Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Nic mi nie powiedzieli, musialam kilka papierkow doniesc i po kilku dniach musialam sie tam znowu zglosic. Upomnialam sie o naklejke badz tez pieczatke do paszportu ale mily pan powiedzial, ze juz takowych nie ma i ze tylko zaswiadczenie dostane. I juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrecona teraz jestem ;) jutro pojde sie zapytac w rathausie ;) cytat z innego topiku na ten temat: \"A dla tych co sa 8 lat i dluzej w Niemczech po slubie z osoba pochodzenia niemieckiego-- wiadomosc: od 15 stycznia tego roku mozecie starac sie o obywatelstwo nie oddajac polskiego. Do tej pory mozna bylo sie juz po 3 latach starac ale nalezalo zdac polskie obywatelstwo.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usmieszka bo ten przepis o ile mi wiadomo nie wszedl w zyci razem z Unia tylko jest mlodszy jeszcze bo nawet urzednik gdzies tam dzwonil i sie dokladnie dowiadywal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, czasem wydaje mi sie ze tutejsi urzednicy sa strasznie zamotani, nie sa na biezaco, poza tym przepisy tak szybko sie zmienaja mimo to, z ciekawosci pojde do rathausu ia zaytam, ciekawa jestem ich stanu wiedzy ;) :D pozdrawiam i ide juz spac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodkich snow Wam zycze, ja tez juz uciekam, pa! Bede na topik zagladala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia...
Witajcie, przyznaję się nie czytalam Waszego topiku od poczatku a mam pytanko czy moze orientujecie sie w jakiej wysokosci sa zasiłki socjalne w Niemczech dla osób niepracujących ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kroppa
Ja mialam identyczna sytuacje jak jamaja-dostalam zaswiadczenie (do tj pory bylam na wizie-5 lat) Jamaja a to pewne ze mozna dostac obywatelstwo bez zrzekania sie polskiego? Masz pewne zrodlo , bo nic o tym nie wiem. Marysia-jestes jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana28
dzien dobry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *v*
Do Marysi-------wszystko zalezy od tego: a) na jakich zasadach jestes w Niemczech b) od ilosci przepracowanych lat (tzw. staz pracy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Pobuszowalam troche w necie i bez trudu znalazlam: http://www.einbuergerung.de/index2.htm Wejdzcie sobie na ta strone i jest tam wszystko napisane jezykiem prostym i przystepnym. Informacje sa oczywiscie w jezyku niemieckim. Po prawej stronie tej stronki jest broszura ktora mozna sobie zaladowac badz tez wydrukowac jezeli kogos ta sprawa tak interesuje. Takze na stronie 33 jest napisane, ze obywatele min. polscy od czasu wejscia do unii nie musza sie zrzekac wlasnego obywatelstwa. Na stronie 40 jest opisane jak sprawa wyglada po poslubieniu obywatela Niemiec. Nie osiem, tylko 3 lata wystarcza. Nie doczytalam jak to jest do konca z dziecmi ale moge powiedziec z wlasnego przykladu, ze moja corka, chociaz urodzona w Polsce dostala automatycznie po urodzeniu takze obywatelstwo niemiecki poniewaz jej tato, wtedy jeszcze nie moj maz ;) byl Niemcem i mieszkal razem z nami w Polsce. Do Niemiec przyjechalismy dopiero niecale trzy lata temu. Jezeli ktos by mial problem ze zrozumieniem tekstu to sluze pomoca w miare wlasnych mozliwosci. Moze pomogeeeee, dzieki za pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajrzyj tu.............
http://www.einbuergerung.de/26_120.htm#Ausnahme_alte_Staatsangehoerigkeit "Ein weiterer Grund für die Hinnahme von Mehrstaatigkeit kann sein, dass Sie Bürger eines Staates der Europäischen Union sind, der Deutsche einbürgert, ohne von diesen zu verlangen, dass sie die deutsche Staatsangehörigkeit aufgeben müssen. Nach Auffassung des Bundes und der ganz überwiegenden Mehrheit der Bundesländer sind dies derzeit Belgien, Finnland, Frankreich, Griechenland, Großbritannien, Irland, Italien, Malta, Polen, Portugal, Schweden, Slowakische Republik, Ungarn und Zypern. Für die Niederlande und Slowenien gilt dies nur bei bestimmten Personengruppen (z.B. bei Ehegatten). Sie sollten die Einbürgerungsbehörde zu diesem Punkt befragen."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytajcie ze zrozumieniem i nie tylko wyrywki z danego tekstu ale calosc tak jak to zrobil \"zajrzyj tu\" bo nie chce mi sie juz ciagle o tym samym pisac. Mozna pozostawic sobie obywatelstwo polskie przyjmujac niemieckie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anasiss
przeczytalam wszystkie wasze wypowiedzi i powiem szczerze ze mam metlik w glowie... juz sama nie wiem czywarto probowac!???chociaz powioem ze bardzo bym chciala!!! w niemczech nie mam nikogo wiec bym, musiala sama dac sobie rade i moze tego najbardziej sie boje??!! dziewczyny prosze o wszystkie rady jak zaczac gdzie sie udac itd. bede BARDZO wdzieczna!!!:-)) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia...
Teraz jestem, Witajcie Zadalam pytanie odnośnie świadczeń socjalnych w jakiej są wysokości gdyż nie znam na tyle njęzyka niemieckiego aby sama poczytac. Moja sytuacja przedstawia się tak, POlka obywatelstwo Polskie i tu jakis staz pracy , ale mój facet jest obywatelem Niemiec i ma zachowane rónież obywatelstwo Polskie chce abym ja mieszkała u niego bo tam jego dom i cała rodzina (niemcy)a ja troszke obawiam sie tego kroku od strony finansowej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana28
hej ! w Polsce jest to usankcjonowane w ten sposób że nie mozesz miec dwóch obywatelstw, tak nas pani poinfomowała przy odbiorze niemieckiego obywtalestwa. Ale nikt sie tego nie czepia jezeli nie pozbędziesz sie polskiego. i to własnie jest Polska hihi pomieszanie z poplątniem :) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, bylam w Bürgeramcie i niestety pani nie potrafila mi udzielic odpowiedzi, twierdzila ze to nie jej \"dzialka\" i odeslala mnie do Landrasamtu... Tego sie obawialam... :( pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) ja wprawdzie mieszkam w Polsce ale mam koleżankę w Niemczech a dokładniej w Mainz..... Bidulka zawsze chcetnie przyjezdza do Polski i ja tez z utsknieniem na nia czekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich ! Ja mieszkam w BW -Kreis Calw-leci teraz 10-ty roczek. Odnosnie obywatelstwa, to ja zdawalam w tym roku . Troche zgupialam odnosnie tych 3 lat. Od 15 stycznia weszla nowa ustawa , ze nie musi sie oddac polskiego obywatelstwa przyjmujac niemiecki. Do tej pory musialo sie byc 8 lat chcac przyjac niemiecie i zostawiajac polskie. Obecnie na 99 % ( to musicie jeszcze raz popytac sie w Landrantsamt-cie lub Auslenderamt-cie lub Rathaus-ie) jest tak: ----zony ktorych , mezowie maja niemieckie obywatelstwo moga po 3 latach starac sie o niemieckie nie zdajac polskiego -----pozostale osoby , ktorych partnerzy nie maja niemieckiego obywatelstwa musza byc tu 8 lat i wtedy mago starac sie o niemieckie nie zdajac polskiego -----oczywiscie mozna sie wczesniej starac o obywatelstwo ale wtedy musi sie zdac polskie Ja nie widzialam zadnych dodatkowych przywilejow dlatego tez sie o to nie staralam , bo musialabym zdac polskie ( po za tym , ze teraz moge brac udzial w wyborach no i moge jezdzic do USA bez skomplikowanego starania sie o wize). Po za tym nalezy zdac egzamin ustny i pisemy z niemieckiego np. w VHS i tam dostaje sie specjalne zaswiadczenie ( wyjatek osoby ktore tu skonczyly Ausbildung z IHK-Prüfung lub studia-mni eto objelo-to starczylo tylko swiadectwo ukonczenia danej szkoly) Nastepnie egzamin z polityki: a tu to mnie maglowali: wszystkie Bundesländer i stolice, wszyscy premierzy,19- praw czlowieka, wybory jak funkconuja, jak funkcjonuje Landratsamt, kto jest Bürgermeister u mnie w miejscowosci, kto jest przewodniczacym danego Landratsamt-u, ile ludnosci ma moja miejscowosc, co wiem na temat 11 September--i jeszcze pare fajnych rzeczy. Podkreslam-to co mnie objelo ni emusi was , gdyz to zalezy od Amt-u. Ale nie przygotowanym nie radze isc , bo kolezanke wyslal gosciu do domu i kazal przyjsc jak sie nauczy.A na pytanie :\"dlaczego inna kolezanka nie musiala tego sie uczyc\" ?, odpowiedzial:\" to prosze zamieszkac w tej miejscowosci co pani kolezanka , to nie bedzie pani sie tez musiala uczyc\"! Usmieszka -dzieki za adres stronki! enigma-tez mam dobrych znajomych w Mainz. Jedziemy wlasnie za 2 tyg. na Weihnachtsfeier do Polskiej knajpki w Wiesbaden , a potem do disco we Frankfurcie. A tak na marginesie: zna ktos fajne polskie dyskoteki i knajpki w tych regionach lub tez w okolicy Stuttgart-Karlsruhe? Pozdrawiam i sloze pomoca na temat pytan na obywatelstwo czy tez odpowiedzi na nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *v*
Podobno w Karlsruhe jest jakas.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Micka! Tak to wlasnie jest, chcialoby sie powiedziec \"co kraj to obyczaj\" ale powiem co miasto to inny zwyczaj ;). Moj egzamin na obywatelstwo niemieckie trwal moze z 10 minut, dostalam krociotki wycinek z gazety ktory sobie szybciutko przeczytala i opowiedzialam go milemu panu urzednikowi w tutejszym Rathausie. Trwalo to moze ze 3 minuty, pozostale 7 pogadalismy na rozne inne tematy nie zwiazane totalnie z egzaminem. Widze, ze po prostu mialam szczescie :). A ani tutaj studiow nie konczylam ani tez zadnej innej szkoly poza kursem jezykowym. Teraz sobie spokojnie czekam na powiadomienie kiedy to bede mogla odebrac ten moj niemiecki dowod...hehehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *v*
Do micki: Nie ma jej juz??? A ja mialam sie tam niedlugo wybrac ze znajomymi!! Podobno byla tam co sobote polska dyskoteka. Kiedy zamkneli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba w lato. Ostatnio bylam na ich stronie internetowej i pisali , ze nie stac ich na placenie Miete i dlatego szukaja innego lokalu. Te regiony gdzie ja mieszkam sa naprawde biedne w Polonie. Ja jezdzilam zawsze 160 km do Darmstadt ale tam tez zamkneli i przeniesli kolo Mainz ale ponoc kicha! no nic musze dalej szukac cos konkretnego! Pozdrawiam! A wlasnie chcialam jeszcze dodac odnosnie czekania na te obywatelstwo: ja zadzwonilam do Landratsamt-u gdzies chyba w styczniu lub lutym , tam sie wszystko wypytalam i pani wyslala mi za 2 dni papiery: podanie i co mam przyniesc. Potem musialam to wyslac i dostalam list , ze mam zrobic termin na rozmowe i jak sie wszystkiego poduczylam to za 2 tyg. mialam egzamin . Nastepnie po egzaminie juz mialam odebrac Urkunde i moglam wyroic sobie dowod i paszport. Wszystko razem od poczatku trwalo moze miesiac! PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak skladalam paiery na dowod to tak samo mialam jak jamajka-idento z tym tekstem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Zasypalo nas tutaj w hessen :) jak jest u Was? Wczoraj podalam Wam linka do tematu o zarobkach w Niemczech, ciekawie sie zaczynalo ale gdy dzisiaj weszlam i poczytalam posty to az mi rece opadly.... wyzywanie sie od \"Polaczkow\", kazdy wie o wszystkim najlepiej, po prostu brak kultury... ale to jest wlasnie Kafeteria czyli czego sie mozna spodziewac. Niejaka \"bidulka\", jak dla mnie bidulka ze wzgledu na ograniczone dzialanie mozgu, przekrzykuje tam wszystkich i udawadnie, ze jezeli ona studiuje germanistyke w Polsce na jakims tam Uniwersytecie to jakze by ona w Niemczech nie dostala pracy wysmienitej i nie uwlaczajacej jej wiedzy bo ona przeciez GERMANISTYKE SKONCZYLA!!! Nie ma panna pojecia o zyciu, pewnie jeszcze nigdy i nigdzie nie pracowala a jezyk to moze i zna ale o zyciu codziennym w Niemczech nie ma pojecia. Ale jej sie przeciez nalezy bo jej kolezanka ma prace logopedy w Niemczech i uczy Niemcow mowic...... No coz, nawet nie chce mi sie juz tego komentowac bo to kompletna zeneda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×