Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

ela ---> ja z turyngii to ci wiele nie pomogę ale koncypuje, że to i tak zależy od szkoły , czasem szkoła \"pożycza\" niektóre z kompletu i tylko np za ćwiczenia trzeba płacić ale nie słyszałam by rozdawali :-( chyba że pieniądze na książki są ujęte w innych opłatach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam w 2005 roku z 50 towarzystw ubezpieczeniowych, tylko trzy były skłonne uznać zniżki z Polski (mieliśmy własne) w tym jedno w całości , teraz już pewnie pokapowali że Polska to nie Daleki Wschód ;-) życzę powodzenia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale uważajcie ubezpieczać- ubezpieczają auta w PL te które jeżdżą za granicą , problem jest jak trzeba wypłacać odszkodowania, wg. prawa nie wypłacą nic w razie ewentualnej szkody jeśli to udowodnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia to też zależy od Landu, a i te dwa lata robią swoje , więc pewnie to teraz inaczej wygląda, wtedy np. Generali w NRW honorowało a to samo Generali w Turyngii nie!!! A już szczytem było że Alianz się wtedy wypiął tak jak by pol. rynku nie znał My mamy większość ubezpieczeń w Nuernberger i zero problemów odpukać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz muszę zniknąć do potem 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia my mamy autko ubezpieczone w Volksfursorge i znizki nam przeniesli bez problemow ( mielismy swoje). Jezeli chodzi o Allianz to nie polecam gdyz nie uznali nam zadnych znizek naobiecywali ze sprawe wyjasnia, po czym potracili nam z konta ogromna kwote, na szczescie nie minal jeszcze okres wypowiedzenia i zdazylismy wypowiedziec niekorzystna umowe. Na polskich blachach tez jezdzilismy bo mielismy zielona karte, ale podobno jest jakichs przepis ktory mowi ze jezeli wypadek spowoduje nie wlascieciel tylko inna osoba to nie wyplacaja.... nie znam sie na tym. Teraz jezdzimy na niemieckich blachach, ale ubezpieczenie auta kosztowalo nas sporo nerwow......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja tylko na chwilke,co do ubezpieczen- my jestesmy w AXA z autem, uznali mojemu mezowi znizki z Polski, zamiast tu od 140 zaczynac, zaczelismy od 50% jest roznica... ale jezeli sa to czyjes znizki... najlepiej tutaj zapytac, ale z tego co wtedy czytalam to raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, zapomnialam dodac.... W SRODE JEDZIEMY DO POLSKI!!!!!!!!!!! jak zwykle zdecydowalismy sie spontanicznie, mielismy jechac na poczatku czerwca, ale jakos tak wyszlo :D:D:D co do SKYPE mysle, ze kazda z nas zna, moze prawie kazda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabria-mam nadzieje ze w dalszym ciagu niepalisz,tak na pocieszenie ci powiem ze to tylko na poczatku waga moze skoczyc do gory ale za pare tygodni dochodzi do normy,wiec to jest tylko takie chwilowe przytycie.Ciesze sie zawsze jak slysze ze ktos rzuca palenie. Ciekawski czy jakos tak-Jestes beznadziejny,jeju szkoda slow poprostu,udaj sie do psychoterapeuty bo widac ze masz problem z wlasnom osobowosciom. Moze macie plan kupic sobie pieska??Bo wlasnie moja kochana sunia Cocer Spanielka jest w stanie Blogoslawionym. Czekam z uniecierpilwieniem na buraki czerwone,mam ochote ugotowac mojom ulubionom zupke,barszcz czerwony.Mam dowas pytanie,poniewaz gotuje od nietak dawna i pierogi mi wychodzom jakies takie suche,na drugi dzien sa juz lepsze,gotuje je dosyc dlugo ale zawsze wychodzom takie same,macie jakis okreslony czas na pierogi zeby wyszly dobre??? Umnie kurs przebiega bardzo dobrze,poznalam fajnom kobitke z Singapuru,dobra duszyczka z niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie z nas znają SKYPE prawie wszystkie mają a teraz uwaga ... będzie najlepsze ...: my możemy do woli rozmawiać przez zwykły telefon, a niektóre to nawet do 9 sąsiadów -wszystko w cenie abonamentu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo24 a moze wytlumaczymy wszystkim, co to jest FLAATRATE :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.... a jak byśmy tak na skype wszystkie na raz zaczęły gadać to ło mamusiu :-p taka konwencjonalna kafe to jednak najlepsze wyjście chyba ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiecie ze wyrzucili
Polske z peterzahlt , gdzie mozna bylo za darmo dzwonic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mowilam juz, ze jade do Polski :P ;) na cale 25 dni!!!!! :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martaHB---> tylko na urlop czy w interesach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amidala ---> wyciągaj te pierogi zanim ci się z nich woda zagotuje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wy-gotuje miało byc a nie za-gotuje ;-) albo dolej więcej na początku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propo rozmow telefonicznych- dzis w koncu wymowilismy ALICE!!!! JUPPI!!!! tzn T-COM wypowiedzial w naszym imieniu, bo do nich przechodzimy. teraz mielismy rozmowy do Polski za 10 e w miesiacu, w T-COMie sa za 4. mam nadzieje, ze po powrocie z Polski bede mogla bez problemow, dzwonic i urzywac internetu. a wiec RECZE PRECZ OD ALICE!!! no a tak po za tym to wracam pomalu do wczesniejszego wygladu, musze oczyewiscie zrzucic to i owo, ale ppozbylam juz sie prawie brzucha, bo glupio mi bylo, wygladalam, jakbym miala jeszcze jednego Marcella w brzuchu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojej teściowej w Polsce często udają się wielkie , pyszne, słodkie , czerwone buraki, problem był z ich przechowywaniem więc ja robię tak: *do sokowirówki *w butelki litrowe *i do zamrażary mmmmmmm mówię wam jakie to proste później macie np. resztkę rosołu (albo nawet nie ) sam sok też jest dobry ! wyciągacie z zamrażary grzejecie trochę czosnku, majeranku i co tam kto lubi , grzaneczki na oliwie z oliwek i ......POEZJA !!! gotowe zajmuje mało miejsca i świetnie się przechowuje , polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drogie dziewczynki
Prosze napiszcie mi jak to bedzie po niemiecku:jak ktos ma tetniaka na aorcie jamy brzucznej i w tej chwili ten tetniak przecieka.Bardzo prosze odpowiedzcie mi to bardzo wazne.Jestem na pomaranczowo,bo wyszperalam to forum i jestem tu pierwszy raz.Dziekuje Wam bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj to ja nie wiem jak to jest za specjalistycznie ale jak troszke poczekasz to zaraz sie jakies medyki zleca Czy ktos ma przepis na nalewke czosnkowo - miodowo- cytrynowa? pliss kurcze ale robicie smaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza juz daje 2szlanki wody 2-3cytryny 5-6 zabkow czosnku 5-6lyzeczek miodu zmiksowac i pic i zdrowiec! chyba tu byla inny ersja ale ja mam taka:) Anulka26 -co masz za abonament z ta Pl darmowa-chwal sie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amidala123-NIE PODDALAM SIE!!!NIE PALE ALE ZA TO WCINAM CO POPADNIE-RAAAAAATUNKU!!!!!!!ZA DWA TYG. BEDE JAK SZAFA!!!:(:(:( Anulka26-też mam neta i tel. w T-com.-poooooooezja,szybkośc extra i dzwonię za darmoooooo po Niemcach i do Polski a płace tyle co Ty regularnie...tak szczerze mowiąc to już ten net na siebie zarobił bo tyle co wydzwonilam,esow napisalam za te 3 mies. to gdyby bylo naliczane to bym już byla z 1000 euro do tyłu a tak bajeczka laleczka:):)A myśmy się niepotrzebnie zastanawiali przez pierwsze 2,5 mies. czy zakładac,bo to prędkośc bedzie nijaka bo to to bo to tamto a okazało się że REWELACJA:)-OBY TAK DALEJ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pomozcie pomaranczce jak mozecie kto chce kotka? mam 4 3 prazkowane i jeden czarno - bialy. Siedza w wiadrze w garazu. Ale sliczne :) Roland powiedzial, ze nie odda ale 6 kotow to troche za duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabria marchewki wcinaj. Moj znajomy tak zrobil, przez pierwszy miesiac wszedzie nosil ze soba marcheke. Rzucil palenie i nie utyl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo24-dobry pomysl z tymi burakami.Co do pierogow to sie dostosuje do zalecen,dzieki,tak wogole jak robie pierogi to mi pol dnia schodzi niemam jeszcze wprawy w lepieniu. Kabri-Kup sobie na ten czas duzo owocow,i zawsze siegaj po owocki,musisz wyemilinowac slodycze i tluste potrawy,ale to tylko na pierwsze 2-3 tygodnie,zobaczysz puzniej cie juz niebedzie ciaglo do podjadania,jablek tez niepolecam na ten czas bo zawieraja duzo kwasu foliowego co wzmaga apetyt.I pij duzo wody,to przyspieszy oczyszczanie organizmu z toksyn.Trzymam kciuki Co do pilnego przetlumaczenia,niestety ja jeszcze sie ucze jezyka wiec niemoge pomoc,moze zaraz ktos bedzie wiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×