Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość maja2305
Hej dziewczyny czy jest tu ktoś z Maintal?Chodz o to że mój mąż załatwia sobie tam prace i chce zabrać mnie i dzieci ze sobą.Mam pewne obawy i chciałabym porozmawiać z kimś kto tam mieszka lub w okolicy.Jeszcze lepiej gdyby ktoś wiedział conieco o firmie Reschke(właśnie tam mąż chce podjąć pracę).Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka 2
do picasa tak jestem koleżanka kasi pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka 2
mąż ma firme jednoosobową zarejestrowaną tutaj w bremen musimy mieć prywatne ubezpieczenie na 4 osoby to około 55o euro czy ktoś był w takiej sytuacji czy jest cos tańszego albo czy można prywatnie ubezpieczyc sie w polsce i czy uznawane jest to tutaj w szkole bo syn chodzi do trzeciej klasy grundschule prosze o rade .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FernTV
kupcie decoder za ok. 50€ w mozliwoscia wgrania \"softa\" . Wpiszcie w googlach \"Laki\" i tam wszystko jest wytlumaczone , co prawda dla chcacych i cierpliwych . Smiga wszystko za darmoche tj. pelny cyfrowy polsat ( z programami HBO wlacznie ) , oraz pelna \"premiere\" . Lub .... decoder z cztytnikiem kart ( moze miec tez funkcje jak powyzej ) i ....smiga cala \"cyfra+\" ...... wszystko oczywiscie za frico ..... jedynie potrzebny satelita z dwoma digitalnymi LNB ....pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do fernTV
Napisz prosze gdzie mozna cos takiego robic. Sa na tej stronie podane punkty obslugi-ze tak to nazwe? Moga kogos takiego z lewymi programami namierzyc? Wystarczy raz wgrac program i wszystko dziala? Jesli tak, to GENIALNIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata_83
DO Julka2 Poczytaj wczesniejsze wpisy.Tam tez jest cos o ubezpieczeniu. Slyszalam gdzies, ze od 2009 roku wszyscy obcokrajowcy, ktorzy maja zarejestrowana dzialalnosc gospodarcza, beda mieli obowiazek ubezpieczenia w Niemczech i podczas kontroli ZOLLu bedzie to rowniez sprawdzane. Wiec chyba ubezpieczenie w Pl odpada. Chociaz moge sie mylic i najlepiej zasiegnac jakiejs fachowej opinii. Jak chcesz to zadzwon do mojego doradcy i moze on znajdzie dla Ciebie cos tanszego. Jego nr.: 01704884951. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FernTV
...takie cos mozna kupic chocby w necie ( google - Baff4000- itp. ) Na "tej" stronie jest rowniez forum , gdzie dokladnie opisuja i dopasowuja wszystko . Nie , nie ma takiej mozliwosci - namierzenia .... to "leci" przeciez przez satelite . Tak , wystarczy raz wgrac program i slonko polsatowskie swieci b. ladnie + "premiere" , bo nadaja w tym samym systemie. Ale najepiej kupic taki tuner w Polsce , np. Ferguson , ktory ma zarowno mozliwosc na wgranie softa , jak i czytnik kart ( cyfra+). Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny pomocie mi prosze
Dziewczyny mam prosbe, a w zasadzie zapytanie; Moj maz ma dziecko z poprzedniego zwiazku. Corka ma teraz prawie 5lat i przychodzi do nas co 2 wochenende. Trwa to juz od 2,5 roku. Od ponad roku, po kazdym pobycie u nas jest cyrk, bo Mala nie chce wracac do domu. Placze, krzyczy, prosi ze chce tu zostac. Praktycznie za kazdym razem to samo. Dodam ze jej Mama ma procz niej jeszcze 2 dzieci (w dodatku kazde z innym mezczyzna- zyje z alimentow na nie) Mala jest srednim dzieckiem. My rowniez mamy wspolne dziecko, ktore ma zaledwie rok, wiec wiekszosc uwagi skupiona jest teraz na bobasie. Matka Malej ostatnio zadzwonila do meza, mowiac ze ma juz dosc i dluzej nie da rady wychowywac dzieci, bo jest wykonczona psychicznie. Maz powiedzial ze wezmie corke na wychowanie, tylko zeby poszla do uzedu i zalatwila potrzebne papiery. Po ok. 2godz. zadzwonila znowu, odwolujac wszystko to co powiedziala. Stwierdzila ze \"miala dola\", ale jedynie dzieci dodaja jej sily i trzymaja przy zyciu. Jestesmy z mezem w wielkiej kropce. Zastanawiamy sie co zrobic. Jesli zglosimy to do Jugendamtu i ona sie o tym dowie, to moze zakazac nam kontaktow z Mala (juz kiedys tak zrobila, akurat co 2 wochenende Mala byla \"chora\", trwalo to przez 2,5c-a, az moj maz sie nie wybral do wyzej wspomnianego Amtu, na co \"mily\" pan urzednik, stwierdzil ze dziecko jest Male i wystarczy, jak ojciec bedzie je widywal przez kilka godzin w soboty) Wyglada na to, ze kobiety w Niemczech moga wszystko, a faceci sa na straconej pozycji. Zalezy nam zeby dziecko wychowywalo sie w normalnej rodzinie, nie chcemy go na sile wyrywac z jego dotychczasowego srodowiska (rodzenstwo). Dodam ze dziecko wcale za mama nie teski i o nia nie pyta, do mnie mowi, ze bardzo by tu chciala zostac juz na zawsze. Ze jak jej mama kiedys umrze, to ja bede jej mama, itp. Zawsze jej z mezem mowimy, ze ma swoja mamusie, ktora ja kocha, ale ona tylko kreci glowka. To tak w skrocie. Jestem kompletnie rozbita. Zal mi dziecka, ktore wychowuje sie z matka, ktorej nie dazy wiekszym uczuciem i do ktorej domu nie chce wracac, z matka, ktora notorycznie \"zmienia\" facetow. Miejmy nadzieje, ze juz wiecej dzieci miala nie bedzie( chociaz ma nowego Freunda) Moje pytanie : Dziewczyny co zrobic, zeby to dziecko bylo szczesliwe? Moze isc z nim do dzieciecego psychologa, ktory wyciagnie z niej, dlaczego nie chce w tym domu byc?! (nam nie chce nic powiedziec, jest zamknieta w sobie, jesli chodzi o temat \"dom\") Bardzo bysmy chcieli sie nia zaopiekowac, ale nie chcemy szarpaniny po sadach, chcemy tego dziecku zaoszczedzic. Uwazamy ze to ostatecznosc. Mysle, ze jesli bysmy jej dzis powiedzieli(matce), ze moze zatrzymac pieniadze (unterhalt, kindergeld) - to oddala by nam ja od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajri26
Cześć! Czy jest tu ktoś z Frankfurtu? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Maria 79
Witam ,wlasnie odkrylam to forum :) Mieszkam od dwoch lat w DE,czasami brakuje mi jakies rady,czasami zwyczajnej rozmowy z rodakami.Jest ktos z NRW?Pozdrawiam wszystkich. Moje GG:182369.Mam nadzieje ze \"obejdzie\" sie bez glupich zartow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Maria 79
Dziekuje:) Wiele tam nie znalazlam,ale milo ze ktos odpisal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna Maria a czego Ty szukasz? bo chyba nie pytalas tam nikogo skad jest ? a ciekawych jest wiele rzeczy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc!od 2 Tygodni mieszkam we frankfurcie-kelsterbach.jak masz ochote pogadac odezwij sie na GG 9002792 pozdrawiam kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik88
ja jestem z koblenz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka - hej, ja jestem kolezanka kasi i picassy:D mieszkam kilka krokow od Kasi, wiec tez jestesmy sasiadkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolanthe29
Czesc Jestem w Bremen 1.5 roku. Moja praktyka sie wlasnie konczy i chce poszukac sobie tu pracy. Moze ktos z was moglby mnie uswiadomic co do wysokosci zarobkow? Ile np zarabia sprzataczka a ile powiedzmy informatyk? Chcvialabym wiedziec czego mam sie spodziewac. A i jeszcze jedno, jakos nie mam szczescia i nie moge tu trafic na zadnych polakow. Nie chcialby ktos czasem poemailowac ze mna? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co wlasciwie z Kassay
zginela :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda ze jej nie ma
:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinichta
a ja jestem w Wolfenbuettel ( tu znajduje sie fabryka Jegemeistera :-P) ............. od Hanoweru jakies 70km na zachód pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Maria 79
Sama nie wiem czego szukam,wlasnie zdalam sobie z tego sprawe:( Wrocilam z pracy i gapie sie tepo w monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blecki-judyta
Witam wszystkich bardzo serdecznie!czy jest moze ktos z moich okolic mieszkam w Rottenburgu am Neckar!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blecki-judyta
A tu dalej nic sie nie dzieje!Nie ma juz nikogo z kim mozna pogadac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka 2
do Renata_83 Mam pytanie czy twój doradca to polak,bo my nieznamy niemieckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka 2
kobietki czy jest gdzies na osterholzu przedszkole dla dzieci które przyjmie dziecko od zaraz moja mała ma 2 latka i 2 m-ce samodzielnie sie załatwia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×