Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość dluzniczka
pani wioletto nie wierze ze jeszcze nadal udziela pani darmowych porad na tym forum.kilka miesiecy temu pomogla mi pani bardzo i dzieki pani zlozylam wniosek o zasilek rodzinny dopiero teraz-na urlopie wychowawczym-moje dochody utracone wiec nizsza na osobe. slicznie dziekuje za pomoc!!!!!!!!!1 pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyrda
pyrda Mam pytanie czy jeśli obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim (powyżej 30 dni) a zaraz po zakończeniu choroby zamierzam przejść na urlop wychowawczy. Pod koniec ubiegłego roku pytałam w PIP czy muszę w takiej sytuacji do wniosku o urlop wych. dołączyć zaświadczenie o zdolności do pracy wydane przez lekarza medycyny pracy i powiedzieli, ze nie, bo fizycznie do pracy nie wracam. A teraz w firmie straszą mnie, że jak im takiego papierka nie dostarczę to mnie zwolnią zamiast przyznać urlop wychowawczy. Kto ma rację? Pilne, bo wniosek muszę złożyć już we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletto odezwij sie wkoncu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczymy na ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Słuchajcie, w tej chwili nie mam internetu, nie mam nawet komputera, dlatego jeszcze mniej obiecuję, że odpowiedzi będą się pojawiać szybko 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 sama-sobie Dodatek osoby samotnie wychowującej razem w rodzinnym, odznacza sie w druku 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 Też chcę wiedziec Wpoczynkowy powienien byc udzielony zgodnie z harmonogramem. Wg mnie wychowawczy rozpocząłby się w termienie napisanym we wniosku 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 poznanianka Bardzo Ci współczuję, może skonsultuj się z zus-em i dokumenty wysyłaj bezpośrednio do zus, dopytaj też czy nie mogliby wysłać Twojego wniosku do pracodawcy 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 kajaczek... od początku 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 Jolla25 Zasiłek wychowawczy http://www.mps.gov.pl/index.php?gid=6 http://e-inspektorat.zus.pl/pliki/poradniki/porad7.pdf Może zwolnić w przypadku upadłości lub likwidacji pracodawcy 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 BOTA Becikowe 1000 + 1000 zależnie od dochodów http://www.mps.gov.pl/index.php?gid=6 Wniosek skłądamy w urzędzie miasta/gminy 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 ciastko w czekoladzie pracodawca musi uzupełnić druczek 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 dluzniczka Szkoda, że nie wierzysz, z tego co wiem nikomu nie przyszło polecenie zapłaty :D:D:D:D:D Bardzo mi jest miło, że komus pomogłam 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 pyrda O cholender, stawiasz mnie wyżej niż PIP? A ja taka szara osóbka. :D:D:D:D:D:D:D Prawo jest jakie jest PIP ma swoje racje, pracownicy drugie, tak na prawdę nie jednoznacznych odpowiedzi. Wg mnie PIP ma rację, nie przystępujesz do pracy, nie musisz robić badań lekarskich. Co innego gdybyś szła ba wypoczynkowy, wtedy wg mnie należałoby wykonać. Teraz musisz się zastanowić, jeśli pracodawca jest zawiły i rzeczywiście da Ci wypowiedzenie, musisz złożyć sprawę do sądu, na pewno wygrasz, ale sporo kręcenia. Jesli pracodawca tylko straszy to można olać, ale jeśli rzeczywiście lubi robić nieprzyjemności może lepiej dla świętego spokoju zrobić – jak chcesz. WG MNIE PRACODAWCA NIE MA RACJI 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Wioletto-jeśli znajdziesz chwilkę, by odpowiedziec na moje pytanko, będę wdzieczna ;-) jestem w 15 tygodniu ciąży i jestem na zwolnieniu od 7 tygodnia. W 2006 r. brałam urlop bezpłatny czerwiec-wrzesien. Po powrocie do pracy nie zrobiłam badan okresowych. Czy to będzie miało jakieś konsekwencje, gdy będę się starac o zasilek rehabilitacyjny po 182 dniach? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam Ciebie i Twojego maluszka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej🖐️ Prosze tez o odpowiedz jak tylko zjadziesz wolna chwilke🌼 Mam syna chorego na astme oskrzelowa, uczulony jest glownie na kurz i roztocza, zwierzeta oraz trawy. Czy jest mozliwe,abym dostala zasilek pielegnacyny na syna? syn ma 5 lat i codzinnie robie mu inhalacje, dusi sie w nocy itp. wiem, ze chyba czeka mnie jakas kontrola lekarska z zusu? zasiwdaczenie od lekarza o chorobie syna dostane bez problemow. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wrócę w tym roku po macierzyńskim do pracy, czy przysługujer mi jakas opieka nad dzieckiem, słyszałam że mogę wziąc 2 dni?? czy tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy weszły już w życie dłuższe urlopy macierzyńskie? czy jeśli jestem już na urlopie wychowawczym mam szanse odzyskać te dodatkowe 2 jak dobrze pamiętam) tygodnie macierzyńskiego? Pozdrawiam i podziwiam za te wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytająca z Krakowa
mam mały problem już od 3 miesięcy niestety jestem w domu na zwolniniu lekarskim źle się czułam :) i mam pytanie bo wcześniej dostawałam pensje najniższą krajową + spory dodatek jako umowa o dzieło tak chciał pracodawca i nagle w tym miesiacu otrzymalam pensje bez dodatku o dzieło czy ma do tego prawo zmieniły nam sie finanse i trudno imi coś w pracy wskurać:( z odpowiedzią. pozdrawiam serdecznie wszyskich i czekam na info jeśli ktoś wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
weronika27 A badania do kiedy były ważne? kroma Tzw orzeczenie o niepełnosprawności, nie wiem dokładnie jak to się odbywa u dzieci, ale u dorosłych jest komisja lekarska – u dzieci pewnie podobnie. Zacznij od lekarza leczącego syna. mysia30 tak, 2 dni, albo Ty albo mąż Dory Dłuższe macierzyńskie przysługują jeśli w grudniu (nie pamiętam dnia, chyba 11-12) osoba przebywała na macierzyńskim. Jeśli już na wychowawczym to nie przysługuje. Pytająca z Krakowa Obawiam się że może być problem, chorobowe jest od kwoty od jakiej była odprowadzana składka na ubezpieczenie chorobowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w 8 m-cu ciąży w tym tygodniu kończy mi się 182 dni L-4 , zupełnie wyleciało mi z głowy świadczenie rehabilitacyjne noi efektem tego będzie iż nie otrzymam pieniędzy w tym miesiącu ( pensja z pracy jest zawsze pod koniec m-ca) . Czy wnioski n-7 , n-10 , karte przebiegu ciąży , wypis ze szpitala , i wniosek n-9 który wypełni mi lekarz prowadzący sama musze wysłać lub zawieść do ZUS-u czy zrobi to za mnie pracowadca jeśli dostarcze te wszystkie dokumenty..Niestety będzie to juz po terminie tych 182 dni. Czy w związku z tym będe miała jakieś problemy ( oprócz tego iż pieniadze wpłyną o wiele póżniej niż normalnie ). Do terminu porodu zostało mi jeszcze 5 tygodni.Czy lekarz jak pójde teraz po kolejne zwolnienie to mi normalnie wypisze L-4..Czy lekarze wypisują L-4 do końca ciąży - czy jest jakis określony tydzień do któregoogą wypisywać ... proszę o pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Ty musisz dostarczyc dokumenty do zus. Zwolnienie teoretycznie mogłoby być do dnia porodu, ale wiem, że niektórzy z lekarzy nie chcą wypisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamari7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andżelka
witam!!!! = wioletto= bardzo cię proszę o pomoc a mianowicie pracuje fizycznie od dwóch miesięcy jestem na chorobowym ponieważ przesiliłam kręgosłup proszę powiedz mi czy gdybym zaszła w ciążę na tym chorobowym mogę po jego zakończeniu przejść od razu na chorobowe z powodu ciąży bardzo proszę o odpowiedz dziękuje i pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alison1
Jestem na urlopie wychowawczym już bezpłatnym płatny skończył mi się ostatniego lutego teraz wzięłam już samo rodzinne.Jestem teraz w 14-tym tygodniu ciąży termin mam na 18 września czy po porodzie normalnie dostane macieżyński a póżniej wychowawczy płatny bo słyszałam coć że trzeba wrócić przynajmniej na rok do pracy po pierwszym dziecku żeby mieć płatny wychowawczy albo urodzić w ciągu tych dwóch lat płatnych.Umowę mam na czas nie określony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alison1
Jeszcze jedna sprawa rozmawiałam z pracodawcą jakbym wróciła a potem poszła na zwolnienie żeby dostawać jakieś pieniądze do porodu ale podobno trzeba przynieść od lekarza zaświadczenie o zdolności do pracy bo ZUS będzie się czepiał czy to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletto , czy mogą być takie sytuacje, ze pracodawcy nie opłaca się rejestrować i wyrejestrowywac w jednym momencie pracownika z ZUS? Mam dostac wynagrodzenie za zlecenie, ktore jeszcze nie zostalo podpisane a przepracowalam juz jakiś czas na tę umowę zlecenie. O co tu chodzi? MAm pytanie - jak to się wtedy załatwia? Napisz proszę jesli mozesz:)Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariola***
Wiolu- mam pytanie. wróciłam do pracy po zaległych urlopach wypoczynkowych(3miesiące), wcześniej byłam na macierzyńskim. przed ciążą pracowałam w szpitalu na zmiany. podczas ciązy byłam na L4, dostawałam 100 % wynagrodzenia obliczonego jako średnia z ostatnich 12 miesięcy. teraz zastanawiam się czy pójśc na 3 miesiące na urlop wychowawczy. Pod koniec roku chciałabym zajść w ciażę,. czy jeśli będę musiała pójść na L4 to też obliczą mi średnią z 12 miesięcy? ( czyli m.in.z tych kiedy będę na bezpłatnym wychowawczym ?) teraz pracuję na jedną zmianę, od poniedziałku do piatku - dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja600
Czesc, mam bardzow wazne pytanie , ktorego wlasciwie nie mialam komu zadac, jestem ciazy, na umowie mam najnizsza krajowa, chociaz faktycznie zarabiam wlasciwie dwa razy wiecej. Poprosilam szefa zeby na umowie napisal prawde, ale on kategorycznie odmawia. Dal mi nawet podwyzke (chyba zebym siedziala cicho) zamiast ta podwyzke przeznaczyc na zus i wpisac prawde uparl sie , ze woli dam mi to do reki, bo Zus to "zlodzieje". Placi mi faktyczna pensje na konto w tytule wpisujac"wynagrodzenie za m-c..." czy moge cos zrobic??? Nie wyobrazam sobie maciezynskiego za 630 PLN Aha, jeszcze jednym argumentem jest to, ze Zus go oskarzy o wyludzenie jesli podwyzszy mi pensje w czasie ciazy(jestem w trzecim m-cu) Z gory dziekuje za odpowiedz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Róża Róża Róża
Pani Wioletto! Mam do Pani parę pytań. Zacznę od tego, że jakiś czas temu bardzo zachorowałam, choroba trwa już prawie 4 miesiące, wiem, że za około 2 miesiące minie 182 dni. Moje pytanie wiąże się z faktem, że także moje dziecko zaczęło chorować- jeżeli teraz bym przerwała moje L4 i poszła na opiekę nad dzieckiem - czy po np. 30- dniowej opiece, ponownie będę mogła iść na dalsze zwolnienie na siebie? Poza tym, ile dni przysługuje opieki nad dzieckiem (nie chodzi mi oczywiście o te ustawowe 2, tylko o zwolnienie lekarskie na chore dziecko)? Umowę o pracę mam do 12.07.2007, jeżeli poszłabym na zwolnienie na siebie (po skończonej opiece nad dzieckiem), od np. 15 czerwca, to (tu kolejne pytanie)- jak długo mogę być na tym zwolnieniu? Tzn. do 12 lipca, kiedy wygaśnie mi umowa, czy też kolejne 182 dni, liczone od 15.06? Z góry przepraszam za to zagmatwanie w mojej wypowiedzi. Dziękuję także za Pani odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Andżelka Możesz, ale wtedy obie choroby byłyby sumowane do tych 182 dni 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Alison1 Pierwsze słyszę o czymś takim, wg mnie nie prawda. Możesz od razu mieć drugie dziecko i płatny wychowawczy. Skąd usłyszałaś coś takiego, może poszukam, powiedz coś więcej? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Alison1 Tak, trzeba wykonać okresowe badania lekarskie – takie przez lekarza medycyny pracy o dopuszczeniu na danym stanowisku. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kobietkapracująca Nie bardzo rozumiem o co pytasz? Rejestruje się jak się zatrudnia, jak koniec umowy – pracownik zostaje wyrejestrowany. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Mariola*** Na wychowawczym nie przysługuje zasiłek chorobowy. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Alicja600 Teraz to nic nie zmienisz, zmiana wynagrodzenia nie powoduje zmiany całej postawy wymairu zasiłku, do podstawy wlicza się średnią z 12 m-cy Jeżeli co można byłoby, ale to juz grubsza sprawa – wystąpić do sądu o zapłatę składek za okres wstecz, podwyższenie wynagrodzenia o kwotę na „lewo”. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Róża Róża Róża Przysługuje 60 dni opieki. Najprawdopodobniej będzie to nastepny okres zasiłkowy tj kolejne 182 dni. Przerwa musi przekraczać 60 dni, żeby nie wliczała się do obecnego okresu zasiłkowego. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda maamcia
A jesli wychowuje sama dziecko to naleza mi sie jakies pieniadze? Jeszcze dodam ze dochode mam 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakwalifikowana ona
ja mam pytanie.. Wwe wrzesniu urodze.. dizecko. Jestem z kims związana, ale slubu nie mamy (mieszkamy razem).. Mam umowę o prace na czas okreslony. hmm.ze tak zapytam ...co mi przysługuje?? I jak wyglada sprawa urlopu wychowawczego...czy przysluguje wszystkim, czy tylko niektorym... Jakie sa zasady...mam nadzieje, ze uzyskam odp:) Zalezy mi na szczegolowej inf:) pozdrawiam cieplo 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
proszę przesledzić przynajmniej kilka odpowiedzi, jesli będzie nie jasne prosze o pytania - na oba pytania bylo juz dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariola***
Wioletto- wiem ze na wychowawczym nie przysługuje zasiłek chorobowy. Od wrześnie chciałabym wrócić do pracy i pod koniec roku zajśc w ciaże. czy wtedy zostanie mi obliczona średnia z ostatnich 12 miesięcy czyli m.in.z tych miesięcy kiedy będę na wychowawczym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie... Dostalam do wypelnienia wniosek o rodzinne. Mam wykazac nasze dochody z 2005 roku i na tej podstawie beda nam liczyc czy sie zalapujemy czy nie. Teraz moje pytanie czy te dochody dzielimy na 3 czy na 2 ? Dziecko urodzilo sie 2 miesiace temu. Dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /lączenie tematów/
Temat: becikowe dla bezrobotnej 21:37 becikowka mam pytanie,we wrzesniu urodze dziecko, czy przysluguje mi becikowe zwazywszy ze jestem osoba bezrobotna?Maz jest cudzoziemcem,pracuje za granica i nie jest w Polsce zameldowany 22:09 mama dwójki becikowe dostaniesz, każdej polce po urodzeniu dziecka się należy, ale 1 tysiączek, o drugi możesz się starać, ale poproszą o zarobki męża, nie ważne gdzie jest zameldowany, jest ojcem. Jeśli nie przekroczysz jakiejś tam kwoty( nie wiem jaki jest ten próg) w przeliczeniu na osobę to dostaniesz drugi tysiączek i rodzinne. Twoja bezrobotność nie ma nic do rzeczy , ale zarobki męża tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Mariola*** Wtedy kwota z umowy o pracę – jesli jest to stała pensja, albo średnie wynagrodzenie osoby zatrudnionej na takim samym lub zbliżonym stanowisku Abudabi 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariola***
Wioletto- bardzo dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×