Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość Róża Róża Róża
Ja również chciałabym podziękować za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alison 1
Dziękuje za odpowiedż.O tym że trzeba wrócić na rok do pracy mówiła mi koleżanka bo się dowiadywała sama specjalnie urodziła jeszcze na wychowawczym płatnym w sumie mnie to zdziwiło bo wtedy każdy by miał dziecko jedno po drugim albo przerwa 5lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość depka
ile wynosi wysokość zasiłku macierzyńskiego dla osób prowadzących działalność i odprowadzających najniższe składki na ubezpieczenie tzn. 30% najniższego wynagrodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mam problema. Niedawno straciłam pracę. Umowę miałam podpisaną do końca pażdziernika, ale zostałam zwolniona z powodu likwidacji zakładu pracy. Byłam w ZUSIE i powiedziano mi że przysługuje mi jakiśtam zasiłek i ubezpieczenie do końca ciąży, tylko że musze złożyc pewne dokumenty: -zaświadczenie od lekarza o planowanym terminie porodu - zaświadczenie z Urzędu pracy o tym że nie ma dla mnie żadnej oferty pracy. I właśnie tu się pojawia problem, bo żeby dostać takie zaświadczenie to muszę się zarhjestrować w UP. Z innego źródła wiem że jeżekli sie zarejestruje to już nie będe mogła do ZUSu żadnych roszczeń o ten zasiłek i ubezpieczenie mieć, bo zarejestrowanie w UP automatycznie wyłącza mnie z ubezspieczenia w ZUS po ustaniu stosunku pracy. I tu sie błędne koło zamyka. Pani z ZUS powiedziała mi że to nic nie przeszkadza jak się zarejestruję, natomiast moja szefowa pytała w ZUS inną panią kilka dni wcześniej i ta powiedziała że absolutnie nie mogę się zarejestrować w UP. Więc teraz nie wiem co mam robić. Może ktoś z Was zna taki przypadk. Bardzo proszę o odpowiedz. To dla mnie bardzo ważne. Monika PS dodam że jestem w 3 mcu ciąży i na zaśw. jest to potwierdzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makielkaaaaaaaaaaaaaa
jestem we wczesnej ciazy, przypuszczanie urodze na poczatku grudnia. Lekarz kaze mi byc na chorobowym. Umowe o prace mam do konca roku i tu moje pytanie - co wtedy? po upywie macierzynskiego czy gdzies luty/marzec bede bez pracy? czy w takim razie moge byc na urlopie wychowaczym? prosze o odpowiedz bo mi to nie daje spokoju.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie! Mam umowę o pracę do końca marca 2008r chcemy starac sie o dzidziusia! ale nie wiem czy czekac do kolejnej umowy ! i jakie prawa mi przysługuja jak bede w ciazy a umiwa sie skonczy! jak z maciezynskim! i jak jest z urlopem wychowawczym ile trwa i czy jest płatny!:) Dziękuję za pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 depka Chyba 100% podstawy chorobowego opłacanego 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 moniulak Zasiłek chorobowy nie przysługuje komuś kto otrzymuje np zasiłek dla bezrobotnych, ale jeśli ktoś jest chory, zostaje zwolniony i dalej choruje to zasiłek chorobowy mu się należy do 182 dni (w sumie). W przypadku likwidacji macierzyński się należy. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 makielkaaaaaaaaaaaaaa Wychowawczy przysługuje jedynie zatrudnionemu na umowę o pracę. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 validos27 Jak się umowa skończy nie przysługuje wychowawczy. Jeśli umowa rozwiąże się z upływem czasu na jaki została zawarta przed upływem 3-go miesiąca ciąży – macierzyński się nie należy. Jeśli się nie rozwiąże – przysługuje. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak. To prawda, wiem że macieżyński się należy, ale chodzi mi o to czy w ZUS nie oszukują mnie że potrzebne mi jest zaświadczenie z UP \"że nie ma dla mnie żadnej propozycji pracy\" Bo wydaje mi sie że chcą mnie na minę wepchnąć (jak się zarejestruje i wezme to zaświadczenie, a następnie tego samego dnia się wyrejestruje) Nie widze żadnego sensu w konieczności brania tego zaświadczenia. Wydaje mi sie że rejestracja qw UP jest jednoznaczna z utratą macieżynskiego w ZUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
wg mnie to jakaś bzdura, chorobowy należy Ci się z powodu tego zatrudnienia, a czy Ty sie zarejestrujesz na bezrobociu to jest Twoja sprawa. Proponuję skierować oficjalny wniosek o zasiłek (poleconym lub za potwierdzeniem kopii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamy pytanie o ten dodatkowy zasilek porodowy, ktory sie nalezy oprocz becikowego osobom gdzie dochod na osobe nie przekracza 504zl. czy nagroda dyrektora (dostalam ja w pazdzierniku) oraz wyplata zaleglych pieniedzy przez syndyka upadlosciowego (maz otrzymal miesieczne pobory po 7 latach) wlicza sie do dochodu za 2006rok? oraz jeszcze jedno co jesli wyjdzie nam np 506zl na osobe? czy juz nie ma wtedy szans ani na rodzinne ani na ten zasilek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletta...mam pytanko,pomóż jeżeli wiesz....z góry dziękuję...:):):) umowę podpisaną mam od 01.03.2006 potem zaszłam w ciażę,od maja jestem na zwolnieniu,potem macierzyński do dnia 16.04.2007 czyli zostało mi jeszcze 5 dni..w międzyczasie pracodawca zlikwidował działalność gosp-przy czym też moje stanowisko pracy dokładnie we wrześniu 2006 .dostałam świadectwo pracy od 01.03.2006 do 31.08.2006 (pół roku) czy należy mi się jakiś zasiłek???będę teraz szła do UP się zarejestrować i nie wiem czy mam prawo ubiegać się o cokolwiek... czekam na odpowiedź..pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Aneczka1979 Prawdę powiedziawszy nie wiem, chyba nie można zaliczyc do dochodu utraconego, chyba, że od byłego pracodawcy – to wtedy tak 506 – należy się, jesli w poprzednim okresie zasiłkowym się należał adusiaa niestety nie wiem jak jest z bezrobociem, ale zobacz na forum http://www.prawo-pracy.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletta - wielkie dzieki za odpowiedz, ksiegowa mowila ze wystawi mi zaswiadczenie ze nagroda dyrektora byla jednorazowa (pracuje w oswiacie) i ze zdarza sie sporadycznie raz na kilka lat, ponoc miejscowy mops bierze to pod uwage. zalegle pobory malzonka byly z poprzedniej firmy, wyplacone po 7 latach wiec moze tez wezma to pod uwage bo suma sumarum to moje i jego podwyzsza nam dochod na miesiac na rodzine o 100zl a to jednak jest duzo te 25na osobe przy tych 504nawet 506... jesli masz jakies rady jak mozna by taka sytuacje rozegrac bede wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! chcialam sie zapytac co to jest zasiłek rechabilitacyjny? i jak mozna go sobie załatwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:-) Wioletto Chcialam zapytac ile bedzie wynosic zasilek macierzynski jesli w jego trakcie szef przdluzyl mi umowe na 1/2 etatu (wczesniej byl caly etat) i ile wychowawczy Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Z tej nowej umowy macierzyński, a wychowawczy narmalnie jak dla każdego 400zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Jestem ztrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. Obecnie jestem już na zwolnieniu lekarskim. Po macieżyńskim chciałabym wykorzystać urlop wychowawczy. Wiem, że jest on płatny przez 24 m-ce, jeżeli dochody nie przekraczają 504 zł na osobę ,ale jest to dodatek do zasiłku rodzinnego, płacony przez urząd gminy. Czy należ mi się również jakieś świadczenie w zakładzie pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca mamamama
w ciazy bylam na zwolnieniu lekarskim- od czerwca 2006 roku, w listopadzie urodzilam, do marca mialam maciezynski, teraz jestem na zwolnieniu lekarskim, czy jak skonczy mi sie zwolnienie pracodawca na moją prosbe musi mi dac zalegly i biezący urlop? czy moze mi odmówić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Prowadzę swoją dzialalnośc w formie s.c. z mężem jestem w 2 miesiącu ciąży,podpowiedzcie mi prosze jakie mam praywileje z ZUS-u,bo wim że ciężko cokolwiek od nich wydębic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracuje na 3/4 etatu i chcialabym sie dowiedziec ile bede dostawala na zwolneniu lekarskim w ciazy?bardzo prcosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinko kalinko
srednia z ostatnich 12 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasiłek dla bezrobotnuch
Witam, jestem na zasiłku dla bezrobotnych, konczy mi się w maju. Jestem we wczesnej ciązy. Czy przysługuje mi przedłużenie zasiłku ? Nie mam szans zeby znaleźć sobie teraz pracę bo przeciez nikt mnie nie przyjmie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszebo mnie to
tez interesuje, jak to jest z zasiłkeim dla bezrobotnych który się konczy a kobieta właśnie zaszła w ciąże????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwa nie do końca
witam, Wioletto mam poważny problem. Jestem mężatką od 4 lat, od roku pracuje na umowe zlecenie-jako osoba ucząca się...od kilku mies staramy sie o dzidziusia, no i 2mies. temu dostałam propozycje pracy z umową na rok (zgodziłam się) i kilka dni później okazało się, że jestem w ciąży:) Od 2mies ciągnę obie prace (jestem w 7tyg ciąży) okazało się, że ciąża jest zagrożona i musze iść na zwolnienie...czy z tego tytułu że zaczełam pracę poniekąd będąc w ciąży będę miała problemy z ZUSem? czy bez problemu będa wypłacane mi pieniązki przez całą ciąże(gdyż niestety zwolnienie będzie na całą ciążę) i jak w moim przypadku naliczy mi się macieżyński. No i tak wynika że gdy wróce z macieżyńskiego skończy mi się umowa to w razie nie przedłużenia mi umowy dostanę zasiłek dla bezrobotnych? Przepraszam że tak na grazmoliłam ale poprostu każdy mi inaczej to tłumaczy i co innego mówią i ja już się poprostu gubie. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
ewcia mon W zakładzie pracy nic, jest tylko ten dodatek do zasiłku rodzinnego. pytajaca mamamama Obowiązek udzielenia wypoczynkowego jest bezpośrednio po macierzyńskim, a po zwolnieniu to wg mnie nie musi pracodawca udzielić. rockpoint Jeśli płacisz składkę chorobową to zasiłek chorobowy i macierzyński. kalinka1985 Wymiar etatu nie ma znaczenia, ma znaczenie wynagrodzenie za ostatnie 12 m-cy zasiłek dla bezrobotnuch Wg mnie nie. szczęśliwa nie do końca Należy się z tym liczyć, że zus będzie miał jakieś „ale”, trzeba jednak być świadomym obowiązującego prawa i należy się nie poddawać jeśli mamy rację. Składki opłacane są po to, aby w razie takiej potrzeby korzystać z ochrony. Co do bezrobocia, raczej tak, ale zobacz jeszcze na forum http://www.prawo-pracy.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Bardziej widocznie: 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ewcia mon W zakładzie pracy nic, jest tylko ten dodatek do zasiłku rodzinnego. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 pytajaca mamamama Obowiązek udzielenia wypoczynkowego jest bezpośrednio po macierzyńskim, a po zwolnieniu to wg mnie nie musi pracodawca udzielić. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 rockpoint Jeśli płacisz składkę chorobową to zasiłek chorobowy i macierzyński. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kalinka1985 Wymiar etatu nie ma znaczenia, ma znaczenie wynagrodzenie za ostatnie 12 m-cy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 zasiłek dla bezrobotnuch Wg mnie nie. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 szczęśliwa nie do końca Należy się z tym liczyć, że zus będzie miał jakieś „ale”, trzeba jednak być świadomym obowiązującego prawa i należy się nie poddawać jeśli mamy rację. Składki opłacane są po to, aby w razie takiej potrzeby korzystać z ochrony. Co do bezrobocia, raczej tak, ale zobacz jeszcze na forum http://www.prawo-pracy.pl/ 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megan117
Hej Wioletta Jesteś skarbnicą wiedzy pozwoliłam sobie napisać do ciebie ,bo sama mam nielada problem.Otóż planuję skorzystać w urlpou wychowawczego mam jeszcze troche czasu ,bo moje dzieci nie skończyło jeszcze 4 lat. W związku z tym mam kilka pytań: 1.Ile wypłacają w tej chwili zasiłku. 2.Kto wypłaca(pracodawca czy gop) 3.Jak to wygląda w przypadku samotniej matki Megan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kana28
mam pytanie do 09.04.07 przebywalam na wychowawczym umowe mialam na czas okreslony czy nalezy mi sie kuroniowka????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chętnnie skorzystam z Pani pomocy Jestem w ciąży , prowadzę działalność gospodarczą, oprócz tego jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę w prywatnej firmie. Z działalności , odkąd podjęłam pracę na podstawie umowy , odprowadzam składkę zdrowotną , a z tytułu umowy pracodawca odprowadza za mnie zus w należnej jemu wysokości. w zusie od \"pani z okienka\" na pytanie- jakie składki mam odprowadzać z działalności będąc na urlopie macierzyńskim otrzymałam odpowiedż , że w wysokości pełnej składki jako pracodawca- czyli powyżej 800 pln. W sieci jest mnóstwo artykułów na ten temat ale nie są jednoznaczne i często zdezaktualizowane. CZY MUSZĘ ODPROWADZAĆ ZA SIEBIE PEŁNĄ SKŁADKĘ DO ZUS Z TYT PROW. DZIAŁALNOŚCI? CZY MOGĘ SIE WYREJESTROWAĆ, PRZEREJESTROWAĆ LUB COŚ INNEGO ZROBIC BY UNIKNĄC TAK WYSOKIICH SKŁADEK? CZY BĘDĄC JEDNOCZEŚNIE PRACOWNIKIEM I PRACODAWCĄ MOGĘ PRZEBYWAĆ NA URLOPIE WYCHOWAWCZYM NIE PŁACĄC PEŁNEGO ZUSU TYLKO JAK KIEDYŚ SAMĄ SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ? JEŚLI MOŻNA TO PROSZE RÓWNIEŻ O PODSTAWĘ PRAWNĄ DO UZYSKANEJ ODPOWIEDZI! Z GÓRY DZIĘKUJĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×