Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

wiem, ze z racji bycia zona obywatela niemiec, mam wiecej praw niz sorry za wyrazenie\"zwykly Polak\" ktory tu pracuje i naet ma pozwolenie na pobyt -na pewno czasowy podobno mam prawo do BAFÖG - na Univerku -bez problemu dostalam pozwolenie na prace itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok,ale jesli masz tutaj przepracowane 3 lata na bialo to nalezy ci sie staly pobyt ,pamietaj o tym,obojetnie czy jestes czy bylas mezatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra duszyczka
dziewczeta, jesli jestescie wierzacyi i potrzebujecie pojsc na polska msze a nie na niemieckie HOKUS - POKUS to tutaaj powinniscie dowiedziec sie czy w waszym regionie jest polska misja katolicka http://www.pmk-niemcy.de/rektorat/rektorat/index.php np.Bremen Kościół św. Elżbiety - Suhrfeldstr. - sobota, godz. 16.00 - pierwszy piątek m-ca, godz. 17.15 Kościół Serca Pana Jezusa - Kornstr. - niedziela i święto, godz. 11.00 Kościół św. Jana - Klosterkirchenstr. - niedziela i święto, godz. 13.00 - środa, godz. 19.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strasznie cicho,kobiety chyba zagonione zalatwieniami w urzedach albo domkiem i dzieciakami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie da sie tej stronki otworzyc..podaj jeszcze raz ale sprawdz czy dobrze napisalas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze napisalam, czesem zalacza sie tam 20% w nawiasach, mmusisz to skasowac do konie.swf poza tym stronka dosc dlugo sie laduje, niestety... wlacz glosniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie da sie niestety tego wlaczyc a jak wpisze bez koni.swf to pisze ze ten uzytkownik nie ma jeszcze wlasnej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zle mnie zrozumialas, caly wlasciwy adres jest do koni.swf, wszystko po tym trzeba zmazac, po jakims czasie stronka sie otwiera, pojawia sie koniki wtedy nalezy nacisna na nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiem juz sie mi otworzyla ale itak mam glosniki zepsute i nie moge nic slyszec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak poza tym to witajcie dziewczyny! Ja tez mieszkam w Niemczech juz prawie 4 lata i juz zdazylam sie zadomowic. Na poczatku bylo ciezko poniewaz moja znajomosc jezyka byla znikoma. Tak wiec poszlam do szkoly jezykowej, Inlinqa, podlegajaca instytutowi Goethego i zostalam tam 10 miesiecy. Nie wiem skad macie takie wiadomosci, ze sa tu kursy bezplatne dla obcokrajowcow. Dowiadywalam sie wszedzie, ale niestety te dobre czasy sie juz skonczyly. Szkola kosztowala mnie 300 euro miesiecznie, nie liczac oplat za ksiazki, inne pomoce naukowe i egzaminy ktore tam zrobilam. Ale efekt jako taki dalo. Poza tym znalazlam wielu nowych przyjaciol Niemcow ktorzy bardzo mi pomogli w nauce jezyka, z nimi musialam sie tylko po niemiecku porozumiewac. AS teraz juz czuje sie tu prawie jak w domu. Kilka miesiecy temu zlozylam papiery na obywatelstwo (oczywiscie polskie tez zostawiajac) i cierpliwie czekam. Pozdrawiam Was z Hessen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to zrobilas jesli moge spytac?Ja tez musze czekac na einburgerung i ta babka powiedziala ze moze juz w ciagu 3 miesiecy dostane dowod.Jak to zalatwilas,czy moze masz po kims obywatelstwo.Ja tez jestem 4 lata.Moze mamy te same sytuacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha,noi dostalas od razu poslubie pochodzenie czy jak,jak dlugo juz czekasz na Niemiecki dowod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, od razu po slubie sie nie dostaje obywatelstwa, dostaje sie pozwolenie na pobyt i pozwolenie na prace. Dopiero po trzech latach mozna sie zwrocic o przyznanie obywatelstwa. Ja tam sie nie spieszylam bo po co mi... ale jak sie dowiedzialam, ze mozna polskie zostawic to zlozylam papiery juz pol roku temu i echo. Nikt sie jeszcze nie zameldowal. Acha, w miedzyczasie zdalam \"egzamin\" z niemieckiego, czyli dali mi do przeczytania kawalek tejkstu po niemiecku i zebym im to opowiedziala. Facet w ratusu powiedzial, ze czas oczekiwania wynosi do roku czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak sie zlozy papiery to ma sie 100 % pewnosci ze ci przyznaja?A po jakim czasie wbili ci unbefristete do paszportu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak mi to obywatelstwo do niczego nie jest potrzebne, tak wiec czekam sobie cierpliwie, kilka miesiecy w te czy wewte mnie nie zbawi. Mam i tak wszystkie prawa tutaj takie jak obywatel niemiecki. Chyba zebym chciala do USA leciec to potrzebuje wizy takiej z Polski ale nie zamierzam sie tam w najblizszym czasie wybierac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z moich zrodel wiem, ze po 3 latach od zawaria zwiazku malzenskiego z obywatelem Niemiec mozna ubiegac sie o niem obywaltelstwo, ale jednoczesnie zrzekajac sie polskiego!!! Dopiero po 8 latach bycia w zwiazku malz. z obywatelem Niemiec mozna ubiegac sie o obyw niem zachowujac jednoczenie obywatelstwo polskie!!!! wiem to od osoby, ktora w tym roku to przechodzila, wiec pewne zrodlo PS.wydaje mi sie ze postepowanie administracyjne wobec obcokrajowcow jest takie same we wszystkich landach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No chyba mi przyznaja, nie wiem a pewnosci 100% nie mam. A jak nie to niech sie w D... pocaluja ;). A prawo na pobyt bezterminowy dostalam po tych trzech latach czyli jakies pol roku temu i wcale mi nic do paszportu nie wbijali bo juz nie ma tych stepli i naklejek, tez sie zdziwilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem tutaj 4 larta 3 lata ciaglosci pracy i powiedzieli mi ze mam zlozyc papiery o einburgerun,tak zrobilam i teraz mam czekac do 4 miesiecy ,babka powiedziala ze przysle mi list kiedy mam sobie go odebrac a wiec przepisy sie zmienily od kad Pl jest w EU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usmieszka, mylisz sie, akurat z tym jestem na swierzo. Ja bedac zona obywatela Niemiec po 3 latach moge sie starac o obywatelstwo niemiecki i polskie rownoczesnie zostawic. Jest to nowy przepis. Jakby bylo inaczej to bym sie w zyciu nie zdecydowala na to bo sie nigdy polskiego nie zrzekne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, nawet wieeeelki papier dostalam w zamian za naklejke w paszporcie ;) mam 30 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co ci powiedzieli jak ci sioe wiza skonczyla i poszlas o przedluzenbie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×