Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Gość poddnnnooossimy
a gdzie plusia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki... ja coś ostatnio niewyspana i bynajmniej nie dlatego że mała nie śpi tylko dlatego że ja nie chodze spać jak ona śpi... :) gorcia>> ja mam wode morską STERINAL i ona jest z atomizerem więc sie jej nie zakrapia tylko pryska do noska, też mi sie wydaje że dość mocno chlapie.. ale mała sie już chyba przyzwyczaiła i tylko minki robi :)... ja też pytałam o to lekarza i też sie dowiedziałam że to normalne... że w zdrowym nosku robią sie śpiczki bo w ten sposób sie oczyszcza... i jak tak furczy to znaczy że trzeba oczyścić...tylko tej gruszki to nie używaj za często...mi położna kazała wcale nie używać chyba że do katarku a takie zwykłe śpiczki to żeby wziąć gazik albo wacik suchy zwinąć i tym wyciągnąć do suchego sie przylepi i wyłazi :P a po tej wodzie to nawet samo wypływa :D idziemy dzisiaj na usg bioderek...na 14:20 jak wrócimy napisze co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie poprawa na calej linii . Zalatwilismy wszystko pozytywnie w ambasadzie i autko naprawili nam za male pieniazki bo nie trzeba bylo silnika wyciagac.Teraz maz za miesiac znw do Polski jedzie zeby je sprowadzic. Maximilian po Sab czuje sie o niebo lepiej do tego daje mu herbatke z HiPP na trawienie na ppunkcie ktorej ma bzika i robi ogromne kupy, kolki minely zostaly tylko baczki ktore musze czasem wyciskac ale to juz nie problem. Do tego ma chyba poczatki ciemieniuszki bo luszczy mu sie skora na glowie ale to zwalczymy oliwka po prostu glowke przegrzalam Jak obserwuje synka to on normalnie slyszy i nie przejmuje sie ze musze na kontrole wszystko musi byc dobrze Kpiotrowicz zobaczysz z Twoim aniolkiem tez wszystko sie unormuje trzymam za was kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diann co to za mleko, jeszcze o takim nie slyszalam........to tez odmiana bebilonu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diann
tez o nim Zuziu wczesniej nie slyszalam,to mleko calkowicie bezmleczne a nie jak Bebilon mlekozastepcze.Jest najlzejsze z wszystkich mlek dla zoladkow naszych maluszkow,po 3 miesiacach,gdy jelitka Michasia beda juz sprawniejsze wroce do Bebilonu.michas juz super,daje mu jeszcze antybiotyk choc nie wiem czy juz nie powinnam przestac,lekarka mowila 5 dni,ale dzisiaj powiedziala,ze jest juz ok,tylko ja nie zapytalam...co za matka ze mnie. Sciskam wszystkie skarbusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diann
mam pytanie laski Jak sie przechodzi z macierzynskiego na wychowawczy?Wniosek do pracy czy do ZUSu?Kiedy jak i co?:-))) FENKJU WERY MUCHY:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to MIALAM grzeczne dziecko. Wczoraj chcielismy pojechac pokazac ja moim kolezankom z pracy. Nie wiem dlaczego to dziecko BRADZO nie lubi swojego wozka i wyje jak tylko je tam wkladamy. Spacery tez nie za abrdzo jej sie podobaja bo ksiezniczka nie toleruje mokrej pieluchy nawet przez pol minuty i drze sie jakby jej nie wiadomo jaka krzywda sie dziala. Nawet nie da szansy wchlonac sie temu, co mokre i NATYCHMIAST domaga sie zmiany pieluchy. Teraz jest cieplo wiec robie to na dworzu ale w zime chyba nie wyjde poza teren osiedla :( Nie mowiac juz o jedzeniu, ktore tez ma byc tu i teraz. W nocy tez jej cos dzis nie odpowiadalo wiec chodzimy jak snieci. To znaczy ja chodze, bo darek jeszcze spi. Do tej pory mala bardzo ladnie i regularnie jadla, teraz ma chyba zwiekszone zapotrzebowanie czego nie zdazyly odnotowac moje cycki bo domaga sie piersi CIAGLE. I jest taka lapczywa ze bola mnie jak w pierwszych dniach po porodzie. masci niewiele pomagaja ;) cZY WASZE DZIECI TEZ SIE TAK ROZKOPUJA W NOCY? Ja dzis musze kupic spiworek do spania bo lezy zupelnie bez niczego juz 2 minuty po polozeniu do lozka. Ich, znow wyje :( Czy ja mowilam ze chce miec dziecko? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze nie krzyczy dlatego ze mokra tylko dlatego ze ja piecze.....smaruj lanolina u mnie pomoglo..... diann u mnie to mleko chyba wychodzi na dobre ( tfu tfu) jak narazie o niebo lepiej niz po bebilonie normalnym. W ciagu dnia daje jeszcze 100ml herbatki....ha mam juz 3 rodzaje, ulatwiajaca trawienie, koperkowa albo uspokajajaca, do mleka nieraz dodaje pare granulek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ale się stęskniłam. Wojtuś zajmuje mi praktycznie cały dzień. Jest taki kochany. Je co 3 lub 4 godziny, w noy budzi się tylko raz ok. 3.00 lub 4.00, czasami jednak ma problemy z zasnięciem bo męczą go kolki po jedzeniu. Kąpanie zawsze przebiega tak samo, rozbieram - płacz, kąpie (w dużo cieplejszej wodzie niż to podają w poradnikach) wtedy jest zadowolony, wycieranie i ubieranie do niedawna kończyło się płaczem, ale wpadłam napomysł i podczas ubierania mój mąż podaje mu na smoczek kropelki wit. D3 i jeszcze inne witaminy w kropelkach, w tym czasie ja ubieram oliwkuje i szybko idę po mleko. Wojtuś dokładnie po miesiącu przybrał kilogram do wagi urodzeniowej, niestety ma skazę białkową. Dostałam od pediatry recepty na specjalny preparat mlekozastępczy Nutamigen, puszka 425 g kosztuje 26 zł ale jest refundowana na receptę w 50 % więc tak naprawdę to 13 zł, nie jest źle choć to niby mleko strasznie śmierdzi i ma odrażający smak jednak mój syn zupełnie nie widzi różnicy. Widzę że większość z was ma problemy z kolkami, u mnie też jest nie wesoło, mam wszystko co antykolkowe czyli słynną butelkę dr browns, kropelki infacol (wg mnie beznadziejne), zaparzam koperek, no i oczywiście to niby mleko jest bez laktozy i innych składników które powodują kolki i ma całkowicie zlikwidować kolki tak twierdziła pediatra, ale mojemu maluchowi kompletnie to nie pomaga więc czekamy aż wyrośnie. We wtorek idziemy na szczepienie i poproszę o inne krople na tą kolkę bo on się wykończy a przy okazji ja też. Ja jestem szczuplejsza niż przed ciążą, brzucha zero, rozstępów zero tylko ta linia mi została i pępek trochę przebarwiony, liczę że może zejdzie. W poniedziałek idę do gina, żeby mnie zbadał i zaproponował jakąś antykoncepcję. Ogólnie czuję się bardzo dobrze, maluch rośnie w gigantycznym tępie, powoli przygotowujemy się do chrztu, tylko mam problem z ubrankiem do chrztu bo wszystkie są na 56 lub 62 a mój Wojtuś już dawno ma za mały rozmiar 62. Pozdrawiam was wszystkie bardzo mocno, jak tylko dam radę to oczywiście będę pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiatm serdecznie Kpiotrowicz, Basia 23 - dziekuje z rade odnośnie układania maleństawa na brzuszku - dziś eksperymentowaliśmy i mój mąż był dumny z córy że tak ładnie polegóje na jego brzuniu u nas wszystko w miare poukładane mała w nocy tylko 2x mnie budzi na jedzenie, w dzień jada co 2-3 godz i staje sie bardziej aktywna, jedyne co mnie niepokoi to mała ma katarek? czy ta sól morska może jej pomóc czy to jakieś przeziebienie? niewiem sama co mam robić - w pn idziemy do lekarza zobaczymy co powie Kpiotrowicz, Padlinko mam pytanie czy wy swoje córy zapisałyście do ortopedy za 6 tyg od porodu? jak tak to gdzie i czy wramach NFZ czy prywatnie? ja w pn dostane skierowanie i niewiem czy uda nam sie coś załatwić w terminie boje sie ze jak mąż pójdzie do pracy i zostane sama w domku to bede płakała razem z Ksenia i ze sobie nieporadze - narazie jast ok ale jak ona płakała w szpitalu to i ja płakałam - juz sie boje - a tata tylko do pn w domku wpisów na kafe jest coraz mniej - pozdrawiam wszystkie dzieciątka i ich zapracowane mausie, całuski dla Aurorki, Paulinki, Emilki, Gabrysi, Oliwki, Pawełka, Bruna, Maxa, Piotrusia i innych beibików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej u mnie wszystko oki wybieram sie na dyskoteke z mezem he he obiecalam mu ze pojde ale jakos mi sie nie chce.Mala wykapana i spi nie boje sie bo ona spi do 3 lub 6 rana wiec nie ma problemu a zostawiam ja z moja mama wiec sobie da rade:D Kupilam mleko w proszku jakby co to mama jej da.nie ma sie w co ubrac w tym problem.Spodnie ciazowe ze schowanym pasem i bluzeczka normalna jakos wygladam.W poniedzialek wybieram sie na zakupy po ciuszki nowe bo nie mam w czym chodzic.Buziaki i slodkich snow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny powiedzcîe mi jak wy znajdujecie czas by byc chociaz troche na necie,ja jakos nie moge mam zaleglosci w czytaniu od 212 strony zawsze sobie zapisuje hahahahaha Mam pytanie ja karmie caly czas piersia i malej na jezyku i na ustach od wewnetrzenej strony pojawily sie plesniawki,macie jakies domowe sposoby na ich usuwanie???? Pozdrawiam wyszystkie mamusie i ich slodkie bobasy ach w koncu zmienilam stopke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czemu na moj link na dole nie mozna kliknac??? powiedzie tez w takim razie jak to zrobic????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wsyzstkim mamusiom i ich pociechom! :-) Wreszcie siako tako przespana noc. Od kilku dni bylam chodzacym wrakiem,a wczoraj to juz zalamalam sie psychicznie i nie mialam sily w ogole na nic :-( Moj Max nie sypia od 17:00 do 5 :00 rano, ucina sobie jakies tam drzemki 5 min a ja mam poligon. Noce sa najgorsze, smoczek nie pomaga, bo jedyne co pomaga to zabawianie go, a jak ja mam miec nastroj towarzyski, jak ledwie siedze i oczy na zapalkach? Na zmiane dyzurujemy z mezem, bo niestety jak J spi, to ja snu nie mam prawie wcale :-( Jak Was czytam, ze przesypiacie po 4-5 godz. bez przerwy to mi sie wydaje ze to niebo. Wczoraj obudzilam sie zdruzgotana, zaczelam szczekac na meza bez powodu, a wszystko dlatego ze jak sie przeszlam do domu i popatrzylam na ten bajzel (ciuchy nie wyprane, naczynia nie pozmywane itd) to sie zdolowalam na calego i zwatpilam ze kiedyklowiek jeszcze bede miala na to czas... ochota mi do zycia zwyczajnie odeszla. Na szczescie J sie nie poddal i mnie nie wystraszyl, zaciagnal na sniadanie, a potem wyslal na spacer. Jak przyszlam zpowrotem w domu bylo juz wszystko posprzatane :-) Troche sie przeziebilam i jestem maruda. Nawet na ciastka do kawy specjalnie nie mam juz ochoty. Marze jedynie o przespanej nocy, niech chocby jak i dzisiejsza, kiedy wstawalam do karmienia tylko 3 razy, a Max nie plakal :-) :-) Dzis moj maly maruda konczy 4 tyg. Bilans jest taki ze schudlam 12kg, w pasie ubylo 27 cm, w biodrach 5 ale nadal nie jestem zadowolona obecengo rezultatu. Moze codzienne spacery cos dadza. jak sie pierwszy raz przeszlam po parku 3 km to myslalam ze bede sobie nogi amputowac tak mnie wsyzstko bolalo... No ale z kazdym dniem jest lepiej, zeby jeszcze tylko ten sen... Czuje sie jak przejechana przez magiel. Zycze Wam milej niedzieli. Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edusia co do plesniawek to kupuje sie specjalny preparat w aptece na plesniawki i smaruje sie dziecku albo domowe sposoby to wysmarowac plesniawki moczem od dziecka,slyszalam to od znajomej i pomaga podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry 🌼 Przespalam jako tako kolejna nocke, co za ulga! Edusia, nieznane mi sa domowe sposoby na plesniawki, wiec chyba raczej powinnas sie wybrac do lekarza, a ten wypisze preparat do smarowania jezyka i ewentulanie \"pedzlowania\" piersi rowniez. Wg wrzesniowego numeru \"Mamo to ja\": \"...do usuniecia plesniawek najczesciej uzywa sie srodkow przeciwgrzybicznych (glownie Apthinu i Nystatyny). Czasem stosuje sie roztwor gencjany.....Sposob leczenia jest bardzo prosty: nalezy przepisanym srodkiem przedzlowac jame ustna malca (a w razie potrezby takze brodawki mamy). To powoduje czesciowe scieranie bialego nalotu. Zabieg nalezy wykonywac regularnie i starannie przez caly zalecany okres.\" Candida albicans- grzyby odpowiedzialne za plesniawki latwo sie przenosza przez kontakt np z zainfekowanymi smoczkami lub raczkami. A jesli chodzi o pojawienie sie pierwszego okresu, to w przypadku mam, ktore karmia na przemian piersia i butelka lub tylko butelka, owulacja moze pojawic sie juz po 3 tyg. od porodu. Jedynie samo karmienie piersia (im czesciej tym lepiej) odwleka w czasie pierwsza menstruacje po porodzie. A tu jeszcze fantastyczna stronka na temat karmienia, np. Jak zwiekszyc laktacje? Goraco polecam. Sama sie uspokoilam, jak troche poczytalam.... http://dzieci.lunar.pl/go.php?page=PiersioweFAQ Pozdrawiam wszystkich goraco 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki wlasnie wrocilysmy z USG glowki i bioderek.Wszystko jest dobrze pani doktor powiedziala tylko mala ma minimalny krwiaczek na jednej z polkul ale powiedziala ze mam sie nie martwic bo on powinien sie wchlonac.Mam to kontrolowac i mam sie zglosic za 4 tyg na bioderka i za ponad miesiac na przeswietlenie glowki.Mala dala mi sie dzis wyspac bo spala od 22-4 rana a potem od 5-8 super.Dobrze ze mala sie obudzila o 4 bo moj maz wyjezdzal na delegacje i zaspalismy Ja klapnelam budzik nawet nie wiem kiedy gdyby nie Paulinki placz to pewnie bysmy sobie smacznie spali.Maz wroci za 2 tyg na weekend i beda chrzciny:)na szczescie mam przy sobie mame wiec nie jestem sama.Zawsze jest z kim zostawic mala jakbym chciala gdzies jechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczeta!!! wlasnie spalilam garnek z burakami w srodku, oblalam sie herbata (zielona - gwoli scislosci ;-)), i jestem strasznie jakas niepozbierana..hm..moze z niewyspamia..dzis maz wrocil pourlopie do pracy-zostalam wiec sama..a najgorsze ze jestem uzieemiona. nie mozliwe jest dla mnie poki co znoszenie z drugiego pietra kilkunastokolowego wozka, emilki i jescze trzeba uwazac na gabrysie..eh.. krocze mnie dalej boli.ile to jescze bedzie trwac..grrrr ekinio, ja sioe zapisalam na kontrole stawow na nieklanska- panstwowo - na 18 pazdziernika.wychodzi ok.7 tyg od porodu.tyle czeka sie na termin tutaj.powinni co powiedziec w przychodni gdzie masz sie zapisac..tak mysle. edusia, a moze entera po wklejeniu linka nie zrobilas? dlatego sie nie otwiera? ja zapomnialam troche o tych plesniawkach.musze popedzelkowac :-P buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diann
hej u mnie jak zawsze burze,szkoda gadac chcialam tylko powiedziec,ze chyba czeka mnie jakies doczyszczanie,bo baaardzo mocno krwawie,wciaz od porodu,dziennie zalewam lozko i pare par spodni:-(sorry za szczerosc ja juz po chrzcinach,eh smutno sie tak stalo samej bez ojca dziecka,w kosciele byl,ale nie podszedl,za to ...plakal sciskam i pozdrawiam Michas juz mowi A GE i BU:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm u Nelusi to nie wiem tz nie jestem pewna czyy to sa plesniawki bo ma od wpolowy bialy jezyk i teraz zauwazylam ze usteczka od wewnetrznej strony tez sa biale ale jak to wytre pielucha to schodzi,w kazdym badz razie dzwonilam do lekarza i jutro rano mamy termin Niedawno bylam na badaniu 4-tygodniowym z Nelcia i mala od porodu przytyla 2 kg i urosla 9cmm pani doktor powiedziala ze ma wwzrost 3,5m-cznego dziecka ,ubranka jej zakladam na 68 juz,zreszta niby sie urodzila 53 m ale rozmiar 56 jakos przeskoczyla,zaczyna juz sie wiecej koncetrowac na tym co sie do niej mowi i z tego powodu usmiechac a czasem jak ma dobry humor szczegolnie z rana to czasem cos tam juz zagaworzy jakies tam przedluzone aaaaaa mam nadzieje ze sie nic juz nie zmieni odnosnie spania w nocy bo jak do tej pory to mala spi juz od 21 i budzi sie tak miedzy 2-4 ,i pozniej rano o 6 lub 7takze mozna zniesc jej marudzenia w dzien skoro jest sie w miare wyspanym dzis bylam u gina i chce sobie zalozyc spiralke \"mirene\" czy jak jej tam taka z jednym hormonem sporo kosztuje bo az 320€ ale jest na 5 lat ,moze ja juz ktoras miala albo ktoras z waszych kolezanek??ja do tej pory od dnia slubu nie bralam zadnych tabletek i zadnych spiral nic poprostu kalendarzyk i tyle ,bo myslelismy wpadniemy to wpadniemy przeciez i tak chcielismy miec drugie dziecko,ale teraz to sie juz boje bo trzeciego miec nie chce!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) byliśmy dzisiaj na usg stawów biodrowych... niby wszystko dobrze ale za 6 tyg mamy znowu przyjść na kontrole... a i mam zakładać Aurorze dodatkowo pieluche tetrową .. wie ktoś jak to sie robi?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia2
Czesc dziewczyny wpadlam na chwile bo mala jest w dzien tak nie znosna ze zastanawiam sie czy wszystko z nia w porzadku ,doradzcie mi cos bo w ciagu dnia to plakac mi sie czasem chce ,w nocy spi ladnie zato w dzien kiedy jest pojedzona i sucha pieluszka ona daje tak popalic ze hej,ciagle by smoka ciagla albo butelke ,jak dam jej smoczek i ponosze to zasypia a jak wsadze do lozeczka to po 15 minutach szuka smoka i placze jakby ja kroili,stracilam nadzieje ze to dziecko bedzie kiedys spokojne bez smoka a tak chcialam go sporadycznie uzywac a tu masz non stop smok w buzi a jak jej wypadnie to koniec swiata ,nie sadze ze ma problem z brzuszkiem bo jak smok w buzi lub ja trzymam to jest spokojna ,ja juz nie wiem co jej jest ,dzieki Bogu ze w nocy spi bo chyba zwarjowalabym ,jak sie ma wybudzic to dostaje nerwicy zoladka ,nie mam czasu normalnie zjesc lub sie zalatwic no cyrk,a taka byla grzeczna pierwszy tydzien ,ratunkuuuuu Przestalam ja karmic piersia tylko odciagam i przechowuje chce zobaczyc czy bedzie spokojniejsza moze ja cos jem co jej nie odpowiada z moim pokarmem choc wcale duzo nie zjada mojego bo mam malo wiec dokarmiam ja formula ,nie mam pojecia co z tym moim szczesciem zrobic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie Padlinko 🌻 dziekuje za odpowiedz, ja dziś zapisałam do Legionowa na 30.10 I nie wiem czy nie zapóźno? Oczywiście na NFZ diann 🌻 plusia 🌻 Edusia 🌻 ja z tą spiralka to bym uważała, wiem, że moja ciocia miała ciążę pozamaciczna, co prawda dawno temu, ale wolałabym tabletki czy plastry, zrobisz, co uważasz. Donn 🌻 - moja siostra stosowała tylko tetrowe, bo synek miał uczulenie od pampersów i wkaładałą 2 pieluszki a później miał szynę miedzy nóżkami, na pampersa zakładaj tetrowa i zakaładaj body powinna się trzymać. A u nas małą w 2 tyg. przytyła 0,5 kg supernowo, mała zdrowa i grzeczniutka. No i ma pytanie o szczepionki: Bo wiem ze cześć z was szczepiła już maluchy – my 14.10 mamy szczepienie, czy zastanawiałyście się nad szczepionkami 5 w 1 czy 6 w 1? I co sądzicie na ten temat? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekinio--my gabe szcepilismy kojarzonymi szczepionkami.polecam.to wydatek kolo 120 zł. (np infanrix) ale dziecka nie meczy sie klociem.dodam ze gabi nie miala zadnych kiepskich reakcji typu goraczka czy rozdraznienie po tych szczepionkach, chociaz to byc moze zalezy od dziecka, wiec rzecz wzgledna. teraz emilke tez bedziemy szczepic chyba kojarzonymi szczepionkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donn pieluchę tetrową zakładasz na pampersa dodatkowo, gładki brzeg na pleckach, musisz tylko uważać, zeby pielucha była równo. Maluch wygląda w tej dodatkowej pieluszce trochę jak żaba ale właśnie o to chodzi żeby nóżki były szeroko. Piotruś od 3 dni już wydaje z siebie dżwięki inne niż płacz, a jest przy tym taki skupiony, jakby spełniał życiową misję. Plusia oj nie zazdroszczę Ci tych nocy. Mój mały śpi właściwie bardzo dużo. Karmię go o 23, idę spać i on budzi się okooło 2/3 je 20 min i zasypia z powrotem do około 5/6 ale nad ranem jak go nie wezmę do łóżka do siebie to już nie śpi prawie wcale, ze mną owszem do około 7/8. Dobrze, ze tak jest bo w dzień to jestem cierpliwa jak anioł nieważne co mały wyczynia, a w nocy jestem tak nieprzytomna, że wszystko mnie drażni. buziaki dla wsystkich mam i wszystkich maluszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczynki :) zobaczymy co to z tą pieluchą wyjdzie... jesli chodzi o szczepionki to będe szczepić tymi 5w1 bo te 6w1 mają dodatkowo jeszcze szczepionke na żółtaczke a teraz zmienia sie program szczepień i na żółtaczke będzie sie szczepić tylko 2 razy... tak sie dowiedziałam jak usiłowałam kupić tą szczepionke 6w1.. maiała byc dopiero w drugiej poloweie wrzesnia, wiec pewnie juz ja mona kupic... a bedziecie szczepic przeciwo pneumokokom????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia>> twoje malenstwo juz tak sie nuczylo smoczka ze budzi sie jak go wypluje....Aurora tez tak robi :P...jak wypluje ktorys raz z kolei to nie dostaje smoka i albo zasypia bez albo lezy i marudzi.. :) troche mnie nie bedzie bo jedziemy jutro na wies a tam niemam netu ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze ja no to chyba zdecydujemy sie na te szczepionke 5 w 1 kosztuje u nas 130 zł, my szczepionki mamy w przychodni do wyboru w dniu szczepienia, a co do szczepionki przeciw pneukomokokom \"Prevenar\" to kosztuje u nas 280zł troszeczke dużo, ale musimy poczytać o niej wiecej czy naprawde jest taka konieczna, no i jeszcze jest jedna \"Rotarix\" - stosowana na całym świecie za frii tylko u nas w kraju odpłatnie za 360zł (też dużo) stosowana do 24 miesiecy 2 dawki co 4 tygodnie z tą sie wstrzymamy zobaczymy czy bedzie konieczna i czy może choć częśc będa refundować - to wszystko moze sie zmienic w ciągu 2 lat spokojnej nocki pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×