Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość katar

Co na katar dla niemowlaka?

Polecane posty

Gość agnieszka876
ja na katar stosuję marimer spray kilka razy dziennie i odciągam aspiratorem, też marimer. jak się odciąga i nawilża śluzówkę noska to katar szybko mija i nie "schodzi niżej", nie pojawia się kaszel itp. już nieraz zdusiłam w ten sposób chorobę w zarodku u mojego malucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bulgina
ja też używam marimer - jest super, bo dodatkowo jeszcze zawiera miedź i mangan, które mają działanie przeciwbakteryjne i przeciwalergiczne. No i dobrze nawilża śluzówkę, a u nas kalofyfery już czerwone z gorąca, więc i nawilżać trzeba. A jeszcze można smarować wokół noska maścią majerankową, żeby chronić skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusie na katarek najlepiej sól fizjologiczna po wpryskaniu do każdego otworu kładziemy dziecko na chwilkę na brzuszek, poczym ściągamy najlepiej NoseFrida, potem pryskamy Euphorbium do każdego otworu a na sam koniec pod nosek smarujemy maścią majerankową. Tak robimy kilka razy dziennie, katarek powinien szybko minąc. jezeli bedzie trwał dłuzej niz 5 dni wybieramy sie z malenstwem do lekarza. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bu-bu
a w ulotce EUPHORBIUM jest wyraźnie napisane,że stosować można powyżej 2roku życia i to po konsultacji z lekarzem,jak więce można go maluszkom podawać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina19861
Ja swojego synka smaruje smalcem gęsim. najpierw nacieram mu plecki potem klatke piersiowa i okladam go pieluszka tetrowa zeby nie pobrudzic pizamki na koniec nacieram mu stopki, do tego nasivin i masc majerankowa i katar znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasivin 0,01 + masc majerankowa pod nosek / ułatwia oddychanie przy zapchanym nosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila39
Na katarek najlepsze są inhalacje oraz polecam odciągacz do kataru Ja stosuje u Mojej Marysi aspirator sopelek i sprawdza sie zreszta wszystkie Moje znajome u swoich pociech go stosują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynka__03
u małych dzieci nie zaleca się leków obkurczających śluzówkę, dlatego polecam wodę morską. Moje dziecko bierze disnemar do kupienia w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komixa
Widziałam ten disnemar dla dorosłych to to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynka__03
nie jest wersja dla dorosłych i dzieci. można powiedzieć takie uniwersalne psiadełko do nosa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneet84
woda morska i frida krople odpadaja bo sluzówke uszkadzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynka__03
uszkadzają śluzówkę tylko nadmiernie stosowane preparaty obkurczające, że woda morska uszkadza śluzówkę nigdy nie słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o szkodliwym dzialaniu wody morskiej, nawet u maluchow pierwszy raz slysze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macccccccccccccccccccccx
wodę morską można stosować według potrzeb:))))))) co za bzdety ktoś pisze, że nie wolno./?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łowiczankaaaa
masc majerankowa do noska steimar a jak krople to nasivin (ulotka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie tez slyszalam, ze mozna bez zastrzerzen, takze dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Łowiczankaaaa masc majerankowa do noska steimar a jak krople to nasivin (ulotka)" masc majerankowa ok, ale nasivin to juz raczej po wskazaniach lekarza, to sa jednak krople obkurczajace chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komixa
nie dawajcie dzieci kropli do nosa bez potrzeby. Lekarz nie zalecił nie dajemy, bo szkoda śluzówkę niszczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwójki chłopców
Witam wszystkie mamy,moi chłopcy często łapią infekcje,a katar najbardziej męczy w nocy,zwłaszcza zatkany nosek który utrudnia oddychanie,kiedyś na jakimś forum przeczytałam o czosnku...obrać dwa ząbki rozgnieść i położyć przy łóżeczku...spróbowałam i zadziałało.zawsze przed snen wietrze pokój,nosek oczyszczam sola morską,smaruje maścią z majeranku i czosnek przy łóżeczku...pomaga za każdym razem ...a na przeziębienie syrop z cebuli...Unikajcie drogie MAMY chemii bo nie dość że droga to bardziej szkodzi niż pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o maści majerankowej nawet nie słyszałam. A ja mam dziecko w wieku przedszkolnym. To może zacząć podawac Biovilon na wzmocnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halinka26
ha a ja czekalam i czekalam i nikt mi nie odpisal. ale zamówilam Biovilon. teraz czekam az mi przyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olunio
Witam mamy. Mam takie pytanie. Mianowicie mój synek ma duży katar. Oczyszczam mu nosek fidą, potem wodą morską w aerozolu i zawsze przed spaniem smaruje mu pod noskiem maścią majrankową.. Niestety to nie pomaga. Olek ma teraz 3 misiace i nasza Pani pediatra powiedziała, że tylko tak u maluszka można leczyć katarek. Piszecie na forum o różnych kroplach do noska itp, ale nie piszecie ile dzieci Wasze ktorym to pdajecie maja miesiecy. Proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój miał 3 mc i mu psikałam euphorbium do nosa, oprócz tych rzeczy o których ty piszesz, nawet szybko przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początkująca mama
U naszej 3 miesięcznej córeczki katar pojawił się dzisiaj. Zastosowaliśmy wodę morską i oklepywanie. Coś wychodzi, ale marnie. Jutro kupujemy tę Fridę oraz Nasivin 0,01% krople do nosa - można stosować u niemowląt. Mam nadzieję, że to pomoże. Teraz malutka śpi na boczku, żeby wydzielina nie skapywała jej do gardła. Jak położyliśmy ją na pleckach, to po chwili kasłała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xarla
moj syn ma 10 miesiecy i pare miesiecy wczesniej katar pojawil sie przy okazji infekcji, nie stosowalam nic sama, pediatra polecila mi stosowac nasivin oraz pozniej dala antybiotyk w kroplach, gruszka albo frida oczyszczac nos jak NAJRZADZIEJ, najlepiej rano i wieczorem, poniewaz czeste odciaganie kataru powoduje podraznienie sluzowek a wiec eszcze wiekszy katar, po tygodniu przeszlo, bez zadnych komplikacji. aha i w koncowych dniach 3-4 dni inhalacje sola fizjologiczna oczywiscie tez na boczku spal - wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pediatra zaleciła Oklepywać nawilżać solą morską 3 razy dziennie Ja jeszcze odciągałam katarkiem podłączałam do odkurzacza i migiem masa śluzu schodzi. Gruszka u nas nie uciągnie. Jeśli zielony śluz z nosa leci to trzeba iść do lekarza po kropelki. U nas bezbarwny był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie slyszalam nigdy o tym ze jak zielony sluz leci z nosa to trzeba do lekarza po kropelki. Moge zapytac dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może być zapalenie oskrzeli, bakteryjne zapalenie lub zatoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nigdy nic dziecku nie daje na katar a z tego co wiem to jest normalne ze najpierw jest przezroczysty katar a pozniej przechodzi w zielony. tj kolejna faza choroby. moje dziecko jedynie na katar cierpii nigdy nie byla powazniej chora. Ja oczywiscie nie krytykuje waszego podejscia, niech kazdy robi tak jak uwaza ze jest najlepiej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×