Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość jak zwykle niezorientowana
dziękuję bardzo 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _doris_26
Hej! Jeżeli można to też prosiłabym o pomoc i naświetlenie sprawy, ponieważ jestem kompletnie niezorientowana. Od ponad roku jestem zatrudniona przez Agencję Pracy Tymczasowej na 1/2 etatu, umowę mam przedłużaną co miesiąc,teraz poprosiłam o umowę 5 miesięczną ale stoi ona jeszcze pod znakiem zapytanie; w tej chwili jestem w 4 tyg ciąży, nie wiem jak długo uda mi się tą umowę kontynuować, lekarz chce abym od lutego poszła na L4. W jakiej sytuacji należały by mi się jakieś świadczenia (zasiłek macierzyński) ? Z góry dziękuje za wszelkie informację Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 fiksusia Wg mnie, tak 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 _doris_26 Powiem Ci prawdę, że chyba zatrudnienie w agencji pracy tymczasowej jakoś się chyba różni od zwykłego, a nie chciałabym Cię wprowadzić w błąd Wydaje mi się, że gdybys dostała dłuższą umowę tę 5-m-czną to należałoby ją przedłużyć do dnia porodu 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 PRZYPOMINAM SIĘ, ŻE NIE MAM CZASU, PROSZĘ W MIARĘ MOŻLIWOŚCI KORZYSTAĆ Z POPRZEDNICH POSTÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Moje pytanie jest takie . Od wrzesnia 2007jestem na wychowawczym płatnym. Moj mąż od nie dawna dostał podwyzkę ale nie wielka ,fakt że dochód nam sie powiekszył ale nie znacznie .CZy mam to zgłosic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiksusia
dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola26
chcę iść na urlop wychowawczy, teraz mam macierzyński Czy pracodawca może odmówić mi udzielenia urlopu wych? Jeśli nie to jaki przepis o tym mówi. pomóżcie bo nie umiem doczytać w Kodeksie Pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yy
mam pytanie.czy becikowe jeszcze istnieje?przysluguje matkom ktore urodza w 2008 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, mam pytanie, jeśli jestem zatrudniona w 2 zakładach pracy, to będąc na zwolnieniu ciążowym przez całą ciążę, czy zus wypłaca mi świadczenia tylko z pierwszego zakładu, czy z obu? właśnie nie dostałam nic od 2 miesięcy z tej drugiej pracy..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewunia25
Cześć Jestem tu pierwszy raz... i mam pytanko. po wykorzystaniu maciezynskiego (miałam umowe przedłuzoną do dnia porodu) zarejestrowałam sie jako osoba bezrobotna pobiarająca zasiłek. Mąż moze stracic prace. czy jest mozliwosc zeby to on mogł isc na urlop wychowawczy? pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli ty niepracujesz to mąż nie może iśc na wychowawczy, ponieważ ma kto zajmowac się dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yy - tak becikowe istniej, karola 26- jeśli masz przepracowane pół roku w firmie to pracodawca niemoże ci odmówic z tego co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yy
dziekuje za odpowiedz :) milego dnia zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewunia25
....a jesli poszlabym do pracy??to istnieje taka mozliwosc zeby to maz mogl byc na wychowawczym???zalezy nam na dochodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewunia25
...czy pracodawca moze odmowic takiego urlopu???jesli nie to kiedy najlepiej zlozyc taki wniosek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 gienia1971 nie ma znaczenia, nie znalazł nowego zatrudnienia, nie musi. 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 karola26 tak jak Ci napisała FunAngel, nie może odmówić 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 yy tak jak Ci napisała FunAngel 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ali-cja musisz skladać dwa zwolnienia, do obu zakładów pracy 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ewunia25 MĄŻ MOŻE IŚĆ NA WYCHOWAWCZY, JEŚLI TY NIE PRACUJESZ 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiola, ja składam do obu zakładów pracy zwolnienia. słyszałam od kogoś, że zus nie musi wypłacać dwóch świadczeń. nie jest to dla mnie jasne! pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
musi z obu, przecież z obu płacone są składki trzeba zapytać w zusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiola czy pracodawca może nie udzielić mi urlopu wychowawczego lub udzielić i zwolnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewunia25
NIEROZUMIEM Wczesniej Mialam Napisane,Ze Jesli Ma Sie Kto Opiekoac Dzieckiem To Ma Nie Moze Isc Na WYchowawcze,.....A Teraz Jest Napisane Ze Maz Moze Isc Na Wychowawcze Wiec Jesli Jestem Na Zasilku To MOZE czy NIE MOZE???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
goba1 musi udzieli, a zwolnić może w przypadku upadłości lub likwidacji ewunia25 może może, na pewno może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka27*
do Wioletta: dziękuję Ci za odpowiedź :) Mam jeszcze takie pytanie: pisałaś że w w punkcie 4.4. "dochód uzyskany" mam tylko wpisać nowe dochody, co przez nie rozumieć, czy np. nową umowę o dzieło męża gdyby była? Bo chyba nie chodzi o standardowy dochód z umowy o pracę męża? A jak należy podejść do sytuacji gdy dochód męża obecnie jest wyższy od tego wykazanego na picie (dostał podwyżkę)? W którym punkcie wniosku mam wpisać dochody męza za okres od którego zleży dodatek do wychowawczego? Czy nie wpisuję nigdzie, tylko daje jego PIT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatuleczka
Do Wioletta. Moja bratowa była na umowie na czas określony. Umowa skończyła jej się z dniem 31 stycznia 2008 roku. Była wtedy w drugim miesiący ciąży. Aktualnie jest na zwolnieniu. Czy należy się jej zasiłek macieżyński??? Proszę o odpowiedź! Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mm pytanie. W styczniu uzyskałam rozwód. Gzie powinnam sie z tym zgłosić i jakie powinnam uzupełnić dokumenty.Prosiłam o to męża ale wiem że takiego czegoś nie uzyskał.jeszcze jedno mam pytanie od kiedy i jakie pity mam wypełniać. Dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama MajkiWIOLETKO KOCHANA
juz raz korzystałam z Twioch porad , ale jestem zmuszona spytac o cos jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Majki
kurcze cos mi przerwało i wysłało więc pisze raz jeszcze. Wioletko :) mam do Ciebie pytanie: przebywam obecnie na trzyletnim urlopie wychowawczym , który kończy sie w lipcu 2010.Mam umowe na czas nieokreslony. Co byłoby gdybym w trakcie tego urlopu wychowawczego zaszła ponownie w ciąże??? Czy urlop ten jest przerywany? dostanę płatny macierzyński na drugie dziecko a potem kolejny urlop wychowawczy ? prosze Cię wyjaśnij mi jak to wszystko wygląda co zrobią w firmie i co mi się nalezy a co nie.Płatne L4 chyba nie wchodzi w rachubę. Nie mam pojęcia. Z góry WIELKIE dzieki :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Na wychowawczym macierzyński jest platny, ale mniej o 2 tygodnie. Możesz też przerwać wychowawczy, iśc na macierzyński, potem na wychowawczy ciąg dalszy pierwsze dziecko, ewentualnie potem drugi wychowawczy na drugie dziecko, do ukończenia przez dziecko młodsze 4 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×