys bylo o tym pisane, ale .... jestem leniwa. ponoc TOMTOM jest teraz w angebocie w mediamarkt. przyda nam sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywam NAVIGON. zdobyl dobre noty w ADAC-Test i sama tez go moge polecic.Babka kumata i szybko wyszukuje nowe strecken jak gdzies sie \"przejade\" co mi sie czesto zdaza:-D no i ciagle sie nie powtarza:-P Latwy w obsludze i mysle ze w miare tani.Ja nic wiecej nie potrzebuje;-) A TOMTOM nie znam z walsnego uzytku i tez nic nie slyszalam:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×