Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość Trrr
ooo nieeee🌼i pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trrr
i stalo sie!!!!Hurraaaaa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monisia pisalam ze nie lubie wiekszosci pomaranczek wiec lepiej powiedz na co klikam. jak chcesz wygrac pampersy czy cos to powiedz, nie ma problemu. ale nie klikam na nieznane linki:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trrr
Mamusiu A chyba sie nie gniewasz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje!!! a teraz ide spac. do zobaczenia przy 1000cznym Gosiu nie badz zla, mnie sie juz oczy kleja 😴 do jutra 🖐️ bede miala tez wiecej czasu. pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos ty, moglas sie wczesniej pojawic i pomoc:-D Jutro sie dziewczyny na ta 800 uciesza:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstawac spiochy-szkoda dnia
a i sloneczko czeka.pomaranczki jak widac w lepszej sa formnie o tej porze dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam o poranku :-) Mojego faciora w ten weekend nie ma w chacie ,wiec musze znow byc matka i ojcem w jednym ;-) Laura chce isc na basen. Gdzie w Bremen znajde jakis fajny Spassbad??? - zatroskana matka polka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i dzien dobry .super juz 800 dawno tu nie pisalam .pozdrawiam i prosze o porade.Moja 16 letnia corka sie zakochala jak byba w polsce na wakacjach ,no ale niestety wakacje sie koncza i trzeba wracac do Niemiec .Wieczorami rozmawia po 2 godziny przez telefon nic do niej nie dociera ,ze to nie ma sensu ,ze to jest odleglosc to chodzi i placze przednia jeszcze szkola .Nie wiem czy zostawic to wlasnemu tokowi az sama zrozumie ze to nie ma sensu.doradzcie mi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CLUDI-ALB a nie claudi
!!! :-O Ludzie nauczcie sie czytac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylou :-) dzieki za tipp. Niestety, z moja orientacja w terenie jest marniuchno. Sama w obce rewiry sie nie wypuszczam, bo ze strachu mam gatki pelne,ze zabladze i drogi powrotnej nie znajde. Podejrzewam,ze nawet Navi byloby bezsilne ;-) poczekam na meska czesc zalogi i wtedy sie wybierzemy jak tradycyjna rodzina 2+1 ;-) Stanelo na tym,ze wypchnelam corke do ogrodu , potem poszlysmy na spacer i lody .....a teraz wisze na kompie :-) W Wy kobitki? Co dzis robilyscie? - obzarta lodami niepockorna ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli halooooooo :-)) Niepokorna a Ty z Bremen jestes????????????????????????????????????? Nawet nie wiedzialam. Myslalam ze napiszesz mi cos :-p Nieznasz sie tutaj?To nic.Ale ja.I to bardzo dobrze. Co do zakochania niema co wymawiac i odmawiac.Serce nieslucha glowy.Tak juz zawsze bylo i bedzie. Wlasnie, musi sie sama przekonac.A moze i cos z tego bedzie.W kazdym badz razie robi swoje doswiadczenia. Ide z malym na spacerek.Moze wpadne pözniej 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde Kassay :-P juz myslalam,ze nie zyjesz czy cus. Daj na siebie namiary (gg ) to sie spikniem. :-) Taka okazja nie trafia sie codziennie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mary :-) nie doceniasz mnie . Cud ,ze we wlasnej chacie sie nie pogubie :-P Dobrze ,ze kazdy pokoj w innym kolorze.....hehe Navi wysiadlo by przy mnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie koleżanki :-) wróciłam po bardo dłuuugim przeszło 3 tyg. pobycie w PL nie jestem w stanie nadrobić topikowych zaległości ani się udzielać bo wylizuję \"powakacyjne rany\" wystarczy chyba, że powiem : na wakacjach byłam bez męża ale za to z synami jessoooo już długo się nigdzie nie ruszę dla chłopaków przygoda życia dla mnie obóz przetrwania :-p dwoma samochodami 2 tyg podróżowaliśmy po PL ja z chłopcami i mój brat z 2 swoich (wiek młodzieńców od 4-11 lat) zrobiliśmy w ramach tej krajoznawczo historycznej wyprawy blisko 1800 km po pol. drogach i bezdrożach łącznie z drogą do PL i z powrotem 3.500 km dodam ,że mój brat gruntownie się przygotował, obłożył przewodnikami i nie odpuścił nam ani jednego muzeum na trasie :-/ chłopaki wrócili obładowani orężem rycerskim ze Śląska mniej więcej wzdłuż biegu Wisły do Trójmiasta ( Jarmark Dominikański zaliczyliśmy też ;-) potem Mazury i wężykiem na Śląsk na razie jeszcze żyję ale prócz tego co przywiozłam ze sobą czeka mnie jeszcze odgruzowanie domu słyszałam, że gdzieś w świecie istnieją egzemplarze mężów , którzy nie sieją takiego spustoszenia, pozostawieni bez opieki, no mój niestety do takich chlubnych wyjątków nie należy 🖐️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ostatecznej konfrontacji jeszcze nie doszło bo małżonek od 2 dni w pracy no wiesz tak dla równowagi hehe :-D ja odświeżam mieszkanie on konto :-p po moich wakacjach :-D bo urlop w Pl , zwłaszcza \"objazdówka \" jest dość kosztowny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale chyba żadne dziecko z podstawówki w Niemczech nie wie tyle o Zakonie Krzyżackim co moje ;-) a trzeba było widzieć jak informował sąsiada a zarazem kolegę z klasy o zwycięstwie pod Grunwaldem :-D jakby tamten też miał mieć się z czego cieszyć :-p ale to fantastyczne, że poznając historię nie przenoszą tych relacji na swoje teraźniejsze znajomości i przyjaźnie (zresztą wdzianko zakupił sobie krzyżackie ) opowiadał mu wszystko tak jakby mówił o nowych przygodach H.Pottera albo topowych grach komputerowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ci Krzyżacy z którymi się pol. historia splątała to z tymi \"twoimi\" ;-) to niewiele wspólnego mieli no i nie tacy oni ostatni , Zakon NMP istnieje do dziś z tym że zajmuje się już tylko tym czym powinien był się zawsze zajmować :-p a Wielki Mistrz w Wiedniu swą siedzibę ma ! ciekawe czy mu tęskno za Malborkiem :-p ale nic to ! rozpoczynam procedurę kładzenia moich dzieci spać :-o .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie że nie ;-) bo ty piszesz o \" Der Johanniterorden ...protestantische Ordensgemeinschaft\" -Suwerenny Rycerski Zakon Szpitalników św. Jana z Jerozolimy z Rodos i z Malty zwany też Zakonem Maltańskim i on taki zawsze bardziej pokojowy był ;-) a ja mam na myśli cały czas Zakon NMP ( Orden der Brüder vom Deutschen Haus Sankt Mariens in Jerusalem, gennant Deutscher Orden) - Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie (Zakon Krzyżacki, Zakon Niemiecki) i to ten nie Joannitów Krzyżakami potocznie zwano hej :-p ale kto by się tam nimi teraz przejmował ;-) idę przeczytać moim chłopcom jeszcze jedną opowieść o Koszmarnym Karolku bo jedna im nie wystarczyła i domagają się więcej . znacie to ? bo \"Koszmarny Karolek\" to odkrycie ostatnich wakacji a i Globisz czyta go na CD rewelacyjnie moi domagają się więcej i więcej :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa! Marichen ----> a propos Sienkiewicza to w Normie są powieści historyczne w Angebocie i ja właśnie wczoraj zakupiłam Quo vadis za 3,99 no po niem. to nie miałam :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to pa idę spędzic wieczór z Koszmarnym Karolkiem , Wredną Wandzią, Jędzowatą Jadzią , Doskonałym Damiankiem i całą resztą ;-) 🖐️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo24 siemka sciemka :-) wlasnie sie usmialam z Twojego \"Lajf is brutal.... musze podkupic ;-) \"Koszmarny Karolek \" jest tylko dla dzieci? Zdaje sie, ze teksty sa w \"Karolku\" z jajem? Mary wierz mi,ze moje Navi zaczeloby przy mnie klnac a kto wie,moze ktoregos dnia samo daloby dyla z fury ;-P Znajomi juz pytaja kiedy Laura (lat6) zrobi prawko ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niepokorna a Ty nieczytasz wszystkich wpisöw ? Ja Ci juz pisalam ze niemam gg ale skypa i e-mail :-))) No cöz...pözno sie zrobilo. A krzyzacy to kapitel dla siebie.W Malborku bylam 3 razy i pojechalabym znowu.Uwielbiam takie miejsca.W polsce to przynajmniej muzea z takich zamköw porobili a tutaj to jakies chotele i restauracje albo prywatny urzytek. A tak wogöle to wkurza mnie jak niemcy domagaja sie jakichs tam ziemi polskich ktöre im nalezyly przed wojna.A ja sie pytam przed ktöra co???? Bo chca to i tamot ale to i tamto nalezalo kiedys nie do niemca.Tyle co wiem te cale karty , mapy pozmienialy sie w ciagu wieköw. Ale jakos do dzisiaj nie wiem czy np.Gdansk naprawde kiedys do niemiec nalezal.Bo lezy na przymorzu a to Pommern. Ja sie dziasiaj zastanawialam nad ludzmi ktörzy tak bardzo ale bardzo czuja sie niemcami czy polakami czy wogöle jakims tam narodem. No i jak sie czlowiek zastanowi jak sie np.ludzie w jakiejs malej wiosce rozmnazali , wujek wyjechal do innej wsi i tam sie rozmnozyl, kuzynka po latach poszla do miasta i tak dalej i dalej.Dzisiaj wyjezdza sie do innego kraju.No i mam pytanie. Sa wogöle jeszcze gdzies rodowici ludzie? Dobranoc wam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche mnie tu ni bylo, wczoraj bardzo poznym wieczorem wrocilismy z Chorwacji. Prawie oka nie zmrozylam, nie lubie przyjazdow i calej tej walejacej sie kupy brudnych ciuchow, wiec gdy moje dziewczyny i maz juz spaly zabralam sie do rozpakowywania, sortowania i prania a w przerwach czytalam sobie to co napislayscie. Teraz to juz jakos wyglada, zaraz zjemy sniadanie i zagonie moje panny do pracy. Nie wiem kiedy sie znowu odezwe ale obiecuje ze bede Was codziennie pilne czytac. P.S. pozdrawiam moja siostre blizniaczke :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia anastasii.... wyglada na to, ze twoj maz ma uczulenie na czekolade. Poprostu. Te plamki to wynik jedznia jej i tyle. Zawsze mozecie isc z tym do lekarza. Ale na dobra sprawe uslyszycie, aby jej unikac i tyle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×