Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Hey hey :-)) a niemiecy uwazaja ze polskie Kobietki bardzo ladne sa :D Tak, ja tez juz przezylam ze dözo niemcöw jak wiedzielie ze z polski jestem zaczeli mi opowiadac ze jego dziadek tez i tamtej babcia i tak dalej.jakos jestesmy wszedzie co nie???:D Ale mysle ze jest wszedzie dobro i zlo. W polsce i w niemczech. Ale niemcy sa sztywni, ja to sie juz prawie tym zarazilam:-(( Pare lat temu bylam w polsce w odwiedzinach i kuzynka powiedziala mi ze juz jak niemka sie zachowuje.To mnie troszke zasmucilo.No ale tak to jest jak sie w jakims kraju zyje to sie dözo przyjmuje. Poza turkami:-)) A rosjanie to prawda sa glosni i to bardzo .Tutaj sie möwi ze bardzo dözo kradna radia z samochodöw. Ale sa to opowiadania innych.Wiem tylko ze mojego syna rower ukradl rusek ktöry na tym samym pietrze co my mieszkal.Ale niemoglam mu tego udowodnic:-(( 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawi mnie jedno
limes-inferior - jedna prosba nie uzywaj zwrotu "polaczek" bo jest to obelzywe okreslenie wymyslone w kregach elit rosyjskich z poprzednich wiekow. nie widze powodu, zeby Polak do Polaka tak mowil. A pozatym mylisz sie. Jest cos takiego jak ubezpieczenie medyczne:) to przeciez normalny produkt ubezpieczeniowy. za 600zl ROCZNIE masz w danej prywatnej sieci przychodzi dostep do opieki medycznej na poziomie w zaleznosci od "pakietu" bezplatnie (tzn. bez dodatkowych oplat). Ponadto przesadzone sa te opinie o polskiej sluzbie zdrowia. Ja nie ubezpieczam sie prywatnie, tylko mam normalne ubezpieczenie ZUS i jestem zapisany do przychodni, gdzie telefonicznie umawiam sie na wizyte, czekam od 10-30 minut w zaleznosci od tego czy nie ma opoznien, a czesto poprostu odrazu wchodze bo nie ma kolejek, mam na miejscu m.in.: neurologa, interniste, okuliste, chirurga urazowego, pobieranie krwi i inne badania, dermatologa, neurologa, jest tez ginekolog i dentysta (ten ostatni niestety juz platny)... ta lista nie jest kompletna bo z innych nigdy nie korzystalem. maja tez swoje usg, mozliwosc zrobienia badan serca (wysilkowe i co tam jeszcze, EKG - nie znam sie na tym). no generalnie full opcja. ostatnio mialem wypadek spadlem ze schodow i sie troche potluklem, a ze uderzylem sie lekko w glowe no to lekarze byli ostrozni. przyjechalem i w ciagu 10 minut bylem u internisty (lekarz pierwszego kontaktu), ktory zbadal mnie i skierowal do neurologa i okulisty, neurolog przyjal mnie odrazu (wszystko w tym samym budynku), dal skierowanie na komputerowy tomograf czaszki, okulista chwile potrwal bo dostalem krople do oczu, pojechalem do szpitala ze skierowaniem, czekalem 15 minut, zrobiono mi tomograf, czekalem 10 minut na wyniki, wszystko bylo okey, pojechalem do domu. nie zaplacilem ani zlotowki! szczerze powiem, ze szybciej to juz chyba nie mozna by bylo, bo jakas tam 2-3 osobowa kolejka, czy oczekiwanie na wyniki jest normalne, nie da sie szybciej. Do Barbarag: nie wiem czemu mial sluzyc ten artykul, bo czytac ze zrozumieniem to Ty naprawde chyba nie bardzo umiesz. po pierwsze onet od dawna bazuje na artykulikach gdzie fakty sa podawane w sposob zmanipulowany i wrzuca je pod "glosnymi" i histerycznymi tytulami. tak oczywiscie, ze sa w Polsce ludzie bardzo biedni. glownie tam gdzie dawniej jedynym pracodawca byl jakis duzy zaklad ktory upadl, a ludzie nadal tam tkwia, np. z powodu zaawansowanego wieku. jest to spadek po poprzednim systemie i z tymi ludzmi juz sie nic zrobic nie da. nie wiem dlaczego mialoby to swiadczyc o stanie polskiej gospodarki, czy spoleczenstwa? Szczerze powiem, ze Twoja postac na tym topiku doprowadza mnie wrecz do szewskiej pasji, bo widze w Tobie taka kobiete kalajaca wlasne gniazdo i nadstawiajaca tylek nowym wladcom jak tylko zapragna. To jest skrajnie obrzydliwe. Nie stac Cie na obiektywizm prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich:) widze, ze dyskusja trwa:) Wydaje mi sie ze i w Pl moze byc dobrze i w Niemczech, jezeli ma sie kochajaca rodzine, bliska osobne, szczescie, bo jezeli tego nie ma to chociazbysmy mieszkali w palacu i tak odczuwalibysmy niespelnienie..... Ani w Pl nie jest latwo, ani w De..wyjechalam z Pl rok temu - nie narzekalam na sluzbe zdrowia, siwetni fachowcy, fajna praca, moi znajomi tez zadowoleni, pra do przodu...przyjechalam tutaj tez staram sie szanowac kulture, doksztalcam sie i zamierzam pracowac, zyc cieszyc sie zyciem, nie analizujac gdzie lepiej a gdzie gorzej i tu i tu swieci slonce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawi mnie jedno
no i po co ten podszyw? przeciez to odrazu widac. nie ten jezyk, nie ten styl, nie tak klasa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawi mnie jedno
aaa juz wykasowane ok, moderatorze thx!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Ciekawi mnie jedno zrob sie na czarno, to nikt sie nie podszyje i ulatwisz prace moderatorowi. U nas dzis bylo 15°C :D Mi tu w niemczech dobrze i nie zamierzam nigdzie wyjezdzac, no chyba, ze z moim mezem to moge nawet do Afryki. A ci Rosjanie, ktorzy przyprwadzaja dzieci do naszego przedszkola to raczej grzeczni i dobrzy ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O co Wy sie w zasadzei klocicie?? O to ktora ma racje?? Przeciez ta dyskusja od poczatku nie ma sensu, bo kazdy ma swoje zdanie i mysli inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ich mache Euch einen Vorschlag! vielleicht könnten wir in Deutsch diskutieren?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hamster dobry pomysl ale my caly dzien po niemiecku wiec na kaffe chcialoby sie po polsku pogadac. Po drugie nie wszyscy znaja na tyle niemiecki, by publikowac tu swoje wypowiedzi lamana niemszczyzna. Po trzecie wiecej osob moze dyskutowac po Polsku niz po niemiecku a po czwarte pomysl dobry, bo Ci, ktorzy tego potrzebuja moga miec okazje pocwiczenia. No to moze kto chce to niech pisze po Polsku a kto chce po niemiecku. Cludi my sie nie klocimy, my dyskutujemy, taka konstruktywna rozmowa. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dyskusja zawsze ma sens:) Dobry wieczor Panstwu! Jako zalozycielka topiku serdecznie witam mezczyzne w naszych kregach.Rzadko nas odwiedzaja panowie:) Ja w dyskusje sie nie wdaje, jakiekolwiek, narazie:) Nie, nie dlatego ze nie mam zdania:) Zle czasy u mnie ostatnio nastaly, musze chyba do jakiegos \"dochtora od nerwow\" sie wybrac:) Poki co , dla odreagowania, scielam dzisiaj wlosy:) Troche pomoglo, przynajmniej przez chwile:) Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was serdecznie i przepraszam, że przeszkadzam w dyskusji! Proszę o przysługę. Otóż… Na stronie: http://www.dlazdrowia.pl/index.php?modul=10&msg=OK jest konkurs. Na dole tej strony jest zielona tabelka, w której znajdują się zgłoszenia konkursowe. Jedno z nich zaczyna się: „Po stresującym dniu w pracy najlepszym sposobem na stres jest odprężająca kąpiel...”, a na końcu tego tekstu pisze: . To właśnie moje zgłoszenie! Aby oddać głos, wystarczy zaznaczyć kółeczko znajdujące się obok mojej pracy i na samym dole stronki kliknąć „głosuj”. Bardzo chciałabym wygrać te kosmetyki, dlatego liczę na wspólną solidarność wszystkich kobitek w tym topie i nie tylko… To taka drobna pomoc, wcale się nie musicie wysilać, są to tylko 4 kliknięcia myszką. Będę wam baaardzo wdzięczna! Żegnam i pozdrawiam caaałe forum. Muach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, wczoraj przyjechala moja mama,bardzo sie ciesze,zostanie u nas do 15 grudnia.Od paru dni jestem w dolku i mam nadzieje,ze pobyt mamy mi pomoze.Teraz pomimo bariery jezykowej moja mama gra w UNO z moim nieslubnym,a ja czytam wasze wypowiedzi.Jak juz wczesniej pisalam jestem w niemczech 17 lat.Wyjechalam,bo chcial tego moj maz,tutaj urodzila sie moja corka.Ogolnie jest mi tutaj dobrze,czuje sie jak u siebie.Jak przyjezdzam do polski tez czuje sie u siebie,chociaz nie moglabym juz w polsce mieszkac,bo sa zupelnie inne realia.Za pieniadze,ktore zarabialabym pracujac w przedszkolu nie wyzylabym,bo nie znam juz wartosci zlotowki.tzn wydalabym cala wyplate w pol miesiaca.Tutaj staram sie oszczedzac i wiem jak to robic,chociaz sytuacja gospodarcza niemiec od czasu mojego przyjazdu i zmiany na euro sie pogorszyla.Mozna byloby popsioczyc(czasami to robie) na te sytuacje,ale co to da? Mysle,ze stosunki polsko-niemieckie nigdy nie byly zbyt dobre i teraz rowniez nie sa.Moim zdaniem wynika to z uprzedzen,przeszlosci,ktorej ludzie nie chca i nie moga zapomniec,oraz niewiedzy.Mysle,ze polacy i niemcy nie za duzo o sobie wiedza.Mlode pokolenie niemcow jest zupelnie inne niz w czasie wojny,a polacy niestety i to czesto juz bardzo mlodzi mowia ,ze niemcy to faszysci.Piszac \"polacy \" mam na mysli ta grupe,ktorzy tak mysla .Nie wiem ile procent jest takich ludzi,ale pewnie nie tak malo. Musze isc tlumaczyc,bo maja problemy z dogadaniem sie tzn moja mama i nieslubny.Zycze wszystkim milego wieczoru .Ciesze sie ,ze jacys panowie nas odwiedzili.Plus za odwage;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D:D A ja sobie tak czytam pocichu , podziwiam zaangazowanie w temacie typu gdzie jest lepie itp Mo.niko:D widze ze Twoje problemy zaczynaja Cie przerastac , przykro mi ,mam nadzieje ze znajdziesz kogos komu zaufasz i bedziesz mogla porozmawiac , bo naprawde tego potrzebujesz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmiechu warte.................
ciekawi mnie jedno ty to sie zachowujesz jakbys wszystkie rozumy swiata pozjadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawi mnie jedno
nie no jakos nie moge tego strawic, skad te bzdury ciagle sie biora? ja znam polakow i niemcow biedujacych w niemczech! to ja w Polsce nie zarabiajac wcale jakos specjalnie duzo zyje calkiem wygodnie, a oni dziaduja i gdyby nie socjal to by gryzli trawe, a u nas socjalu na takim poziomie nie ma, wiec z tego punktu widzenia ja jestem w lepszej sytuacji. zreszta dobra, ide sobie, bo mnie to jakos denerwuje. a juz najbardziej to, ze siedza sobie ludziki w swoich zadupiach gdzie pracy nie ma i boja sie ruszyc tylek do najblizszego wiekszego miasta i nic nie robia, ale jak juz ktos ich namowi na wyjazd do UK czy Niemiec to nagle okazuja gigantyczna energie i dziwia sie ze im zaczyna cos wychodzic. gdyby w polowie tej energii uzyli w Polsce to byloby im jeszcze lepiej, ale to zbyt skomplikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlumaczenie jednak jest uciazliwe. Moniko-jak juz sama napisalas,wybierz sie do terapeuty.Na pewno nie rozwiaze on twoich problemow,ale pomoze spojrzec na nie inaczej albo uporzadkowac.Sama korzystam z terapii i sa efekty.Zycze ci duzo sily.Nie poddawaj sie.Zawsze jest jakies wyjscie. Belaiza-tyle czasu zabieram sie do napisania do ciebie,ale jakos nie moge sie zmobilizowac.Tyle na raz chcialabym napisac i w koncu nie pisze nic.Pozdrawiam serdecznie.Mam nadzieje,ze u was wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich goraco! przed wszystkim dziekuje Moniko za powitanie w gronie kobietek:) Ale dlaczego tu wszedlem na te forum ? to mala tajemnica ale przedewszystkim musze powiedziec ze z kobietami mozna po prostu lepiej rozmawiac. Co mnie niestety zasmucilo to ze \"Hamster\" napisal czy nie mozemy mowic po Niemiecku, dlaczego tak go wiec \"Limes inferior\" obraziles/as, moim zdaniem powinnismy sie wszyscy cieszec ze i rownierz tacy ludzie dialog szukaja ktorzy dobrze po Polsku nie umie mowic. A co stoi na przeszkodze ze nawet Niemcy albo moze kiedys Anglicy , Holendrzy na te Forum wejda i zaczna dyskutowac ? To wlasnie jest to wspaniale ze sa ludzie ktorzy sie tym interesuja i wlasnie to moze zblizyc kultury gdybysmy rozmawiali tu w roznych jezykach. A tym bardziej chyba w niemieckim albo w polskim, w koncu w tych krajach mieszkamy. A zaloze sie tez, ze niejednemu by to dobrze zrobilo sie jezyka niemieckiego czy nawet polskiego douczyc ( ja naprzyklad korzystam z tego ze moge po polsku pisac i sie uczyc). Wiecie, tak naprawde nie gra to roli kto skad pochodzi, smuci mnie naprzyklad to ze tak duzo tutaj ludzi na turkow najezdza, wierzcie mi sa rownierz i wspaniali ludzi miedzy nimi (mam kolegow). Nie mozna wrzucac wszystkich do jednego gara. Powinnysmy byc bardziej tolerancyjni (takze ja) to by nas wszystkich blizej do siebie zbilzylo, a roznych jezykach mowic? to dopiero byla by frajda . Wiec pozdrawiam rownierz i HAMSTERAA: Hallo Hamster, ich bin der Meinung, dass wir auch selbstverständlich Deutsch sprechen können, nun leider muss einige dazu noch überreden :) Ich hoffe du gibs nicht so schnell auf und schließt Dich unserem Dialog an :) Ich wünsche Dir alles gute und begrüße Dich im unserem Kreis :) . No nic, znow sie troche rozpisalem, najwyzszy czas skonczyc, pozdrawiam goracy i do uslyszenia..... Jeams ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze na forum goraco sie zrobilo! belaizo \"Cludi my sie nie klocimy, my dyskutujemy, taka konstruktywna rozmowa.\" ja sie na ten temat wogole nie wypowiadalam, pomylilas mnie z kims Co do pisania tutaj po niemiecku, to jesli ktos ma ochote, to prosze bardzo, ja natomiast zostane przy polskim, bo tak mi prosciej, wygodniej i latwiej. Jesli zas chodzi o temat, gdzie sie zyje lepiej, czy w Polsce czy w Niemczech, to mnie zyje sie tak samo, z tym wyjatkiem, ze tu jest mniej zawistnych ludzi, nie musze sie martwic, ze ktos z zazdrosci zniszczy mi ogrodek, auto, itd. , mam wrazenie ze tu jest wieksza tolarancja, ludzie sobie mniej zazdroszcza, bo prawie wszystkich na wiele stac . Jezelii natomiast bazuje ktos na socjalu i zyje jak dziad, bo mu sie nie chce pracowac, to trudno. Tacy ludzi, zawsze byli, sa i beda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cludi przepraszam, cos mi sie w oczach pomieszalo 🌻 to bylo do malutkiej Limes no sa osoby, ktore nie mowia dobrze po niemiecku, wiec moze skoro zaniechalismy nasze 5 zdan to nic sie nie stanie jak ktos napisze cos po niemiecku a te osoby sobie to ze slownikiem przetlumacza. Dobre cwiczenie. A Hamsterowi zycze, by go nie pogielo, bo to bardzo boli :P Ja raczej po polsku bede pisac ale chetnie poczytam niemiecki i moze naucze sie nowego slowka. Jeams co Ty chcesz sie tu uczyc tak ladnie po Polsku piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do james
moze wiecej logiki ???!!! bo teraz piszesz o tolerancji a we wczesniejszych postach nic tylko jezdzisz po tej naszej biednej polsce jak bo burej suce bo w polsce to be a tamto brrr a jeszcze tamto do dupy a niemcy sa tacy ladni skladni, uczciwi i tyle im zawdzieczasz ze nawet na polskim forum muszisz po niemiecku pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeams limes - inferior claudia beleiza Monika Hamster inni... Moze wejdzcie na chat , to podyskutujemy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey wszystkim:-))dziewczyny i chlopaki Wczoraj troche chorowalam no bo biore te moje leki i czasami sie zle czuje.Co do niemieckiego na tym Topiku to i mnie jest obojetne bo ja w obu jezykach pisac moge i tez jestem zdania ze dziewczyny moga sie przez to lepiej pouczyc.Mozna zawsze sie spytac co jakis tam wyraz znaczy. A tak to pozdrawiam wszystkich mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam nadzieje ....
ze pomozecie !.....:-) pamietacie Wasza kolezanke Jante , ktora tu bywala swego czasu ? Teraz juz jest w niemczech i mam z nia od wczoraj kontakt telefoniczny. Powolutku sie jej wszystko uklada, i przesyla pozdrowienia dla wszystkich. Prosila mnie, zebym jej podala jakies tanie polaczenie, przez ktore mozna dzwonic z niemiec na komorke - niestety ja nie mam pojecia, bo dzownie zawsze przez internet, a nim takie polaczenie znajde, to uplynie pol dnia. Dlatego wyladowalam u Was w nadzieji, ze ktoras szybko podpowie tani numer ..... Z gory dziekuje ! Sorry, ze pomaranczowa, ale ja tu tylko tak z doskoku......:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×