Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

hej niezdecydowana - jak jestem u rodzicow w PL i chce zadzwonic do kolezanki w DE to tez korzystam z kart albo Telepin, grosik. jest duzy wybor na poczcie. Gdy bedziesz juz mieszkala w DE i bedziesz miala telefon stacjonarny to mozesz korzystac z roznych prefiksow, ktore sa na stronie wyzej podanej ;) Chce bardzo zeby mi sie ulozylo w karierze zawodowej, jeszcze nie pracowalam, ale bardzo bym chciala, zaczne szukac w przyszlym roku :) Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmm.............
Do usmieszki------a kim jestes z zawodu, co bys chciala robic w Niemczech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z zawodu jestem urzednikiem ;) widze marne szanse na znalezienie czegos w tej brazny, a to z racji roznic w administracji polskiej i niemieckiej :( ale zadowolilaby mnie praca w biurze, choc z tym tez moze byc ciezko, bo gdy przegladam oferty to wszyscy pracodawcy zycza sobie pracownikow z ukonczonym ausbildungiem w NIEMCZECH!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dzwonia do mnie znajomi to rozmawiamy bitą godzinę kolega by gadal o byle czym zawsze mowi że to go niewiele kosztuje.a ja też kupuje grosik albo telepin,dobrze że pokazały sie takie karty na rynku.mam zamiar sobie przez tan czas co bede w polsce sciagnac auto tylko nie wiem czy ma to sens,może jak lepiej jak bede na miejscu może ktos mi pomoże w tym.jak byłoby lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana28
Usmieszka to jestesmy powiązane zawodowo ja pracuje w administracji obecnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, witaj kolezanko po fachu :), roznica miedzy nami to taka, ze ja nie mam stazu Tylko obowiazkowe praktyki, zaraz po obronie licencjata wyjechalam do mojego chlopaka (teraz juz meza), potem pracowalam rok jako au-pair wiem, ze bedzie mi ciezko ze znalezieniem pracy, czasem jestem taka zdolowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werkaaa
Witam,zez mieszkam w Niemczech prawie 3 lata,narazie nie narzekam,chociaz tesknie za przyjaciolmi w Polsce.Podaje link tez do tanich rozmow z Polska (taryfy te sie czesto zmieniaja,wiec trzeba sprawdzac-najtaniej dzwonilam za 0.99 centa) http://www.tarif4you.de/tarife/0048.html pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny nie piszcie za duzo bezemni teraz ide na Marktstr. przyjde kolo 18:00.Do pozniej.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana28
no tylko nie wiem czy w ogóle to sie bedzie liczyc w niemczech , zresztą chyba nawet nie mam co liczyc na taką prace jak tu. Jednak wszytskiego mozna sie nauczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włłłaśśśnie wszzzedłem
dddo kuchni. -cccóreczko, zrrrób tatusiowi kaffffki, bbbo tatuś wrócił od szzzwagrrra i nnie trrrafia ręką fff czzajnikkk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anessis
hejka dziewczyny:-))ja mam takie pytanie.. no wiec od ponad roku jestem w Szwajcarii(pracuje i chodze na kurs niemieckiego)i sama nie wiem co mam robic dalej?do Polski jakos nie za bardzo usmiecha mi sie wracac a znowu tutaj nie wiem jak bedzie dalej poniewaz oni sa narodem bardzo zamknietym i prace mozna znalezc ale dorywcza typu dzieci knajpa i to raczej po znajomosci a z jaks stala praca jest trudno:-(( ostatnio zastanawialam sie nad tym zeby przeniesc sie do Niemiec ale niestety nie mam tam znajomych ktorzy by mi jakos pomogli na poczatku... dlatego mam takie pytanko co bym musiala zalatwiac zeby dostac tam jakas prace (na poczatek obojetne co) na jakim poziomie musze znac jezyk i co ze szkolami?? jak mozecie to prosze o kazda porade z gory dzieki buzka:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *v*
Tu w Niemczech bez dobrej znajomosci jezyka tez pozostanie praca: w knajpie, w fabryce na tasmie, sprzatanie lub opieka nad dziecmi.... A kim jestes z zawodu, jesli moge spytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anessis
skonczony ogolniak zaraz po szkole wyjechalam nie wiem na jakim poziomie jet moj niemiecki bo tutaj nie mowia takim czystym niemieckim tylko w dialekcie:-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *v*
Tzn., ze nie masz zadnego wyuczonego zawodu? Gdybys miala obywatelstwo, moglabys pojsc na jakies szkolenie (tzw. Fortbildung). Bez tego moze byc ciezko znalesc jakas fajna wartosciowa prace. Ale jesli nie boisz sie pracy fizycznej, to moglabys sprobowac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *v*
Oczywiscie, ze mozesz isc, ale jesli nie masz obywatelstwa koszty za nauke ponosisz sama, panstwo Ci za to nie placi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak zeby zostac zameldowanym w Auslenderamcie jako mieszkaniec Niemiec na stale to ok zaplaca ci prawie caly fortbildung ale jesli nie jestes np. tutaj verheiratet z kims kto ma obywatelstwo albo sama go nie masz to nic ci nie beda placic bo jestes calkowitym Auslender.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W auslenderamcie musisz byc zarejestrowana tak czy tak(jesli jestes tutaj na bialo i nie masz obywatelstwa)ale samo zameldowanie i to ze zyjesz w Niemczech nie wystarczy .Jesli chcesz dostac jakis kurs ktory ci bedzie panstwo oplacalo to musisz miec Niemieckie papiery bo inaczej nie ma tak ze oni beda Auslenderom dawac za darmo a swoim nie.A wiec musisz sobie sama wszystkie koszty pokryc oni ci oczywiscie dadza Fortbuldung i szkoly ale nie mozesz zyc na utrzymaniu panstwa.Wiem bo ja tak mam,chociaz teraz jest latwiej bo polska w EU jest to po 3 latach dostajesz niemiecki dowod itp. ale widzisz,tylko wtedy gdy im udowodnisz ze mialas przepracowane co najmniej 3 lata bez zadnej przerwy na bialo i ze cie stac i bedzie stac na utrzymanie sie samej bo oni maja dosc ludzi ktorzy tutaj sa na Sozialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale jak ktos nie ma stalego pobytu to jest Auslender i tak samo jak ktos nie ma papierow Niemieckich to co to jest jak nie Auslender?Niemiec jest Niemcem bo ma papiery Niemieckie wtedy jest Niemcem(obywatelstwo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez bylam Auslender gdy nie mialal stalego pobytu i papierow.Dopuki sie niema dowodu i papierow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze powiem jak to bylo ze mna Jestem Polka, ma polski dowod i polski paszport. moj maz ma niem obywatelstwo. tuz po slubie gnalam do Ausländeramtu by sie tam zameldowac i dostac od nich pozwolenie na pobyt. dostalam na razie na 3 lata. Za niecale 2lata musze znow tam sie udac, by dostac przedluzenie pozwolenia pobytu lub tez pobyt na stale nieograniczony. Co do fortbildungow nie orientuje sie. AUSLÄNDREM jest sie tak dlugo jak nie masz niem obywatelstwa Jak przyjechalam tu do pracy jako Aupair, musialam tez w ciagu bodaj trzech dni sie zameldowac w Ausländeramcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszcie cos.Chcialam jeszcze dodac ze nie warto sie dogadywac na ten temat co do Auslender.Nie chce mi sie wyklocac,pozatym to psuje gute Laune ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale napewno po 3 latach dadza ci jeszcze na 1 rok albo 2 lata,masz prace?jesli masz to spytaj dlaczego jesli masz meza ktory ma pochodzenie nie mozesz dostac na stale?Powiedz im ze Polska jest w EU.Idz sie najlepiej do dobrego adwokata poinformoj,zainwestuj te 30 € na wizyte i dowiedz sie jakie masz prawa tym bardziej ze Pl. jest w Unii,duzo ludzi nie wie duzo ciekawych rzeczy a oni ci nie powiedza sami od siebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×