Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość marzi
Jeśli bym miała pole lub mąż i opłacał składkę w krusie to dostał by jakieś pieniądze za urodzone dziecko.Przez ile musi być opłacana składka.Podobno można ubezpieczyć się tylko na to żeby dostać od krusu te pieniądze za urodzenie dziecka i że składka wtedy wynosi coś ponad 100 zł na kwartał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzi
Czy będąc na wychowawczym można sobie dorabiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co mnie wkurza...ze zarobki licza z 2005 roku:O wtedy moj maz zarabial 1700 na reke a ja 1000. Obecnie moj dochód bedzie utracony a maz zarabia 300 zl mniej:O:O:Oz tego co sie orientuje to nie zalapiemy sie na zasilek rodzinny ani wychowawczy:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
marzi Nie bardzo rozumiem, pytasz o porodowy to Ci odpowiadam. W przepisach o urlopie macierzyńskim jest bodajże napisane, że matka dziecka część, a resztę ewentualnie mąż, wg mnie jeśli matka nic to raczej nie może być kontynuowane, na prawdę nie wiem. Uprawnienie o przedłużeniu umowy do dnia porodu dotyczy matki dziecka. klinka Z tego co wiem, zaświadczenie od lekarza, że karmisz i podanie ze wskazaniem danych dziecka. Zwracam się z prośbą o udzielenie mi przerwy w godzinach ..........z powodu karmienia piersią Marzi Niestety, nie wiem Marzi Można, ale pod warunkiem, że praca nie powoduje zaprzestania osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem. Daffodile A czemu utracony, zmienił zatrudnienie, jeśli tak to trzeba tamto wynagrodzenie podać jako utracone, a wsazać nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. :) Wiecie może kiedy wchodzi w życie ta ustawa o przedlużeniu macierzynskiego? I czy zostala juz opublikowana w Dz.U. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też proszę o odpowiedź na to pytanie o urlopie macierzyńskim. czy jesli mój urlop kończy sie w grudniu to nowe przepisy też mnie obejmą? z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletta-u nas sytuacja jest taka, ze obecnie moj maz dostaje 1400 na reke, ja 650, ale jestem na macierzynskim.W styczniu chcialabym isc na wychowawczy. I zalezaloby mi na zasilku rodzinnym i wychowawczym. W 2005 roku maz zarabial 1700 na reke a ja 1000.A dochody sa liczone wlasnie z tych lat! Co za bezsens! Mimo wszystko sprobuje zlozyc wniosek o te zasilki, wg tego co mowila babka w MOPSie, moj dochód moze byc jako utracony (miesiac po zakonczeniu urlopu macierzynskiego) ale przeciez 1700 zl na 3 osoby to i tak za duzo w tym wypadku:O aha-w sierpniu 2005 r bralismy slub , zastanawiam sie czy ma to jaklis zwiazek ze sprawa? Przeciez dopiero od sierpnia jestesmy rodzina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Aśka74 Przed chwilą sprawdzałam, jeszcze nie ma. Trzeba sprawdzać na www.sejm.gov.pl znaleźć Kodeks Pracy i akty zmieniające macierzyński jest w art 180 Kodeksu Pracy 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Majka32 tak, jak wyżej, sprawdzajcie co jakiś czas coś mi przemknęła taka informacja, że przepis ten ma działać wstecz, trzeba śledzić, jak zauważycie przepisy to piszcie, bo mnie osobiście też interesuje 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Daffodile A mąż zmieniał pracę? Jeśli nawet nie, to ja bym sie upierała przy tym, żeby wziąć zaświadczenie z pracy o aktualnych zarobkach i najlepiej o przyczynie, terminie zmniejszenia zarobków. Niestety, ślub nie ma nic do tego, dochody liczą się razem. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszeorade
Wioletta, mam 1 dziecko, teraz spodziewam sie drugiego. zarabiam ok.1000 zł netto, do tego mam 200 zł alimentów od byłego męża. nigdy nie myślałam o zasiłku rodzinnym, ale może wiesz, czy mogłabym o tym pomyśleć? czy tekie dochody upoważniają mnie o staranie się o jakieś zasiłki, czy dodatki? z góry dziękuję!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tata blizniakow
Witam Jeszcze ejdno pytanko Jak to jest z tym beciowym ? Dziewczyna rodzi w kwietniu Czy mozemy sie strac o to podwojne becikowe 2 dzieci = po 1000 zł czy po 2000 ?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamiśka 33
Ja poproszę od początku wrzesnia jestem na zwolnieniu lekarskim,najpierw szpital ,potem dom przed momentem dostałam pismo z pracy ze jesli nie wytłumacze swojej nieobecnosci w pracy od 2.11 to zostane zwolniona dyscyplinarnie..Do biura w lublinie (firma z katowic) zanosił zwolnienie mój mąz, zadzwoniłam i zapytałam twierdzą ze tego zwolnienia nie dostali ,pewnie zgubili ,bo tam burdel. Co ja mam teraz robić. dzieki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 proszeorade Tak na oko widać, że po urodzeniu dziecka, będzie Ci przysługiwało rodzinne, do tego dodatek z tytułu urodzenia dziecka. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 tata blizniakow Bez względu na dochód 1000+1000 oraz zależnie od dochodu 1000+1000 Chyba, że zlikwidują, bo już słyszłam przebąkiwania na ten temat 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 tamiśka 33 Rzeczywiście durna sprawa. Może zgloś się do lekarza, który wystawił zwolnienie, niech zrobi kopię (powienien mieć kopie wszytskich zwolnień)i przyparafuje się. Jedną z kopii otrzymuje zus, może udaj się do zus-u - coś Ci poradzą. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego ja tu dopiero teraz trafiłam? witam serdecznie:) proszę o poradę co po urodzeniu maluszka, co trzeba załatwiac jeśli chodzi o macierzyński?? jakieś dokumenty do zakładu pracy, czy z zakłądu do zus? jaka jest procedura?? a druga sprawa czy oprócz becikowego i świadczenia z Pzu cośjeszcze przysługuje?? nie jestem zorientowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostalam od znajomej coś tak : \"Ostatnio Sejm uchwalił dwie nowelizacje Kodeksu pracy. Pierwsza dotyczy zasad obliczania wymiaru czasu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym (art. 130 K.p.), druga zaś to wydłużenie okresu urlopu macierzyńskiego. Zgodnie z nowym brzmieniem art. 180 par. 1 K.p. pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wymiarze: 1) 18 tygodni przy pierwszym porodzie, 2) 20 tygodni przy każdym następnym porodzie, 3) 28 tygodni w przypadku urodzenia więcej niż jednego dziecka przy jednym porodzie. Po art. 183 dodany został art. 183 o następującej treści: „Art. 183 par. 1. Przy udzielaniu urlopu macierzyńskiego i urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego tydzień urlopu odpowiada 7 dniom kalendarzowym. Par. 2. Jeżeli pracownica nie korzysta z urlopu macierzyńskiego przed przewidywaną datą porodu, pierwszym dniem urlopu macierzyńskiego jest dzień porodu”. Jeżeli chodzi o wymiar urlopu macierzyńskiego oraz urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego o którym jest mowa w art. 180 par. 1 oraz art. 183 par. 1 K.p. w brzmieniu wynikającym z tejże nowelizacji ma on zastosowanie także do pracownic i pracowników korzystających z tego świadczenia w dniu wejścia w życie ustawy. Ustawodawca pisze następująco; „Wymiar urlopu macierzyńskiego, o którym mowa w art. 180 par. 1 kodeksu pracy w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, stosuje się także do pracownic, które łącznie spełniają następujące przesłanki: 1)urodziły dziecko w dniu 1 stycznia 2006 r. lub póżniej i do dnia wejścia w życie ustawy nie wykorzystały całego urlopu macierzyńskiego lub jego części, 2)w dniu wejścia w życie ustawy nie korzystają z urlopu macierzyńskiego ze względu na okoliczności określone w art. 181 kodeksu pracy albo z powodu korzystania z urlopu bezpłatnego albo z urlopu wychowawczego”. Przepisy w kwestii wydłużenia okresu urlopu macierzyńskiego mają wejść w życie 14 dni od dnia ich publikacji w Dzienniku Ustaw. \" Czyli wg tego ustawa będzie obowiązywala 14 dni po opublikowaniu, a z tego co wiem senat wniósl jakies poprawki. :( Czyli nie ma szans by to bylo na dniach opublikowane, a mi się macierzynski kończy 26.11 - czyli w momencie wejścia w życie ustawy bedę już po i du...... :( Wioleta- chyba dobrze znalazlam na tej stronie- ostatnia ustawa dot. kodeksu pracy byla w 2003 roku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tamiska- lekarz musi wystawić Ci duplikat. Teraz zrób ksero i niech Ci w zakladzie poswiadczą na tym przyjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletta..oboje z mezem pracujemy w firmie tescia, maz od kilku lat a ja od stycznia.Wyplate mu zmniejszono bez powodu:O jego ojciec uwaza po prostu ze 1400 zl powinno nam starczyc:(taki juz jest.. babka z MOPSa kazala nam wziac zaswiadczenie o zarobkach z urzedu skarbowego.niestety chyba sie nie zalapiemy na zasilek:1700:3 osoby=566,66zl.Gdyby liczono aktualne zarobki to nie byloby problemu:1400:3=466,66.Ponoc kwota na 1 osobe nie moze przekraczac 504zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 mysia30 A gdzie pracujesz, pracodawca zatrudnia powyżej 20 osób? Oprócz 2*becikowegi i PZU to chyba już nic. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Daffodile Zgadza się 504. Teoretycznie, zgodnie z przepisami, zmniejszenie pensji powinno być poprzedzone np wypowiedzeniem zmieniającym, ot tak nie można nikomu zmniejszyć pensji. Spróbujcie uzyskać jakiś dokument informujący, że dochód zmniejszył się, może organ wypłacający ustosunkuje się do tego pozytywnie. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Wiecie co, temat istnieje już rok. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość go-sia10
Witaj Wioletto! Ile pieniędzy musi być na osobę, żeby dostać zasiłek rodzinny? nie wiem, czy bierze się pod uwagę netto,czy brutto? i czy urlop wychowawczy jest płatny? a teraz słyszałam,że mają wycofać becikowe, czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość go-sia10
z góry dziękuję:D 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
W zasadzie można powiedzieć, że netto, granica to 504zł Wychowawczy to jest dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym, na tych samych zasadach co rodzinne + pracownica nie wykonuje w czasie wychowawczego pracy zarobkowej. Becikowe, rzeczywiście słyszłam, ale na razie nie wiadomo co i jak, przebakiwali, że już od przyszłego roku to niezależne od dochodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość go-sia10
Jeszcze raz ja 🌻 Bardzo dziękuję za pomoc! mam jeszcze jedno pytanie : czy wiesz może ile mogę dostać tego rodzinnego i wychowawczego miesięcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. Mam zwolnienie l4 od 21 lipca za pierwsze 33 dni zapłacił mi pracodawca. Czyli w sierpniu dostałam jeszcze wypłate. Od tego czasu nie dostałam jeszcze nic z zusu.Prawie 3 miesiące jestem bez kasy. Byłam u nich a oni ze musza sprawdzic czy nie zatrudniłam sie specjalnie. nie dostałam od nich zadnego pisma a moj pracodawca narazie kontroli tez zadnej nie miał. Chce do nich napisac pismo co powinnam w nim ujac. owszem byłam tam krótko zatrudniona ale jak zaczełam prace to nie byłam w ciąży. Nie wiem co mam robic. A powinna niedługo juz skladac o zasiłek rehabilitacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie jak to w końcu jest? Obecnie jestem do stycznia 2007 na urlopie macierzyńskim potem chciałabym przejść na urlop wychowawczy ale czy mi przysługuje mąż zarabia ok1400 mój dochód to1100? ( czy faktycznie mój dochód liczy się jako uracony?A i jeśli mąż dostawał w 2006r dodatkowe pieniązki np. \"wczasy pod gruszą\" to czy sie to wilcza do dochodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klinka
od 1 grudnia wracam do pracy, karmię piersią więc chciałabym skorzystać z przerwy na karmienie, kiedy powinnam złożyć stosowny wniosek o przerwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 go-sia10 Na dziecko do 5 lat 48zł miesięcznie, wychowawczego 400zł/m-c 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Aniula82 O zasiłek rehebilitacyjny składaj tak jak terminy nakazują, a o chorobowe pisemnie zażądaj wyjasnienia, czemu nie otrzymałaś zasiłku podając swoje dane, okres, jak znasz to numery zwolnień. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 lusia27 Najprawdopodobniej wlicza się, ale dzieli się na 12 m-cy Twój dochód jest utracony w czasie wychowawczego. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 klinka Tak na logikę wg mnie ze 4-5 dni wcześniej. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość go-sia10
Bardzo dziękuję Wioletta🌻 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klinka
dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klinka
mam jeszcze pytanie wracam od grudnia do pracy po wychowawczym (byłam na wych 2 miesiące), czy po wychow. powinnam mieć zrobione badania lekarskie z medycyny pracy, że mogę przystąpić do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuupppppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×