Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kobieta dojrzała

Pogaduszki na werandzie

Polecane posty

Aurinko fajne sa te wiersze , takie proste tak łatwo się je czyta a takie ciepłe zaraz przywodzi na mysl wszystko co miłe i nie trzeba się już głowic \"co autor chciał powiedziec\"; Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie na WERANDZIE !!! Droga Aurinko!! Dziekuje za sliczny wierszyk.Troszeczke pojasnialo mi w duszy.Twoja ciocia potrafi ocieplic serce. Kochana wpadaj do nas i pisz....czyta sie Ciebie tak\" lekko. Lineczko! Mam swoja recepture,ktora mi zawsze pomagala.Do bardzo goracej herbaty dodawalam sok z1-2 cytryn,\"lyche\"miodu i kieliszek wodki.Wypijalam natychmiast i kladlam sie do lozka.Pocilam sie okrutnie.Na nastepny dzien ponownie zaserwowalam sobie to paskudne \"lekarstwo\".Zawsze szybko zdrowialam!!!! Jesli mam katar,wyciskam sok z dwoch cytryn i polykam.Ta kwasota racze sie 2-3 razy w ciagu tylko jednego dnia.Przechodzi. Droga Szymonko! Jestes swietnym obserwatorem. Zgadzam sie z Toba!!Podobnie moi sasiedzi reaguja,kiedy moi bliscy otrzymuja ode mnie paczki.Maja nawet odwage zapytac wprost,co dobrego przyslalam ?Odpowiedz zawsze ta sama\" same wspaniale rzeczy\". Pewnie im wieksza paczka ,tym ciekawosc takze wieksza...Samo zycie! Pozdrawiam WSZYSTKIE PANIE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadlam ponownie na nasza WERANDE.Tym razem chce pare slow napisac o WIGILII w moim polskim miescie. Kazdego roku o 22.30 w WIGILIE mieszkancy spotykaja sie na RYNKU Na stolach jest pieczywo/dar piekarn/,jablka,owoce cytrusowe , slodycze i oplatek. Na przygotowanej i naglosnionej scenie__\"AKTORZY\" I CHOR NAUCZYCIELSKI.W ich wykonaniu -piekna inscenizacja bozonarodzeniowa i koledy. Burmistrz Miasta , Starosta,Pralat i przedstawiciele zakladow pracy skladaja zyczenia. Po \"wystepach\" mlodziez w starodawnych strojach roznosi na talerzach oplatek,a w koszyczkach wspomniane lakocie. Przy muzyce,koledach-- wszyscy skladaja sobie swiateczne zyczenia Atmosfera jest cudowna,niepowtarzalna!!!!!!!! Nastepnie wszyscy udaja sie do kosciola na PASTERKE. Wazne,aby przyjsc troszeczke wczesniej,bo pozniej sa problemy z wejsciem .Kto nie zdazy,niestety musi stac w przedsionkach,albo na dworze. Pamietam taki rok,kiedy na dworze byl okropisty mroz.Byla telewizja.Nikt nie mial ochoty zrezygnowac z tej przepieknej uroczystosci.Przyjezdni byli pod wrazeniem!!!! Podobna uroczystosc odbywa sie na RYNKU w Sylwestra.Uczestnicy balow wpadaja na chwile,by podziwiac NOWOROCZNE OGNIE i zlozyc zyczenia i wypic szampana. Tez ma to swoj urok.Bywalo takze niebezpiecznie,poniewaz podpite \"bractwo\" zapominalo sie.Musiala interweniowac Policja.Na szczescie nie sa to czeste przypadki. Przy karnawalowej muzyce mieszkancy witaja Nowy Rok. Jak nie tesknic za tymi chwilami!!!!! Tym optymistycznym akcentem koncze wspomnienia o moim miescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️,po przeczytaniu tego wszystkiego z jednego tylko wieczoru już mi lepiej🌻,choć płaczę. Tak strasznie bowiem chciałabym się znależć w tę jedną noc jednocześnie na Podhalu,w Finlandii,na Szymonkowym podwórku a także w przepięknym i mądrym mieście Vigi,mieście,z którego widać Śnieżkę,ale tylko pewnie w piękny,pogodny dzień,w mieście,gdzie ludzie w Wigilię wychodzą na rynek. A wiecie,że przydało mi się kiedyś dodatkowe nakrycie przy wigilijnym stole?Nagle i niespodziewanie przyjechał na przepustkę chłopak z wojska,syn sąsiadów.Rodzina w tym czasie była na wigilii gdzieś w mieście,a tu autobusy przestały jeżdzić,nie było jeszcze wtedy telefonów komórkowych,więc przyszedł do nas.Podzieliśmy się opłatkiem,chłopak dostał jeść i pić,ogrzał się,porozmawialiśmy.To było takie zupełnie normalne i zwyczajne. I tak mi się zdaje,że czekając na zbłakanego wędrowca myślimy raczej o kimś takim jak Św.Mikołaj Advanced,czy Aslan z Opowieści z Narni Lewisa. O kimś szczególnym,a najlepiej zaczarowanym. I właśnie takiego zaczarowania zyczę Wam i sobie w Wigilię👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam drogie Panie .Czytam od początku \"Pogaduszki na werandzie\" i cieszę się że są to miłe i łagodne opowieści.U mnie w tym roku na wigilii będzie pusto, tzn. tylko mąż i ja, no i nasz pies Tola. W zeszłym roku było u mnie na wigilii wiele osób, mąż,ja,syn z narzeczoną,siostra ,koleżanka ktora została sama,bo syn z synową byli w trakcie rozwodu.Jak zawsze w moim domu rodzinnym jak i u mnie było nakrycie dla niezapowiedzianego wędrowca i przydało się. Syn przypomniał sobie,żejego dobry kolega jest sam w domu /rodzice nie żyja/zadzwonił że będzie u niego za 15 minut, pojechał i wrócili z Jaśkiem po następnych 15 minutach. Przyjechał też na moją prośbę syn koleżanki,który zamierzał siedzieć samotnie w wigilię bo żona z dziećmi pojechała do swoich rodziców.Zebrało się nas 8 osób. Było bardzo wesoło i przyjemnie,jest to bardzo fajne gdy są w domu młodzi ludzie. Syn koleżanki i Jasiek kolega mojego syna pogodzili się z żonami, natomiast mój syn nie rozmawia z ojcem od kilku miesięcy /słusznie/.Będziemy we dwoje, chociaż też bym uciekła z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Gerli,witam🌻,przybywaj i pisz! Nie zawsze wigilia może być zaczarowana,tak jak ta Twoja sprzed roku. Może właśnie ta wigilia za to będzie okazją do pojednania? Nie tylko my w takim dniu jesteśmy mocno rozklejone,faceci także:D Może się jakoś im uda? A Ty?Zawsze możesz być także z nami,ja na pewno będe tego dnia na Werandzie!Domyślacie się?Tak,tego dnia są moje imieniny!Czekam na wszystkie! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!!! Przede wszystkim pragne serdecznie powitac GERLI. Tak bardzo chcialabym Cie pocieszyc....jak w wierszu cioci Aurinko: \"Dam ci wiare w dobro swiata Dam spokojne cieple dni.......\" Zadne zwierze nie je ani nie pije ponad to,co potrzebuje.Nawet najbardziej krwiozercze _po zaspokojeniu instynktu glodu,przestaje byc niebezpieczne dla swojego otoczenia. Jedynie czlowiek__pusty w srodku,staje sie nienasycony,agresywny i niszczycielski. Jesli czujesz ,ze jest taki dzien nadziei,by cos zmienic___to zmieniaj go natychmiast!!!!! Zrob pierwszy krok do zmiany.Uswiadom sobie ,kim jestes i w jaki sposob sytuacja rodzinna wplywa na Twoje zycie. Tego Ci zycze z calego serca z okazji nadchodzacych Swiat. Kochana Lineczko! Nie placz.....wystarczy moj placz. Boze,jaki piekny jest ten wiersz cioci Aurinko.. \"WRACAJ DO MNIE ,JESLI MOZESZ, BO BEZ CIEBIE SMUTNO MI\"\" .....ciemne noce Ktore mnie bez ciebie smuca\". Brakuje mi kochanej babciuni.......nie cierpi juz.... Dbaj o swoje zdrowie.Zatrzymaj sie i pomysl o sobie. \"ZYCIE JEST ZBYT KROTKIE ,BY MARNOWAC JE NA LZY, ZBYT PIEKNE, BY TEGO PRZEZ LZY NIE WIDZIEC\" POZDRAWIAM WSZYSTKIE PANIE!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Vigo🌻płaczę o wszystko!To jest taka suma zmartwień i trosk zebrana z całego świata!A potem jest już w miarę dobrze. Kochanie🌻 nie zawsze tak jest aby można coś zmienić z dnia na dzień.Ja wiem,że tak być powinno,ale lata doświadczeń sprawiły,że złagodniałam.I już nic nie jest czarne albo białe.Teraz...........ma już wszystkie kolory tęczy,bo już nic nie muszę.Tylko że ta droga nie zawsze była zależna ode mnie. Czy to jest właśnie ta siła wyższa? Czy to jest ta dojrzałość? Czy to już jest wszystko? I gdzie tu boże miejsce? Potrzebuję Was,aby to ustawić we właściwym miejscu👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viga napisała : \"ZYCIE JEST ZBYT KROTKIE ,BY MARNOWAC JE NA LZY, ZBYT PIEKNE, BY TEGO PRZEZ LZY NIE WIDZIEC\" hm, to prawda, ale ile charyzmy trzeba, żeby to zastosować w życiu.\" Przyjmij głębokie wyrazy współczucia.....tam jej będzie dobrze. Vigo, napisałaś: \"Tylko że ta droga nie zawsze była zależna ode mnie. Czy to jest właśnie ta siła wyższa? Czy to jest ta dojrzałość? Czy to już jest wszystko? I gdzie tu boże miejsce? Potrzebuję Was,aby to ustawić we właściwym miejscu\" Droga, którą On nas prowadzi jest drogą najlepszą choć niełatwą. Myśle ze jest jakiś Bozy plan i my niewiele mozemy zrobić zeby go zmienić. Musimy wierzyc ze ten plan jest najlepszy dla nas-trzeba w to wierzyc sercem, zaufać. Co z tego, ze miewamy wielkie plany na przyszlość jak jutro mozemy już nie żyć? Chwila obecna jest ważna. Najważniejsza. Wracając do wigilii. W różnych regionach kraju obowiazuje róznorodne menu wigilijnego stołu. Chcę napisac o zupie. Zawsze (takze moja babcia i mama) gotuję zupę rybną. Wielu ludzi to dziwi, bowiem częściej słyszymy o barszczu, grzybowej i innych zupach na wigilijnym stole. Ja zawsze, zgodnie z rodzinną tradycją robię zupe rybną. Linko Ty też? Bo Ty pyrka jesteś :-) Jak to jest u Was z zupami? Jaka panuje na wigilijnym stole? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść dziewczyny! Jestem, nigdzie sie nie zapodziałam. Tylko w weekendy nie za bardzo mam czas żeby pisać. Zbyt rozbiegana jestem miedzy rodzinami. Tylko w pracy udaje mi sie po kryjomu wygospodarowac kilka chwil na spotkanie z Wami na naszej cieplutkiej werandzie. Dzisiaj juz poniedziałek, święta tuz tuż. Ja w tym roku pierwszy raz w życiu spędze święta poza domem rodzinnym. Jade na całe święta do przyjaciół pod Zakopanem. Mam dwa dni urlopu w piątek przed wigilia i wtorek po świetach, ale korci mnie żeby wziąść więcej. Jede z wielkim rozmachem czyli : ja, mąż, pies i kot. Troche mi żal spędzić święta bez rodziny, ale z drugiej strony święta w górach??? To pewnie coś wspanialego. I jestem ciekawa wrażeń związanych z wyjściem na pasterke. Jak wróce to Wam napisze jak było. Dzisiaj jeszcze czekaja mnie zakupy świąteczne. Brrr nie lubie tego. Ale jak ms to mus. Musze kupić kiszona kapuste na bigos i bakalie na makówki. U nas bez tego nie ma świąt. No i oczywiście barszcz z uszkami. Dziewczyny głowy do góry, aurinko linko, viga, szymonka, advanced, ofka pozdrawiam Was serdecznie i świątecznie. P.S. U nas przez weekend napadało mnóstwo śniegu. Jakże sie z tego ciesze, uwielbiam spacery po sniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yolando! Nie myśl, że ciebie pominęłam w pozdrowieniach. Co do wigilijnych potraw. U nas na stole zawsze jest barszcz z uszkami, zupa krem z grzybów, kapusta z grochem, biała kiełbasa, kiszona kapusta z pieczarkami, karp i łosoś (łosos to mój wymysł ponieważ nie lubie karpia), kompot z suszek (bleee), i jakies dronostki jak ziemniaczki grzanki czy salaki sledziowe. A i z ryb to jeszcze ryba po grecku. Jestem bardzo ciekawa jakie potrawy spotkam w wigilijny wieczór w górach? Będzie na pewno ciekawie i dla moich przyjaciół i dla nas, ponieważ każdy z nas zrobi cos od siebie. Więc wymieszamy zwyczaje i tradycje. A zwyczaje? Hmm, modlitwa i czytanie bibli przed kolacja oraz dzielenie sie oplatkiem. Aaaaa, ale jeszcze tak całkiem najpierw to wypatrywanie pierwszej gwiazdki!!! Bez tego nie ma mowy o rozpoczęciu kolacji. Tez jest sianko pod obrusem i dodatkowe nakrycie, oraz kilka monet. Nikt nie wstaje od stolu, aż do zakończenia kolacji. Do nas tez jeszcze nigdy nie zawitał dodatkowy gość. Linko życze ci zdrowia,a z dobtych rad na przeziębienie, ja stosuje też dużo cytryny ale również kupuje w aptece echinacee w kropelkach. I pije dawki czterokrotnie większe niż zalecaja pięć razy dziennie przez trzy dni a do tego coldrex. Skuteczność gwarantowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie werandowiczki ,Magdo zastanowiła mnie ta biała kiełbasa , u nas zawsze jest postna kolacja ,barszcz z uszkami , perogi z kapusta i grzybami, kapusta z grochem , ziemniaczki, ryba 2 gatunki kompot a suszonych owoców na koniec słodkosci jest to stałe menu od dobrych ..............dziestu lat wybrane to co kazdy lubi żeby nie zmuszac się na siłe do jedzenia , i tez wcześniej modlitwa wspomnienie bliskich którzy odeszli , potem dzielenie się opłatkiem , i potem wstaje tylko godpodyni żeby cos podać , donieśc itp nie podajemy zadnego alkoholu nawet wina .jest wiele zwyczajów podczas wigilii np panny kawelerzy wyciągaja źdzbła spod obrusa kto wyciagnie najładniejsze ten wkrótce wyjdzie za mąż \\ożeni się , podkładano kawałki opłatka pod półmiski z potrawami do którego półmiska przykleił się na to przepowiadano urodzaj , patrzono tez na cienie nalepiej żeby był wyrazisty znaczyło to zdrowie i długie zycie.Advancet,Yolando Linko.Vigo,Gerli,Szymonko,Aurinko pozdrawiam was serdecznie ,cieżko jest sensownie pocieszac , bo jaki mamy ból to wiemy tylko same , ale czas jest najlepszym lekarzem \"wiem że to banał \"ale ............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór :-) Równiez spotykam sie po raz pierwszy ze zwyczajem serwowania kiełbasy w wigilię. Ta wieczerza jest zdecydowanie postna. U nas, prawie cały dzień niewiele sie je, potem czekamy na pierwsza gwiazdkę, zapalamy swiecę. Przygotowuję karpia smażonego w panierce, kapustę kwaszona z grzybami, zupę rybną i kompot z suszonych owoców głównie śliwek. Zostawiam wszystko na malym ogniu, stajemy wokół stołu i słuchamy nagrania kolędy w wykonaniu Ojca Swietego a potem słuchamy słów Pisma Św. na ten dzień (lub czytamy) Dzielimy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. Właściwie zawsze jesteśmy sami we troje. U mnie w domu i w domu męża wigilia jest zawsze bez gości, tylko domownicy. Dalsza rodzine obskakujemy przed południem dzieląć się opłatkiem. PO podstawowych daniach wigilijnych zawsze jest makowiec zawijany (raz w roku pieke go od lat- ten z cukierni ma zupelnie inny smak) kawa, pomarańcze, orzechy...na co kto ma ochotę. Alkoholu nigdy nie ma nawet wina. Przed północą wychodzimy na pasterkę. Jest to wielkie przezycie. Ciemny kościół, mrok........cicha noc..... Wszystkie werandowiczki serdecznie pozdrawiam :-) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Błękitna kolęda\" Ktoś miłowany tu przyjdzie Dobre obejmą nas ręce I będą nasze uśmiechy srebrnym błękitem dziecięce. Ktoś miłowany nam powie: Tęsknotą waszą zakwitnę, Ponad srebrnymi łodziami ujrzycie żagle błękitne. Jakże daleko — daleko fala nas życia poniosła Wszystko się ku nam przybliży: żagle i łodzie, i wiosła. Wszystko się ku nam przybliży i w zachwyceniu ukaże Dawno zgubione radości, imiona nasze i twarze. Gwiazdy melodią zaszumią, struny się dźwiękiem rozpędzą. Będziemy sami dźwiękami i tą błękitną kolędą. J.Pietrzycki \"Błękitna kolęda\" - z portalu opoka.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Paniom🌻🌻🌻 Pięknie opisujecie swoje wigilie...............przez chwilę byłam u każdej z Was przy tym stole z siankiem pod białym obrusem i z potrawami, które u każdej z Was są TRADYCJĄ. Wydaje się to takie proste tworzyć nastrój przy stole,ten niepowtarzalny,jedyny. To Wasza mądrość,doświadczenie,dojrzałość🌻🌻🌻 Wszystkiego Dobrego na święta Werando,zdrowia i radości......👄❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️🌻 :) Nie miałam zamiaru urządzać w tym roku tradycyjnej Wigilii, bo prowadzę wyczerpującą walkę z chorobą i nie mam zbyt dużo sił. Mąż i syn zgodzili się bez najmniejszych oporów na skromną kolację przy świecach. Tak było postanowione do czasu, kiedy córka zapowiedziała swoją wizytę. Przywiozła mi w tym roku, jak wcześniej wielokrotnie wspominałam, swoją córeczkę Amelię i swojego męża - Amerykanina. W związku z tym - plany na ten szczególny wieczór uległy zmianie. Ze zwiększoną uwagą czytam wasze opowieści o wigilijnych stołach, bo wszystko to chciałabym pokazać i opowiedzieć Darrelowi. Amerykańskie Boże Narodzenie jest znacznie skromniejsze, a o europejskich, a zwłaszcza polskich zwyczajach niewiele on wie. Zamówiłam u sąsiadki kilka dań kurpiowskich, ale myślę, że można o nich śmiało powiedzieć - także ogólnopolskich. Sąsiadka - Dorota gotuje na wiejskich weselach, więc kucharką jest znakomitą. Ja sama, przy pomocy córki spróbuję przygotować te dania, o których pisałyście w swoich postach. Jak wspominałam wcześniej, bardzo, ale to bardzo dokładnie sobie wszystko co o Wigilii pisałyście, przeczytałam, o licznych zwyczajach też ( niektóre z nich nie były mi znane, więc dziękuję - szczególnie Ofce ! 🌻) Teraz widzę, że stworzyłyśmy wszystkie razem niepowtarzalny dokument. Dziewczyny ! jesteście wielkie!🌻🌻🌻🌻 Nasz rodzinny Amerykanin dzięki Wam poniekąd, pozna Polskę od jej lepszej strony! A że jest ciekawski świata, jak cała nasza rodzina, więc doceni moje i córki starania. Jestem pewna. Opowiem mu o Was i o tym wszystkim co tu o polskiej wigilijnej tradycji napisałyście. A będzie co opowiadać, oj będzie! Dodam jeszcze, że zięć jest artystą fotografikiem i przygotowuje właśnie album o roboczym tytule:\"przy stołach świata\". Ma tysiące zdjęć z niemal całego świata, ale z Polski - wyobraźcie sobie - nie !. Oczywiście będzie fotografował nasz rodzinny stół (tak myślę), ale do eseju o polskich stołach przyda mu się kilka zdjęć z innych domów. Jeśli, Moje Kochane Przyjaciółki z Werandy, nie będzie to stanowiło dla Was kłopotu natury technicznej ( brak aparatu cyfrowego) lub problemu z naruszaniem dóbr osobistych - to prześlijcie nam (mailem) po Świętach zdjęcia waszych stołów. A może i Was samych z rodzinami ? Tę ostatnią prośbę wymówiłam prawie szeptem i z ogromną nieśmiałością. Pewnie proszę o zbyt wiele. :-o Fajnie byłoby pokazać Wasze stoły - całemu - miejmy nadzieję - światu. Kończę już, bo maleńka Amelia daje do zrozumienia, że południowa drzemka dobiegła końca. Czas zająć się najsłodszą istotką pod moim słońcem. 🖐️ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurinko, Bardzo chętnie podziele sie z Toba i Twoja rodzina zdjęciami. Ja w tym roku spędzam święta z górach, pod zakopanem, więc może uda mi się uchwycic troche góralskiego nastroju. A ze mam aparat cyfrowy to je szybko do Ciebie podeśle. Dziewczyny, święta już tak bliziutko! Jak wasze nastroje? Ja jestem niecierpliwa, ale myśle że to oczekiwanie jest chyba najfajniejsze. Dzisiaj robie bigos. wezme go ze sobą w góry. Mam nadzieje że będzie smaczny. Będe sie bardzo starała. A co do tej białej kiełbasy, to szczerze wam powiem, że nie wiem, skąd to jest, ale od dawien dawna jest na naszych stołach własnie w wigilie, a generalnie trzymamy wtedy post. Musze to sprawdzić i dam wam znać. Na razie trzymajcie sie cieplutko i przygotowujcie sie w radosnym nastroju do świąt. P.S. Macie juz choinki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życzę Ci nadziei, własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy, piękna poezji, muzyki, pogodnych świąt zimowych, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami. Wesołych Świąt! ładne, nie? Takie spokojnie i życiowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️,witaj Werando przygotowująca🌻:D Jakie kochane są Wasze stoły,sercem wyłożone a rączkami zrobione. A u mnie tak skromnie,że nie wiem czy co będzie pokazywać Aurinko:D To może czego nie na naszym stole:zupy rybnej nie!makiełek,nie!kapusty z grochem,nie!kompot z suszonych owoców,odpada! Jest barszcz postny buraczany,czysty,przyprawiony,uszka z kapustą i grzybami,dyspensa na ten jeden dzień w roku,ryba morska(karp nie!),sos grecki,śledzik,tak,dużo śledzika!w oliwie,przed chwilą zrobiłam,musi trochę postać,sałatka jarzynowa i z tuńczyka z ryżem i ananasem.Od kilku lat stawiamy na podgrzewaczu winko czerwone ,lekko rozcieńczone wodą,przyprawione tą pachnącą przyprawą szwedzką z Ikea pod nazwą Glogg,chyba.Winko to grzejąc się wydziela niesamowity,świąteczny zapach,pite w małych szklaneczkach daje nastrój i rozrzewnia. Ciasta po prezentach,winko dalej aktualne:D Nie wiem jak będzie w tym roku,bo nadal jestem jeszcze trochę chora,zakupiłam cytryny,zaraz zrobię z miodem i może czosnkiem? Aurinko,dla Twojego amerykańskiego gościa to dopiero będzie inność smaków.Postaram się też coś niecoś uwiecznić dla Ciebie,jeśli to coś będzie ładne:D:D Mam nadzieję,że w Zakopanem nie ma takiej okrutnej pogody jak obecnie w Wielkopolsce,Ofko🌻jak tam na Podhalu jest? 👄czki dla Was🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linko kochanie dla mnie jest wredna pogoda sypie , mrozi , sypie snieg jest piekny , tylko we własciwym miejscu a nie na ulicach o osiedlowych szkoda wspominac i to drapanie auta rankiem brrr .Magda w jakiej miejscowości bedziesz ,jezeli oczywiście mozna wiedziec ?.Kolezanki w pracy opowiadaja że np u nich sie podaje fasolę jaśka z kompotem z suszu podobno smaczne ,tak samo złyszałam o kaszy pęcaku gotowanym na słodko z suszonymi sliwkami podobno tez zjadliwe, mało kto podaje kutię .Pozdrawiam wszystkie panie na werandzie , chociaz lepiej bierzmy sie do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje Miłe Panie z Werandy 🌻 🌻 🌻 tak bardzo chciałam Wam pokazać mój stół, takim jaki wygląda w powszedni dzień, kiedy pełno na nim szpargałów potrzebnych w pracy malarza amatora. Niestety, okazało się, że nie jestem biegła w wysyłaniu zdjęć. Chociaż kiedyś umiałam i zawsze mi się jakoś udawało. Nie rozumiem dlaczego teraz nic z tych wielu prób nie wyszło, okazało się to niemożliwe. Szkoda. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje Miłe Panie z Werandy 🌻 🌻 🌻 tak bardzo chciałam Wam pokazać mój stół, takim jaki wygląda w powszedni dzień, kiedy pełno na nim szpargałów potrzebnych w pracy malarza amatora. Niestety, okazało się, że nie jestem biegła w wysyłaniu zdjęć. Chociaż kiedyś umiałam i zawsze mi się jakoś udawało. Nie rozumiem dlaczego teraz nic z tych wielu prób nie wyszło, okazało się to niemożliwe. Szkoda. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze raz ja. 🖐️ Technicznie jestem dzisiaj do bani. :( Spróbuję jeszcze raz wysłać wam zdjęcie mojego stołu, tuż przed Wigiliją, jako szczególnego i centralnego miejsca w domu . Może do tej pory uda mi się pojąć tajniki internetu. Pozdrowienia 🖐️🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje kochane!!! Dziekuje za piekne zdjecia,melodie,zyczenia i oczywiscie Wasze wpisy. Przyjechalam do swojego bylego miejsca pracy,poczytalam Was,obejrzalam.Przede wszystkim trafilam na Werande. Napisze jeszcze jutro i dopiero po swietach.Tylko kiedy?To wszystko bedzie zalezec,czy bede miala dostep do internetu. W tej chwili jestem \"zawieszona\".Jutro i pojutrze smutne ceremonie pogrzebowe.Pozniej pomysle o Swietach. O czym Wam napisac?Juz wiem..... Kazdy przedmiot ma dusze.Kazdy jest otoczony aura dobra lub zla. Moze nas uszczesliwic badz przyniesc pecha.Na tym polega magia przedmiotow. Pamietali o tym nasi przodkowie.Dlatego nietaktem bylo ofiarowac komus bliskiemu np.przedmiot z ostrzem_bo to moglo przeciac wzajemne uczucie. Klujaca brosza,szpilka do krawata grozila obdarowanemu \"sprowadzeniem cierni na droge zycia\" _chusteczka do nosa___sprowokowaniem lez, a obuwie-nawet zwykle kapcie_odejsciem ukochanej osoby. Warto zatem przed swietami pamietac o tym,jaka moc tkwi w rzeczach,ktore najchetniej dajemy w prezencie. Jesli pragniesz nawiazac lub podtrzymac serdeczny kontakt z kims__daj szal/szalik Gestem milosci i przyjazni jest chusta/chustka. Rekawiczki_czynia wprawdzie obdarowanego odwaznym ,zdrowym i silnym,odgarniaja pokusy,slabosci i zle mysli.Sprawiaja tez,ze trudno potem czegokolwiek odmowic darczyncy. Portmonetka/portfel/__ma moc przyciagania pieniedzy do kogos ,kto ja otrzymal.Pod warunkiem ,ze zostala ofiarowana ze szczerego serca.Pamietac nalezy o wlozeniu symbolicznego grosika. Jest to doskonaly prezent dla skapcow. Koszula__wzmacnia wiezi emocjonalne ,pod warunkiem ,ze wczesniej laczyla wzajemna sympatia miedzy dawca a obdarowanym. Majteczki czerwone/!!!!!/Obdarowana osobe zmuszaja do zachowania wiernosci wobec ofiarodawcy.Przypilnowac,by zawsze je miala je przy sobie,gdy samotnie gdzies wyjezdza. Bizuteria_w ksztalcie okregu chronia przed zlymi urokami.Jesli do tego dodamy magie metalu i kamienia,taki \"klejnot\"moze sie stac wyjatkowo silnym amuletem.Srebro ma wielka sile.Srebrny naszyjnik czernieje,gdy jego wlascicielce/wlascicielowi zagraza niebezpieczenstwo. Zlota obraczka lub pierscionek noszone na serdecznym palcu wzmacniaja uczucia.Nie ochlodza sie.!!! Perfumy przez wieki byly cennym darem.Kupujemy je,by sprawic przyjemnosc.Warto jednak znac upodobania osoby,ktorej chcemy je sprezentowac. A teraz uwaga!!Zgroza___Majac czyjes wlosy i podobizne,mozna nad ta osoba calkowicie zapanowac.Warto wyprobowac..... Koncze,bo w koncu sama poczuje sie jak czarownica. POZDRAWIAM WSZYSTKIE PANIE!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Advanced🌻,kochana dziewczyno,zdolna,mądra,piękna i bogata. To podziękowanie za piękne,niebanalne życzenia,trafiające prosto pod serce.Strasznie mocno przytulam Cię kochana,bardzo mocno ściskam. ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×