Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

niedziela, dzien odpoczynku... niby... wydaje mi sie ze ja w niedziele wiece robie niz w tygodniu, no moze ionaczej to nazwe - chetniej ;) rano swiecilo piekne slonce...a teraz NIC! a propos slonca, propos pieknego... Na lekjcji jezyka polskiego pani kazala dzieciom napisac zdanie z jak najczesciej powtarzanym sie wyrazem \"PIEKNIE\"... nastepnego dnia dzieci czytaja swoje zdania typu: Gdy jest piekne lato, kwitna piekne kwiaty, bla bla bla... zdania byly bardezo podobne. Zglasza sie Jasiu i czyta: -Gdy moja siostra Hania przyszla do domu i powiedziala ojcu ze jest w ciazy, on powiedzial: -Pieknie, pieknie, pieknie, KURWA PIEKNIE!!!!!!!!!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powinno byc chyba \"powtarzajacym sie wyrazem \" :o marylou no wlasnie nie wiem czy jeszcze pojedziemy do Polski, na Wszystkich Swietych nier bylam juz od kilku lat, nie uwazam, zeby bylo to swieto na kltore jedzie sie chetnie :/. Znicz ide zapalic na bliski mi cmentarz, a nawet mala swieczka zapalona na parapecie przypomina mi o bliskich ktorzy odeszli... cmentarz kojarzy mi sie ze smutkiem... nie lubie tam chodzic... ja nawet na pogrzeb babci nie poszlam, tzn stalam baaaardzo daleko. Chialam ja zatrzymac w pamieci taka jaka byla gdy bylam malym dzieckiem... ale rozwinelam temat... ;) ale moze pojedziemy w pazdziernkiu na urodziny mojego taty, ma taka polokragla rocznice, 55 wiec bedzie okazja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy dzieci pierwszoklasisci mieli wczoraj einschulungtag w Bremen? czy zalezne jste to od szkol, moze byc tak, ze jeszcze w poniedzialek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie... a to dla was na dobry dzien http://www.f8phototravel.pl/ingex.php?mnu=galery&gid=31 A co do pierwszoklasistow limes... wszystkiego dobrego dla twojego Kaja a nowej dodze ....szkolnej 🌻 A propos rozpoczecia roku szkolnego, to ja tez mam takie odczucie, nie ma zadnego pozadnego rozpoczecia, nie tylko dla I kl, ale i dla reszty szkoly takze, i zakonczenie roku odbywa sie bez plciowo. Wszyscy przychodza ubrani tak samo jak w kazdy inny dzien. To dla nich zadna okazja do celebrowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Dziuniu, co sie z Toba dzialo? Mam nadzieje, ze wszystko ok...:) No i dziekuej za gratulacje:) Szczerze mowiac stres mnie taki zzera, ze siedze jak przyrosnieta do sofy i nie moge sie ruszac:D pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marylou🌻 Na Bawarii rok szkolny zaczyna sie 11 wrzesnia. Wiec za tydzien juz bede z powrotem. Niestety tutaj, na Bawarii, rok szkolny zaczyna sie o 8 rano i dzieci ida od razu do swoich klas i tyle. W miedzyczasie jest wyjscie do kosciola i powrot do szkoly. I normale lekcje. Jedyne co mnie smieszy to fakt, ze w pierwszym tygodniu dzieci dostaja od kazdego nauczyciela instrukcje jaki zeszycik maja kupic do jego pzedmiotu. No wiecie, A4 w szeroka linie, z maginesem, itd. Nie moga same sobie wybrac nawet koloru okladki na zeszyt, bo to tez jest odgornie narzucone. Smieszne to jest........ \" NA DOBRE I NA ZLE,znajde wrescie, na dobre i na zle,moje szczescie na dobre i na zle wlasne miejsce; wlasne miejsce tam gdzie ty\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello:) Oj u mnie sie ciemno zrobilo, ze szok, znowu lac bedzie... Za adipex dziekuje bardzo hehe:D Ignorancja, to sobie ciekawa diete zrobilas, pewnie lubisz te napoje;) Ale efekt piorunujacy!!!:) Musisz miec wielkie samozaparcie, podziwiam. Ja tak bym dyche zrzucila, wiecej nie chce, bo mi biust zmaleje hehe:D Zaczynam od jutra post warzywno-owocowy wg dr Dabrowskiej, mam nadzieje, ze dam rade! A tak to jestem tu juz ponad dwa lata, mam meza Niemca, no i w sumie tylko dlatego tu jestem;) Bo nigdy nie mialam planow, zeby tu zyc. No ale tak czasem bywa w zyciu;) Z ta aklimatyzacja to latwo nie jest, ja to w ogole jakas walnieta jestem hehe, uwielbiam jezyk niemiecki, a nie cierpie Niemcow:D:D Choc na szczescie znam tez fajnych ludzi, bo gdyby wszyscy tacy byli, jak niektorzy moi sasiedzi bleee, to juz by mnie tu dawno nie bylo... Nie dalabym rady psychicznie. Trzeba sie chyba znieczulic na pewne rzeczy i tyle. Bianca, mozesz napisac cos wiecej o tym Ausbildung?? Mysle wlasnie, co by dalej tu robic.. Mam ochote na zmiany;) Jak sie na to dostaje, jakie kryteria przyjec, a ile masz lat, jesli moge wiedziec??:) Ja 28. No ale na dalsze ksztalcenie nigdy za pozno chyba, co??:D Wy prawie wszytskie dzieci macie:) Ja na razie tylko psa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc dziewczyny, jutro znowu poniedzialek...chyba nie lubie poniedzialkow...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tak wczesnej porze moje dziewczyny wstaja do szkoly ,wiec wstaje i ja.wybierac sie na szczescie nigdzie nie wybieram bo za oknem leje...ze ho ho.przynajmniej u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry kobietki! ide zaraz na U4 z Marcellem, ciekawe ile \"byku\" (tak na niego mowi Madleen) wazy i mierzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia tylko siatki w oknach pomagaja, zmiana diety wcale, gdy byli na urlopie w Polsce nad morzem to istne szalenstwo- tylko sie sciemnilo i juz osiem siedzialo na tobie, w pokoju przed spaniem tez wybijalismy i zawsze i tak cos nas pogryzlo,szczegolnie mnie i mala,mowia, ze gryzy szczegolnie tych co sie zdrowo odzywiaja i jak tu male dziecko niezdrowo odzywiac?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ja tez mieszkam w Niemczech juz od 5 lat milo poklikac z kims po Polsku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, rowniez te nowe 🖐️ Limes ja tez cie dobrze rozumiem, przezywalam tak samo pierwszy dzien przedszkola Anastasii.Czasami mam wrazenie ze przed miesiacem dopiero wrocilismy ze szpitala, tak szybko ten czas leci. A juz jak Marylou, ze \"maly/duzy\" ;-) w nastepnym roku Abi zdaje to nie potrafie sobie wyobrazic.Czasami chcialabym czas nieco zachamowac... Limes Adipex to jakis lek na odchudzanie, chyba ma glod przychamowac.O ile sie orientuje jest chyba zabroniony ale pewna nie jestem:-O Angie24 napisz cos wiecej o sobie, gdzie mieszkasz, co robisz... Dziunia moja mala tez tak ma jak jest u moich rodzicow bo ich ogrod z lasem graniczy.Doslownie porazka jak ona u nich nocuje:-( Ja kupilam taki srodek na ukaszenia komarow. taki \"po\" ugryzieniu w aptece. Pomoglo, mam wrazenie ze zeszly bable szybciej niz normanie no i tak sie ne drapala. POpytaj w aptece napewno cos doradza.Ale poczekaj az ci lekar dokladnych info nie da, moze rzeczywiscie to cos wiecej niz \"zwykle\" reakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutno mi.......
Sa tutaj jakies 16-latki??? :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do smutno mi... tu chyba nie ma :( ale czy ty nie powinnnas (es) byc w szkole? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, a u mnie leje tak , że się poważnie zastanawiam czy by jednego samochodu na łódź nie wymienić :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia ----> dzięki za info dot. szkoły - popytam jak z tym świadectwem u nich :-) . a co do odkomarzania :-p to \"wtykom\" do gniazdka takie brzęczące cholerstwo , długo trwało zanim przyzwyczaiłam się przy tym spać i komary też się w międzyczasie chyba przyzwyczaiły :-o bo dziś jeden egzemplarz bezczelnie brzęczał mi nad uchem nic sobie nie robiąc z tego czegoś w kontakcie i uwaga : nie kupujcie Autan Akut nie dość że nie \"łagodzi\" to się nawet pod pachy nie nadaje :-p :-D bo..... \"jedzie\" ! . Limes dawała mi Tipa jak przez Mazury się wlokłam, ale bije się w piersi-- nie wypróbowałam !!! a nazwy nie napiszę bo pewnie przekręcę tak że : Limes----> powiedz im sama co to było ;-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Limes, jak chcesz to posle ci jej ksiazke na maila;) Po 6 tygodniach postu ponoc nawet 12 kilo leci, tylko trzeba wytrzymac;) I w ogole dzialanie lecznicze ma, wiele chorob leczy. A z tym adipexem, to jakis pomaranczowy mi tu polecal:D Dzis mezu ma wolne, a ja dalej ferie, wiec cos tu trzeba razem porobic;):) Milego dzionka!!!🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutno mi.........
nie powinnam byc w szkole bo w niemczech w bawarii jeszcze sie nie zaczela :/:/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes----> to zrozumiałe, że ci smutno jak Kai poszedł do szkoły ale za rok to ty będziesz płakać jak on zostanie w domu :-D :-p .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do zorientowanych
Witam,mieszkam w polsce,moj maz od roku pracuje w Niemczech,zozyll dokumenty o kidergeld i przyznali mu po 154 mies. ale wyrownania nie dostaliśmy jeszcze za okres 7 mies.Może wy sie orientujecie czy maja tam taki balagan czy moze nas wogole pomina???Czy wyplacenie tego wyrownania jest obowiazkiem ich czy tez wcale nie musza wyrownywac????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja chciałam się do was zwrócić z apelem ;-) otóż mam ochotę na parodniowy pobyt nad morzem jesienią i szukam cichego zakątka ( może być romantyczny ;-) ) by pospacerować brzegiem morza lub posiedzieć na plaży i pogapić się przed siebie znacie jakiś takie miejsce ? acha no i najlepiej wschodnie niedersachsen lub zach. schleswig-holstein bo tam mam stosunkowo najbliżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powinni się do ciebie zwrócić o dostarczenie wypełnionego przez stronę pol. druku E - ileś tam celem udowodnienia że nie pobierałaś w tym czasie odpowiednich świadczeń na dzieci w Pl. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×