Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość olka2

czy średnica główki w 9 miesiacu 9,7mm to norma?

Polecane posty

Gość jak to mozliwe
:O a moze 9 tygodniu :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka2
pomyłka 9,7 cm oczywiscie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tez chyba jakaś pomyłka. dzieci, jak sie rodzą to maja ok 35cm albo i więcej. Mój syn miał 38 cm srednicę główki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinko- średnicy główki takiej nie mógł mieć, lecz obwód :) a jeżeli chozi o średnicę 9.7 CM to moja córcia miała podobną:) pozdrawiam i dużo zdrówka mamusi i dzidziusiowi życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renacia
Karolina, a Ty nie mowisz z kolei o obwodzie?? Dla porownania stona A4 (papier ksero) ma praweie 30 cm dlugosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka2
czyli to jest norma? ja mówie o średnicy nie o obwodzie. I dziekuję za życzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość położna
z pewnością chodzi ci o tzw. wymiar dwuciemieniowy główki , czyli odległość między skroniami dziecka. W 9 miesiącu 9,7 cm to norma , 9,7 mm -absolutnie nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka2
Położna mam jeszcze jedno pytanie czy przy takiej wiekości główki 9,7cm poród jest cieżki??? skoro rozwarcie jest na 10 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olka 2 ---> z tego co wiem porod z reguly latwy nie bywa oczywiscie nie chce straszyc ale sama zobaczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość położna
to normalny wymiar główki ."Łatwość" porodu zależy jeszcze od wielu innych czynników , np . od szerokości kanału rodnego . Widziałam takie kobiety które bez problemu rodziły pięciokilogramowe dzieci i takie które nie mogły urodzić dwu i pół kilogramowego . Nie ma znaczenia czy masz wąską , czy szeroką miednicę ....ważna jest szerokość miednicy "od środka" . Nie jestem w stanie powiedzieć jaki czeka cię poród , ale kobiety świadome tego co się z nimi dzieje zwykle rodzą łatwiej i szybciej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×