Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Ello :-) spelnilam matczyny obowiazek. Poslalam dziecko do pierwszej klasy ;-) a w drodze powrotnej wyzarlysmy wszystkie lakocie z jej Schultüte :-P Marta Hb hop hop ! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze: gdzie katinka obrazila tu kogokolwiek???? malutka_de pomylilo sie cos? bianka- przyznaje marylou racje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec jeszcze raz, co do tych Niemek co gotowac nie potrafia. \"Moja Byla Niedoszla Tesciowa Niemka\" gotowala wysmienicie!!!!!!! zwlaszcza \"po niemiecku\" ale i tez inne kuchnie swiata... nie wydaje mi sie ze jest ewenementem... ja niestety nie zdazylam sie nauczyc gotowac od mamy lub babci, wylacialam z domu jako 19nastolatka. a jako dzieko i panienka, przyznaje, mialam wszystko podstawione pod nos... bedac juz tuataj kupilam sobie poprostu ksiazke kulinarska i zaczelam gotowac... do czasopism tez zagladam, czy to zle??? czy przez to moje obiady nie smakuja??? nie wydaje mi sie! malutka_de nie wsypuj wszystkich do jednego wora prosze, otaczajacy cie swiat to dalej niz sasiadka z przeciwka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he myslalam ze u nas zadne stereotypy sie nie przyczepia. Pamietacie stereotypy na nas: polka= ku..wa, polk d..py daje, jak chcesz tania sprzataczke i dobra kucharke wez polke za zone, polki do niemiec na lowy wyjezdzaja...ach duzo tego bylo:-D Dziewczyny wy powinniscie wiedziec ze ludzi nie nalezy do jednej szuflady wrzucac! Ja jadam na ogol dobrze u niemcow, zdaza sie ze dziwnie na moje kreacje jarzynowe patrza ale mam takie same doswiadczenia z polski wiec szkoda gadac. Sama uwazam sie za dobra kucharke i lubie bardzo stac w kuchni ale sie przyznaje ze nieraz dostala rodzina \"gotowe\" na obiad ale nikt od tego nie umarl! Czasami brakuje tego czasu zeby stac przy kuchence godzine i jakos mi sie wierzyc nie chce ze nikt z was tak nie \"zgrzeszyl\";-) Przezyl twoj pacjent Marylou;-) Doslownie jakbym o Alexie czytala:-P A text biancii mnie kosztowal czyszcenie monitoru:-D Nastepnym razem prosze o ostrzezenie zebym kawe odstawila. Super z tym Ausbildung, gratuluje!🌼 to naprawde w dzisiejszych czasach wyczyn:-( Marta witaj, jak tam twoje dzieciaczki.Dopiero niedawno do mnie dotarlo ze obydwoje tacy mali;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jem obiad i pekam w szwach :-/ a jednak nie zrazam sie i kontynuuje. Marylou :-) przezylam jak wszystkie inne zyciowe wyczyny ;-) Marta Hb do apelu wystap!!! ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martula oto przeglad tego co posiadam : GG, telefon domowy, telefon komorkowy, skrzynke pocztowa, skrzynke mailowa.... Czego nie posiadam : skypa, tlenu ,ICQ :-) Wybierz cos !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziekuje, dziekuje:) Tez sie zastanawialam godzinami czy nie lepiej dalej pole plewic i szparagi wyciagac, ale se pomyslalam, ze czas na klimatyzowane biuro:)))) Wiecie co ja po prostu nie rozumiem po co sie tak wszystkiego czepisc, kto ladniejszy, madrzejszy, lepiej gotuje, tu Wam lepiej, tam gorzej, ze zdrajczynie, Polski sie wyrzekly itp... Tak samo jak KOMPLETNIE nie moge pojac tego , ze niektorzy biora wszystko na serio, i nie potrafia nigdy z przymrozeniem oka popatrzec... Szkoda mi takich ludzi:) Ale to tak ogolnie:) Ja po prostu nie jestem fanem zadnych porownywan, gdzie lepiej, a gdzie gorzej:) Czy u Was tez juz jesiennie sie robic zaczyna??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tak.w bochum dzisiaj zimno pochmurno i bardzo nieprzyjemnie.a ja zamiast sziedziec pod kocykiem i wypoczywac gotuje i gotuje bo mam jutro caly dom ludzi.od obiadu do kolacji.tak ze jest co przygotowywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmmmm pojadlabym malin, takich jak kiedys za bajtla, prosto z krzaka:)))) mniam:) Ja mam wrazenie, ze u nas jesien dopiero sie subtelnie zaczyna:) Z czego sie bardzo ciesze, bo lato nie jest moja ulubiona pora roku... No i od przyszlego tygodnia znowu Grey\'s Anatomy:) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie wlasnie obiad: pierogi z jagodami. I od razu powiem, ze \"zgrzeszylam\". Kupilam od takiej jednej pani, ktora sobie lepieniem pierogow dorabia. A niech ma kobiecina i odemnie 5 zl. Plumcia 🌻 witaj. I nie przejmu sie ta aklimatyzacja. Mi to zajelo az dwa lata. Kazdy ma swoj czas. Tylko sie nie chowaj, i wychodz do ludzi, wtedy jest latwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w sumie po trzech latach mozna powiedziec, ze sie zaaklimatyzowalam... Ale jakos pozostaje takie rozdracie, tesknie do Polski dosyc czesto, ale juz tylko na urlop... Dziwne to jest i jakos mi z tym niemrawo, ze jak przyjezdzam na tydzien do Polski, to juz nie czuje sie tam jak \'\'w domu\'\', ale w szwabii tez jeszcze nie do konca... I tak w kolo macieju:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalajka664
marylu-az mi sie zygac zachcialo,prosze daruj sobie posty w stylu ogolilam sobie dzis tylek,albo ogolilam sobie dzis cipke zachowaj to dla siebie ok??Jestes perwersyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylou usmialam sie ;-) chyba tez skocze sobie cos wyrwac. Moze jakiegos facia na wieczor ? ;-) Marta zyjesz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylou-->cos mi sie wydaje, ze juz do konca zycia:) Wiesz, to jest tak, ze ja sie tu dobrze czuje, i nie narzekam, tylko czasem taka nostalgia za Polska ogarnia, ze heeej... No ale, trza byc mietkim , a nie twardym:) A Ausbildung to Kauffrau für Spedition und Logistikdienstleistung, wiec ciut ciekawsze niz zwykle Bürokauffrau:) Wiecie co ja w ogole nie jestem do gotowania, jak juz cos pichce to raczej proste i szybkie rzeczy, ale musze sie pochwalic, ze wg wlasnego pomyslu piecze mi sie kurczak z mnostwem czosnku, ziolami, rosmarynem, owocami i suszonymi sliwkami i roznosi sie taaaaki zapach, ze az sama jestem z siebie dumna:) No tylko zobaczymy jak bedzie smakowac...:O Tu mam troche obaw, ale wazne , ze cudnie pachnie:) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli ja w sumie powinnam sobie taka tutke ze slodyczami sprawic, na rozpoczecie, co??:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie biancaa:-D Ale taka duza bo zasluzylas:-D A moj mezu wlasnie piecze ciasto:-D Kupil sobie jakies ciasto Dr.Ötkera i miesza;-) Ja zawsze myslalam ze kazdy to potrafi ale zmienilam zdanie:-D Jaka ja jestem ciekawa co z tego wyjdzie albo lepiej wyplynie:-P Powiem wam jak juz z kuchni wyjdzie bo jak tylko tam wchodze to parskam smiechem;-) Ale mimo wszystko milo mi sie zrobilo ze chcial dla mnie ciasto upipec, nawet kupil serduszka do ozdoby:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ignorancja moze ty troche pozniej wstalas niz Katinka123;-). Bo u nas tez bylo okropnie zimno i caly czas kapal kapusniaczek:-( Dopiero po 15tej sie przejasnilo i wyszlo sloneczko:-D A ja zaraz wskakuje na glowke do wanny i ogole sobie nogi i inne rzeczy jeszcze tez:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niepockorna zaraz sie zamelduje, mialam gosci (rodzinka meza) 😠 ;) i musze sie pozbierac :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zrekam z utesknieniem w strone lozka 😴 caly dzien juz walcze z migrena a mala jak na zlosc nie chce spac, tzn juz spala ale ja kot obudzil, mnie zreszta tez:-( Ignorancja widzisz szkoda ze nie wiedzialam ze u was nie pada.Ruszylismy w droge do Bochum po 10tej bo chcielismy troche bummeln ale sie rozpadalo i zostalismy w Castrop. Gdzie ty mieszkasz bo dzielnic na B w Bochum to nie znam :-( My mieszkalismy kiedys w Gerthe ale po tym jak rodzice kupili dom w Castrop, to wynajmuja mieszkanie w Gerthe. Zegnam sie na dzisiaj z nadzieja ze moje pociecha zaraz zasnie i ja bede mogla za nia wskoczyc w piezynki, dobranoc 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o ignorancjii-
Wyobraz sobie,ze znam MASE ludzi w Polsce,ktorzy dorobili sie ciezka praca-domu lub mieszkania wlasnego.samochodu i wielu jeszcze innych rzeczy.Czy Ty myslisz,ze jezeli KTOS w Polsce cos ma ,tu musi od raz krasc lub kombinowac?Kazdy sadzi wg siebie kochana.Liliputka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majko przestan
01.09] 22:21 o ignorancjii- Wyobraz sobie,ze znam MASE ludzi w Polsce,ktorzy dorobili sie ciezka praca-domu lub mieszkania wlasnego.samochodu i wielu jeszcze innych rzeczy.Czy Ty myslisz,ze jezeli KTOS w Polsce cos ma ,tu musi od raz krasc lub kombinowac?Kazdy sadzi wg siebie kochana.Liliputka. Zalosna jestes, "kochana".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×