Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość joziaaaaa

jaki jest przyblizony koszt leczenia zeba sposobem kanałowym

Polecane posty

Gość anculek
witam wszystkich mam ogromną proźbę moze ktoś z was zna jakiś dobry gabinet dentystyczny w Krośnie bo musze sę wybrac do stomatologa z leczenim kanałowym mam ogromnego stracha. Nie wiem do kogo iść zeby nie bolało bardzo prosze o jakiś adres plisssss jakby co to jest moja poczta mycha1817@wp.pl jabyście mogli to tu wyślijcie mi to z góry dzięki wszystkim :()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madame butterfly
ja niestety też muszę się wybrać do dentysty w tej sprawie, ale boję się podwójnie bo jestem w ciąży. Nie dość, ze z tym faktem związane są spore wydatki, to jeszcze doszły te moje nieszczęsne ząbki, bo najprawdopodobnej, są 2 :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tanio płacicie
Jeżeli ktoś chce mieć leczenie kanałowe załatwione na jednej wizycie, u super specjalisty i przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu (mikroskop) oraz z dożywotnią gwarancją to jest to koszt 2500-3000, niestety. Jednak warto. Nie żałuję, jedna wizyta i prawie zero bólu po. http://borczyk.pl/oferta.php?id=endodoncja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helkaaaaaaaa
mąż płacił 80zł za kanał plus plomba 75zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika87
Ja płacę za zwykły ubytek 100 zł od zęba, a za kanałowe 250 zł. Sporo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluh
Ludzie... Ja płacę 550 zł u prywatnej dentystki za cały proces leczenia kanałowego. po 180 za każdy kanał (a do leczenia jest dolna szóstka, więc trzy kanały do wypełnienia). Ale powiem szczerze że wole płacić więcej i mieć ząbka zrobionego jak należy - podczas trucia nic a nic mnie nie bolało, dentyska bardzo miła, kulturalna, nawet dołożyła mi trzecie znieczulenie jak ją poprosiłam :). Byłam bardzo zadowolona z wizyty, a potem nic mnie w domu nie bolało. Czasem, jak czytam, że ktoś poszedł nieprywatnie tylko państwowo do jakiegoś średniej klasy stomatologa i płacił jakieś 60 zł za wszystko, a potem się zwijał z bólu, bo się okazuje, że ząbek źle zrobiony, to się ciesze, że trafiłam akurat na takiego lekarza. Co prawda 550 zł to bardzo dużo pieniędzy jak na jeden ząb, ale mimo wszystko - mam gwarancję, że nic mi nie zepsuje. pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powtórne kanałowe pod mikroskopem 700 zł + 100 wypełnienie... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dolly89
ja zapłaciłam 300zł, ale to był cięzki przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ałlll
Witam.... Ja miałam podobnie... mnie tez bolał ząb i poszłam do dentystki na kase chorych.... ze względu na to płaciłam tlyko za zrobienie zdjęcia zęba 20 zł, po czym wróciłam do niej z powrotem. Co się okazało wywierciła mi w zębie 3 dziury, po czym nie mogła dostać się do kanału bo wg niej:"jest twardo w zębie jak w skale" wiec kazała przyjsc po 2 dniach... Oczywiscie poszłam tam z powrotem, na co dowiedziałam się, ze obecne lekarstwo nic mi nie pomogło ( ponownie zostały wywiercone mi 3 dziury) i musze zgłosic się nazajutrz do chirurga stomatologa. Rzecz jasna szanowny pan chirurg zabrał za swoja robote 200 zł po czym wdał mi w dziąsło 3 znieczulenia, po czym przeciał dziąsło, przeciał kośc, wyciał sam koniuszek korzenia zęba trójki elegancko zaszył i potem no.... bolało tlyko tydzień... po tygodniu przestało, był spokoj na miesiac po czym posżłam ponowanie z bólem zeba do innego stomatologa, zapłaciłam za wizyte 50 zł i okazało się, ze cały ten cyrk rozgrywał sie niepotrzebnie, poniewaz dolegała mi tlyko głupia ropa w dziąśle... Osobiście nie boję sie dentystów i chodze regularnie... aczkolwiek po tym incydencie chyba sobie jednak sama wole leczyc te zeby.... Dentyści nioe sa straszni... tak na pocieszenie... niektórzy tlkyo na prawde szukają problemów ( oraz kasy) tam, gdzie ich nie ma.... 3m Ci sie cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar_del
Witam, Tu Marcin, lat 27, Wrocław. Leczę się prywatnie u stomatologa. Leczenie kanałowe (850 PLN), Wypełnienie (600 PLN). Jak usłyszałem te 850, to nie wiedziałem, czy się przesłyszałem czy też p. stomatolog faktycznie powiedział 850 a nie 350. Umawialiśmy się na borowanie leczenie i plombowanie - koszt - 130 pln. A tu podczas wizyty okazało się, że ząb jest martwy i zaproponowano mi leczenie kanałowe (mając odsysacze i waciki w buzi). Pierwsza lekcja życia: nie przyjmuj pierwszej oferty od razu. Powiedziałem : "yuhm", czując się trochę jakbym grał w filmie "Dług". Mam tylko nadzieję, że w cenie jest już ta koronka bo chyba podziękuję, jeśli trzeba będzie dopłacić jeszczejakieś 7 stów. Mieliście robione - kanałowe leczenie (3 kanały), wypełnienie (chyba gutaperka) i koronę wstawianą? Ile to Was wyszło i gdzie? A i przy okazji moglibyście pisać ile macie lat, czy leczycie się prywatnie czy też przez NFZ, bo jak słyszę, że ktoś się buntuje że za kanałowe zapłacił 120 zł to wyczuwam, że jest to osoba w młodym wieku, która chyba tylko dopłaca mając część leczenia zrefundowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubezpieczony na katar
Też mnie poruszył koszt leczenia kanałowego 6 prawa góra. 2 kanały, trzeci podobno nie do znalezienia. 6 wizyt, rtg panoramiczne 55 zł, w trakcie leczenia jeszcze 3 rtg jednego zęba 2 x 25 zł (jedno rtg na zus) , leczenie 4 x 50 zł +2 x 150, tj w sumie 600 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko zależyod zęba
zależy jaki ząb właśnie...za 3 zapłaciłam łącznie 290zł (20 - znieczulenie, 90 kanałowo, 50 - lekarstwo bo nie mogło być od razu zaplombowane + 130 plomba, bo z zęba prawie nic nie zostało). 6 łącznie ok. 390(z tym, że ona już była wcześniej wyleczona kanalowo, czyli gdyby nie to jeszce więcej bym zapłaciła!! - trzeba było wyczyścić 2 kanały, bo miała aż 3:/ czyli wypełnienie 2 kanałów 160zł+plomba 130 +2x50zł - 2 razy zakładane lekarstwo) Na początku też było zdj. panoramiczne 50zł. masakra. a jescze jest mikroskopijne kanało to to już baaardzo drogie. jak jest na nfz to za lekarstwa, trutke nie powinnaś nic płącić. jak ząb nie trzonowiec to powinno wyjść ok 90zł kanałowo plus ok 100 plomba, no o ile nie będzie komplikacji po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalezy od zębaa
żeby nie było wątpkliwości:P za 3 chodzi o trójkę górną, prawą, (nie o trzy zęby):D a 6 dolna, lewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalezy od zębaa
aha i to 160 zł dolnej 6 (wypełnienie 2 kanałów i tak dostałam z małą zniżką, bo wypełnienie jednego kanału 90zł:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3zuzia
ja byłam na NFZ i za leczenie kanałowe płaciłam 60 zł. a za plombę 70 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuszka
Jeśli chodzi o leczenie kanałowe to nie powinno się sugerować ceną. To co oszczędzisz teraz wydasz w przyszłości. Ja po moich doświadczeniach nigdy już nie zdecyduję się na leczenie kanałowe bez użycia mikroskopu. Nie jest to może najtańsza opcja ale nowu też nie majątek( w Alfa Dental w Krakowie jeden kanał to wydatek około 200 złotych) . Ma się jednak pewność,że kanał jest dokładnie wyczyszczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinkaaaaaaa
ludziska litości ja za kanałowe leczenie płace 10 zł za kanał i jakieś 60-80 za plombę a i zatrucie kosztowało 40. to za 2 wizyty wyjdzie mi jakieś 150 zł ale nie tysiące!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martek29
dolna lewa siódemka - 3 kanały - całość wyniesie mnie 320 złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
dolna lewa szóstka ,leczenie kanałowe pod mikroskopem plus odbudowa zęba 1600 zł .implant górna prawa szóstka i siódemka 2x4500 zł Poznań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merczu
dzisiaj byłem i leczenie kanałowe 750 zł nie wiem o o tym myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stały bywalec u stomatologa
merczu - który ząb, ile kanałów? Samo leczenie endodontyczne czy razem z wypełnieniem (jakim)? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pommponik
W Warszawie prosty jednokanałowy ząb (na przykład jedynka) będzie kosztował 150-200 złotych plus koszt wypełnienia. Ale na przykład koszt przeleczenia trzonowca (na przykład szóstki lub siódemki), który ma trzy, a może mieć nawet cztery kanały, będzie dużo droższy (500-800 złotych). Jeszcze drożej będzie jeśli konieczne okaże się leczenie kanałowe pod mikroskopem. Kiedy jest konieczne? Przy zarośniętych kanałach, albo jeśli inny dentysta złamał narzędzie w kanale. Szczególnie w tym ostatnim przypadku lekarz musi się niekiedy namęczyć, co trwa niekiedy parę godzin i słono kosztuje, nawet 500 złotych za samo wyjęcie złamanego narzędzia (źródło http://www.anident.pl/leczenie-kanalowe-ceny.html ). Ale bez wątpienia warto inwestować w leczenie kanałowe, bo ząb tego wymagający bez takiego leczenia musi być po prostu usunięty. A po usunięciu zęba jest już niestety tylko drożej: koronki, mosty, implanty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stały bywalec u stomatologa
Pytanie do pomponiki - spotkaliście się z przypadkiem złamania igły lentulo w już twardniejącym cemencie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stały bywalec u stomatologa
I jeszcze jedno - Twoja (osobista) opinia na temat dewitalizacji miazgi... pytam, jako zwolennik ekstyrpacji przyżyciowej... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pućkaaaaaa
Witam, leczę zęby u p.Michała Stępnia w Krakowie, koszt 150 zl za kanał, rtg 20 zł, zniezculenie to zalezgo jakie jest robione. Łącznie z odbudową na włóknie szklanym ząb wychodzi ok 1000 zł ale zdecydowanie warto zaiwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stały bywalec u stomatologa
To przyznam, że faktycznie jest stosunkowo drogo... ale jak zauważyłem - taka już charakterystyka usług stomatologicznych w dwóch miastach - Krakowie i Warszawie. Dlaczego - pojęcia nie mam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystian
Witam, z moim zębem pierwszą wizytę miałem 2 miesiące temu była bezpłatna. Za druga i trzecią zapłaciłem odpowiednio 161 i 144 zł. Dzisiaj idę na kolejną, a zostanie mi jeszcze jedna. Wyjdzie około 600zł za 5 wizyt :) Stomatolog - ENEL-MED + zniżka z karty enel care. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruselka
górna siódemka- nowy stomatolog wiedzialam ze drogi ale nie zeby az tak. Pierwsza wizyta 300 zł ( rtg, znieczulenie, połowa kanałowki) druga wizyta 270 zł trzecia wizyta załozenie plomby od 200zł ( a namawia mnie na koronke) razem wiec 800 -850 zł Jestem załamana jakbym wiedziala ze tak mnie wrobi to bym wyrwała se tego zeba . Kanałowe robi pod mikroskopem Dotychczas u innego dentysty bez mikroskopu okolo 350 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja teraz leczyłam zęba
kanałowo, za wszystko mi wiszło 80zł, tak 80zł mam nawet rachunek, ze ze stówy mi jeszcze 20zł zostało, ząbek zrobiony bardzo dobrze, dolnia 6,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×