Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość czerwonamalinka
Dziekuje sredecznie dziewczyny,ale jeszcze zapytam mojej kolezanki,gdzie dokladnie jej syn chce sie ulokowac.Odpowiecie mi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek ! Musialam dodac sobie trzecie i , bo tak dawno nie pisalam na forum ze zapomnialam haslo :) Co tam u Was dziewczyny? U mnie dzisiaj dzien nierobstwa.Nie musze NIC ! :) Tak wiec tradycyjnie -net :) A potem zobaczymy. Aaaaaaa, wlasnie-moze sie orientujecie.Pomagam znalezc przyjaciolce, putzstelle.I obie kompletnie nie orientujemy sie w sprawach platnosci.To znaczy ile i za co.Ma ktos doswiadczenia w tym temacie , moze cos podpowiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez dawno nie pisalam ale moze czas zaczac :P by Jo sie nie nudzila. Na temat Puzstele nie mam pojecia pracuje w innej branzy. Ale czasami takie sprzatanie by sie przydalo, by odpoczac od myslenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej tam w dolinach ;-) jutro jadę w Alpy ! narty już w bagażniku , chata zapłacona , śniegu tam po pachy, słonko świeci i szszszu.... szszszuu.. :-D . a co do mojej roli na topiku to ... przesadzacie 😘m Limes i owszem potrafi rozkręcić towarzystwo ;-) poza tym dużo wie i chętnie pomaga !ale ja nie przychodzę tu \"do niej\" bo mamy ze sobą stały prywatny kontakt , naturalnie , że jak się TU \"zejdziemy\" to ze sobą gadamy ale wpadamy tu niezależnie ;-) nie \"róbta \" kobitki polityki ;-) myślę, że pustka na topiku to tylko zwykły zbieg okoliczności ja ostatnio w ogóle mało jestem w sieci i nie ma to nic wspólnego z topikiem, pewnie z innymi też tak jest ale będę tu zaglądać bo..... mam sentyment do tego \"lokalu \" a powody wyliczę po powrocie 😘 życzę udanych ferii 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No napewno zbieg okolicznosci.... Dzisiaj i mnie tu przywialo...bo naprawde wieje od wczoraj ze trzeba dach przywiazac jakos .) Putzstelle...ile??? To jest röznie.Sa ludzie ktörzy daja 10 euro ale sa tez ludzie co daja 7.7 euro jest raczej normalka .AWO placi za opieke nad ludzmi jakies 7,25 €. Ale nie wiem jak to rozumiec ile za co. Ile za odkurzanie? Nie, to sie dostaje na godzine.Obojetnie co sie zrobi w tym czasie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassay prosze
napisz cos wiecej na temat AWO i tej pracy, wiem co to za instytucja, ale raczej slyszlam o kursach jezykowych i zawodowych w AWO i o pomocy emigrantom, ale o o pracy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes :)) No a co do AWO jest tak. Oni maja poprostu sporo ludzi ktörzy sa albo juz starzy i zyja sami w domu i potrzebuja kogos na zakupy i sprzatniecie domu albo sa chorzy i w domu. Ja mialam Kobitke ktöra miala opercje nogi i potrzebowala pomocy do domu.Mialam tez babcie i jedna Kobitke ktöra niemogla chodzic. To sie nazywa Nachbaschaftshilfe.Oni zawsze szukaja dla ciebie prace w poblizu. Dostaje sie taka kartke gdzie trzeba zaznaczyc w jakie dni ma sie czas i ile.Czy osoba ktörej sie pomaga niema miec specjalnych choröb.Mozna np.zaznaczyc ze sie nie chce ludzi myc. Ale to najlepiej jest do nich pöjsc i porozmawiac. U mnie tutaj sa to bardzo mile panie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DZIEKUJE CI KASSAY
DLA MNIE SUPER GDYBYM MOGLA TAKA PRACE DOSTAC, CZAS MAM CODZIENNIE, TYLKO Z NIEMIECKIM KIEPSKO .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niemiecki przyjdzie z czasem ale jak juz troche möwic mozesz to bym sprubowala.))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no chetnie NAWET BARDZO
TYLKO CZY AWO NIE MA PROBLEMU , BO WIELE JEST PRAC GDZIE ZAZNACZAJA ZE NIEMIECKI OBOWIAZKOWY .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak juz troche umiesz radze sprobowac, a jezyk przyjdzie z czasem. Cwiczenie czyni mistrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. hmm jakos sie tu dziwnie podzialo na tym topiku, nie wiem dlaczego on jest wiecznie atakowany, a takie fajne dziewczyny pisaly i pisza tutaj:( Kassay - nie bij, jestem jestem, ale w trakcie remontu, jakas masakra, ciagnie sie on od pazdziernika bo robimy gladzie przymierzamy sie do lazienki i tp, w srodku byl wyjazd, potem problemy z aklimatyzacja a 10 miesieczniak w srodku calego zamieszania:O Ja pamietam o mojej szarlotce i jak tylko sie to uspokoi to sie spotkamy koniecznie!! Oczywiscie z Marta tez jezeli bedzie miala ochote. Teraz to ni to wyjsc z domu bo facet siedzi, ni to tu kogos zaprosic bo maly sajgon, tapety w powietrzu fruwaja:D:D:D:D Cierpliwosci odrobinke i spokojnie bedziemy oswajac naszych chlopakow rozrabiakow:D:D:D a dla Wszystkich 🖐️ Ja bylam na Boze Narodzenie w Usa, spotkalam sie po 6 latach z rodzicami, ale w zasadzie bylo tak jakbysmy sie wczoraj rozsztali;) nie mam za bardzo czasu pisac, bo Jasiek kocha jesc komputer:O wiec trzymajcie sie dziewczynki cieplo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze powiedzcie, jak to jest z pozwoleniem na pobyt jak sie meldowalam, to pani dala do wypelnienia jakis papierek, ja to wypelnilam i to wszystko od tamtej pory nic nie przyszlo, a moze nie przyjdzie... jak to w koncu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hallo kasiu
my mamy tez pozwolenie na pobyt, a bylo to tak, po przyjezdzie bylem w urzedzie gdzie wydaja wizy, tam dostalem termin aby przyjsc za 3 tygodnie, wtedy wbili mi do paszportu pozwolenie na pobyt i na prace na 12 miesiecy, wszyscy mowia na to wiza , mam tylko pieczatke, ale znajomi maja takie cos na koncu paszportu takie wizy ze zdjeciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a mi nic nie zrobili i nie dali oprocz tego dokumentu do wypelnienia znajomy nam podpowiada, ze musze sama udac sie gdzies... sama nie wiem dokladnie gdzie i to zalatwic, nie chodzi mi o pozwolenie na prace ale na pobyt no i drugie pytanie, jak to jest z dzieckiem, moja corka ma prawie 4 lata chodzi do przedszkola i...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szukam ludzi z Darmstadt chcialabym tu mieszkac z moja 7letnia coreczka jednak slabo znam jezyk i potrzebuje pomocy w kilku sprawach np, mieszkanie mam linki do stron z wynajmem ale nie znajac dobrze jezyka ,ina odleglosc jest to trudne nie szukam pracy mam ja w polsce i tu kolejny problem opieka do corki na 10-12 dni w miesiacu szukam ludzi wielkiego serca ktorzy chca i moga pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hallo kasiu
ale co i ? jezeli ma meldunek wszystko ok, obywatelstwo pewno dziedziczy po ojcu, a pozwolenia na pobyt wbijaja w urzedzie do spraw obcokrajowcow, Aulanderamt to sie nazywa, mysmy tez nie potrzebowali pozwolenia na prace ale jak pieczetowali pozwolenie na pobyt to sami od razu wbili takze na prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kia nie piszesz nicczy masz
obywatelstwo niemieckie , bo wtedy mozesz sie starac o mieszkanie z gminy, na prywatne jak wiadomo musisz miec kaucje okolo 1000-1500 e, znajac juz troche polakow w niemczech napisze ci prawde, za darmo nikt ci nie pomoze, a na opiekunke tez bedziesz musiala wydac za tyle dni okolo 500e, wiec nie wiem czy oplaca ci sie pracowac w polsce a zyc w niemczech, bo to troche bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, ale moj maz nie jest niemcem tylko polakiem, ok ponad 5 lat prowadzi tutaj dzialalnosc, ma pozwoenie na pobyt i prace, tak wiec mnie przepisy na pochodzenie nie obejmuja, a szkoda ale juz wiem co musze zrobic, zastanawiam sie tylko czy dam rade, bo ostatnio jestem coraz bardziej zrezygnowana i nie wiem czy mam jeszcze ochote na osiedlanie sie tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, No co Ty Kasiu , przeciez jestes juz długo, przyjechałaś chyba 2 miesiące przed nami o ile dobrze pamiętam ? Jakiegoś doła załapałaś widzę , glowa do góry wszystko się poukłada, mnie jedyne co gnębi to gramatyka niemiecka, brrrrrrr. O wizach niestety nie wiem wiele , bo i ja i mąz mamy obywatelstwo niemieckie. Jedyne co to że właśnie w Auslanderamcie także dostał sąsiad pozwolenie na pobyt na rok , jakaś pieczątka w paszporcie, ale tobyło też kilka dni po zameldowaniu się tutaj, dostał termin na tzw odbiór wizy. Kassay możesz jeszcze napisać czy ta praca w AWO to 8 e na rekę już bez podatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu k.... JEsli moge podpowiedziec: gdy sie zameldowalam, od razu powiedziano mi, ze jako obcokrajowiec mam obowiazek zameldowac sie w urzedzie dla obcokrajowcow. Tam wypelniasz papierek, tak jak mowilas i oni , albo daja od razu albo przysylaja do domu dokument zezwalajacy na pobyt i poszukiwanie pracy. Od razu powiem, ze nie powinno tam stac wpisane ani nr.paszportu, ani dowodu. Jesli tak bedzie to niezgodnie z przepisami. I nie musisz go nosic przy sobie, tylko przynosic do wgladu.(TAK MI WYJASNIONO w urzedzie, jesli powiedza ci inaczej to falsz.) Dokument ten jest ponad to wazny z waznym dokumentem tozsamosci. Od razu mowie ci, ze jako polka masz male szanse na otrzymanie pozwolenia o prace bez pracy na pelen etat z okreslona suma wpisana w Arbeitsvertrag (ok 650euro-min.) To oczywiscie roznir w roznych landach. Ponad to Urz. dla obcokr. ma prawo wezwac cie do okazania pewnych dokumentow, tylko i wylacznie w celu udowodnienia, ze masz za co zyc, ze jestes ubezpieczona, i dziecko, zaswiadczenia, ze dziecko chodzi do przedszkol, szkoly. Wlasnie ostatnio to przeszlam. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i JESZCZE COS. NIE MA CZEGOS TAKIEGO JAK POZWOLENIE NA POBYT na 1rok, czy jakis inny czas, bo Polska jest w UE.I masz prawo pobytu w Niemczech jak dlugo chcesz. I nie ma juz wiz tzw. pobytowych. Z powodow powyzszych, bo jestesmy w UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia nie musi mieć żadnej umowy o pracę , przyjechała tutaj do męża na zasadzie łączenia rodziny, i moze przed urzędem udowodnic ,ze ma się z czego utrzymać gdyz jej mąż ma dochody . No a w naszym landzie urz ednicy sami mowią jeszcze na te pozwolenia -wizy, i faktycznie kolega ma wbite w paszporcie pieczatke, ze ma pozwolenie pobytu i pracy tutaj na rok, a przyjechał w lipcu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jak wiadomo tu kazdy urzednik interpretuje przepisy po swojemu, i idac do tego samego urzedu mozna uslyszec od kazdego urzednika inna wersje załatwiania sprawy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam obywatelstwa ale moja corka tak ,licze sie z wysokimi kosztami i znam niemieckie realia ,ale mam powody dla ktorych powinnam to zrobic pomimo kosztow materialnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo dziekuje za wszystkie wyjasnienia, jutro wybiore sie do tego urzedu, mniej wiecej wiem co mam zabrac ze soba i licze na pomyslne zalatwienie tej sprawy jak wspomnialam, ja nie musze pracowac, ale chce miec alles gut w papierach a mysle sobie, ze chyba o mnie zapomnieli jak sie meldowalam raz jeszcse dziekuje za pomoc i wyjasnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia Hamburg
witam wszystkie kobietki:) mam pytanie, czy ktoras z was moglaby mi w skrocie objasnic, za co musze sie zabrac po przyjezdzie do Hamburga? zamierzam wyjechac do HH z narzeczonym za jakis miesiac, jestem mgr fizjoterapii i chce szukac pracy w zawodzie, moj narzeczony ejst elektronikiem po politechnice i tez chcialby pracowac w zawodzie. gdy przyjedziemy juz do hh, gdzie musze sie najpierw udac? czy jesli znajde prace w zawodzie duzo ejst klopotow dalszych z zalatwianiem wszystkich pozwolen itd? dzieki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia Hamburg
dodam, ze niemicki znam bardzo dobrze, mieszkalam w hh 1,5 roku jako au-pair i dostalam wtedy wize na rok (jakies 7 lat temu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×