Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

A tak wlasciwie to kiedy faktycznie wypada dzien taty w PL? Kurcze ale ze mnie ignorantka, ze nie wiem takich rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 czerwca, w tym dniu wyjechalam do Niemiec wiec bede to zawsze pamietac. A teraz ide ululac meza, bo wstaje jutro o 3 wiec pora na telesfora dobranoc 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Mamusie...jeszcze zdążę złożyć Najserdeczniejsze Życzenia W Tak Pięknym Dla Nas Dniu:):)NAJLEPSZEGO DLA WSZYSTKICH:):):)Ja milalam piękny dzien mamusi gdyż u nas był festyn coś w stylu\"DNI MIASTA\"-JEZDZILAM NA WSZYSTKICH KARUZELACH,PIĘKNA POGODA,BLUZKA BEZ PLECOW....Achhhhhh jak ja to lubie(SŁOŃCE!!!!) Najbardziej balam sie na CREAZY bo ta siła odśrodkowa pomimo ze mnie wpierala w siedzenie to i tak mialam wrażenie ze zaraz wypadnę-DARLAM SIE NA CAŁE MIASTO I TERAZ SŁOWA POWIEDZIEC NIE UMIEM!!!!OCZYWISCIE NIE PALE,wczoraj wraz z przyjaciolka pojechalysmy do dyscoteki polskiej a nasi mezowie nie chcieli z nami jechac bo to tacy domownicy i wola sobie piwko przy filmie wypic więc my w te pędy się wypicowaly i na imprezke laski uderzyly,takie podjarane ze potańcza że hohohoho....wpadamy na impreze a tam 3 osoby i to nie Polacy a Turki czyli nie trafiłyśmy na weekend imprezy Polskiej bo jest co jakiś czas,pojechałyśmy do Niemieckiej a tam dopiero lipa chyba z 500 osob tylko stoi i sie gapi,sala pusta,muza gra niewiadomo po co!!!!... bo du... nie chca ruszyć do tańca-ZAŁAMANE POWRÓCIŁYŚMY DO DOMU,dzieki Bogu jade NACH POLEN ZA TYDZIEN to sobie wkońcu odbije a jaaaak!!!!Pomimo że bylam na imprezie gdzie kupa ludzi paliło nie dalam sie,niewiem jakby było gdybym pila ale dzieki Bogu bylam kierowca i alkocholu nie uświadczylam a co za tym idzie papieroska się nie chcialo:):):)czyli 4 dni BEZ faji:):)poooozdrawiam i idę odreaagować w łóżku weekend:):):)paaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia od czego zaczac. Probuje wszystkiego po trochu. Startowalam ostatnio z dobrymi radamy Doroty Zawadzkiej (polskiej superniani) no i musze powiedziec, ze skutkowaly przez zaledwie dwa dni. Albo moj mlody jest jeszcze za mlody na te madre pomysly albo ja jestem w zbyt goracej wodzie kapana i szybko wymiekam. Nie wiem, moze za duzo wymagam od tego dziecka. Ja to bym chciala zeby zachowywal sie jak wywazony i dobrze ulozony dorosly, a to sie tak nie da. To w koncu jest dziecko. Ale co poczac jak sie baba uprze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i znowu zostalam opuszczona. Nikt nie chce ze mna rozmawiac, moze ja jakies glupoty sadze? No nic, dobrej nocy zycze wam dziolszki. Pa pa, do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alina33
mam pytanie czy po 3 latach bycia zono niemca moge ubiegac sie o pobyt staly zaznaczam ze niemam pracy stalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poruszylyscie ciekawy temat o kobietach w bibili. Mnie tez jest dziwnie jak czytam historie o Batszebie i innych kobietach ktore byly przebiegle ze trafily w ten sposob do historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dziś znowu poniedziałek :-o . . właściwie to ja tylko tyle chciałam powiedzieć :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mam serniczek na zimno na samodzielnie !!! upieczonym , półkruchym, kokosowym spodzie mmmmmmmmmm mniam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o !!! całkiem zapomniałam !!! wczoraj upiekłam jeszcze szarlotkę, wiecie taką ze startych na grubych oczkach świeżych jabłek , NIE !!! podsmażanych , taką lubię najbardziej :-) moja rodzina też zjadają ją na ciepło ze śmietankowymi lodami 😘 . . .no i sernik budyniowy :-) . . . cały wieczór wczoraj piekłam :-o . . tak dziwnie mi się porobiło , że rozładowuje w ten sposób stres no normalnie nie mogę przestać gotować i piec :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo ile Ty wazysz? od samego rana takie slodkosci :D, no chyba, ze zeczywiscie masz tyle stresu, to stres podobno zbija kalorie hihi. Chyba sie przeprowadze w Twoje okolice :P A tak ogolnie to dzien dobry. Limes a Rebeka, Noemi, Lydia, Maria, Marta? oj duzo tych kobiet bylo, nawet w rodowodzie Jezusa sie kilka znalazlo. Nie Biblia nie umniejsza roli kobiet, to ludzie, ktorzy chcieli zniszczyc kobiety podali jej jedyna interpretacje, w ktora ludzie, ktorym sie nie chce czytac i myslec uwierzyli. Pomaranczko nie podoba mi sie ten film i nie widze tam Boga. Wiesz, ze diabel tez potrafi uzdrawiac. Tylko o wiele wiecej to kosztuje. Efeme :) dasz rade z synkiem, jestes madra mama. I wszystkim na dobry poczatek tygodnia 🌻 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w poniedzialek-goferki...mniam....uwielbiam ,a nie mam formy :( zostawilam w PL a mezus sie nie dorobil jeszcze ,musze kupic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczyny, za chwilę będę wyglądać jak szfa 3-drzwiowa dziunia, dzięki za pamięć, ale nic mi lepiej, ten dołek to już chyba będzie tak na dłużej, tj aż do wyjazdu, mnie po prostu moja rodzina z równowagi wyprowadza pozdrawiam poniedziałkowo, mam nadzieję, że przestanie padać, bo leje od samego rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
która z dziweczyn to informatyk-komputerowiec? chodzi o ten link, który podała gingera, z pracy klikam bez problemów, a w domu od soboty nie moge bo mi pisze ze w ciągu oststnich 24 godz został juz głos zaliczony z mojego IP a ja ostatni raz w sobotę i od wczoraj nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kabria
Hey dziewczyny:) Jo24-jestes niesamowita,ja być może dobrze gotuje ale pieczenia sie nie imam,jakoś mi nie wychodzi:(Mąż chętnie by tak pieczonego przezemnie zszamał ale ja mam lewe ręce do ciast:(:(teraz na święta sprobowałam zrobić sero-makowiec i MATKO Z CÓRKĄ-PORAŻKA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia tak, jeden w pracy a jeden w domu no i na tym w domu od soboty nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak,zraziłam się kiedy pierwszy raz chcialam upiec w Polsce królewca i tam miałam piekarnik gazowo-gazowy i mialo się ciasto piec jakieś 60 minut a w 6 minut było spalone pomimo ze temp. byla ustawiona idealnie,dlatego przestalam kombinowac czekajac na piekarnik elektryczny a kiedy już go mam to robię tylko pizzę:(Może to bardziej wynik lenistwa choć nie sadzę bo ja lubię dogodzić męzowi ale jakoś czuje wstyd przed niewypalem no ale z drugiej strony co mnie nie zabije to mnie wzmocni:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc 😘 na dobry poczatek dnia, a wy od rana o jedzeniu, niedobre dziewczyny. Ja tu probuje troche kilo przed weselem puscic z dymem, a wy mi nie dajecie:D Jo24🌻 prosze, litosci:P Dziunia🌻 co to bylo o tych mebelkach? Skrecasz ? To jedziesz ze mna za dwa tygodnie, do pomocy, bedzie duze pole do popisu KasiaK 🌻 daj spokuj z ta depresja. Wyjezdzasz i juz. Jesli dasz sie rodzinie zapedzic w kozi rog teraz , to co bedzie pozniej... Niech sobie gadaj, w koncu im sie znudzi:D:D:D:D:D Kabria🌻 mialas pecha , na prwde. Mi sie trafilo w te sobote pobalowac na niem. dyskotece , 3 pietra(Ü30). I bylo super. Jeszcze nie widzialam tylu setek na raz, i tancza nawet w parach... efeme 🌻 nie mozna jednoznacznie udzielic rady jak wychowywac dzieci, mysle, ze kazde dziecko to indywidualnosc i tak do nich trzeba podchodzic. Ale ja wiem, ze jedno musi byc stanowczosc i konsekwencja w decyzjach, nawet najdrobniejszych. Moje dziecie ma juz 14 lat, i oprocz typowej buzy hormonalnej,nic mi sie nie dzialo. Zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia oczywiście ze nie laptop, a jest tylko włączony do kontaktu, jak mnie nie ma w domu to wszystko wyłączone oprócz listwy zasilającej i to wszystko, jak wrocę z pracy to zrobię wszystko wg instrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia987-z Ciebie to musi byc gotowarka dobra:):):) elżbieta-23-73-Oj miałam STRASZNEGO pecha,dość że raz na ruski rok można gdzieś się samemu wyrwac to jeszcze taki pech,ale odwiedzilam ich stronke i okazuje sie ze trzeba pilnowac terminów bo jak bedzie Polska impreza to wcześniej bedzie to podane w internecie,na niemieckie nie ma sensu jezdzic bo oni nastawiaja sie na opieranie bufetu,picie piwka przez cała imprezę i gadulstwo bez tańców,ja z uwagi na to ze nie pije chce na imprezach poszalec a tu się okazuje ze na kilka imprez w których byłyśmy tylko sie stoi:(-może ze dwie lub trzy odwazne kuzki wyskoczyły ale jak zobaczyły że gapiow za dużo to i one zrezygnowały,to się nazywa pech!!!!Mam nadzieje ze jeszcze bedzie mi dane tu sie dobrze pobawić:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to na dietetyczne lody hihih Limes wlasnie o Marii jak na to ze byla matka Jezusa jest stanowczo malo w Biblii. Ani razu Jezus nie nazywa jej matka mowi do niej kobieto a Luter przetlumaczyl to nawet Weib czyli babo. No i taki bylo podloze historaczne, by o kobietach jak najmniej. Teraz na szczescie mamy inne czasy. Biblia wymienia tez kobiety, ktore wspolpracowaly z Pawlem. A nawet jakby nie bylo ani jednej porzadnej kobiety w Biblii to ja wiem, ze Bog mnie bardzo kocha wlasnie jako kobiete. No lece i az sie boje jak natworzycie znow 1000 stronek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia-dokładnie,masz racje,gotowac każdy może ale trzeba umieć gotowac dobrze i zdrowo bo jak wiadomo w dużej mierze nasze zdrowie zalezy również od tego jak się odzywiamy,co do imprez to zawsze uwazałam że niemcy to naród bardzo aktywny imprezowo i wiele się nie pomyliłam bo naprawdę na imprezach jest ich cała masa,cięzko się przecisnąć tylko wogole się nie bawią albo ja chodzę po takich imprezach:(...mój znajomy ktory mieszka tu 20 lat stwierdził ze jeszcze nie udało mu sie być tutaj na chociaz jednej imprezie po ktorej czułby się wytańczony i w pełni zadowolony,inna mentalnośc i jakby brak temperamentu,ale jestem pelna nadziei że uda mi się tu jeszcze zabalowac:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za wsparcie własnie napisłam mojemu mężowi, że jak nie pospieszy się z tym remontem, to znajdzie mni ew żółtym domku pod lasem i nie będzie miał już kogo zabierać sama bym to mieszkanie zrobiła, ale on mi nie pozwala, bo będą się z niego nabijać, że żona np maluje ściany a która to lubuje się w rozmiarze 36? jak ja bym chciała wrócić do mojego 38, a tu nic ciągle 40-42 tylko się załamać lodów już sto lat nie jadłam aaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja już zapomniałam co to dyskoteka, ale jak trafi mi się okazja, to nie odpuszczę, będę szaleć aż zapomnę jak się nazywam....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj takie dzieci to skarb, wiem cos o tym sama bylam niejadkiem, moi rodzice nie mieli ze mna latwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×