Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość Wioletta---
To wyżej było do mamy Majki, reszty nie zauważyłam. zaraz odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy moge teraz ubiegac sie o zasilek rodzinny? moje dochody za rok 2007 sa duze nizsze? w MOPSie powiedzieli mi za mam czekac do lipca :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 oleńka27* tak nową o dzieło, albo np nowa praca Jeśli jest zatrudniony na podstawie tego samego zatrudnienia, to nie ma to znaczenia, ma znaczenie, gdyby zmiana wynikała ze zmiany zatrudnienia. W którym punkcie wniosku mam wpisać dochody męza za okres od którego zleży dodatek do wychowawczego? Czy nie wpisuję nigdzie, tylko daje jego PIT? – NIE ROZUMIEM, NOWE DOCHODY? W DOCHODY UZYSKANE 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 beatuleczka Chyba nie, chyba żeby zatrudniła się gdzieś, bo tracąc zatrudnienie, traci ubezpieczenie chorobowe. http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=431 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 mijakimi Ale o co pytasz, o rodzinne? Do urzędu miasta/gminy, do działu zasiłków rodzinnych 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 oleńka27* szukam kochanka W okresie zasiłkowym od 09-2007 do 08-2008 brany jest dochód za 2006 W okresie zasiłkowym od 09-2008 do 08-2009 brany jest dochód za 2007 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta_71
witam.mam pytanie bylam na L4 do 12 grudnia a 10 grudnia urodzilam corke ... od kiedy mam liczony macierzynski i do kiedy mozesz mi to wyliczyc ? bardzo bede wdzieczna. to moje 3 dziecko i pracuje na etacie na czas nieokreslony i 2 pytanie od kiedy pozniej mam napisac podanie o urlop wychowawczy i ile wczesniej ? Bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Majki
Wioletko dziekuję :) a czy wróciwszy do pracy po wychowawczym mam gwarancję że mnie nie zwolnią ? tzn.czy istnieje juz jakis okres ochronny ? czy nie ? pytanie jeszcze które mnie nie dotyczy , tylko znajomej. Miała umowe na czas nieoreślony ale jest aktualnie na wypowiedzeniu 3 miesięcznym. Podejrzewa że jest w ciaży i gdyby to sie potwierdziło to czy ma to jakis wpływ na cofniecie wypowiedzenia ? co w tym wypadku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
a czy wróciwszy do pracy po wychowawczym mam gwarancję że mnie nie zwolnią ? tzn.czy istnieje juz jakis okres ochronny ? NIESTETY NIE MA OKRESU OCHRONNEGO pytanie jeszcze które mnie nie dotyczy , tylko znajomej. Miała umowe na czas nieoreślony ale jest aktualnie na wypowiedzeniu 3 miesięcznym. Podejrzewa że jest w ciaży i gdyby to sie potwierdziło to czy ma to jakis wpływ na cofniecie wypowiedzenia ? co w tym wypadku ? A JAKA UMOWA? KTO WYPOWIADA? W TEJ CHWILI NIE PRZYCHODZI MI DO GLOWY WYJĄTEK, POZA KRÓTKIMI UMOWAMI, ALE WG MNIE WYPOWIEDZENIE POWINNO BYC COFNIĘTNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka27*
Dziękuję Wioletto, własnie chodzi mi w któym punkcie wniosku mam wspiasac dochody meża za 2006 rok, jesli w dochodach uzyskanych wpisuję tylko nowe rzeczy? Czy po prostu tylko składam PIT za 2006 i nie wpisuję tego nigdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Majki
z tego co się orientuję to umowa na czas nieokreslony , pracowała w tej firmie 8 lat a wypowiedzenie dała jej firma z tytułu redukcji etatów ale niby za porozumieniem stron. Czyli mam rozumiec że jeżeli jej ciaża sie potwierdzi , to pomimo że jest na wypowiedzeniu to nie beda mogli jej teraz zwolnic ? WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
oleńka27* mam dla Ciebie link, nie mam przed soba druku o rodzinne bo mi nie potrzebny, ale wz linka wynika, że chyba to jest jedna pozycja i w niej się odejmuje, jak znajdziesz gdzieś druk to daj namiar, przejżę http://www.mpips.gov.pl/index.php?gid=796 mama Majki kurcze, nie wiem na 100%, zapytaj tutaj http://www.prawo-pracy.pl/forum/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Majki
wielkie dzieki :) sprawdze , ale gdybys coś wiedziała napisz prosze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiksusia
witam, wracam do pracy po 55 dniach zwolnienia lekarskiego (zw. od ginekologa) i mam takie pytania: czy po tylu dniach zwolnienia lek. idę na badanie z medycyny pracy i czy ginek. pisze karteczkę (zaświadczenie), że jestem zdolna do pracy? i wtedy z tą karteczką na badanie z mec. pracy? proszę o odp. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka27*
DoWioletta: wklejam link na którym jest wzór wniosku: www.mps.gov.pl/_download.php?f=userfiles%2FFile%2FDepartament+Swiadczen+Rodzinnych%2Fzmiany+ustaw%2Fzalsr.pdf Mam nadzieję że się udało :) głownie chodzi mo o to gdzie sie wpisuje dochód meża z 2006 roku a gdzie nowe dochody gdy są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka27*
Do Wioletta: wklejam link na którym jest wzór wniosku: www.mps.gov.pl/_download.php?f=userfiles%2FFile%2FDepartament+Swiadczen+Rodzinnych%2Fzmiany+ustaw%2Fzalsr.pdf Mam nadzieję że się udało :) głownie chodzi mo o to gdzie sie wpisuje dochód meża z 2006 roku a gdzie nowe dochody gdy są. czy w punkcie 4.4 powinnam wpisać dochód z 2006 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka27*
oo jest, otwiera się od razu w PDF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikammmm
Hej! Pracuję na umowę zlecenie na pół etatu. Jak to będzie z macierzyńskim i wychowawczym? Obemuje mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuupppppppppppp
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 fiksusia Chyba zalezy od lekarza, ale wg mnie świstek od gina ułatwi sprawę lekarzowi medyecyny pracy. Zaświadczenie konieczne przy zwolnieniach dłuższych niż m-c 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 oleńka27* dochód za 2006 to przynosisz ze skarbowego, w punkatach 4,3 i 4,4 wpisujesz dochód utracony czyli ten który był w roku 2006, ale np pracownik się zwolnił, nie ma już tego dochodu w uzyskanym wpisuje się to co nowe, to czego nie było w 2006, nowa praca, nowa o dzieło Cholender, a byłam przekonana, że się wpisuje, ale to może wypłacający wypisywał i mi się pomerdało 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 mikammmm Zlecenie na pół etatu? To jest coś co jest nie możliwe zgodnie z naszym prawem, ale odpowiem Ci zgodnie z tym tokiem myślenia. Jak masz zlecenie i nie masz opłacanej składki chorobowej (nie jest obowiązkowa) to nie masz ani macierzyńskiego, ani wychowawczego 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Obecnie jestem w czwartym miesiącu ciąży i przerywam urlop wychowawczy na pierwsze dziecko, aby powrócić do pracy- trudności finansowe- wychowawczy bez zasiłku. Pracodawcy nie poinformowałam o tym, że jestem w ciąży, wiem, że nie musiałam. Czy prawdą jest, że jesli dostarczę zaśw. od lekarza z pierwszym dniem powrotu do pracy o tym, że jestem w ciąży, to wówczas będzie mi się należała średnia ciążowa za dyżury nocne, świąteczne i nadgodziny (jestem pielęgniarką) obliczona dla ciąży pierwszej? Pytanie drugie:) Czy jeżeli będe zwlekać z poinformowaniem o ciąży pracodawcy- obawiam się nieprzyjemności- to średnia ciążowa z pierwszej ciąży przepadnie mi? Dodam, ze wcześniej pracowałam w systemie dwuzmianowym, a teraz powracam na jedną zmianę, powołując sie nie tyle na ciąże, a na wiek(9 mies.) mojego dziecka. Mój powrót wiąże sie też z tzw. wznowieniem stosunku pracy, a tym samym nowym angażem. Jeśli znasz odp. na te pytania Wiolu, bardzio prosze pomoż, bo pytałam już w wielu miejscach- na swoje kadry w pracy liczyć nie mogę- ale nikt nie zna odpowiedzi. Dziękuję serdecznie Pigułka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajtka
Ostatnio udzielono mi tutaj dobrej rady,wiec wrocilam z innym pytaniem... W styczniu urodzilam dziecko. Od pol roku prowadze wlasna firme placac ulgowy ZUS. Powiedziano mi,ze bede dostawala tylko ok.80zl macierzynskiego. Dzis listonosz przyniosl mi 240zl od ZUSu za okres od ur. dziecka (pare dni stycznia + luty). Skad ta suma?? Czy to nie pomylka ZUSu? czy moze to jakis jeszcze dodatek od ZUSu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie ile czasu wczesniej musze byc zatrudniona aby przyslugiwal mi urlop i zasilek macierzynski barzdo prosze o szybka odpowiedz dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola, mam pytanie. Nie wiem, jak się oblicza zasiłek macierzyński. Czytałam, że to średnia wynagrodzenia za ostatni rok. Ale moja sytuacja jest taka, że jestem zatrudniona od listopada na umowę o pracę, październik - nie byłam zatrudniona nigdzie, a wrzesień, miałam staż finansowany z urzędu pracy. Termin porodu przypada we wrześniu. Miałabym 10 miesięcy - normalna pensja, 1 miesiąc - nic, 1 miesiąc - kwota stypendium z UP. Jak to się oblicza? Jeszcze jedno pytanie - podobno urlop macierzyński ma być wydłużony w 2009 do 20 tygodni. Czy to prawda? kogo obejmie dłuższy urlop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Renata_1982 Ooooooo losie nie wiem dokładnie w każdym razie kodeks pracy mówi, że nie wolno Ci pracowac w nocy czyli albo przesuną Cie na zmiany dzienne, albo dadza Ci kasę za te noce Nie bardzo wiem na jakich zasadach wyplacana jest ta średnia ciążowa. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 kajtka powinno być, z tego co wiem, policzone z podstawy od czego placiłaś zus, a od ilu placiłaś, a podstawą bylo pewnie dwieście z hakiem bo teraz jest 337,80 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 aga... 1 dzień 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Dafodilek Średnia z 12 m-cy u aktualnego pracodawcy, czli jak pracujesz np 2 miesiące to z tych 2 m-cy Nie słyszałam co będzie w 2009 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioletta Bardzo dziękuję za odpowiedź! Fajnie, że pomagasz wyjaśnić nam różne wątpliwości. To na prawdę miłe z Twojej strony. Pozdrawiam ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anet36
Mam pytanie jeśli l4(od ginekologa) mam do 14 marca tj .piątek a w sobotę15 marca mija mi 33 dni okresu niezdolnośći do pracy, to gdybym chciała w poniedziałek wziąść l4 od lekarza rodzinnego począwszy od poniedziałku bez weekendu to te dni chorobowego nalicza się począwszy od poniedziałku czyli jako 1 dzień czy jako ciągłoś z tamtym l4. Pytam o to dlatego gdyż moja firma zatrudnia mniej niż 20 osób i chyba korzystniej byłoby gdyby płaił mi pracodawca..Bardzo proszę o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiolu mam pytanko-czy świadczenie rehabilitacyjne wynosi taką samą kwote co chorobowe ciążowe?z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jestem w stanie przeczytac wszystkich stron tematu, wiec zadam pytanie, ktore byc moze juz byloprowadze dzialalnosc od 25 stycznia 2006r, przez dwa lata placilam "maly" zus czyli ok 300zl, teraz zaczynam placic normalny duży zus. a od kwietnia chcialabym isc na zwolnienie bo jestem w ciąży(termin mam na lipiec). i teraz jestem ciekawa ile konkretnie pieniedzy dostane na takim zwolnieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka mam pytanie mam umowe na czas okreslony do 12.2008 nastepna umowa powinna byc juz na czas nieokreslony. jesli bym zaszla w ciaze np w wakacje to przysluguje mi macierzynski a co z wychowawczym czy tez by mi sie nalezal?i czy powinny byc problemy z przyznaniem mi umowy na stale jako ciezarnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm.................
Mam pytanie z podobnego cyklu co powyższe ..... Czy będąc na umowie o zastępstwo zachodząc w ciążę przysługuje mi macierzyńskie? Z tego co wiem, to tak, jeśli odpowiednio ułoży się to w czasie ... ale chętnie usłyszę opinię .... Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×