Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość sepuku1
a co do pracy w bremen to jesli ktos ma smykalke ,zna jezyk,ma czas i checi to tutaj jej nie brakuje,,szczegolnie dla kobiet jako sprzataczki ,,dla faceta troszke gorzej..niestety potrzebne sa juz znajomosci,,wszystko zalezne od oczekiwan i co che sie robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepuku1
na temat sprzataczek;jakie ceny za godz pracy,jak zalatwic prace,mieszkanie,piszcie na gg,,chetnie pomoge..,,,aha,,dziewczyny do jakis tam agencji nie piszcie bo nie znam sie na tym,,jestem tylko budowlancem i moge tylko doradzic,,nie zalatwiam zadnej pracy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepuku1
jesli jest jakis facet z bremen hafen i kladzie plytki to pisac szybko..ja z bremen mam zbyt daleko,,oczywiscie na rachunek czyli musi miec firme..10 lazienek po 13m2 kazda,,,gg podane wyzej w innym poscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kangurek73
Witam. Przeczytałam topk i stwierdziłam, że nigdzie nie znajdę tak życzliwych ludzi jak tutaj, więc nie szukam, tylko piszę "co mi dolega". Króko i zwięźle: Jesteśmy parą, czwarta dycha rozmieniona u obojga:) jestem w 3 miesiącu ciąży, tutaj nie pracuję, mój partner pracuje jako ratownik medyczny ( czasowo wyjeżdżaliśmy do Niemiec jako opiekunowie osób starszych ale od 5 miesięcy nie możemy nawiązać współpracy ze stroną niemiecką :( no cóż, nie zawsze może być kolorowo), ale mam nowy plan na życie i w celu realizacji tego planu potrzebuj Waszej rady, pomocy... Wymysliłam sobie, ze postaramy się wyjechać do Niemiec i zostać tam na stałe - urodzić tam dzidziusia- i mieszkać sobie spokojnie, na poziomie. Wymyśliłam tylko tyle :) ale nie wiem co dalej, albo od czego zacząć, jak to zrobić, jak nawiązać kontakt i jaki - prywatny czy jakiś urzędowy- nie wiem. Proszę jśli jest ktoś kto może mną pokierować, wesprzeć mnie lub doradzić; ktoś kto poświęci mi swój cenny czas na opisanie kilku kwestii; BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNA! A tymczasem pozdrawiam wszystkich tu bywających :) życząc miłych i słonecznych, pełnych uśmiechu dni!!!! Kangurzyca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwszy kierunek
to do ubezpieczalni- zdrowotnej, ale licz sie z tym, ze ciebie ciezarnej nikt w Niemczech nie ubezpieczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g007
mam doświadczenie w szyciu ale u nas robi się coraz gorzej Sama odchowałam dzieci i coraz trudniej wyżyć Proszę czy ktoś zna jakiś zakład krawiecki bądz firmę gdzie mogła bym znależć prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g007
mam doświadczenie w szyciu ale u nas robi się coraz gorzej Sama odchowałam dzieci i coraz trudniej wyżyć Proszę czy ktoś zna jakiś zakład krawiecki bądz firmę gdzie mogła bym znależć prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g007
mam doświadczenie w szyciu ale u nas robi się coraz gorzej Sama odchowałam dzieci i coraz trudniej wyżyć Proszę czy ktoś zna jakiś zakład krawiecki bądz firmę gdzie mogła bym znależć prace Gdzie byście wyjechali do pracy dziś na moim miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OOOnn
Hej.Czy jest tutaj jakas polka z Krumbach llub okolicy? .Chetnie popisze i nie tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kk..
sepuku1-- > czy moglbys ogolnie napisac nt pracy sprzataczki tzn zarobki itd. ja myslę o wyjezdzie do niemiec bo potrzebuje pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniucha2124
Czy jest możne ktoś z Bremerhaven? Przeprowadzamy sie tam w czerwcu, mamy małego synka 3 mce:), szukamy mieszkania, najprawdopodobniej będzie przez biuro GEWOBA, czy mozecie polecic jakies spokojne dzielnice? z jezykiem u nas cienko, maz pracuje juz 2 rok na kontrakcie i nie chcemy zyc osobno. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jannet
do kangurek73 czesc ja mieszkam w berlinie i jestem w 31 tyg ciąży .Mieszkam z mężem od 3 tygodni tutaj .Znajomi męża doradzili nam abyśmy się udali do JOBCENTER. Oni bardzo dużo mogą pomóc zarówno z ubezpieczeniem jak i pomocą finansową. Musisz mieć meldunek Berlinie i papiery z rathaus które mówią o tym że niemcy wiedzą że tu przebywasz . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jannet
do kangurek73 czesc ja mieszkam w berlinie i jestem w 31 tyg ciąży .Mieszkam z mężem od 3 tygodni tutaj .Znajomi męża doradzili nam abyśmy się udali do JOBCENTER. Oni bardzo dużo mogą pomóc zarówno z ubezpieczeniem jak i pomocą finansową. Musisz mieć meldunek w Nemczechi papiery z rathaus które mówią o tym że niemcy wiedzą że tu przebywasz . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jannet
aaa no i musisz miec niemiecka kartę ciąży bo polska tu się nie liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepuku1
zarobki sprzytaczek sa w zaleznosci ile godz i gdzie i ukogo;ogolnie od 8 do 10 eur za godz pracy w jednym domu,,takich prac ma sie zazwyczaj 2-4 dziennie,,niestety sprzataczki maja ciezka prace i idzie sie za przeproszeniem ujebac)),,zarobic mozna od 1100 eur do 22oo eur miesiecznie,,oczywiscie te gorne zarobki licze z premiami swiatecznymi,,oczywiscie trzeba odliczyc mieszkanie,zycie itd,,,gg:11169579,,dla kobiet zawsze jest praca,,faceci bez jezyka lepiej niech siedza na bezrobociu w polsce))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepuku1
jak wiadomo wszystkim rynek pracy w niemczesz,austri;itd,,,otwiera sie z dniem 1 maja)),,niby fajnie,,ale aby miec prace to:jezyk podstawa,mieszkanie,pieniadze,znajomosci,,niestety bajka czasami wyglada inaczej jakbysmy to sobie wyobrazali.. na ulicach siedza juz nasi rodacy tak jak to w angli bylo..przykro na to patrzyc ale niestety najpierw sie mysli a potem sie decyduje))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZYGMUNT06
JA PRACUJE JUŻ TROCHE W NIEMCZECH I POWIEM TYLKO JEDNO MIMO ROZŁĄKI Z KOCHANĄ RODZINĄ STAĆ MNIE DZIĘKI TEMU NA OPAŁ , OPŁATY , I WAKACJE ITD. ITD , WSZYSCY NARZEKAJĄ ALE GDYBY MIELI PRACOWAĆ W POLSCE ZA 1200ZŁ A TU ZA 8TYŚ TO BY ZMIENILI ZDANIE . [POZDRAWIAM I ŻYCZE SUKCESÓW ; ZYGMUNT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Mieszkam w Niemczech (Krefeld), mam roczne dziecko. Chcialabym sie zajmowac malymi dziecmi (cos w rodzaju niani). Mysle ze bylyby to dzieci polskie ze wzgledu na slaba znajomosc jezyka niemieckiego. Co o tym myslicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prinzesska27
Ja tez sie do was dolacze... Mieszkam w Westerwald...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Punia20
Witam wszystkich... Ja mieszkam w Niemczech w Lohne z moim narzeczonym, niestety on duzo pracuje i ja sama siedze w domu. Moze jest jeszcze jakas polka ktora ma taka sama sytuacje chetnie popisze lub spotkam sie na kawe bo z jezykiem niemieckim u mnie nie jest dobrze a wiadomo z kims trzeba rozmawiac.... Nr. gg 34410531

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, mieszkam w Essen....może któraś z Was jest z tego miasta? chętnie pogadałabym przy kawie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartuS&Michaś
Witam. Ja z mężem i 18 miesięczną córeczką mamy zamiar przeprowadzić się do Niemiec (Bremen lub Bremerhaven) jesli zagląda tu jeszcze ktoś z tych okolic to zapraszam na nowy wątek założony przezemnie ;) Chętnie poznam jakieś Polki mieszkające w Niemczech ;) http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4946684

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowiaugsburg
witam:) od niedawna mieszkam z kolega w augsburgu. nie wiemy co tu mozna robic w wolnym czasie. poznamy kolezanki ktore pomoga nam ogarnac ten temat :) maile miło widziane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FotoJoto
A ja tak troche z innej beczki napisze, Jestem mamusia 10 miesiecznego Marcelka w Niemczech dokladnie w Dortmund-Ltgendortmund mieszka juz prawie 4 lata, i szczeze troszke mi tutaj samotnie i teskno za polska :). Wiec pisze na forum aby kogos zapoznac i w sumie zaprosic i namowic Mamusie z swoimi pociechami do zdjec noworodkowo(niemowlecych),dzieci starszych oraz rodzinnych. W sumie troche ciezko jest tutaj w niemczech o malyc modeli gdy sie nikogo nie zna a chce sie troche tez zarobic by sie rozwinac (Duzo nie biore, takze nie ma obawy o niewiadomo jakie wygorowane ceny jakie sa w studiach itd. ) :) moje zdjecia mozna sobie zobaczyc na stronie http://fotojoto.blogspot.de/ jest to poczatkujaca strona wiec za duzo nie ma tam fot :) jesli bedzie ktos chetny do znajomosci itd. to zapraszam na gg: 4108036 lub elfik050590@wp.pl . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saszetka
hej, nazywam sie Marta i mieszkam w Castrop-Rauxel. mam dwie corki, niespelna dwuletnia Sofie i ponad czteroletnia Julie. Mieszkam w DE juz 4 lata niecale, ale wciaz czuje sie troszke samotnie, mam kolezanki Polki, dzieciate, ale lubie poznawac nowych ludzi, a nuz kiedys w koncu trafie na bratnia dusze, ktora pomoze mi w tym codziennym samotnym przebywaniu tu. pozdrawiam wszystkie Niemiecko polskie mamusiei niemamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saszetka
FotoJoto - do Lutgendortmund mam pare przystankow :) bliziutko :) przejezdzalam tamtedy jak jechalam do szpitala na operacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mieszkam w Krefeld. Fajnie byloby zorganizowac wspolne spotkanie dla wszystkich Polek np. z malymi dziecmi w wyznaczonym miejscu :). Ale to chyba niemozliwe bo juz probowalam sie spotkac z innymi matkami i nic z tego nie wyszlo. Moze macie jednak pomysl jak zorganizowac czas sobie i dziecku oczywiscie poza wyjsciem na plac zabaw. Czy znacie jakies fajne miejsca? Najlepiej w Krefeld. Moje dziecko ma 2 lata, jeszcze nie chodzi do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Packard
Bo polacy sobie tylko szkodza i znajomosc na dlugi okres robi szkody mieszkam prawie 6 lat i mam dosc a jak slysze polaka w sklepie to wychodze najlepiej to ploty im wychodza ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Packard
Bo polacy sobie tylko szkodza i znajomosc na dlugi okres robi szkody mieszkam prawie 6 lat i mam dosc a jak slysze polaka w sklepie to wychodze najlepiej to ploty im wychodza ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×