Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość ZALEZY JAKI POTRZEBUJESZ
Vorname Nachname Hauptstraße 1 PLZ Musterstadt Telefon: Telefonnummer E-Mail: Email-Adresse Beispielfirma GmbH Herr/Frau Ansprechpartner Beispielstraße 1 PLZ Beispielstadt Musterstadt, 01. Juni 2007 Bewerbung als Bürokauffrau Sehr geehrte(r) Herr/Frau Ansprechpartner, Ihre Stellenanzeige im Online-Angebot der Bundesagentur für Arbeit hat mein Interesse geweckt. Ich bin ausgebildete Bürokauffrau, 99 Jahre alt, verheiratet/ledig und möchte mich gern der beruflichen Herausforderung als genaue Stellen- beschreibung eintragen stellen. Seit meiner Ausbildung habe ich Anzahl eintragen Jahre Berufserfahrung in verschiedenen Unternehmen gesammelt. Zurzeit bin ich in einem Angestellten- verhältnis bei Firma XY, zuständig für allgemeine Bürotätigkeiten sowie für die Lohn- und Gehaltsabrechnung und die Erfassung von Daten für die Rechnungs- erstellung. Die Arbeit ist vielseitig, und der Kontakt zu unseren Kunden sowie die Zusammenarbeit mit Vorgesetzten und Kollegen könnten nicht besser sein. Meine derzeitige Tätigkeit beginnt jedoch zur Routine zu werden und unterfordert mich, daher hat mich Ihre Stellenanzeige sofort angesprochen. Aufgrund meiner hohen Auffassungsgabe und Lernbereitschaft bin ich in der Lage, mich schnell in neue Tätigkeitsgebiete einzuarbeiten und nach kurzer Zeit eigenverantwortlich und selbstständig zu arbeiten. Ich bin zuverlässig, teamfähig, verfüge über MS Office- Kenntnisse und schnelles Schreiben am PC. Gern möchte ich Sie in einem Vorstellungsgespräch persönlich von meinen Stärken überzeugen. Über eine Einladung von Ihnen freue ich mich daher ganz besonders. Die angebotene Stelle könnte ich zum Datum eintragen antreten. Mit freundlichen Grüßen Vorname Nachname

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posluzyc sie wzorem zyciorysu - to ja rozumiem ale \"sciaganie\" listu motywacyjnego -to moim skromnym zdaniem mija sie z celem :-o pracodawce, ktory oczekuje listu m. interesujesz TY ! czy wy myslicie ,ze personalni nie odrozniaja \"prawdziwych\" od \"sciagnietych\" i te zazwyczaj przegrywaja w przedbiegach :-( tak jest w PL tak jest w DE i pewnie gdzie indziej tez ale mnie interesuje dlaczego jak nie znasz jezyka chcesz pisac list , jesli stanowisko o ktore sie ubiegasz nie wymaga znajomosci jezyka , to nie powinni tez oczekiwac listow m. , poza tym korzystajac ze wzorow nie znajac jezyka czy nie boisz sie napisac rzeczy ktore w ogole nie pasuja do twojego profilu i tym samym mozesz sie osmieszyc ,oprocz tego w liscie zazwyczaj standardowo prosi sie o osobista rozmowe , jak chcesz ja przeprowadzic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli koniecznie musisz miec ten list to najlepiej popros znajaca jezyk osobe z twojego otoczenia , ktora cie zna lub ty jej zaufasz i opowiesz jej o sobie wtedy bedzie to mialo szanse powodzenia i unikniesz blamazu ! powadzenia ! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zrozumiałam , ze potrzebuje wzorów wiec ma, myślę że chyba nie o pracę tutaj chodzi a o zadanie domowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to witam :D Zamieszkuje niemcy od 2 lat, ale nie na stale xD Juz czekam na skonczenie tutaj szkoly i wyjechanie jak najdalej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leire masz na imie olga
masz 22 lata, mieszkasz w köln i jestes z torzymia???? czego sie uczysz??? i dlaczego chcesz stad uciekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze slownikiem to raczej
zadania sie nie odrobi,trzeba znac podstawy gramatyki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nie ważne po co dziewczynie to potrzebne, poprosiła o pomoc i ją otrzymała, jej sprawa co zrobi z tym dalej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przywiozłaś już dzieci ? bo ja tylko do 14 w domu jestem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko teraz sie uśmiałam sama z siebie , a ja konik morski , myślałam , że to jakaś laurka, ale pułapki ma ten język .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbarag ale przeciez dobrze napisalas....konik morski :) U nas wieje i pada wieje i pada.Przy odrobinie szczescia bedzie jutro slonko swiecilo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ostatnio bronilas naszej klasy
Nasza-klasa pod lupą GIODO Od poniedziałku trwa kontrola portalu internetowego nasza-klasa.pl - poinformował posłów sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka generalny inspektor ochrony danych osobowych Michał Serzycki. - Obecnie portal jest drugim pod względem wielkości zbiorem danych osobowych w Polsce - powiedział Serzycki. Serzycki dodał, że kontrola powinna potrwać kilka dni i "być może zakończy się jeszcze w tym tygodniu". Odpowiadając na pytania posłów o przyczyny kontroli portalu, Serzycki zaznaczył, iż nasza-klasa.pl sama złożyła wniosek o zarejestrowanie zbiorów danych osobowych. - Biorąc pod uwagę, że w momencie składania wniosku było podanych sześć milionów uczestników portalu, a obecnie jest o milion więcej, podjęliśmy decyzję o kontroli - wyjaśnił. Serzycki nadmienił, że obecnie portal jest drugim pod względem wielkości zbiorem danych osobowych w Polsce. Dodał, iż "jak do tej pory samotnym liderem jest Telekomunikacja Polska i ma 10 mln abonentów, operatorzy telefonii komórkowych dysponują zbiorami po około pięć milionów abonentów". Jednocześnie jednak generalny inspektor zapewnił, iż "ze wstępnych analiz wynika, że na portalu dane chronione są na bardzo wysokim poziomie". Świadczyć ma o tym, jak nadmienił, m.in. treść złożonego wniosku. - Na razie nie widzę zagrożeń - mówił Serzycki, choć jak dodał, na ostateczne wnioski trzeba poczekać do końcowych efektów kontroli. Według Serzyckiego, w najbliższym czasie kwestie związane z ochroną danych osobowych w internecie, przede wszystkim na portalach społecznościowych, forach, blogach i w sklepach internetowych, będą ważną dziedziną działalności GIODO. Poinformował, że rozważane są m.in. plany stworzenia "czarnej listy" portali, które nie przestrzegają prawa odnośnie ochrony danych. Z danych przedstawionych posłom wynika, iż w GIODO zarejestrowanych jest około 300 portali internetowych. W ubiegłym roku na działalność portali wpłynęło do generalnego inspektora 50 skarg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ostatnio bronilas naszej klasy
UWAGA! do uczestników NASZA-KLASA.PL Wystarczy w okienku "szukaj" znajdującym sie w górnym prawym rogu portalu wpisać imię i nazwisko, lub nawet samo nazwisko by mieć dostęp do zdjęć danego osobnika, jego rodziny, męża, żony czy dzieci. Wiemy też jakich ma znajomych, do jakich szkół chodzili i z kim. Można poznać takze wiek każdego, który się zapisał. Więc gdzie tu ochrona danych osobowych? Portal nasza-klasa.pl udostępni dane każdego uczestnika na życzenie każdgo, kto sobie będzie tego życzył. Poznałeś kogoś? Wrzuć jego imię i nazwsiko do wyszukiwarki, i jeśli się wpisał to portal udostępni Ci wszystkie informaje na jego temat jakie posiada. Jego zdjęcia możesz przesyłać, kopiować do woli. Przecież to SKANDAL!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes miałaś rację z naszą klasą - swoisty wyściG szczurów, a to już paranoja , wkleje wam : Nasza-klasa - kup sobie przyjaciela! Popularność portalu społecznościowego nasza-klasa przerasta kolejne granice. Okazuje się, że na naszej-klasie mogą zarabiać nie tylko pomysłodawcy portalu. Na stronie aukcyjnej Allegro.pl pojawiła się oferta sprzedaży samego siebie… jako przyjaciela na Naszej-klasie. Dokładnie chodzi o wirtualne \"ja\". Oferent wystawił na sprzedaż siebie, w postaci dodania swojej osoby do listy znajomych tego kto wygra licytację. \"Twoi znajomi z dawnych lat unikają wysyłanych przez Ciebie zaproszeń?\", \"Nigdy nie byłeś duszą towarzystwa, a twoja uroda skutecznie wszystkich odstraszała?\", \"Chcesz zabłysnąć wśród internetowych kolegów nowymi znajomościami?\", \"Szukasz nowych przygód?\" Takimi hasłami wabieni są potencjalni nabywcy. Oferta \"wirtualnego przyjaciela\" jest zróżnicowana. Do wyboru mamy pakiet standard, pakiet extra i pakiet VIP. Ten ostatni zapewnia \"dozgonną przyjaźń, nielimitowaną liczbę wiadomości oraz rozmowy na forum we wszystkich wątkach w których uczestniczysz. Ponadto masz pełne wsparcie duchowe z mojej strony, pocieszanie, uspokajanie, wychwalanie oraz prawienie komplementów\". W standardzie przyjaźń trwa \"tylko\" pół roku, a \"przyjaciel\" wspiera nas o wiele rzadziej. Do tej pory wylicytowana cena za znajomego na Naszej-klasie wynosi 75 złotych. Do końca aukcji zostało jednak jeszcze prawie dwa tygodnie. Według Patryka Tryzubiaka z Allegro.pl, aukcja nie narusza regulaminu. – Nie widzę podstaw do uznania tej aukcji za niezgodną z naszym regulaminem – mówi Tryzubiak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra przyznaje sie, moi \"znajomi!\" tez sa kupieni ;) :D:D:D szok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojajajja
dziewczyny mam pytanie-czy Polacy moga legalnie w Niemczech pracowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerownamalinka
Czesc dziewczyny,ja mam takie do Was pytanie,wiem,ze orientujecie sie w tym temacie.Czy osobie,ktora ma pochodzenie niemieckie i przyjedza do Niemiec na stale a jeszcze nie podjecla zadnej pracy zawodowej jest udzielana jakas pomoc materialna? Mojej kolezanki syn i chce na stale osiedlic sie w Niemczech. Jezeli temu czlowiekowi sie cos nalezy,napiszcie mi prosze co? i ile? i ewentualnie,gdzie ma o cos pytac.Dzieki serdeczne za wszelakie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak nalezy sie
zasilek dla bezrobotnych ALG2 tzw sozialhilfe , dla samotnej osoby to jakies 400 e , plus panstwo oplaca mieszkanie , dla samotnego cgyba max 330 e plus ogrzewanie , prad musi sobie sam oplacic, poszukaj na forach np mojemiasto.de wszystkie informacje dostaniesz w jobcenter , czyli urzedzie pracy, no i najwazniejszy jest meldunek, gdyz bez niego nic nie zalatwisz, acha i uwaga na przepisy poszczegolnych Landow, w HESSEN , wszedl od stycznia przepis ktory juz od dawna niektore landy stosuja, nie znasz niemieckiego nie zalatwisz nic, po prostu nie wpuszczaja do urzedu z tlumaczem, ale nie w kazdym landzie tak samo z pomoca materialna, w jednych landach dostaje sie pieniazki i talony na urzadzenie swojego pierwszego mieszkani, w innych nie, co land to obyczaj , jak tu mowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak nalezy sie
dla samotnej osoby 347 e miesiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×