Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 arielka13 krus nie ma nic do tego, wniosek składasz w urzędzie miasta/gminy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 przeprowadzka chyba z okresem nie wiem dokładnie zobacz http://www.prawo-pracy.pl/ 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Somm Pozostaje opieka społeczna, oni mają przewidziane jakieś środki na świadczenia. Musisz lecieć się dowiedzieć. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Wiolett mam pytanie Moja sytuacja wyglada nastepujaco: po skonczeniu studiow od 22.08.2006 do 01.01.2007 bylam na stazu z urzedu pracy, od 02.01.2007 podjelam prace na 1/2 etatu do 31.03.2007 (umowa na czas okreslony), a nastepnie od 02.04.2007 zmieniono mi umowe na caly etat (na czas nie okreslony). Jestem w ciazy, przewidywany ternin porodu na koniec wrzesnia. Dowiadywalam sie juz troszke na temat urlopu i zasilku macierzynskiego, wiem ze podstawa do wyliczenia zasilku jest sredni dochod z ostatnich 12 miesiecy, moje pytanie jest takie czy do wyliczenia tej sredniej bedzie brany pod uwage staz odbywany z urzedu pracy ( bo slyszalam ze nie) i czy jednakowo bierze sie pod uwage dochod jaki uzyskalam pracujac na 1/2 etatu i na caly etat? Jezeli pracodawca zatrudnia mniej niz 20 osob (bo zwroclilam uwage ze kilkakrotnie pojawialo sie takie zastrzezenie co to tej liczby zatrudnionych pracownikow) to kto i od jakiego mometu wyplaca zasilek macierzynski? I czy przed koncem urlopu macierzynskieg (jeszcze na nim przebywajac) ja moge wypowiedziec umowe o prace, czy tak jak mi sie wydaje musze wrocic do pracy i dopiero wtedy zlozyc wypowiedzenie? Z gory dziekuje za odpowiedz albo linka do strony gdzie moglabym szerzej na interesujace mnie zagadnienia poczytac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co ja mam robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co ja mam robić
jestem załamana i nie wiem co mam robić?W dniu dzisiejszym mój pracodawca wręczył mi zwolnienie dyscyplinarne, art52KP, muszę nadmienić, że jestem w ciąży. Twierdził, że urlop, który wzięłam dwa tyg. temu (5 dni) – osobiście go podpisywał, był porzuceniem pracy. Nieusprawiedliwiona nieobecność jest podstawą do zwolnienia dyscyplinarnego. Podpisaną kartę urlopową oddałam dwa dni przed planowanym urlopem do księgowości – która zajmuje się również urlopami. Dzisiaj księgowość twierdziła, że żadnej karty urlopowej nie dostarczyłam – co jest kłamstwem. Poza tym po urlopie, cały tydzień chodziłam do pracy i wszystko było w porządku. Przez tą całą sytuację bardzo źle się poczułam i poszłam do lekarza (dostałam skurczy), który po zbadaniu mnie wypisał mi dwutygodniowe L-4 z nakazem leżenia w łóżku. Tak się tak teraz zastanawiam, co mam zrobić jak skończy mi się l-4? Czy ono chroni mnie przed zwolnieniem? Jak mam udowodnić, że jestem niewinna? Pomóżcie jestem przerażona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *doma*
Czesc Wioletta, czy moglabys mi wytlumaczyc jak jest liczony zasilek macierzynski? czy to jest srednia z ostatniego polrocza? roku? jaka jest roznica miedzy chorobowym w ciazy a zasilkiem macierzynskim? z gory dziekuje i pozdrawiam bardzo serdecznie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 joasia_ Będzie z tego całego etatu Macierzyński od razu zus Możesz wypowiedzieć na macierzyńskim, oczywiście z zachowaniem okresu wypowiedzenia 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 i co ja mam robić Nie ma wyjścia musisz złożyć pozew do sądu, księgowość na świadka, wnioskować o anulowanie wypowiedzenia – leć szybko złożyć pozew A w ogóle to spokojnie, sądy są dla ludzi 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 *doma* z roku, rożnica – prawie nie ma, kwota może odbiegać minimalnie 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca neiwiedzaca
Wiolu, W listopadzie rodze drugie dziecko. Interesuje mnie dodatkowe becikowe, gdzie dochod na czlonka rodziny nie przekracza tych 500 paru zlotych. Czy to jest dochod netto czy brutto? Jak liczona jest ilosc osob w rodzinie: brany jest stan rodziny:) na dzien skladania wniosku czy np z roku 2006? nie umiem sie w tym polapac... z gory dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Dochód z pit 11 minus podatek, składka zdrowotna, składka społeczna. Podzielić na osoby teraz czyli jak dziecko urodzilo się wczoraj to też się wlicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa m
cześć Wioletto 5-12 2006r rozpoczęłam urlop wychowawczy i mimo tego .ze spełniam kryterium dochodowe pozbawiono mnie w grudniu świadczeń rodzinnych i dodatku z tytułu korzystania z urlopu wychow zgodnie z &17 ust 3 Rozporządzeniem Minis Polityki Społecznej cyt prawo do świadczeń rodzinnych ustala się od pełnego miesiąca następującego po miesiącu ,w którym nastąpiła utrata dochodu . Nie ma ciągłości świadczeń. OSTRZEGAM MAMY rozpoczynające urlop wychowawczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj ja również mam pytanie, od 1 marca podjęłam pracę na cały etat z umową na czas nieokreślony, od 17 marca wylądowałam na zwolnieniu i przebywam na nim ciągle. Wcześniej od października do końca lutego przebywałam na zasiłku dla bezrobotnych. Moje pytanie brzmi Czy zus wypłaci mi zasiłek chorobowy? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa m
wiadomość dla arielki 13 jeżeli opłacasz ubezpieczenie w KRUZ TO dochód miesięczny na osobę nie może przekroczyć 135,50 zł z tzw. hektara przeliczeniowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjkkk
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
zekanna Osoba pobierająca zasiłek dla bezrobotnych traci prawo do chorobowego - to jest w ustawie o zasiłkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula778
Wioluniu Jestem teraz na zwolnieniu drugi tydzień z powodu ciąży,pracuję w firmie na dwie umowy tj. umowa o pracę i zlecenie.W związku z tym mam pytanie czy do kwoty zwolnienia 100% pensji i zasiłku macierzyńskiego sumuje się kwoty z tych dwóch umów i wylicza średnią z ostatnich 12m-cy czy tylko bierze się pod uwagę kwotę z umowy o pracę. Drugie pytanie termin porodu mam wyznaczony na styczeń 2008 a umowę mam na czas określony tj.do listopada 2009.W związku z tym planuję po urodzeniu dziecka iść na urlop macieżyński 18 tygodni,[4,5 miesiąca]a póżniej wykorzystać urlop wypoczynkowy 5 tygodni za rok 2007,następnie urlop wychowawczy ale z tego co wiem to należy mi się tylko do końca umowy tj.do 11.2009i w związku z tym mam pytanie jeżeli skończy mi się umowa a będę na wychowawczym i pracodawca nie przedłuży mi jej to mogę iść na zasiłek dla bezrobotnych?Czy jak zatrudnię się u innego pracodawcy mogę wykorzystać pozostałą część urlopu wychowawczego dopóki dziecko nie ukończy 4lat?I jeszcze jedno czy po urlopie macieżyńskim mogęrozwiązać umowę i iść na zasiłek dla bezrobotnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bakana
Droga Wioletto Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim. Chciałabym zapytać czy jeśli w czasie ciąży nie wykorzystałam 183 dni zwolnienia moge teraz przedłużyć macierzyński. Słyszałam że jest taka możliwość. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Wioletto!! :) To jeszcze ja na koniec dnia zapytam, bo mnie to nurtuje od kilku dni. Jestem w ciazy. Konczy mi sie prawo do zasilku chorobowego po 182 dniach i mam przyznane przez ZUS swiadczenie rehabilitacyjne, ktore w wyskosci 100% wyplaca mi zaklad pracy. I teraz zasilek chorobowy mialam 100%, zasilek rehabilitacyjny rozwniez 100% a ten drugi jest jakies 25% wyzszy od pierwszego... Pani odpowiedzialna za wyliczenie tego twierdzi, ze jest ok. Czy jest taka mozliwosc zeby 100% nie bylo rowne 100%?? I zeby byla az taka roznica?? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 paula778 Każda umowa osobno, zlecenie brane pod uwagę jedynie w sytuacji gdy była odprowadzana składka na ubezpieczenie chorobowe (jest nieobowiązkowa). Pozostałą część wychowawczego możesz wykorzystać jedynie wtedy, gdy pracodawca podpisze z Tobą kolejna umowę, na bezrobociu nie da się go wykorzystać. Dla bezrobotnych (zasiłek) – raczej tak, zobacz jeszcze tutaj na forum http://www.prawo-pracy.pl/ Jak sama rozwiążesz umowę to chyba jest jakiś okres oczekiwania na zasiłek. A sama możesz rozwiązać w zasadzie zawsze. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Bakana Pierwsze słyszę, może chodziło o to, że jeśli macierzyńskiego nie wykorzysta się (części) przed porodem to więcej zostaje na „po porodzie” 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 zatroskana Rzeczywiście dziwnie, wg mnie powinno być równo. Różnice mogą wynikać z dłuższego miesiąca 30 a 31 dni, może też wcześniej przy zwolnieniu nie była odliczana ulga podatkowa, jakieś 44zł, nic więcej nie przychodzi do głowy. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Wioletto :) Dziekuje za odpowiedz. Choc dalej nei wiem w czym jest rzecz, bo dostalam prawie 300zl wiecej... Ale mysle sobie, ze skoro kadrowa powiedziala , ze dobrze (bo dzwonilam z zapytaniem czy na pewno wszystko sie zgadza), to najwyzej ich problem - nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
No na pewno nie Twój, dziwne, no ale skoro twierdzi, że dobrze, no to co płakać, a może wypłaciła Ci za więcej niż miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wiolu mam pytanko , a wlasciwie dwa :-) Wmarcu tego roku skonczyl mnie sie macierzynski, chcialabym zatem skorzystac z urlopu wychowawczego. Z ojcem dziecka nie jestesmy po slubie . pytanie pierwsze - czy biorac pod uwage okres zakonczenia zasilku macierzynskiego nadal moge starac sie o platny urlop wychowawczy ?? i pytanie drugie - czy w urzedzie moga ( w zwiazku z brakiem slubu ) zarzadac odemnie dokumentu stwierdzajacego zrzeczenie sie ojca opieki nad dzieckiem , badz dokumentu o przyznanych alimentach - alimentow nie mam zasadzonych , poniewaz jestesmy razem ( ewentualnie dokumentu, iz wniosek o alimenty zostal oddalony ) ?? pytam poniewaz Pani w um dala mnie dodatek informacyjny do wszystkich dokumentow i tam takie informacje byly umieszczona, a ona sama zreszta powiedzial mnie, iz musze dostarczyc jakies informacje co sie dzieje z ojcem dziecka i dlaczego nie mam od niego zadnych dochodow. Z gory serdecznie dziekuje za odpowiedz. A swoja droga, to milo, ze sa takie osobki jak Ty , ktore sluza nam pomoca WIELKIE DZIEKI :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Wioletto :) Dostalam za miesiac. A wlasciwie to za tydzien jeszcze zasilek chorobowy a za pozostale trzy zasilek rehabilitacyjny. A ze cechuje mnie dociekliwosc wrodzona to szperam po internecie i znalazlam taka stronke http://kadry.infor.pl/porady-na-dzis/49038,Jak-ustalic-podstawe-wymiaru-zasilku-opiekunczego-po-swiadczeniu-rehabilitacyjnym.html?strona=1 moze to wlasnie chodzi o to, ze w II kwartale otrzymujac zasilek rehabilitacyjny musieli zrewaloryzowc podstawe zasilku chorobowego? A ze wspolczynnik rewaloryzacji byl wyzszy niz 100% - stad wiecej pieniazkow :) Ale czy az tyle wiecej moze wyjsc :) Z tego co napisane na tej stronce wynika tez jasno, ze macierzynski bedzie wyplacany w takeij samej wysokosci jak teraz rehabilitacyjny :) co tez mnie cieszy ogromnie :D Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie: chciałabym złozyć wypowiedzenie, zgodnie z umową okres wypowiedzenia to 2 tygodnie, z czego niewykorzystałam za ten rok jeszcze ani jednego dnia urlopu....czy mogę od razu po złożeniu wypowiedzenia pójśc na urlop a konkretnie, czy pracodawca może mi tego urlopu odmówić i kazać mi odpracowac te 2 tyg wypłacając ekwiwalent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula778
Dzięki Wioluniu.W jednym pytaniu chodziło mi o odpowiedż czy jeżeli będąc na urlopie wychowawczym mniej więcej w jego połowie zakończy mi się umowa o pracę a pracodawca nie przedłuży mi jej [dostanę dwutygodniowe wypowiedzenie]i gdy zatrudnię się u innego pracodawcy [nie mówię,że odrazu]to będę mogła wykorzystać dalszą część urlopu wychowawczego do momentu ukończenia przez dziecko 4roku życia, pracując już w zupełmie innej firmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie co do wychowawczego, ale nie o to czy mi się należy, ale.... wiadomo że trzeba złożyć dokumenty do MOPSU, ale jeśli ja jestem zatrudniona w zakładzie pracy który zatrudnia więcej niż 20 osób czy taki wniosek nie składam czasem u pracodawcy ? Jeśli tak to czy pracodawca w tedy \" z własnej kieszeni\" wypłaca mi to świadczeie czy też sobie odlicza tak jak z chorobowym od rozliczeń z zusem. Bo jeśli wypłaca z własnej kieszeni to.... no właśnie bym miała problemy z załatwieniem tego świadczenia. Nie wiem czy mi się opłaca iść na wychowawcze i później nie mieć pracy czy zacząć prace po macieżyńskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Jagoda 26 Od kiedy chcesz płatny nie ma znaczenia, możesz mieć wychowawczy od 2 lat a o płatny starać się dopiero po roku, ale nie będzie wypłacone wstecz. To chyba potrzebny będzie ten dokument o oddaleniu. Generalnie chodzi o to żeby zweryfikować kto potrzebuje pomocy socjalnej, a kto po prostu nie ma ślubu a dochody są z obu stron. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Zatroskana No patrz, rzeczywiście, zapomianiałam o waloryzacji, do niedawna była ujemna, a poza tym pracodawcy teraz nie waloryzują zasiłku dopiero ewentualny rehabilitacyjny Tu są stawki waloryzacji, policz sobie http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=46 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Vinga34 Decyzja należy do pracodawcy, może kazać pracować i wypłacić ekwiwalent 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 paula778 Nie dostaniesz wypowiedzenia, umowa zostanie rozwiązana „z uplywem czasu na jaki została zawarta” Możesz wykorzystać u drugiego pracodawcy. Kodeks Pracy mówi pracownik zatrudniony co najmniej 6 m-cy ... w wymiarze 3 lat ......do ukończenia przez dziecko 4 lat do 6-miesięcznego okresu zatrudnienia wlicza się poprzednie okresy zatrudnienia 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ewapiano Obecnie (od września 2006) pracodawcy nie zajmują się wypłacaniem rodzinnych, wtedy gdy się zajmowali to było z budżetu państwa, rozliczane ze składkami zus 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Wioletto :) I tak za duzo dostalam :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula 778
Dzięki Wioluniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×