Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość weronika prosi o porade
W grudniu br otrzymalam umowe o prace na czas nieokreslony. Wynadrodzenie na umowie przedstawia sie nastepujaco: 1500 brutto + 200 zł premia uznaniowa; Wypłate za grudzien otrzymalam w kwocie 1210,97. Zastnawiam sie jak ona zostala wyliczona. Czy kwota 200 to kwota brutto? Powiedziano mi, ze ta premia zostanie mi odebrana gdy np. bede 'miesiacami chorowała', prosze o wszelkie informacje na ten temat... DZIEKUJE I POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjag
Witaj Wioletto. Mam pytanie odnosnie zasilku rodzinnego oraz dodatku do zasilku ktory przysluguje podczas urlopu wychowawczego. Jestem na urlopie od lipca 2007 ale do tej pory nie mialam prawa do zasilku gdyz nie mielismy z moim partnerem slubu oraz nie mialam zasadzonych alimentow. Teraz sytuacja sie zmienila. Od grudnia jestesmy juz malzenstwem i moje pytanie brzmi: czy teraz mozemy juz ubiegac sie o zasilek czy tez trzeba czekac 6 miesiecy (bo o ile mi wiadomo za taki okres wstecz wykazuje sie dochody)? Czy mozna od razu zlozyc wniosek o zasilek oraz o dodatek do zasilku? I jeszcze jedna kwestia. Mamy z mezem rozne miejsca zameldowania. Gdzie zatem skladac wniosek? Chodzi mi glownie o to ze jesli zlozymy wniosek o zasilek w miejscu zameldowania meza to czy nie beda robili problemu z tego ze o dodatek do zasilku ubiegam sie ja wiec powinnam wniosek skladac u siebie w gminie? Oj strasznie to wszystko zakrecilam.. ale mam nadzieje ze cokolwiek zrozumiesz. Czekam na odpowiedz. Pozdrawiam, Anka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka27*
Mam takie pytanko. Chodzi mi o dodatek do wychowawczego. Próbuję wyliczyć z PITa czy będzie mi przysługiwał i mam taką wątpliwość. Od dochodu męża odjęłam koszty uzyskania przychodu, zaliczkę pobraną przez płatnika na podatek, składki na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne. Podzieliłam to przez 12 miesiecy i przez ilość osób i niestety wyszła mi kwota nieznacznie większa od 504 zł (o kilka zł). czy to oznacza że nie dosatnę wdodatku do wychowawczego? Czy tak się to liczy? Jestem załamana, bo tylko przekroczyło mi o kilka złotych :( Czy coś się da jeszcze zrobic? Maż miał też nieduży dochód z umowy o dzieło i to przez to zaważyło :( Czy ktoś słyszał coś na temat podwyższenia pdorgu 504 od którego zależy ten dodatek? Bo w końcu to juz ustalili kilka lat temu a wszystko praktycznie wzrosło, nawet minimalne wynagrodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie!! Ale miło znaleźć miejsce,gdzie ktoś tak pomaga w kwestiach które dla niektórcyh są naprawde niezłą zagadką i niewiadomą:) Mam pytanie dotyczące zasiłku macieżyńskiego: Jestem w ciąży. To będzie moja pierwsza dzidzia. Ponieważ jest to ciąża zagrożona to od 3 miesiąca jestem na zwolnieniu tymbardziej ze do pracy musiałam dojeżdzać codzien 60km i strasznie niekorzystnie wpływało to na ciąże. Umowe mam na czas określony i bedzie ona przedłużona do dnia porodu czyli do 24kwietnia . W tej Firmie pracuje od czerwca 2007r a moje zarobki brutto za ten okres: 1.06.2007 - 31.08.2007 ===> 1350zł 1.09.2007 - do dnia porodu ===> 1550zł Moje pytanie dotyczy wielkości zasiłku macieżyńskiego tzn. ile moge oczekiwać biorąc pod uwagę moje dotychczasowe zarobki? jak długo będzie trwał ? I kiedy , gdzie i jaki wniosek muszę złożyć by go otrzymać? Z góry dziękuje pięknie za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dzionka:) Iza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd... zapomnialam dodać ze jesli chodzi o rok 2007 pracowałam jeszcze w okresie od stycznia do konca marca 2007 za 1600zł brutto a od kwietnia do czerwca byłam bezrobotną bez praw do zasilku. Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaadi
Witam wszystkich! Nigdy nie mialam głowy do załatwiania rożnych dziwnych papierków itp.Jestem w 8 miesiącu ciąży od 5 miesięcy jestem na zwolnieniu.Po urodzeniu mam zamiar zostać z dzidzia przynajmniej z 2 latka. Wiec pytanko mam takie jak załatwić urlop wychowawczy ,becikowe i te inne papiery które są potrzebne Prosze o dokładne wytłumaczenie bo naprawdę jestem noga w tych sprawach! Z góry bardzo dziekuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc!. Chodzio zasiłek rodzinny za 2006 rok!.Sprawa trwa juz 6-miesięcyi nawet trafiła do SKO-Urząd ten wysłał mi decyzję iz MOPR popełnił błąd i ma jeszcze raz rozpatrzyć mój wniosek.Niestety i tym razem MOPR wydał decyzję odmowną.To troszkę dla mnie dziwne jeden urząd przeczy drugiemu.Zacznę odpoczątku: Dnia 31.12.2005 roku straciłam pracę. W styczniu 2006 roku otrzymałam odprawę i wynagrodzenie za grudzień. Od grudnia 2005 do czerwca 2006 roku chorowałam i byłam na zwolnieniu lekarskim (płacił ZUS) Od lipca 2006 byłam zarejestrowana w PUP i dostawałam zasiłek.(do lutego2007r.)Dodam ze samotnie wychowuję 6-letnią córkę. Moje pytanie brzmi: Czy wszystkie wyzej wymienione dochody są dochodami utraconymi?.Czy dochód z zasiłku chorobowego tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc!. Chodzio zasiłek rodzinny za 2006 rok!.Sprawa trwa juz 6-miesięcyi nawet trafiła do SKO-Urząd ten wysłał mi decyzję iz MOPR popełnił błąd i ma jeszcze raz rozpatrzyć mój wniosek.Niestety i tym razem MOPR wydał decyzję odmowną.To troszkę dla mnie dziwne jeden urząd przeczy drugiemu.Zacznę odpoczątku: Dnia 31.12.2005 roku straciłam pracę. W styczniu 2006 roku otrzymałam odprawę i wynagrodzenie za grudzień. Od grudnia 2005 do czerwca 2006 roku chorowałam i byłam na zwolnieniu lekarskim (płacił ZUS) Od lipca 2006 byłam zarejestrowana w PUP i dostawałam zasiłek.(do lutego2007r.)Dodam ze samotnie wychowuję 6-letnią córkę. Moje pytanie brzmi: Czy wszystkie wyzej wymienione dochody są dochodami utraconymi?.Czy dochód z zasiłku chorobowego tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem że było już dużo o urlopie wychowawczym, ale akurat nie znalazłam odpowiedzi na problem z moją sytuacją - chodzi konkretnie o zasiłek wychowawczy: Teoretycznie jest tak, że swoje dochody traktuję jako "utracone", więc liczę te męża i dzielę na 3 osoby (ja, mąż i dziecko). Ale - ja jestem zameldowana z rodzicami, a mąż oddzielnie. Co w takim układzie? No bo teoretycznie do osób wliczających się do gospodarstwa domowego powinnam zaliczyć osoby zameldowane ze mną, ale męża też. Czyli mam te dochody dzielić na nas + rodziców czy nie? To ważne dla mnie bo to może przeważyć o tym, czy dostanę zasiłek czy nie (większą szansę mam przy dzieleniu z rodzicami włącznie. Pamiętam że na studiach miałam taki problem ze stypendium - ja mieszkałam blisko uczelni SAMA, ale ze względu na zameldowanie doliczyli mi dochody rodziców i obniżyli stawkę stypendialną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 impresja* okres wychowawczego zalicza się do okresu zatrudnienia, ale na bezrobociu się nie znam 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 sisilka jak złożysz wniosek to musi. Utracony dochód się nie wlicza 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 a co z becikowym powiem Ci prawdę, że nie wiem Gdzieś było, że dziecko może złożyć wniosek o zasiłek dla siebie, wg mnie Ty pod to podciągasz http://www.mpips.gov.pl/index.php?gid=26 No bo jak rodzinne to i dodatki 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 martita23 skoro zatrudnienie, to i wychowawczy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 1984kasia Jesli przerwa między zwolnieniami jest krótsza niż 60 dni, wszytskie sumuje się do tego 182 dni 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Czarownica na odkurzaczu zaświadczenie od pracodawcy o udzielonym urlopie zaświadczenie o dochodzie z urzędu skarbowego wniosek a w nim wpisać to utracone Wychowawczy dostajesz jak masz warunki spełnione do rodzinnego 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 aga141275 Zależy kiedy został Ci przyznany urlop wychowawczy, jeśli od środka miesiąca to wg mnie powinnaś dostać za część. Szkolny jest 1 raz w roku we wrześniu – znaczy zasiłek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 weronika prosi o porade W umowach wpisuje się brutto z czego należy odjąć mniej więcej 31,20% wtedy wychodzi na netto. Sposób przyznawania premii powinna być w regulaminie. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 anjag Możesz składać wniosek w dowolnym czasie, jak najszybciej, bo zasiłek nie jest wypłacany wstecz. Wg mnie wg miejsca zamieszkania składającego, czyli Twoje miejsce 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 oleńka27* To dzieło wskaż jako dochód utracony Niestety 504 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Izulka-1 Zasiłek macierzyński – średnia z ostatnich 12 m-cy, z tym, że jeśli wcześniej jest choroba i zaraz po niej macierzyński to macierzyński z podstawy tej choroby, czyli z 12 m-cy przed rozpoczęciem „chorowania”. Aaaaaaa jesli miałaś przerwe w zatrudnieniu, to średnia z tego ostatniego zatrudnienia. Przy pierwszym bobo – 18 tygodni macierzyńskiego czyli 126 dni. W związku z tym, że umowa zostaje rozwiązana z dniem porodu musisz dowiedzieć się u pracodawcy czy dopełni formalności tj wyśle do zus informację czy sama musisz dopilnować. Potrzebna m.in informacja, że umowa zostaje rozwiązana, druczek zus z-3 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 aniaadi proszę Cię żebyś najpierw trochę poczytała, ja na prawdę nie mam czasu żeby każdemu pisać to samo Proszę o konkretne pytania na temat wyjaśnienia czegoś co nie rozumiesz 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 paskula dokładnie za jaki okres starasz się o zasiłek 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 sarkastyczna cyniczka Traktowana jest raczej rodzina jako rzeczywiście osoby prowadzące wspólne gospodarstwo, czyli tak jak sobie podzieliłaś bez względu na meldunek, czyli ty, mąż i dziecko. Osobną sprawą jest obowiązek zameldowania się tam, gdzie się przebywa – masz z tym jakiś problem? Bo może tak łatwiej żeby wszystko było jak trzeba. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Proszę wszystkich, aby w miarę możliwości korzystali z rad wcześniejszych, niestety nie mam obecnie czasu, trudno mi na czas odpowiadać na Wasze pytania. Pozdrawiam 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Co do zmiany meldunku to nie mam z tym problemu, natomiast ma to wpływ na jeszcze inna sprawę u mnie i trochę może mi inne rzeczy skomplikować, dlatego wolałabym uniknąć. No ale skoro wystarczy np. oświadczenie że prowadzę gospodarstwo z mężem, to już sobie z tym poradzimy :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Serdecznie !. Staram się o zasiłek za okres sierpień 2007/2008r. Do września 2007 roku miałam wypłacany zasiłek rodzinny. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje bardzo za odpowiedz ale problem w tym ze to zatrudnienie na pol roku tylko, jest szansa starac sie o wychowawczy skoro nie bede juz pracowala??? gdzie mam wtedy zlozyc dokumenty?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
impresja----> jeśli na umowie masz minimum minimalne wynagrodzenie-co nie zawsze jest równoznaczne z pełnym etatem, to przysługuje Ci płatny zasiłek dla bezrobotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy zasiłek jest 100 % wynagrodzeniem pensji czy inaczej sie to liczy 24 grudnia 2007 skończy mi sie macierzyński obecnie jestem na zaległym urlopie prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka27*
do: Wioletta--- : czyli tą umowę o dzieło pomimo ze dotyczyła męża mogę wskazać jako dochód utracony :)? Jeszcze taka moja wątpliwość czy w takim przypadku we wniosku o ustaleniu dodatu do rodzinnego w częsci I punkt 4.3 "dochód utracony z roku .." mam wpisać łącznie dochód utracony mój i dochód z umowy o dzieło męża? Czy w punkcie 4.4. "dochód uzyskany" mam wpisać łącznie dochód męża, mój oraz z umowy o dzieło? Czy tylko męża z umowy o pracę a moje dochody i z umowy o dzieło juz traktować jako utracone? Czy w takim wypadku do mopsu muszę też dostarczać pit z umowy o dzieło? czy też powinno to być na łącznym zaświadczenie z dochodami męża z umowy o pracę? Jeśli nie brałabym pod uwagę tej umowy o dzieło to wtedy na pewno nie przekroczymy 504 zł na osobę, a to byłoby cudowana informacja :) Dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia pyta
Witam Mam pytanko. Jeśli w mojej firmie pracuje ponad 300osóba ja jestemw ciąży i przebywam na zawolnieniu, to czy po 182 dniach przebywaniu na nim muszę zgłoscić się do zusu po świadczenie rehabilitacyjne by mieć dalej wypłacaną wypłate czy płaci dalej firma. Umowe mam przedłużoną do dnia porodu. Z góry dziękuje za pomoc Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do renia
musisz isc do zusu, dwa tygodnie przed upływem tych 182 dni, tam wypełniasz wniosek, wez go wczesniej z zusu bo w twojej firmie musza wpisac jakies dane, i czekasz na odpowiedz, acha w zusie powiedza ci jakie jeszcze dokumenty musisz doniesc, np, zaswiadczenie od lekarza wiem bo tez starałm sie o to swiadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia pyta
Dzieki za odp... Bo juz w sumie sama zgłupialam w tych sprawach bo w firmie niektorzy mowią ze jesli firma ma ponad 20pracowników to oni płaca po 182 dniach a nie zus..ale cholerka wie jak to jest..ale skoro mowisz ze trzeba isc do zusu to sie wybiore... Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zwykle niezorientowana
Witam Mam takie pytanie: 16 stycznia skończył mi się urlop macierzyński. Przed tą datą byłam w zakladzie pracy i wypisałam kartę urlopową na zaległy urlop wypoczynkowy za rok 2007. Urlop ten kończy mi się 18 lutego. Wybieram się na 2-letni urlop wychowawczy i wiem, że na 2 tygodnie przed planowanym rozpoczęciem wychowawczego muszę w pracy złożyć wniosek o ten urlop. Czy należy mi się jakiś urlop wypoczynkowy za 2008 r (umowa o pracę na czas nieokreślony, staż ponad 10 lat) ? Czy to jest tylko proporcjonalnie kilka dni czy całe 26 dni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELE
Witam Proszę o pomoc w następującej sprawie: jestem na urlopie macierzyńskim do 4 kwietnia tj. piątek zaraz po nim chcę się zwolnić za porozumieniem stron i podjąć zatrudnienie w innej firmie od 7 kwietnia czyli od poniedziałku. Jaką datę mam wpisać na prośbie o rozwiązanie umowy żeby zachować ciągłość pracy czy z dniem 5 kwietnia tylko to jest sobota, czy np z dniem 7 kwietnia tylko czy wtedy pracodawca będzie mi musiał zapłacić za 5 i 6 kwiecień?? i czy za niewykorzystany urlop musi mi wypłacić ekwiwalent czy może urlop w całości przejść do następnego pracodawcy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELE
Witam Proszę o pomoc w następującej sprawie: jestem na urlopie macierzyńskim do 4 kwietnia tj. piątek zaraz po nim chcę się zwolnić za porozumieniem stron i podjąć zatrudnienie w innej firmie od 7 kwietnia czyli od poniedziałku. Jaką datę mam wpisać na prośbie o rozwiązanie umowy żeby zachować ciągłość pracy czy z dniem 5 kwietnia tylko to jest sobota, czy np z dniem 7 kwietnia tylko czy wtedy pracodawca będzie mi musiał zapłacić za 5 i 6 kwiecień?? i czy za niewykorzystany urlop musi mi wypłacić ekwiwalent czy może urlop w całości przejść do następnego pracodawcy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Serdecznie :) 31.12.2007 ustał mój stosunek pracy, umowa była na czas określony. Po ustaniu stosunku pracy zachorowalam mam zwolnienie lekarskie od 03.01.2008 do 24.02.2008 - w ciągu 7 dniu zawiozlam zwolenie lekarskie do ZUS pani przybila pieczatke i na niej data stwierdzajaca kiedy zwolnienie dotarlo W miedzy czasie dostalam z zakladu pracu Z-3 wieć zawiozlam świadectwo pracy, Z-3 ito pierwsze zwolenie lekarskie oraz wszystkie niezbedne dokumwnty ktore otrzymałam z ZUS Nastepne zwolnienie mam od 25.01.2008 do 23.02.2008 tj 30 dni. Pierwsze było na 22 dni wystawione Drugie zostalo wystawione na 30 dni Moje pytanie brzmi Kiedy ZUS wypłaci mi pieniążki? choruje na nerwice natręctw i przyznam ze pieniazki są mi potrzebne na leczenie . Pozdrawiam i serdecznie dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Serdecznie :) Przepraszam wysyłając poprzednia wiadomosci pomyliłam się tu jest aktualna i juz bez pomyłki :) 31.12.2007 ustał mój stosunek pracy, umowa była na czas określony. Po ustaniu stosunku pracy zachorowalam mam zwolnienie lekarskie od 03.01.2008 do 24.01.2008 - w ciągu 7 dniu zawiozlam zwolenie lekarskie do ZUS pani przybila pieczatke i na niej data stwierdzajaca kiedy zwolnienie dotarlo W miedzy czasie dostalam z zakladu pracu Z-3 wieć zawiozlam świadectwo pracy, Z-3 ito pierwsze zwolenie lekarskie oraz wszystkie niezbedne dokumenty ktore otrzymałam z ZUS Nastepne zwolnienie mam od 25.01.2008 do 23.02.2008 tj 30 dni. Pierwsze było na 22 dni wystawione Drugie zostalo wystawione na 30 dni Moje pytanie brzmi Kiedy ZUS wypłaci mi pieniążki? choruje na nerwice natręctw i przyznam ze pieniazki są mi potrzebne na leczenie . Pozdrawiam i serdecznie dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 paskula z tego co wiem, jesli w poprzednim okresie zasiłkowym miałaś przyznany, a teraz minimalnie przekraczasz to powinnaś dostać rodzinnego powyżej różnicy między przysługującym zasiłkiem kwotą przekroczenia 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 martita23 urlop wychowawczy przysługuje zatrudnionemu, koniec umowy koniec urlopu 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 myszka83 100% z średniej z ostatnich 12 m-cy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 oleńka27* do: Wioletta--- : czyli tą umowę o dzieło pomimo ze dotyczyła męża mogę wskazać jako dochód utracony ? TAK Jeszcze taka moja wątpliwość czy w takim przypadku we wniosku o ustaleniu dodatu do rodzinnego w częsci I punkt 4.3 "dochód utracony z roku .." mam wpisać łącznie dochód utracony mój i dochód z umowy o dzieło męża? TAK Czy w punkcie 4.4. "dochód uzyskany" mam wpisać łącznie dochód męża, mój oraz z umowy o dzieło? Czy tylko męża z umowy o pracę a moje dochody i z umowy o dzieło juz traktować jako utracone? NIE, W UZYSKANYCH WPISUJESZ TO CO POJAWIŁO SIĘ NOWE, CZYLI NP OD WCZORAJ UMOWA NA 2000 ZŁ MIESIĘCZNIE Czy w takim wypadku do mopsu muszę też dostarczać pit z umowy o dzieło? czy też powinno to być na łącznym zaświadczenie z dochodami męża z umowy o pracę? Jeśli nie brałabym pod uwagę tej umowy o dzieło to wtedy na pewno nie przekroczymy 504 zł na osobę, a to byłoby cudowana informacja CZASAMI POTRZEBA TEŻ PRZEDSTAWIĆ UMOWĘ, ŻE SIĘ SKOŃCZYŁA 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Renia pyta Zgłaszasz się do zusu wcześniej, tak około 1-2 m-cy przed zakończeniem 182, dostajesz decyzję o przyznaniu rehabilitacyjenego i ta decyzja idzie do pracodawcy, on wypłaca 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 jak zwykle niezorientowana 2008 – pełny tj. 26 dni 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ELE Może być 07 kwiatnia, dzień rozwiązania czyli ostatki dzień u danego pracodawcy Z urlopem to jak Ci pasuje, powinien być albo wykorzystany albo ekwiwalent za dni przysługujące u danego pracodawcy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Angel66 Kurcze, nie wiem jakie mają terminy, ale warunkiem jest, aby mieli wszytskie niezbędne do wypłaty dokumenty, warto zapytać czy wszystko mają 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 PRZYPOMINAM SIĘ, ŻE NIE MAM CZASU, PROSZĘ W MIARĘ MOŻLIWOŚCI KORZYSTAĆ Z POPRZEDNICH POSTÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiksusia
witam, moje pytanie jest takie... od 3 stycznia do 20 byłam na zwolnieniu ciążowym z kodem B, 10 stycznia poroniłam. czy za czas od 3 do 20 stycznia będę miała zapłacone 100% zgodnie ze zwolnieniem lekarskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×