Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość blondyneczka pyta
az na sama gore mnie chyba wygna,to zaraz kolo danii. moze jednak sie znajdzie tu ktos kto tam byl lub mieszka i powie o swoch wrazeniach;) dla mnie zawsze miastem marzen zosatnie kolonia dusseldorf:) buzka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninkaaaa
Ja wyszlam za maz za Niemca i zaraz dostalam pozwolenie na prace,oczywiscie wczesniej wlepke do paszportu ze moge tu pozostac 3 lata,no a potem zaraz to przedluza.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam podwojne obywatelstwo. Bralam slub z polakiem w niemczech bo jest latwiej zalatwiac wszystkie inne dokumenty, nie potrzebne sa tlumaczenia itp... mieszkalam kolo Bremen a po slubie wrocilam do polski za mezem...uffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupupuupuu
w gooreeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Zlota Rybka-wiesz o tym ze jesli wyjechalas na stale do Polski to stracilas Niemieckie obywatelstwo ?Wiem to bo wlasnie pare dni temu takie papiery podpisywalam .W poniedzialek ide odebrac Urkunde,ja tez staralam sie o papiery i Niemiecki dowod i paszport i po 3 miesiacach dostalam z tego wzgledu ze mam przepracowane tutaj ponad 3 lata i mam stala prace.ale dali mi takie papiery do podpisania ze jesli wyjade do Polski na stale lub do innego kraju to automatycznie strace obywatelstwo Niemieckie.teraz niestety takie przepisy sa.No chyba ze ty juz mialas te papiery po swoich przodkach to w tym wypadku nie wiem jak to jest.Pozdrawiam.Piszcie wiecej babki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie---
jak wyjedziesz na stale tylko jak przejmiesz inne obywatelstwo. Tz. polskie i niemieckie mozesz miec cale zycie ale jak pojedziesz np: do USA i bedziesz chciala starac sie o amerykanskie i dostaniesz , to automatycznie przepada ci to niemiecki. Ale nie jak bedziesz starac sie o polskie , bo polskie masz juz od zawsze. Tu chodzi o przejecie obywatelstwa a nie o pobyt staly. Mozesz przeciez latami mieszkac na stale w USA , a nie miec obywatelstwa amerykanskiego i zostawic sobie to niemieckie. wiem , bo tez to ostatnio podpisywalam i sie dokladnie wypytalam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest tam ktoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes-inferior, nie wsciekaj sie, ze nie czyta sie Twoich wczesniejszych postow tylko sama poczytaj co ludzie pisza na poprzednich stronach. Byc moze wtedy kiedy Ty wychodzilas za maz nie mozna bylo miec podwojnego obywatelstwa lecz z dniem kiedy Polska weszla do EU jest to zgodne z niemieckim prawem z czego skorzystalo juz wielu naszych rodakow (w tym ja) i przyjmujac obywatelstwo niemieckie pozostawilo sobie takze polskie. I jest to jak najbardziej legalne. Poczytaj topik uwaznie to znajdziesz tam linki do niemieckich stron na ktorych jest to wszystko dokladnie opisane. Szkoda, ze juz tak malo osob sie tu udziela.... kiedys to tu bylo zycie a teraz jeden wpis na kilka dni. Dziewczyny napiszcie co tam u Was :) pozdrawiam Was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anoli
ja mieszkam tutaj z mezem od 5 lat,po slubie jestesmy 12 lat,czy ktos wie dlaczego nie dostalam po nim pochodzenia,chociaz mi obiecywali,ze po uplywie 3 lat dostane,kurcze cala moja rodzina ma tylko nie ja i tato,a ja jestem rocznik 1974 i musze juz miec papiery po ojcu,a ze ojciec nie ma to bylam pewna ,ze dostane po mezu,niestety nic z tego nie wyszlo,dziwi mnie to bo wszyscy inni maja...a bez niemieckiego dowodu jakos sie tu dziwnie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anoli... bo to Ty musisz pochodzic, pozalatwiac, dokumenty powypelniac i potem sie zwrocic o przyznanie obywatelstwa a nie ze oni Ci obiecali a Ty juz 5 lat czekasz... :) nie wiem jak u Ciebie wyglada sytuacja ale jezeli Ci odmowili tego to musieli Ci jakis powod podac, na pewno nikt Ci nie powiedzial, ze nie dostaniesz obywatelstwa bo..... nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upikikiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie--
od tamtego roku stycznia weszlo(pisalam to juz sto razy na tej stronie) , ze mozesz starac sie o niemieckie obywatelstwo nie zzekajac sie polskiego( prawda jest natomiast , ze jak chcesz jeszcze trzecie np. amerykanskie to automatycznie niemieckie ci przepada).Wiem bo w tamtym roku dostalam niemieckie . Ja slub bralam w 1997 , maz ma niemieckie pochodzenie. Do tej pory bylo , ze moglas po 3 latach sie starac o niemieckie oddajac polskie , teraz jest po 3 latach dostajesz niemieckie( o ile zdasz te wszyskie egzaminy i dostarczysz te wszystkie papiery) i zatrzymujesz polskie. Po 7 latach pobytu w Niemczech nie musisz byc z Niemcem po slubie mozesz tez starac sie o niemieckie obywatelstwo pozostawiajac polskie. co do dostania obywatelstwa po rodzicach-z ty jest gorzej: mam 4 kuzynki ( matka miala obywatelstwo , ojciec nie ale dostal po matce(lata 1989). Dzieci po 18 roku zycia nie mogly przyjechac do Niemiec na stale , a te przed 18 rokiem zycia mogly. Tak wiec 2 corki sa tu w Niemczech , a dwie starsze musialy zostac w Polsce. Straszne ale prawdziwe. Minelo juz 15 lat i nadal nic sie nie zmienilo. Staraly sie juz 100razy w konsulatach przeroznych i nic. Ta jedna mieszkala tu 5 lat na czarno i umie sie dogadac po niemiecku wiec rozmowy prowadzila w konsulacie po niemiecku i nic. Takie prawo! Tak wiec latwiej jest dostac po mezu--oczywiscie o ile z nim mieszkasz w Niemczech! No i dla wszystkich co planuja w Niemczech slub-sto raz ylepiej niz w Polsce , przy poznijeszym zalatwianiu papierow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limes_inferior
Bo tu chodzi o tzw "obywatelstwo po krwi" jezeli dwoje ludzi z roznych krajow biora ze soba slub to dzieci z tego zwiazku maja automatycznie podwojne obywatelstwo do 18 roku zycia i w momencie ukonczenia 18 lat powinny sie zobligowac jakie obywatelstwo chca przyjac. Jezeli nie zglosza sprzeciwu automatycznie jest im przyznawane obywatelstwo kraju w jakim mieszkaja i nie ma od tego odwrotu !!!! Jezeli wiec starsze dzieci mieszkaly w momencie ukonczenia 18 roku zycia i nie zarzadaly w tym czasie zmiany obywatelstwo to przyznano im Polskie i przepadlo, pozostala dwojka mieszkala w wieku ukonczenia 18 lat w niemczech i nie zglosila sprzeciwu ze nie chce miec niemieckiego wiec zgodnie z prawem zostalo im ono przyznane. Jezeli chodzi zas o podwojne obywatelstwo to obiecuje ze jutro z samego rana dzwonie do konsulatu w Hamburgu i sie dowiem czy od momentu wejscia Polski do Unii cos sie w tej sprawie zmienilo. Swoja droga nie rozumiem tego podniecenia zmiana obywatelstwa na sile, co w tym zlego byc polka ??? Mi zaproponowano zmiane obywatelstwa - dostalam zawiadomienie z urzedu - w sierpniu 2004 nie zgodzilam sie bo niby po co czy Polskie jest gorsze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
hej :) bylam pewna, ze se juz tu wpisalam, szukalam wpisu i NIC... mam 24 lata , mieszkam 60 km na poludnie od Stuttgartu w sennej miejscowosci o nazwie Bad Urach.. mam 3,5 miesieczna coreczke, od ponad 2 lat jestem mezatka, a moj maz jest urodzonym w Polsce---Niemcem W 2000 roku bylam na praktyce ze szkoly hotelarskiej w miejscowosci Herzberg/ Sieber.. milo wspominam te trzy m-ce :P czytalam, ze ktoras jest stamtad... Pozdrawiam Was cieplutko, mimo ze u mnei temperatury minusowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do malutkiej_de
pracujesz/walas w branzy hotelarskiej w bad urach tez,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyyytajjn ikk
mowi twoj maz po polsku czy tylko po niemiecku? skad pochodzisz w polsce, a on??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Limes_inferior
No wiec dzwonilam do Kosulatu i .... zwracam honor ! W rzeczy samej od wejscia Polski do UE mamy, niemcy zniesli w stosunku do obywateli RP koniecznosc zrzekania sie obywatelstwa polskiego po przyjeciu Niemieckiego. Czyli mozna miec podwojne obywatelstwo i jest to zgodne z prawem !!! ma to jednak zastosowanie tylko do obywateli RP ktorzy do tej pory mieszkajac w niemczech nie przyjeli obywatelstwa niemieckiego tylko pozostali przy polskim, moga w tej chwili bez problemow starac sie o niemieckie. No i teraz mam pytanie : jakie korzysci moge miec z przyjecia obywatelstwa niemieckiego ?? nie pracuje - bo mam male dzieci, ubezpieczona jestem prywatnie, nie staralam sie o zasilki lub inne dodatki bo nam to nie przysluguje czy sa jakies powody dla ktorych byloby wskazane przyjecie obywatelstwa niemieckiego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do---
limes--no wiec co do tej paniki co do przyjecia obywatelstwa. Ja tez przez tyle lat nie robilam , bo stwierdzila , ze jestem Polka wiec nie bede sie polskiego zrzekac tylko zeby miec niemiecki paszport. Bo jak do tej pory nie robilo mi to roznicy po z atym , ze musialam wyrabiac wize do USA i KANADy. Tak wiec robienie tego pozostaje twoja decyzja. Ja zrobilam w momencie jak dowiedzialam sie , ze moge polskie zatrzymac. Przywilejow nie ma wiele po za tym , ze mozesz brac udzial w wyborac( ja nie jestem zbyt polityczna) no i nie potrzebujesz wyrabiac skomplikowanie wizy prz ywyjezdzie do USA itd. , po za tym nie mam z tego tytulu zadnych innych zalet. Zrobilam to dla siebie ale nadal jesm Polka i mam polskie obywatelstwo. Nigdynie zgrywalam Niemki , bo nia nigdy nie bylam i nie bede. Moje dziecko dostalo automatycznie niemieckie obywatelstwo po ojcu. Ale wiecie nad czym sie zastanawiam? Ja corke rodzila w Niemczech i w Polsce nie jest to nigdzie odnotowane ani ona nie jest nigdzie zameldowana. Czy musze to gdzies zglosic w polskim urzedzie , zeby kiedys mogla sobie wyrobic polski dowod ( bo na razie o jej istnieniu nikt tam pewnie nie wie)? Myse juz na przyszlosc jakby kiedys tam chciala cos sobie kupic itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do do---
mysle ze musisz to zglosic w swoim urzedzie w pl, jak bralam slub w de, musialam pozniej udac sie do mojego urzedu i wpisac moje malzenstwo do polskiej ksiegi malzenstw w urzedzie stanu cywilnego kobieta tam powiedziala ze jak urodza sie nam dxieci tez musze je wniesc do tej ksiegi, ale najlepiej zadzwonic do polski, do swojego urzedu stanu cywilnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes, widzisz i po co sie bylo tak denerwowac :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
nie w bad urach male pracowalam np, w enzklösterle i stuittgarcie ( hotel maritim)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajnik20
hej ale tu cisza sie zrobiła;) mam pytanie do Was czy znacie moze jakies niemieckie stronki (gazety, urzad pracy) z ogłoszeniami o pracy byłbym wdzięczny za podanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cludi24
Witam! Ja tez mieszkam w Niemczech od 2,5 roku.Jak bylam mala, tzn. mialam 7 lat moi rodzice tu wyemigrowali, ale po 1,5 roku wrocilismy, bo moj tato nie chcial tu mieszkac. Potem tak sie losy splotly, ze rodzice sie rozeszli, moja mama tu zamieszkala, a ja po skonczeniu szkoly takze i tak sie zaklimatyzowalam ze juz zostalam. I juz w Polsce mieszkac bym nie chviala, mam tu znajomych, przyjaciol i czuje sie tu szczesliwa.Mam fajna prace, wynajmuje sobie mieszkanie i niczego mi tu nie brakuje. Wczesniej probowalam zyc na 2 swiaty, bo moj eks byl w polsce i czesto tam jezdzilam, bo tesknilam. Nie udalo nam sie, teraz tu mam milosc, takze Polaka, chociaz to nie tak wazne. Podaje moj mail, gdybyscie chcialy pisac cludi23@Yahoo.de Malutka - ja jestem z münsingen, to nie daleko od urach pozdrawiam wszystkich :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cludi24
Malutka_de Tez mam 24 lata, jesli szukasz kolezanek w tej okolicy odezwij sie. U mnie w miescie, jest dosc duzo polek, ale ja utrzymuje kontakt tylko z nielicznymi, chociaz pracuje w mieszanym towazystwie, polacy i niemcy. A tak wogole to bylas tu kiedys, w Münsingen? Ja w urach jestem czesto, ale tylko wtedy jak jest cieplo, ladne miasteczko, szczegolnie lodziarnia, na rynku - ROMA. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem z Bielefeld
czesc dziewczyny, bardzo fajny topik kiedy mialam 12 lat mam powiedziala ze jedziemy do Niemczech. powiem wam szczerze ze nie zastanawialam sie czy jedziemy na "urlop", czy na zawsze, czy... Nie potrafie sobie tego wytlumaczyc ale takie pytania mnie nie dreczyly. Zaczekam tesknic dopiero kiedy dotarlismy na miejsce. Tesknilam za TATA ktory zostal w Polsce. dolaczyl do nas po paru miesiacach. od dwuch lat jestem z moim kochanym, niestety on mieszka w Polsce. w tamtym roku mielismy zalatwione prace w warsztacie samochodowym, wszystko legalnnie, polscy pracownicy itd. byl jeden problem. SZEF!! NIemiec! traktowal ich jak murzynow. Moj chlopak nie pozwolil sobie na taie traktowanie i rozwiazalismy umowe. Teraz mamy zamiar sie pobrac. tz. chcemy wziac najpierw slub cywilny, a koscielny w Polsce, jak skoncze szkole. Ale on cholernie sie tego boi. Boi sie ze sobie nie poradzimy. (nie chodzi tu o uczucia, boi sie ze nie znajdzie pracy bez znajomosci jezka) ze nam nie pomoga a ja nie jestem w stanie odebrac mu tego strachu. on przeciez jako moj maz bedzie mial prawo na jakies Sprachkurse czy Arbeitslosengeld. wiem ze kiedys tak bylo ale moze miedzy czasie cos sie zmienilo!! wiecie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkanka Niemiec
Niestety nie bedzie mial prawa do zadnych pieniedzy.... dopiero po przepracowaniu dwoch lat nabedzie prawo do Arbeitslosengeld.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cludi24
Skad klikasz? I jak ci sie tu mieszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berlinka
Mieszkam w Niemczech juz dobrych kilkanascie lat,i musze Wam powiedziec ze bardzo sie dziwie ze jeszcze dzis ktos chce do niemiec wyjechac.Przeciez i tutaj zaczyna sie robic,raczej juz jest coraz gorzej.Moj maz po17 latach pracy w jednej fabryce stracil ja,i teraz bezskutecznie szuka nowej.Nie wiem czy jakby nie dzieci ,czy nie wrocilibysmy spowrotem. Co do pochodzenia ,to przez ten caly czas mamy podwojne i nikt nie kazal nam sie zrzekac obywatelstwa polskiego. Zycze Wam abyscie dobrze przemysleli wasze decyzje za nim sie zdecydujecie na wyjazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×