Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość dota123
witam, mam pytanko ... planuje dzidzie, zresztą już od dłużego czasu, pojawiły sie u mnie małe problemy ze zdrowiem, no ale jest ok, kwestia jest tego typu, że mam baaaaaaaardzo stresującą pracę, wiadomo, że na początku ciąży (wtedy gdy jest najbardziej zagrożona) nie widać, więc żaden z petentów w biurze mi nie popuści, napewno poroniłabym, od kiedy mogę iść na ... chorobowe? tak? mam umowę na czas nieokreślony, dziecko jest dla mnie najważniejsze ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma żadnych ograniczeń dotyczących terminu chorobowego, tzn. od jkiedy można iść. możesz jednak korzystać również z innych form : przeniesienie do innnej pracy, zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko:) Zakład pracy poprosił mnie o przedstawienie do nich : *podania o urlop macierzyński *metryke dziecka *akt urodzenia dziecka Tylko co to jest ta metryka dziecka???? Nie wiem. Akt to z urzedy SC,ale nie wiem co to jest ta metryka. Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolettta---
dota123 W każdym czasie, gdy lekarz stwierdzi, że choroba uniemozliwia wykonywanie obowiązków ze względu na zdrowie. ktośka z w-wy. Metryka to wg mnie jest akt urodzenia dziecka, po prostu zapytaj czym jest to, czego żądają. Ode mnie urząd skarbowy ostatnio przy rozliczeniu żądał czegoś, co w ogóle nie jest możliwe ze względu na prawo budowlane, żeby istniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sony...
Droga Wioletto Chcialam zapytac do ilu dni pracodawca ma zlozyc zwolnie do ZUSu i czy jesli sie spozni o np 2 dni ( jest na urlopie i ma gdzies moje zwolnienia) to czy zostane calkowicie bez pieniedzy?? Zwolnienie jest od 4.08 Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdenerwowana20000
Droga Wioletto!!1 złozyłam wniosek do Mopsu na okres zasiłkowy 2005/2006 (lipiec i sierpień) i na 2006/2007. Kobieta w Mopsie powiedziała ze wszystkie dokumenty złożyłam i mam czekac na decyzje pocztą. Jka była zdziwiona moja mina kiedy poczta dostałam wezwanie do do uzupełnienia dokumentów. Nikt nie poinformował mnie że mam jeszcze dostrczyć umowę pracy , zaświadczenie o wynagrodzeniu netto za pełny przepracowany miesiąc, pit 11 za 2004.Gdyby powiedzieli ze coś wiecej trzeba to bym złożyła a tak boje sie ze nie zdąże tych dokumentów dostarczyć i przepadnie mi zasiłek za lipiec i sierpien 2006. Czy w razie czego moge sie odwołąc jeżeli nie wypłąca mi za lpiec, podając ze kobieta przyjmująca wniosek stwierdziła że jest on kompletny??? Pozatym mam jeszcze jedno pytanie , jestem na stałe zameldowana w innym mieście niz teraz mieszkam z męzem. Musze uzupełnić takie oświadczenie wnioskodawcy w sprawie miejsca zameldowania. Jeta tam taki punkt gdzie musze podać czy zamierzam wrócić do lokalu gdzie jestem na stałe zameldowana , jeżeli tak to mam podac kiedy i od czego to jest uzaleznione.A ja nie wiem czy wróće tam gdzie jestem zameldowana?? dzieki z apomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka 26
mam pytanie i licze na pomoc od ciebie droga kolezanko- ile trwa urlop macierzynski? ja urodziłam 24 kwietnia 2006 roku i jestem własnie na urlopie macierzynskim,potem chce isc na wychowawczy -a le nie wiem zupelnie jak mam to zrobic i kiedy-mam napisac jakies podanie do pracy czy do zusu czy jak?i kiedy mam to zrobic,anim sie skonczy macierzynski czy po? prosze pomóz mi bo sie wtym gubię! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
sony... Z tego, co wiem, to termin ten jest określony jako „niezwłocznie”, Wioletta co do wypłaty świadczenia, to nadesłanie zwolnienia ma bezpośredni związek z wypłatą, ZUS musi mieć komplet dokumentów, żeby dokonać zapłaty. zdenerwowana20000 Obawiam się, że nie jest to łatwa sprawa, ale możesz zawsze się odwołać. Wioletta zasadzie przepisy mówią, że ubiegający się dostanie wniosek od miesiąca, Wioletta którym złożył komplet dokumentów. Prawdę powiedziawszy nie spotkałam się Wioletta tym formularzem związanym z meldunkiem, dobrze gdybyś się dopytała do czego to potrzebne Wioletta na co ma wpływ. Chyba nie bardzo Ci pomogłam :( anuśka 26 Przy pierwszy porodzie 16 tygodni Jeśli już teraz wiesz, że chcesz iść na wychowawczy to możesz napisać podanie o wychowawczy od razu na macierzyńskim. Masz również prawo wykorzystania urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po macierzyńskim. Napisz jaką masz umowę, na jaki okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
WZKURZA MNIE TAK AUTOKOREKTA W WORDZIE, WPISUJę W,A,I A ONO MI SAMO WPISUJE JAKIEś SłOWA JAKICH NIE CHCę WIECIE JAK TO USTAWIENIE WYKASOWAć? sony... Z tego, co wiem, to termin ten jest określony jako „niezwłocznie”, a co do wypłaty świadczenia, to nadesłanie zwolnienia ma bezpośredni związek z wypłatą, ZUS musi mieć komplet dokumentów, żeby dokonać zapłaty. zdenerwowana20000 Obawiam się, że nie jest to łatwa sprawa, ale możesz zawsze się odwołać. Wioletta zasadzie przepisy mówią, że ubiegający się dostanie wniosek od miesiąca, w którym złożył komplet dokumentów. Prawdę powiedziawszy nie spotkałam się z tym formularzem związanym z meldunkiem, dobrze gdybyś się dopytała do czego to potrzebne i na co ma wpływ. Chyba nie bardzo Ci pomogłam :( anuśka 26 Przy pierwszy porodzie 16 tygodni Jeśli już teraz wiesz, że chcesz iść na wychowawczy to możesz napisać podanie o wychowawczy od razu na macierzyńskim. Masz również prawo wykorzystania urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po macierzyńskim. Napisz jaką masz umowę, na jaki okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniska74
Witam.Moze mi tez pomozesz Wioletko:)17 lipca urodzilam synka...do tego czasu od kwietnia przebywalam na zwolnieiu lekarskim ,ktore konczylo mi sie 18 lipca.Szpital wystawil mi zaswiadczonko,ktore mialam przeslac do firmy.Tak wiec tez zrobilam,przeslalam zaswiadczenie do Krakowa i tam mysle ,ze ksiegowa powinna sie juz dalej tym zajac.Ale jakos dziwnie nie dostaje pieniazkow,zawsze mialam 4,5 na koncie...dzis 7 a kasy nie ma...Czy to teraz potrwa dluzej...?Czy od 17ego jestem juz na urlopie maciezynskim?Jak placa te pieniazki?Pozdrawiam.Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniska74
No wlasnie i sprawa urlopu...mam pewnie zalegly urop,czy po macierzynskim moge go jeszcze wykorzystac?Mam umowe na czas nieokreslony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Może w Was wymagane jest jakieś podanie o macierzyński albo jakieś niedopatrzenie, zadzwoń zapytaj. Po macierzyńskim masz prawo do wypoczynkowego wpełnym wymiarze za cały rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka 26
wioletto ja mam umowę na czas nieokreślony, i to jest moje pierwsze dziecko. to jesli urodziłam 24 kwietnia to 14 sierpnia mija 16 tygodni. a jesli chce isc na wychowawczy to mam napisac podanie o wychowawczy od tego dnia? a mam pytanie czy wychowawczy jest płatny? pewnie jesli ktoś zarabia duzo to nie co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiletto🌻 Czy dzień w którym urodziło się dziecko jest już wliczony do urlopu macieżyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie. Jestem teraz na macierzyńskim, a od października zamierzam iść na wychowawczy. Nie mamy z chłopakiem slubu ale jest uznanie dziecka. Czyli żeby mieć płatny wychowawczy to biorą moje i jego zarobki za 2005 rok prawda? A o co chodzi z tym dochodem utraconym? Ponieważ podliczając moje i jego zarobki to przekraczamy kwotę 504/os i nie przysługują mi pieniądze z mopr-u. czy to prawda? jak to w ogóle wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 anuśka 26 Wychowawczy jest od następnego, np. dziś się kończy macierzyński tj ostatni dzień, od jutra wychowawczy. Masz również prawo do wykorzystania urlopu wypoczynkowego, bezpośrednio po macierzyńskim. Ewentualny dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym, poczytaj, wiele razy to było „maglowane”. http://www.zus.pl/swiadcze/zas005.htm 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Maja 24 Tak 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Paula24 Nie wlicza się Twojego dochodu, ponieważ idąc na wychowawczy nie uzyskujesz tego dochodu, jest on dochodem utraconym. http://www.zus.pl/swiadcze/zas005.htm 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Zobaczcie co tutaj jest ciekawego: http://e-wnioski.quicksoft.pl:7773/servlet/web.ShowPage Z tytułu urodzenia dziecka jest tam napisane 500zł, a jest obecnie 1 000 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim,które zaczęło mi się po urlopie macierzyńskim. Pracodawca udzielił mi urlopu wychowawczego. Chciałabym mieć płatny,jak należy zacząć załatwianie urlopu wychowawczego płatnego.Dziecko urodziłam w styczniu 2006 roku,nie pobierałam zasiłku rodzinnego bo dostawałam wypłatę z zakładu pracy. Czy mogę dostać zasiłek rodzinny , jeżeli mi będzie przysługiwał wyrównany od stycznia? A co z pieniążkami za urodzenie dziecka czy mogę również się starać. Jakie dochody należy przedstawić za jaki okres? Dziękuję za odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Wychowawczy płatny to nic innego jak dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym. Jesli należy sie zasiłek a przebywasz na wychowawczym i nie pracujesz to najprawdopodobniej nalezy się również dodatek. Na otrzymanie dodatku z tytułu urodzenia dziecka masz rok, zasiłek rodzinny nie jest wyrównywany wstecz, płacony jest od miesiąca, w którym złożone zostały wszytskie dokumenty niezbędne do wypłaty zasiłku. W tej chwili nie pamiętam dokładnie ile, ale na dodatek z tytułu urodzenia dziecka niezależnie od dochodu jest mniej czasu, nie wiem czy przypadkiem nie przepadło, jesli się nie starałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wioletko mam pytanie odnosnie zasiłku wychowawczego ale czy mogłabym przez maila podaje swojego joannawiktoria@o2.pl napisz mi tylko wioletta i ja napisze o co mi chodzi bardzo mi na tym zalezy dziekuje z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Tak, mój, możesz napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletka dziękuję CI za odpowiedż. Mam pytanie bo każdy inaczej mówi. Dostałam pismo od pracodawcy o udzieleniu urlopu wychowawczego od 9 sierp nia 2006 roku do 31 sierpnia 2007 roku. Od 2 sierpnia przebywam na zwolnieniu lekarskim, na razie mam do 31 sierpnia , nie wiem czy jeszcze będę przebywała na zwolnieniu. A czy muszę znowu występować do pracodawcy o urlop wychowawczy,czy on mi się po prostu wydłuża o ten np. teraz niecały miesiąc. Dziękuję bardzo. Mam drugie pytanko mąż prowadzi działalność gospodarczą za 2005 rok miał stratę na działalności,czy wobec tego do rodzinnego i tak muszę brać zaświadczenie o stracie męża czy pisze on własnoręcznie oświadczenie. Dziękuję bardzo.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Wychowawczy nie jest udzielany tak jak wypoczynkowy w przeliczeniu na dni czy miesiące, wychowawczego udziela się na okres od do, konkretne daty. Wg mnie jeśli chorowałaś w tym czasie nie ma znaczenia. Dodatkowa sprawa - choroba w czasie wychowawczego jest niepłatna. Wg mnie mimo wszytsko trzeba zaświadczenie z urzędu skarbowego, brak dochodu to również informacja dla organu wypłacającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jeżeli zachorowałam wcześniej niż rozpoczął mi się wychowawczy,to ten okres mi nie wydłuża wychowawczego o czas choroby? Bo choroba rozpoczęła się w trakcie urlopu wypoczynkowego. Pewna jest pani,że to zwolnienie lekarskie nie będzie płatn 80% wynagrodzenia? Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziękuję za odpowiedź
jeśli na wychowawczym ponownie zajdę w ciążę. Jaką będą naliczać kwotę do macieżyńskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loraaaaaaaaaaaaaaa
zaczynam od wrzesnia pierwsza prace w przedszkolu, ile mi przysluguje urlopu i po przepraxcowaniu jakiego czasu? pozdrowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziękuję za odpowiedź
właśnie przeczytałam: Na otrzymanie dodatku z tytułu urodzenia dziecka masz rok, W tej chwili nie pamiętam dokładnie ile, ale na dodatek z tytułu urodzenia dziecka niezależnie od dochodu jest mniej czasu, nie wiem czy przypadkiem nie przepadło, jesli się nie starałaś. o jakim dodatku jest mowa?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studiujaca
a jak jest ze studiujacymi niepracujacymi? czy cos im przysluguje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×