Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość iki

Wada wzroku!!

Polecane posty

jak to jest z tą operacją?? wystarczy mieć skończone 21 lat?? Czy trzeba czekać az wada się ustabilizuje i bedzie utrzymywać przez rok czy dwa ( taka sama wada)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie przeczytałam wszystkich postów bo juz nosem po klawirze wodze i wogóle nic nie widze. z tego co przeczytałam wynika, że rozpietosc niedowidzenia ze tak powiem wacha sie od -2 do -10. ja mam na jedno oko -2, a na drugie +13 i egzustuje. chodze w okularach bez stresu. Tyle, że na to oko na które powinnam miec +13 mam zerówkę, widze tylko ogólny, BARDZO niewyrażny zarys przedmiotów, bez szczegółów. A i jeszcze kolory widze normalnie, to juz na oba oczka. Przeszłam trzy operacje na to oko co teraz mam +13, do 5 roku życia na nie widziałam na nie NIC poza tym ze było jasno lub ciemno. Moja przyjaciółka ma -14 na oba i tez egzystuje. odnośnie tego co któraś z was tu napisała, że ćwiczenia sa w stanie poprawic wzrok się zgodzę, bo jak ćwiczyłam to jedno oko bardziej niedowidzące to w okurarach z tymi 13 dioptriami byłam w stanie czytac standardowa czcionke Times New Roman w rozmiarze 12, tyle ze cwiczyc przestałm jakies 3 lata temu i w sumie nie wiem czy teraz udało by mi sie tego Romana przeczytac nawet w okularach i z lupą.... a co do realnej wartości wady i dopasowanych do niej okularów, to kwestia jest taka, że jezeli masz wade -2 i jezeli bedziesz nosic okulary -2 to wzrok sie rozleniawia... a poza tym krótkowzroczność najczesciej pojawia sie w okresie szybkiego wzrostu i wyterzonej nauki... jezeli zacznie sie utrata ostrości i lekarz stwierdzi np -0,5 to w trakciew nauki, zwłaszcza wieczorami trzeba zadbac o odpowiednie oswietlenie, lampka nad ksiazką ale tez reszta pokoju oswietlona tak aby nie było nagłych zmian oswietlenia, staramy sie eliminowac przenoszenie wzroku znad jasnej ksiazki np w ciemny kąt, zrennica musi sie wtedy w ekspresowym tepie przystosowac do nowego oswietlenia (do duzego półmroku), a tak na dobra sprawe dobrze wiemy, że w ten kąt nie bedziemy sie wpatrywac w nieskończoność, że to czesto tylko chwilowe spojzenie. No potem znowu z ciemności oko musi sie przestawic na widno. i znowu z widno na ciemno i z ciemno na widno. I w końcu juz te oczy przestaja nadązac i powoli zaczyna postepowac zmiana kształtu gałki ocznej... przepraszam, że tak długo i nudno pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia kak- prosze napisz cos wiecej o swoich oczkach prosze ile taki zabieg kosztuje.Ja mam tylko jedno oko chore tzn.-1.25 a drugie jest super i tak juz od dobrych 7lat.ale chcialabym widzien na oba oczka dobrze i taki zabieg laserowy to bardzociekawa sprawa:)pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich:)Ja tez mam wadę...Dużą...I nosze szkła:) ale od pół roku strasznie mi wysychaja oczy i nie wiem czy nie wrócę do okularów...Może znacie sposoby na suche oczka???A co do operacji, w Katowicach na ul. Ceglanej jest klinika okulistyczna i tam robia zabiegi laserowe. Cena ok5000 za oba oczka. I bardzo wazne jest to, zeby mieć ZDROWĄ siatkówkę (nie może się odklejać)Kilkoro moich znajomych przeszło ten zabieg. Pozbywali się dużych wad np.: z -9 na 0,5 dioptrii! Pełne widzenie wracało do 1 m-ca.Ale tez po kilku latach skarżą się, że im oczy wysychają-to ponoć wada lasera, ale sama nie wiem co o tym sadzić...Pozdrawiam@->-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milkusia24
monaaa..zmień płyn do szkieł..polecam amo complete, jest bardzo łagodny dla oczu i nie wysychają, wcześniej uzywałam płynu eye see i strasznie mi oczy po nim wysychały, beznadziejny był pomoże tez zakrapianie kropelkami, ja używam kropelek Lacrimal, są tanie i zupełnie nieszkodliwe, do czestego stosowania:) ....tak na marginesie to mam wadę -4,75, od jakichs dwóch lat stoi w miejscu uff, a tez byłam kiedys przerażona tym pogarszaniem sie wzroku odkąd "odkryłam" szkła zapomniałam że mam jakąkolwiek wadę wzroku..juz nie jestem ślepakiem;), a co do operacji to chyba nigdy się nie zdecyduję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam okularnikow. Nosze okulary od 6 r.ż. Zaczynalam od 0,5 +dioptri. Wzrok mi sie stopniowo pogarszal mimo noszenia szkiel.Doszlo do tego ze prawe oko widocznosc zero a lewe 2 rzedy na tablicy. Pytalam lekarzy jaka mam wade wzroku, to wzruszali ramionami. Dopiero jako dorosla osoba pojechalam do kliniki i odrzalowalam na prywatna wizyte. Oplacilo sie. Dopiero tam dowiedzialam sie ze tak systematycznie pogarsza sie wzrok u mnie z powodu zadkiej wady wzroku o nazwie "stozek rogowki". Zaczelam szukac specjalistow, ktorzy znaja taka wade./w mojej okolicy lekarze nie wiedzieli co to takiego/ Tak trafilam do szpitala kolejowego w katowicach, gdzie od razu zdiagnozowano wade i okazalo sie ze nie musze byc slepa. Mialam czesciowy przeszczep rogowki 2 lata temu zupelnie za darmo.Wzrok mi sie poprawil na dzien dzisiejszy na tyle, ze lekarz stwierdzil, ze teraz juz moge prowadzic samochod! Widze coraz lepiej. Jesli nie jestescie pewni swojej wady to polecam Szpital Kolejowy w Katowicach Ligocie. Tam sa swietni specjalisci. Przyjmuja rowniez w przyszpitalnej przychodni okulistycznej. Moze i Wam pomoga tak jak mi. Zycze Wam tego. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja-Ala
Zapraszam na stronke http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3297840 na ktorej zalozyłam temat Poprawa wzroku dzieki cwiczeniom moze ktos chciałby podzielic sie swoimi doswiadczeniami lub zaczac poprostu cwiczyc wzrok moze akurat uda sie powstrzymac postepujaca wade wzroku badz nawet polepszyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli twój wzrok pogarsza się w tak szybkim tempie powinnaś poddać się korekcji laserowej. Taki zabieg usuwa twoją wadę i jest bezbolesny. Warto jednak wykonać taki zabieg w renomowanej i w pełni przygotowanej klinice. W moim mieście Siedlcach jest klinika http://www.okolaser.com.pl/korekcja-laserowa-wad-wzroku.html która zajmuję się takimi zabiegami od kilkunastu lat i posiada wykwalifikowaną kadrę lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ThePictureShows
prawda prawda . wada sie musi ustabilizować , a potem w zależności jaką mamy wade należy podpasować metodę zabiegu . Ja np byłam krótkowidzem , na dwoje oczu miałam po -3 . Po zabiegu dokłądnie Lentivu - zeszłam do zera . dizsija nie nosze okularów . Ogólnie po zabiegu jestem miesiąc czasu i jest to dla mnie na prawde ogromna ulga . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taka wada, to prawie nie wada. Niewiele znam osób, które z taką wadą decydują się na zabieg laserowy, biorąc pod uwagę, że koszty musi pokryć z własnej kieszeni. Przy większych wadach, bardziej skomplikowanych można się spodziewać że wada nie zmniejszy się do zera. Często bywają też efekty uboczne. Na YT jest sporo wywiadów z lekarzami czy pacjentami. -> https://www.youtube.com/watch?v=gRMU7ieaVdY&t=29s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina8866
No tak, to prawda że im wada większa tym efekt jest lepszy natomiast to jest już zależność indywidualna jak bardzo komis to przeszkadza. Ale warto iść w miejsca sprawdzone, które chętnie polecony dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awikus
ThePictureShows ja miałam podobną wadę. Po Lentivu zdecydowanie poprawił mi się komfort mojego życia. Nie noszę okularów, soczewek. Z daleka wszystko widzę, nie bolą mnie oczy wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ShowMustGoOne
Nie ważne jaką metodą wykona się zabieg. Zawsze niesie za sobą pewne ryzyko, możliwość wystąpienia skutków ubocznych. Ja wiem, widzę, że poleca się jedyną słuszną metodę, jednak trzeba pamiętać, że metod jest wiele, są różne, są różni specjaliści, tak jak różni pacjenci. W przypadku oczu nie ma uniwersalnej metody, dobrej dla każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz udać się do lekarza specjalisty. Ja akurat chodzę do gabinetu oko akcent, gdzie przyjmuje doktor Hanarz. Ma tam profesjonalny sprzęt i może na miejscu wszystko sprawdzić i ewentualnie skierować cię na taką korekcję, lub doradzić coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ShowMustGoOne
Akurat sam gabinet czy sieć gabinetów nie ma znaczenia. Najważniejsze jest by trafić do dobrego specjalisty i to raczej nazwiskiem lekarza warto się kierować jeśli szuka się miejsca na konsultację. Czasami super specjaliści przyjmują w wielu miejscach i na NFZ i prywatnie. Wiadomo, że prywatnie będzie większa szansa na konsultację w bliskim terminie. W okolicach Wrocławia bardzo polecam dr. Ćwirko, jest absolutnie genialny i co najważniejsze nie wciska swoim pacjentom zabiegów czy leczenia za wszelką cenę. Zawsze informuje o zaletach i wadach i pomaga podjąć najlepszą decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wafel89
Ja zaoszczędziłam pieniądze i wykonałam najnowszy zabieg laserowy Lentivu w klinice Optegra we Wrocławiu. Jestem teraz szczęśliwa, ponieważ widzę normalnie. Nie muszę męczyć się z okularami ani soczewkami. Widzę normalnie! Polecam wszystkim "okularnikom"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franka098
Mogę czegoś więcej dowiedzieć się o tej metodzie Lentivu? Też właśnie wiem na razie tylko tyle, że wykonuje się ją w klinikach Optegra. Chciałabym się na to zdecydować, ale troszkę się boję. Na początek najlepiej pójść po szczegóły do kliniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam wadę wzroku. Do niedawna nie wiedziałam dokładnie jaką. Udałam się do salonu optycznego www.optyk-bloch.pl w Poznaniu. Tam zbadali mój wzrok i pomogli mi w doborze odpowiednich okularów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezu, ludzie. "Coraz bardziej ślepa"? Ja mam w jednym oku -2.75, a na drugie nie widzę prawie wcale. Ale zakładam okulary i świat mi się objawia na nowo :D A co mają powiedzieć osoby, które mają powyżej-5.0 na przykład? Znałam kiedyś takie dwie, jedna miała-8.75, druga -10.0. To dopiero jest wadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halinka223
Widzę Franka, ze nikt ci nie odpowiedział. Nie wiem czy jeszcze tu wchodzisz, ale może mój wpis przyda sie komuś jeszcze. Lentivu jest bezinwazyjną właściwie metodą usuwania wady wzroku. Miałam laserową korekcje wzroku dosłownie niedawno w Optegrze w Łodzi. Jakieś 3 tygodnie jestem po zabiegu. Nie ma się czego bać. Następnego dnia wracasz właściwie do codzienności. Wiadomo, że tam nie wolno Ci pewnych rzeczy robić jak np. pływać czy się wspinać . Ja na pewno Ci bardzo polecam ten zabieg i kazdej innej osobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drerros
Halinka223 mi się przyda, dzięki :)) JA mam zabieg za kilka dni też metodą Lentivu i mimo, że lekarz mi mówił, że to bezbolesny, bezpieczny zabieg, ale wiadomo jak to jest. Ale jak ty też tak piszesz to znaczy, że musi być dobrze. Wierzę, że będzie u mnie jak u Ciebie bo mamy w tej samej klinice tylko ja mam w Rzeszowie. :)) Ale chyba lekarze trzymają ten sam poziom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zerta

dla dobrego specjalisty warto i jechać na drugi koniec Polski, jednak zabieg z oczami to nie jest ścięcie włosów, więc warto iśc do odbrego specjalisty. Ja sama zresztą też jechałam do drugiego województwa na zabieg na laserową korekcję. Mieszkam w Opolu i jechałam do Katowic do Optegry, bo słyszałam, że mają tam świetnych specjalistów, więc pojechałam do Katowic. Też miałam lentivu bo słyszałam, że to jest mega nowoczesna metoda i rzeczywiście zero komplikacji. miałam wadę -6 i -7 i po zabiegu wada zniknęła 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olea

 

potwierdzam ja miałam korekcję w Katowicach w Optegrze i naprawdę jakośc obługi i profesjonalizm lekarzy na najwyższym poziomie. Czułam się tam bezpiecznie, nie bałam się zabiegu. Miałam wadę -8 i -6 więc wiązałam duże nadzieje z zabiegiem i udało się. 

 

dla dobrego specjalisty warto i jechać na drugi koniec Polski, jednak zabieg z oczami to nie jest ścięcie włosów, więc warto iśc do odbrego specjalisty. Ja sama zresztą też jechałam do drugiego województwa na zabieg na laserową korekcję. Mieszkam w Opolu i jechałam do Katowic do Optegry, bo słyszałam, że mają tam świetnych specjalistów, więc pojechałam do Katowic. Też miałam lentivu bo słyszałam, że to jest mega nowoczesna metoda i rzeczywiście zero komplikacji. miałam wadę -6 i -7 i po zabiegu wada zniknęła 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lona

Raz na 8 miesięcy obowiązkowo  wykonuję badania profilaktyczne w Centre de la Vision w Krakowie, jestem zadowolona.  Z kolei moja siostra wykonała u nich laserową korekcję wzroku. Bardzo pozytywnie wypowiada się o nich i jest zadowolony z efektów zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liszka

ja robiłam laserową korekcję wzroku w szpitalu Medicover w Warszawie i to polecam każdemu. O wiele łatwiej i wygodniej funkcjonuje się bez okularów na co dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lumicza

wiem że laserową korekcję bez problemu można zrobić własnie w Optegrze w Rzeszowie. Zresztą mają oni wiele klinik także w każdym większym mieście spokojnie można się wyleczyć. A miejsce jest nowoczesne i ma dobrych lekarzy, poświęcających uwagę pacjentowi - to się bardzo moim zdaniem liczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania J

Ja bardzo długo nosiłam okulary aż koleżanka poleciła mi szpital Medicover w Warszawie w którym wykonano mi laserową korektę wzroku. Wiadomo że trochę to kosztowało ale uwierzcie że jest to warte każdych pieniędzy już nie muszę nosić okularów widzę wyraźniej i podniosła mi się samoocena 🙂 Mogłam to zrobić dużo wcześniej ale i tak dziękuję ci Kasiu za polecenie ich 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×