Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość bardzo prosze osoby
o dobrym sercu i checi o przetlumaczenie kilku zdan: 1. Angaben zur Weiterbildungsmaßnahme a) Die Weiterbildungsmaßnahme , an der ich teilnehme, hat folgendes Maßnahmeziel : b) Maßnahmeträger: 2. Angaben zu Schadensersatzansprüchen Meine Teilnahme an der Maßnahme beruht auf einem Schadensereignis , das ein anderer verschuldet oder mitverschulet hat. Wenn ja : Bitte - soweit noch nicht geschehen-den bei dem Träger der Grundsicherung erhältlichen Unfallfragebogen ausfüllen. 3. Angaben zu Leistungen und Zuwendungen für die Zeit der Teilnahme. Ich erhalte oder kann beanspruchen für die Zeit meiner Teilnahme an der Maßnahme. a) Leistungen von meinem Arbeitgeber oder vom Maßnahmeträger wegen meiner Teilnahme an der Maßnahme. b) Leistungen auf Grund eines früheren oder bestehenden Arbeitsverhältnisses Wenn ja : bitte Bescheinigung über Arbeitgeber -/Trägerleistungen beifügen. Ich erhalte von Dritten -z.B vom Arbeitgeber -Zuwendungen zu den Weiterbildungskosten . 4. Ich kann einen gesetzlichen Anspruch gegen andere öffentlich-rechtliche Stellen auf Übernahme der Kosten zur beruflichen Weiterbildung geltend machen ; Ich erhalte solche Leistungen . Z gory bardzo dziekuje, za pomoc, niestety nie stac mnie na profesionalnego tlumacza, mam nadzieje ze pomozecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziekujemy
poczytamy i dolacze.dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WAZZZZNE
hej czy moze ktos pomoc w wypenieniu ankiety??kierowana jest do polakow ,ktorzy mieszkaja lub wczesniej mieszkali w niemczech. kolezanka pisze prace doktorancka, kazda dodatkowa ankieta sie liczy!!ankieta jest po polsku! link: http://fd2.formdesk.com/chytra/form2?test=tr ue dzieki z gory!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooaaaaaaaaa
mi jest bardzo przykro ze topik sie juz nie kreci.......moje kochanie piszcie, piszcie i jeszcze raz piszcie......bardzo lubilam was czytac i ani jednej strony nie przegapialm.......wiec prosze was kochanie nie dajcie satysfakcji TYM KTORZY CHCIELI ZEBY TOPIK UMARL:):):0:::):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka-probowalas jakis smakolyk mu podsunac?Mysle ze jak zglodnieje to sam wyjdzie,moze przestraszony nowym domem i nowymi ludzmi....musi sie oswoic z nowym domkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa, Gingerko, tu się zadekowałaś! :) pozdrawiam wszystkich z Berlina (jeszcze nie oswojona :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczelam tlumaczyc, ale moja pijawka sie obudzila:( postaram sie skonczyc i wstawic jutro! chyba ze ktois mnie uprzedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Numer Kierunkowy
Pomozcie dziewczyny,orientujecie sie gdzie w niemczech maja numer kierunkowy 0722 PILNIE POTRZEBUJE !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyjecie....co jest z Wami? nic nie gotujecie,zero zmartwien ,zero radosci. Corula witaj;)-tu juz umiera powoli ,dziewczyny gdzies wywialo....a moze cos tu rozkrecimy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, ciężki dzionek, ale wszystko dobrze się poukładało i w ten weekend w końcu sie przeprowadzamy! Dziunia - mieszkam w Weddingu, na pograniczu Mitte i Prenzlauer Berg, przy Humboldein\'ie. sorki, ale nie zdążyłam z tłumaczeniem:( jakby co, to chętnie pomogę, ale ze względu na przeprowadzkę, będę miała czas dopiero w przyszłym tyg. Gingera - ano pokręcimy ;) - zobaczymy , co z tego wyniknie :) jest tu kto z Berlina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ufajmysobie
prosze pomozcie mi:( jak powiedziec: -chce zrobic badania okresowe(u lekarza) -kolanoskopia (badania jelit) -rak jelita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niemam czasu na dözo pisania.Kupe roboty a i czasami niema ochoty. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera === ja żyję ;-) jak byś chciała wiedzieć co u mnie to jestem tu : http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3399694&start=4020 nie zawsze mam czas na forum a już na pewno nie na dwa :-( niestety zresztą nie prowadzę podwójnego życia ;-) i musiała bym kopiować swoje wpisy, to bez sensu zwłaszcza w obrębie tego samego portalu a że fajne z was babki to zaglądam czasem co tu słychać :-) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha sorry zapomniałam : ___Vorsorgeuntersuchung ____Koloskopie ( Darmspiegelung) ____Darmrebs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki:) jaw srodku remontu, masakra jakas. 9 grudnia lece do stanow niech sie samo robi. corula brzydalu Ty tu:)O):) Sikorka tu przechodzi metamorfoze na Tofi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ufajmysobie
dziekuje slicznie za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem -ty Sikoro jedna;):D Gingera - oj, na kartony to jajuż patrzeć nie mogę:O Dziunia - do Wilmersdorfu niestety kawałeczek. Będziemy mieszkać na Voltastr./Brunnenstr. dobra, lecę, bo jutro wcześnie pobudka i pakowanko! ufajmy sobie - jeśli zależy ci na specjalistycznych badaniach (bo nietety nie wszyscy lekarze są skłonni przepisywać), to powinnas \"zarecytować\" symptomami. Jeże;i jednak masz symptomy, które cie niepokoją to polecam tzw \"markery\" . Można robić z krwi , albo kału. przy czym w DE kasy chorych ich nie pokrywają, ale można zrobić niedrogo w laboratorium w PL. Metoda dobra a mniej nieprzyjemna, niż endoskopia. Ewtl test na krew w kale (de Test für okultes Blut im Stuhl). Pozdrawiam i życzę zdówka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corulla kochana
juz nie mecz se z tym tlumaczeniem, juz ne trzeba, ale dziekuje za dobre chceci, chociaz ty jedna dalas odzew, moze nastepnym razem, wielkie dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ufajmysobie
Corula......dziekuje:) chodzi tu o moejego meza bardzo sie o niego martwie wszyscy w jego rodzinie chorowali na raka w zeszlym roku siostra a w tym ojciec nie mowiac o starszym pokoleniu ...problem jest w tym ze wiecznie go cos innego boli i co chwile leczy sie na cos innego bylismy tutaj u polskiego lekarza prosilismy o skierowania przynajmniej na badania genetyczne´ale nic z tego nie wyszlo bo lekarka nawet nie wiedziala gdzie takie cos sie przeprowadza .....w poniedzialek idzie do kolejnego lekarza ale zaloze sie ze nic nie wskura:( nie wiem co mam robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"bylismy tutaj u polskiego lekarza prosilismy o skierowania przynajmniej na badania genetyczne´ale nic z tego nie wyszlo bo lekarka nawet nie wiedziala gdzie takie cos sie przeprowadza ..\" jak dla mnie oburzające :-o jak nie wie to NIECH SIĘ DOWIE ! ufajmysobie====> spróbuj może ugryźć sprawę od strony kasy chorych, nie wiem jak jesteście ubezpieczeni i w jakiej kasie , ale wiele z niem. kas chorych w tym państwowe, pokrywa badania profilaktyczne, nawet wysyłają takie \"zaproszenia \" na Check-up ! mało tego niektóre robią problemy jeżeli ktoś, kto był w grupie ryzyka nie przeprowadzał gadań profilaktycznych :-( a najlepiej wejdź na stronę internetową waszej kasy i zobacz może tam coś znajdziesz a jak nie to skontaktuj się z nimi bezpośrednio ! a tu dwa ciekawe linki : http://www.medizinfo.de/krebs/darmkrebs/start.shtml http://www.vnr.de/vnr/besserleben/gesundlaengerleben/praxistipp_10297.html . przykro mi z powodu problemu jaki masz ze zdrowiem męża mam nadzieję , że sprawa się szybko wyjaśni . nie wiem jak u ciebie z językiem , jeśli masz problem to powiedź co to za kasa i ile lat ma twój mąż , poszukamy , poszperamy, coś się poradzi :-) głowa do góry ! .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×