Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

nie wchodzi :-( to wam wkleję : Ważą się losy o. Rydzyka Przełożony generalny zgromadzenia redemptorystów ojciec Joseph Tobin powiedział w piątek polskim dziennikarzom w Rzymie, że w najbliższych dniach podejmie decyzję w sprawie o. Tadeusza Rydzyka. Obecnie zwierzchnik zakonu zapoznaje się z kwestią niedawno ujawnionych, obraźliwych wypowiedzi ojca Rydzyka na temat prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony. Nieoficjalnie wiadomo, że decyzja zapadnie szybko. W tej sprawie o. Tobin kontaktuje się z polskim prowincjałem zgromadzenia. Serwis internetowy wiadomości24.pl podał wcześniej, powołując się na nieoficjalne źródła, że w Rzymie zapadły już decyzje dotyczące przyszłości dyrektora Radia Maryja. Ich ogłoszenia można spodziewać się w najbliższych dniach. Jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze portalu, możliwe są dwa scenariusze. Pierwszy polegałby na administracyjnym odsunięciu ojca Rydzyka od mediów i toruńskiej szkoły. Najprawdopodobniej też na jakiś czas zostałby on przeniesiony do domu zakonnego za granicą. Drugi, bardziej zdecydowany scenariusz mówi o usunięciu o. Rydzyka z zakonu. Portal podaje, że Stolica Apostolska chce szybkiego rozwiązania problemu o. Tadeusza Rydzyka. Od dłuższego czasu „niepokoiły ją niektóre sposoby ewangelizacji” zakonnika. Niektórzy doświadczeni duchowni dostrzegali niebezpieczeństwo podziału polskiego Kościoła wskutek części działań toruńskiego centrum medialnego. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja \"wstąpienie\" mojego syna do szkoły przeżyłam w tamtym roku :-o oj Limes ! tak tak ! to bardzo kosztowna impreza niestety :-o . i nie myślcie że to się skończy na 1. klasie :-p ja już mam listę materiałów do 2. no i flet już musiałam kupić :-/ mam nadzieję że w trzeciej nie zaczną grać na fortepianie :-o .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes słownik mi pokazał komplet stołowy, ale to odpada lub przybory biurkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Rydzyka niech się pozbędą, jestem za , te stare babcie są tak zaślepione jak w sekcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie dlatego się tak cieszę toż to nawet US nie mógł się do niego dobrać ! .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tytę synowi chyba będę musiała dać w domu , bo on teraz w Polsce skonczył zerówkę, więc jest przekonany że idzie do pierwszej klasy, nie wiem jak zakwalifikują go w niemczech , chyba najpierw jakiś integracyjny kurs językowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos szkoły ;-) co wy na to : . \"Giertych: mundurki wprowadzą ład Z potrzeby „ładu i porządku” w polskich szkołach zrodziła się inicjatywa przywrócenia w nich jednolitych strojów – uważa minister edukacji Roman Giertych. Wicepremier wziął udział w pierwszej Gali Strojów Szkolnych, która odbyła się w Łodzi. \" . ja chłopa nie trawię wrrr 😠 ale pomysł z mundurkami to nawet mi się podoba :-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rydzyk w Ruandzie nie wytrzyma, on jest przyzwyczajony do plawienia się w luksusie a nie służenia innym. Mundurki to fajny pomysł, w ostatnim tygodniu szkoły było wielkie mierzenie uczniów , wplata zaliczki na szycie, odbiór w sierpniu i dopłata reszty, troche skomplikowane, ale normalka w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szystkie afery
pijanych matek pozostawiajacych bez opieki swoje pociechy to Chorzow,Bytom i inne slaskie miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas to dzieci wychodzą na przerwę na korytarz, więc nie brudzą ławek drugim śniadaniem, żadnych podkladek nosić nie trzeba. A ja też myślałam że to w stronę podkladki na biurko a nie śniadaniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim! sie zastanawiam, bo karmie maluszka piersia, czasami to wydaje mi sie ze mam malo pokarmu, moze panikuje ale co jest dobre na pokarm, co jesc czy pic zeby bylo go wiecej??? mamusie kochane proszone o pomoc :\\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes - 1,2 promila u dorosłaej osoby ok, ale nie u noworodka, a tyle miało to dziecko po 12 godz od porodu, zgroza..... a ta baba co w beczkach trzymała to na lubelszczyźnie - masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no na poczatku to piersi pekaly w szwach a teraz sie skurczyly ;) no to juz chwytam za butle i bede pic az mi wody braknie i sprobuje odciagac :) a propos wszystkie jestescie slazaczki?? bo ja bito gorolica jestem z przepieknego podchala, poludnie Polski przy granicy ze Slowacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minka ZA MAŁO POKARMU Kobieta podczas karmienie piersią wcześniej czy później zada sobie pytanie, czy pokarm jest produkowany w wystarczającej ilości , i czy nie jest go za mało dla dziecka. Tym bardziej, że rozwijające się dziecko potrzebuje coraz więcej mleka, a dodatkowo zdecydowanie szybciej potrafi opróżnić pierś, bo nabrało dużej wprawy w ssaniu piersi. W pierwszej kolejności mama poczuje, że piersi nie są już tak obrzmiałe, i nie ma takiego uczucia pełności, stopniowo zakończy się odruchowy niekontrolowany wypływ pokarmu. Innymi powodami zmniejszenia się ilości pokarmu mogą być problemy hormonalne, zbyt rzadkie karmienie, stresy i choroby. Inne problemy z ilością pokarmu, który otrzymuje dziecko nie muszą być związane z jego brakiem, tylko z nieprawidłowym sposobem karmienia. Niewystarczającą ilością mleka zawsze odbijają się na dziecku poprzez zahamowanie rozwoju fizycznego i psychicznego. Mama musi być pewna, czy maluszek ssie prawidłowo, czy pokarmu jest wystarczająca ilość. Jest to punkt wyjścia do rozpoczęcia działań, które mają spowodować powrót do stanu prawidłowego. Niewystarczającą ilość pokarmu - co robić? Dopilnowanie prawidłowości związanych z techniką karmienia. Właściwe ułożenie piersi oraz dobry uchwyt jej przez dziecko. Gdy maluch zaczyna coraz wolniej ssać i połykać uciśnij pierś zwiększając wypływ mleka. Podawaj dziecku raz jedną, raz drugą piersią tak długo, aż dziecko będzie najedzone. Jak zwiększyć produkcję pokarmu? Dziecko powinno być karmione tak często oraz tak długo, jak tego się domaga. Niech ssie z jednej piersi do końca, a dopiero potem przystaw dziecko do drugiej. Nie podawać dziecku innych pokarmów. Zadbaj o swój relaks, właściwą dietę oraz odpowiednią ilość płynów. Zachęcaj dziecko do ssania zwłaszcza gdy jest podsypiające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej dobrze go przystawiam bo chwata cala brodawke, przewaznie pije tylko z jednej strony i usypia a jak daje druga to nie chce pic, mamduzo stresa ostatnio, ale dobrze uslyszec na ten temat od doswiadczonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki co tam u was ciekawego troszke mnie tu nie bylo ale mialam po cywilnym mnustwo spraw do zalatwiania mam nadzieje ze u was wszystko w pozadku buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minka - no i czy twój pokarm jest wartościwy? bo piersi nie musza być jak balony, zeby był w nich pokarm a nawet jeżeli sa to pokarm moze byc mało wartościowy no i dziecko porostu się nie najada, najlepszy test na jakość - odciągnij do kieliszka mleko, odstaw i odczekaj, kolor mleka nie może byc \"siny i bladobiały\" a jak dobry tzn tłusty to powinna oddzielić sie taka \"śmietanak\" - ja osobiście nie miałam balonów, a mała rosła jak na drożdżach, pokarm miałam dobrej \"jakości\" bo był aż żółty, a najlepiej porozmawiaj o tym z położną albo pediatrą a woda jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dziewczyny, co tam z Anią, bo to chyba termin porodu juz nadszedł? czy ktos ma jakieś wieści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poleczka cukierek
ja tesz jestem polka zamieszkujaca na stale w niemczech. i powiem wam cos niemcy jak niemcy ale polacy ktorzy sa w moim miescie so bydlakami i perfidni gorzej jak niemcy. sprzedali by czlowieka za lyzke wody dlaczego tak sie dzieje co sie dzieje z nimi gdzie ci wspaniali polacy? szukam przyjaciol jestem samotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmmmm.....
jesli w taki sposób szukasz przyjaciól, obgadujac twoich miejscowych, to ciezka sprawa.... ludzie sa ludzmi, ludzi nie przerobisz na swoje kopyto. Przyjaznie rodza sie z wieloletnich znajomosci, czasami z ludzmi, którzy- na pierwszy rzut oka- nie za bardzo nam przypasowali.... Gdzie tutaj zyjesz? Masz na mysli przyjazn wirtualna, czy taka bardziej "na miejscu"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nie oszukujmy się, wielu Polaków zapomnniała skąd pochodzi i czasmi robią z siebie większych Niemców niz oni sami, to tylko kwestia osobowści, zyczę owocnych poszukiwań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-)) Minka ja ci powiem co wiem z wlasnego doswiadczenia i co wiem od poloznej. Otörz jest to bardzo normalne ze piers z czasem sie zmniejszy i nie wyglada jak balom. Pozatym z czasem cialo kobieco dopasowywuje sie samo do potrzeby dziecka. Co dla ciebie jest wazne to to abys dözo Vitamin jadla bo z mlekiem tracisz i bedziesz moze sie z czasem niedobrze czula.Takze jest bardzo wazne zelazo.No i dzidzia potrzebuje tego wszystkiego. Ale co do ilosci to musisz poprostu maluszka czesciej przykladac.Ja to bym wcale nieodpumpowala tylko dzidzie brala bo dzidzia bedzie w naturalny sposöb wszystko regulowala. Jak ci przy tej jednej zasnie to po obudzeniu kladziesz przy innej.I ciagle zmieniaj strony chociaz sa dziedzie ktöre maja ulubiona :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×