Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bankowiec ...

Praca w Banku

Polecane posty

Gość bankowiec od zawsze
jasne.... nie generalizuj :) nie wszedzie jest tak jak w citi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka1234
witam Czy może ktoś mi napisać o warunkach pracy w Idea Banku ? Mam rozmowę na stanowisku Kierownika Zespołu mobilnych sprzedawców. Jak wygląda rekrutacja, jakie zarobki, itp. Proszę o pomoc. Dodam, że nigdy wcześniej nie pracowałam w bankowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddkdkdkdkd
matko co sie dzieje w tych bankach, przyjmuja na kierownika osoby bez doswiadczenia??? Naiwnych szukaja w Idea Bank to jest beznadzieja, trzeba zakladac dzialanosc gospodarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość risk analyst
czesc wszystkim, Wypowiem się może w tym temacie, może komuś to pomoże a może nie:) ale mam nadzieje że choć trochę da światło jak to w banku przynajmniej w 1 z departamentów centrali może wyglądać. Pracuję w jednym z banków jako analityk ds. ryzyka. Zacznę może od początku. W trakcie ostatniego roku studiów pomyślałam że wyślę sobie CV by zobaczyć jak wygląda taka "prawdziwa" rozmowa rekrutacyjna..i fart chciał że zaproszono mnie na rozmowę....podeszłam do tego na lajcie bo nie zależało mi wtedy by dostać tę pracę bo miałam jeszcze studia do dokończenia, a potem chciałam sobie zrobić wakacje jeszcze ...takie ostatnie wakacje przed prawdziwym życiem robola:P rozmowa wyglądała tak, że pierw zapytano mnie o to co porabiam w życiu, jakie mam hobby, potem parę pytań nt firmy i dlaczego chcę tu pracować...następnie była część anglojęzyczna...ok 15 min nawijania tego samego po angielsku..a potem część testowa...która w ok 40% była żywcem z testów na IQ, + trochę SQL, formuł w excelu i coś tam jeszcze. fart zechciał że mnie zechcieli w tym banku i póki co nadal chcą:) praca w dep ryzyka jeśli kogoś by interesował ten obszar powiem że jest dość ciekawa, wymaga kreatywności, dużo analitycznego myślenia i nowatorkiego podejścia. Przede wszystkim ubiegając sę o posadę analityka polecam zapoznać się z SQL - jest to bardzo prosty język zapytań do baz danych, ale też stosowany przez wiele banków jak i innych firm..mając więc doświadczenie z SQL napewno łatwiej znależź pracę. Dodatkowo polecam zapoznanie się ze wszytskimi matematycznymi i logicznymi formułami w excelu. Może się mylę ale znając choćby podstawy SQL oraz podstawowe formuły w excelu typu: lub,oraz,jeżeli, pozycja,wyszukaj pionowo,poziomo czy błąd , tabele przestawne itp można bez większego problemu znaleźć pracę zaraz po studiach, w której nabędzie się przez chociaż rok doświadczenia tyle by ruszać dalej gdzie dadzą więcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sskssksksksksk
a czy warto aplikowac do Santandera? Bo u mnie w miescie widze ze klientow maja sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość risk analyst
wiesz...nie znam pracy od strony "praca z klientem", "doradca" itp ponieważ praca w centrali jest pracą raczej zespołową i mam stałe miesięczne wynagrodzenie które nie jest zależne od tego ilu klientów weźmie kredyt itp....jeśli w Twojej miejscowości santander ma dużo kientów to może to nie jest taki zły wybór o ile mi wiadomo doradcy mają płacone od tzw. new money...czyli jak im przyjdzie x klientów którzy wezmą y pieniędzy to mają podstawę jako wynagrodzenie +z premii od wciskanych kredytow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasobieja123
A ja własnie dostałam prace w citi handlowym we Wrocławiu :). Rok doświadczenia na infolinii bankowej, studia zaczynam dopiero teraz (w tej chwili jestem na 1 semestrze) i zaproponowali mi 2800 brutto podstawy + premie. Dyrektor mówi, że każdy ma min 1000 brutto premii bo to jest łatwo wyrobić. A osoby które sumeinnie pracuja cale 8 godzin mają po nawet 4 tys brutto premi. Także zobacze za miesiac, dwa ile w tym prawdy. Ale kwota 2800 zaskoczyli mnie pozytywnie. Tym bardziej że mam jedynie 22 lata, 1 rok doświadczenia w pracy na infolinii bankowej i 2 lata w urzędzie skarbowym. Teraz bede jechala na szkolenie do warszawy chyba od 15.11 jeszcze dokładnie nie wiem, bede wiedziala na początku przyszłego tygodnia. Jak ktoś się również wybiera na szkolenie z citi handlowego w Warszawie w drugiej połowie listopada to proszę o kontakt :) -> angelique.km@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do osób które pracują jako menadżęr, kierownik placówki bankowej-jak wygląda proces rekrutacji do Eurobanku i Meritum Banku, i na jakie zarobki można liczyć? Zastanawiam się nad złożeniem oferty lecz chce zasięgnąć języka w tym temacie :) Z góry dziękuję za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaona83
do AnnnaNowakowska Co polonistka chce robić w banku?? Czy Ty wiesz chociaż co to jest popyt, podaż, optimum Pareto. Znasz zabezpieczenia kredytów? Podstawy matematyki finansowej?? Mam do Ciebie pytanie. Zawsze mnie to interesowało. Jeśli chciałaś pracować w banku to dlaczego nie skończyłaś bankowości??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaona83
Małe sprostowanie Doczytałam filologię a ja się zapędziłam i napisałam o polonistyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jddiodidid
nie bardzo rozumiem co sie tka bulwersujesz kolezanko powyzej od kiedy to po nankowosci chca cie w banku ja pracowalam w 3 bankach , w jednym pracowaly laski po liceum, w drugim po byle jakich studiach a w trzecim to samo, teraz pracuje w urzedzie bo jestem za stara na bank- mam 36 lat i juz mnie nie zapraszano na rozmowy a wlasnie takie laski lat 22 potrzebuja jak dziewczyna z City

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do onaona83
Tak konkretnie to skończyła filozofię a nie filologię. Swoją drogą jak Ty sobie radzisz w banku robiąc takie błędy merytoryczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna-kotka-74
Dziewczyny to Wy się bulwersujecie. Niestety to co pisze Onaona83 to prawda. Dziewczyny po ogólniakach lub socjologiach/ politologiach/ itp itd nie mają elementarnej wiedzy. To tak jakby prawnik miał zostać internistą a internista na przykład księgowym. Jeśli Pani Anna wybrała taki kierunek studiów to teraz szukać powinna pracy w tej dziedzinie a nie dziwić się że w bankowości pracy nie może otrzymać. Każdy logicznie myślący napisze to samo. Nie wiem skąd to zaskoczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghgjhjjjj
no ja akurat uwazam ze zatrudniaja takie laski a nie osoby z konkretnym wyksztalceniem badz doswiadczeniem , mam 40 lat i nie jestem zapraszana na rozmowy do banku a mam doswiadczenie w bankowosci niestety patrza na wiek i uwazaja ze nawt malpe mozna nauczyc sprzedawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bloggerkkaa
Zapraszam do przeczytania mojego bloga, w którym opisuję swoje doświadczenia na rozmowach rekrutacyjnych, oraz o pracach w jakich pracowałam, oraz o pracy, w której pracuję teraz. Jeżeli macie jakieś rady, albo podobne doświadczenia podzielcie się! Mam nadzieję, że nie jestem z tym sama! :-) http://rozmowkiopracy.blogspot.com/ Zapraszam jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ghgjhjjjj
Współczuję. Ja wolałabym pracować z kimś tak doświadczonym jak Ty. Mój szef zawsze mówił, że dobry doradca to taki który pracuje w sprzedaży przynajmniej 7 lat. Oczywiście, że sprzedawać można nauczyć każdego. Ja mówię o czymś więcej. Wiesz jak takie osoby wypadają na przykład na Komitecie Kredytowym? Ktoś bez odpowiedniego przygotowania nawet nie wie jak się zabrać za czytanie (bo już o analizie nie wspomnę) bilansu i rachunku zysków i strat. Podstawowym kryterium selekcji osób do mojego zespołu jest właśnie wykształcenie - NABYTA WIEDZA, doświadczenie, predyspozycje do pracy z klientem. Chęci do nauki to jedno a podstawowa wiedza to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS82
Czy ktos brał udział w ASSESMENT CENTER czyms takim w Alior Banku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewkamewka
Ja uczestniczyłam w assessment center ale nie w Alior Banku. W Alior Banku miałam rozmowę z przyszłą ale niedoszłą ;-) menager, po warunkach pracy a właściwie płacy jaki mi zaproponowała podziękowałam jej serdecznie :-) Drugim etapem miała być rozmowa z dyrektorem regionalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS82
A czy ktos brał udzial w rekrutacji na asystenta audytora w alior banku? jak wyglada rozmowa?i jakie zarobki proponuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MenkaPKO
Cześć, dwa miesiace temu rozpoczęłam pracę w PKO BP jako analityk w mieszkaniówce. Pensję otrzymałam mało zadowalająca - 2400 Brutto. Na ile podwyżki mogę liczyć przy przedłużeniu mowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariiaaaa
MenkaPKO masz doświadczenie pracy w bankowości i w jak dużym mieście pracujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MenkaPKO
Dariiaaa, dwa lata pracowałam jako doradca w Eurobanku, a ostatnio przez 1 rok jako analityk w dziale planowania w firmie produkcyjnej. Miasto ok. 100 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do REBUS82
Myślę, że w AliorBanku możesz spodziewać się typowych dla tego sektora zatrudnienia pytań rekrutacyjnych. Na rozmowę kwalifikacyjną ważne, żeby przyjść schludnie ubranym i umieć zaprezntować siebie. Wcześniej wiadomo, że podstawa to dobry list motywacyjny i CV. Tu możesz coś o tym poczytać: http://www.listmotywacyjny.net/kasjer-banku,426.html A co do samej rozmowy kwalifikacyjnej to myślę, że tutaj: http://www.rozmowa.kwalifikacyjna.pl/kasjer-banku.html uda Ci się "wyłowić" jakieś praktyczne porady i informacje na temat tego, czego możesz się podczas rozmowy o pracę spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość REBUS82
Chodzi mi o dokladnie to stanowisko czyli asystent audytora czy ktos bral udział w rekrutacji na takie stanowisko lub w czyms takim jak assesment center?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MenkaPKO i nie tylko. 2400 zł przy 2-letnim doświadczeniu, na początek to sądzę że nie ma tragedii. Wiadomo każdy by chciał zarabiać jak najwięcej. Ale dolicz sobie jeszcze do tego premie, podwyżkę o której piszesz (niestety nie jestem w stanie napisać Ci jakiego rzędu może to być kwota). Aby "uświadomić" Tobie i może też innym osobom , że masz dużo szczęścia mając pracę to po pierwsze a po drugie taką płacę przeczytaj mój wpis z 30.10. Dodam, że niedawno wysłałam kolejną aplikację do nie pamiętam już którego z kolei banku na stanowisko Opiekuna Klienta. I co ? Jaka była moja radość jak zadzwoniła tydzień temu kobieta i przeprowadziła ze mną wstępną , telefoniczną rozmowę rekrutacyjną :-) Na koniec rozmowy dodała, że wysyła moje dokumenty do Oddziału do którego aplikowałam i do tygodnia manager tego oddziału skontaktuje się ze mną. Do dzisiaj nie miałam żadnego wspomnianego kontaktu więc zadzwoniłam do wspomnianego oddziału aby zapytać managera czy rekrutacja się zakończyła. Niczego się nie dowiedziałam bo podobno był nieobecny, ale miał do mnie oddzwonić za godzinę jak wróci (przekaz pracownika). Nie oddzwonił a międzyczasie dostałam e-maila z Działu Rekrutacji z Warszawy z podziękowaniem za zainteresowanie ofertą i rozmowę telefoniczną !!!!! :/ Żałosne ! Obecnie pracuję w zupełnie innej branży ale również z klientami (z banku musiałam się zwolnić z przyczyn osobistych) , pracuję na zmiany dzienne i nocne po 12 h, dojeżdżam do pracy, pracuję w weekendy i święta. Nie mamy szansy na podwyżkę, nie mamy premii, nie mamy pakietu socjalnego, bonów na święta.... Co najsmutniejsze mam minimum czasu dla rodziny :/ A zarabiam 1300 zł netto. Być może zaraz ktoś napisze, że narzekam. Taaaaak to prawda , po kolejnej odmowie mam do tego prawo . Taaak narzekam, bo to co się teraz dzieje jest niesprawiedliwie. Nie masz znajomości nie masz pracy jaką z powodzeniem mogłabyś wykonywać, do której przychodziłabyś z przyjemnością, która dawałaby ci satysfakcję. Mam wyższe aspiracje, chcę lepiej zarabiać aby zapewnić , mojej rodzinie, mojemu dziecku wszystko co najlepsze bo na to zasługuje. Nie jestem materialistką, nie muszę wyjeżdżać raz w roku na wczasy zagraniczne. Po prostu chcę żyć na średnim poziomie. Czy to tak wiele ? ! Czuję się zupełnie bezradna, ja urodzona optymistka po prostu już nie widzę szansy na lepsze jutro :/ Wiem, że ludzie maja większe problemy, ale tak zawsze było, jest i będzie . Ja mam taki i mam już dosyć wszystkiego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djamila
mam pytanie, na czym polega praca doradcy klienta instytucjonalnego ? moze ktos pracuje w bgz na tym stanowisku? ile mozna zawolac pieniedzy na rozmowie rekrutacyjnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bloggerkkaaa
Hej. Zapraszam na mojego bloga, którego stworzyłam z myślą o osobach, które tak jak ja szukają wymarzonej pracy, która będzie sprawiała im radość i satysfakcję. Opisuję na nim historie z mojego życia, które przytrafiły mi się na rekrutacjach. Stworzyłam go też z myślą o osobach, które dopiero zaczynają karierę zawodową i chcą wiedzieć czego można się spodziewać w pracy, czy na rozmowach w sprawie pracy. Zapraszam do czytania i komentowania. Może mieliście podobne sytuacje. Podzielcie się. http://rozmowkiopracy.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×