Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Agula30, Zuzia29, zycze Wam duzo zdrowia kochane dziewczyny 🌼 🌼 🌼 Oliwia13, te problemy z chrztem dziecka, kiedy rodzice sa tylko po cywilnym to czysty absurd. Jakby pierwsi chrzescijanie kierowali sie takimi samymi zasadami, to chrzescijanstwo dawno by wymarlo!!!! Bernatka130, jak opisywalas te cwiczenia to za pierwszym razem nic nie zajarzylam, Ty to musisz miec glowe zeby zalapac to wsyzstko, wow! Podziwiam Cie :-) Kpiotrowicz, napisz jak wyszly probki krwi u Gabrysi. Straszne to z tym bialkiem, moze jednak sprobuj bez bialka, a jak poczujesz ze nie dasz rady w sensie praktycznym to daj spokoj i dokarmiaj butelka bez wyrzutow sumienia, bo najwazniejsze zeby dziecko bylo najedzone- a jest wiele sposobow na to, nie tylko cycek, nie zyjemy w sredniowieczu ;-) Ekinio, 15 chrztow to istny koszmar, ja chcialam miec chrzciny na 7 pazdiernika (rocz. slubu moich rodzicow) ale ksiadz powiedzial ze juz jeden chrzest zaklepany i wyszlo nam na 8 pazdz. Z drugiej strony chrzest to przede wszystkim duchowe przezycie, wiec niezaleznie od ilosci przystepujacych do tego sakramentu, efekt koncowy jest taki sam, wsyzstkie dzieciaczki beda ochrzczone jak trezba i to najwazniejsz, czyz nie? Olkafasolka- witaj :-) Z daleka Anglia- Max zasypia dopiero ok. 00:30 w nocy i tak spi do 7:00 rano. Z reguly gurgoli w lozeczku do pozna, a dzis to dal nam koncert nie do zniesienia, pewnie z mojej winy, bo ja i J bylismy w restauracji, a ja zjadlam pare pikantnych potraw, buuuuu Wiem, jestem okropna :-( Co do smoczka, to mam dwie sztuki i nigdzie bez niego dalej sie nie ruszam :-) A maly max piastki ssie i tak, wiec nie wiem od czego to zalezy... be-B, obejrzalam pare zdjec w galerii, widze ze Michas zabiera sie juz za czytanie ksiazek ;-) Sliczna strona i-netowa, gratuluje!!! Zuzia29, czy ja dobrze zrozumialam, ze Twoj malsuzek \"oglada bajki\"? Masz na mysli kreskowki w tv? Pewnie zle Cie zrozumialam, bo na telewizje to stanowczo za wczesnie, ze wzgledu na wzrok. Evvik, moj Max spi we wlasnym lozeczku, mielismy go na poczatku i w naszym lozku, ale od miesiaca juz ani razu :-) Maxio lubi bardzo wsyzstkie pluszaki i roznego rodzaju wzory, a najwieksza zabawke stymulujaca jego mozg jest moja szafa, dzieki kontrastom. Ale sie dzisiaj nachodzilam. Najpierw po parku, potem po bibliotece miejskiej a na koniec z J po miescie i do restauracji. Zmykam juz do lozka bo i tak sie zasiedzialam. Sciskam Was wszystkie ile sil. pochwale sie jeszcze tylko ze zostalo mi juz jedynie 5kg do wagi sprzed ciazy. Waze obecnie 65,4 :-)) Dobrej nocki,pa. 😴 😴 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernatko >> Jestem zadowolona z wózka. U nas w okolicy też jest jeden może dwa takie same. Ale nasz jest wyjątkowy, bo słodko skrzypi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusia..... moj maz to maniak kreskowek, najlepiej lubi edki ;) no i kiedys mielismy juz wycvhodzic z domku, daje pawelka do fotelika na przeciwko telewizora, aaaaa byscie chcialy widziec ten usmiech, patrzyl w tv ze zdziwieniem, duzo kolorowego i ciagle obraz w ruchu.....no i teraz czesto po poludniu moj chlopak oglada sobie edkow, trwa to okolo 20min, ale jest zaciekawiony smieje sie i gaworzy jakby wsyztsko rozumial, a my z mezem smiejemy sie z niego jak patrzymy na jego slodkie minki :) myslisz ze to ma wplyw na wzrok?? dodam ze nie jest tuz przy tv tylko dosyc daleko no i nie trwa to godzinami......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evvik... te zdjecia co mam na mailu, to na jednym Twoj chloapak bardzo podobny do mojego, jakbym ta fotke wyslala teraz mojej rodzinie ktora nie widziala Pawelka z 2 tyg to by nawet nie mysleli ze to nie on :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej a u Nas pojawila sie CIEMIENIUCHA prosze te mamuski ktore juz to przeszly o rade jak z nia sobie poradzic zeby znikla??Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HURAAAAAA zmiescilam sie wreszcie do moich spodni sprzed ciazy:):):)ale jestem szczesliwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, mojej małej na ciemieniuchę pomogła zwykła oliwka dla niemowląt. Smarowałam godzinkę przed kąpaniem łebek, później podczas kąpieli dokładnie zmywałam i bardzo dokładnie wyczesywałam. Będzie się łuszczyć i łuszczyć, ale nie martw się, bo w ten sposób pozbywasz się ciemieniuchy. Pozwolicie, że dopiszę się do tabelki. ************************************************************************************************ NICK....IMIĘ DZIECKA....TYDZ/M-C ....KG,CM-UR.....KG,CM AKTUALNE ************************************************************************************************ 1.agata_27....Szymon....14/3...........2900,51.......6150g/62cm 2.annaa20 3.gorcia_27....Maciej.......13/3........2950g,54cm....ok4760g/66 cm 4.Kotunia......Aleksander....13/3.......3050g,54cm...... 6300g/70cm 5.justa29......Patryk..........13/3......3470,54cm.....ok6000g/60cm 6.Donn..........Aurora........13/3........3190,56cm.....5700g/ok64cm 7.Blondi-ania 8.Bernatka130......Bruno.......13/3........2820, 54cm.....5660,61cm 9.Livmar 10.Justynka307......Igor.....10/2.....2800g,50cm.....5570g/ok.58cm 11.Agula30 12.Agata2424 13.Jagna25......Marta.....12/2........3040g,56cm.....5700/ 14.Stokrotka_26 15.edusia 16.Kika27......Natalia........11/2........3300,52cm........4800/60cm 17.BE_B.........Michaś.......12/2........4550g,59cm......7480g/64cm 18.Evvik.........Bartuś.......10/2.........3090, 53 cm......6260/58cm 19.Maggiem 20.Basia_26.....Dominika....9/2..........2750g,52cm......4300g/56cm 22.Diann.........Michaś.......9/2..........3350g,57cm......5200g/65cm 22.zuza29.......Pawełek.... .9/2.........3440g,55cm.......5900g/61cm 23.Roxelka......Vanessa......9/2..........2730g,48cm......4720g/62cm 24.Doris.........Alicja.........10/3........3460g/57cm....ok5100/65cm 25.Katienka....Weronika.....11/3........3300/56cm......5540/65cm 26.agula-kruszyna...Kasia....10/3.......2970g,51cm.......5000g/62cm 27.ali32 28.Tati78 29.Kati75....MAXIMILIAN....7/1,5....4860g,56cm..........6080g,62cm 30.joanka 31.Oliwia13 32.Plusia....Maximilian.......9/2....3475g,53cm..........6000g/58cm 33.agulka28 34.Kasia 35.Kpiotrowicz 36.Basia23.....Paulinka......6/1.5.......3400g,56cm......4600g/62cm 37.ToYaB 38.marsjanka 39.padlinka.......Emilka.........6..........3260g,59cm............ 40.z daleka A.....Kacperek.....6...........2940g...................4500g 41.ekinio.........Ksenia.........6...........3160g,53cm............4400g 42.Lonta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy Wasze dzieciaczki tez są takie ruchliwe? Moja malutka dzis nad ranem spała ze mna w łóżku i kiedy sie obudziłam, to ona spała w poprzek. Teraz zaś co chwile jej głowa ląduje na szczebelkach łóżeczka. Odpycha się nóżkami i przesuwa do góry. Może trzeba założyc jej ochraniacz na szczebelki. Sama nie wiem. Musze co chwile do niej zaglądać, bo główke sobie obtłucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plsuia badania ogolne yszly w prozadku ale wczoraj wieczorem znow pojawila sie krew w kupie. Zgodnie z zaleceniami lekarza pojechalismy do Centrum Zdrowia Dziecka. Obejrzal ja chirurg i gastrolog i obydwaj byli zgodni ze to reakcja na bialko. Gabrysia przez 24 h byla na Bebilonie Pepti i śluz od razu zniknal. Widac wiec ze jest wyrazna poprawa. Ja chcialam zrezygnowac z karmienia piersia ale przeplakalam cala noc takiego dola zlapalam :( i stwierdzilam ze sprobuje. W nocy je tylko cycka co bardzo mnie cieszy bo na tym najbardziej mi zalezalo. W dzien pokarmu starcza mi na co 2 karmienie wiec jestem zadowolona. Jak na tyle stresow i tak jest dobrze:) Moja intuicja podpowiada mi ze ta alergia na bialko nie jest bardzo silna bo nie pojawily sie zadne wypryski na skorze. Za kilka dni sprobuje wiec zjesc troche nabialu i zobacze jaka jest reakcja. Buziaki gorace - ja czuje sie jak przejechana przez tira, ide odpoczac. K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale dzieciaczki sie Wam rozwijaja moj Maxio tez roczki oblizuje ale wczesniej trafia piescia w czolo, masakruje sobie twaz i dopiero do buzi wyglada to smiesznie niestety u synka pogorszenie od trzech dni caly czas krzyk dzien i noc spi tylko na rekach tak biedaczek sie meczy no i kupy nie robi nie martwilabym sie gdyby tak nie krzyczal . Dzis babcia termometrem kupke wywolala i to byl szok!!! Taka ciemna prawie czarna i zadka i fuj smierdzaca. Nie wiem cz< mam sie martwic moze ktors z Was wie cos na ten temat Do tego jestem wyczerpana i czepiam sie wszystkich o wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati....a czym karmisz, moj maluszek tez tak mial, przeszlismy na bebilon pepti, a teraz dostalismy leki zawiesine i takie do robienia w aptece, tez sie meczyl, ale juz jest coraz lepiej, kiedys jak meczyl sie z kupa to mu dawalam czopek glicerynowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati 75 polozna mowila moja ze jak karmi sie piersia to norma jest i to ze dziecko robi kupki kilka na dzien oraz to ze robi jedna na tydzien .Moja mala robi jedna na tydzien i sie nie martwie ale codziennie puszcza baczki takie fujjj smierdzace :P Katienka dzieki za rade ja tak robilam ale po kapieli oliwka i wyczesywalam ale teraz zrobie przed Agnes34 moja mala jak narazie kopie nozkami i przesowa sie w gore a raczkami wymachuje kolo buzki,piastki daje do oczka i do buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
be B normalnie 22zl, ale mi pediatra na recepte przepisujei to jest polowa ceny.... co do kupek to moja bratowa karmila piersia do 10 miesiaca i jej maluch robil kupe raz na osiem dni :) moj pawelek tylko na pepti i robi jedna dziennie, strasznie ciemna i smierdzaca ;) Agnese34, moj chlopak ciumka raczki ze na caly dom sie roznosi, ale zaraz wkladam mu smoka :) Jak radzicie sobie z pazurkami, ja mojemy prawie co dziennie obcinam, fakt ze nie daje sobie latwo, ale jakos daje rade, mimo to ma buzke podrapana, a szczegolnie wywija tymi paluszkami po buzce przy jedzeniu, ma je jak szpilki, mi sie jednak wydaje ze dobrze obiete, a tu za godzine ciach ryska na twarzy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzia uważaj z tymi pazurkami, nasza lekarz mowila ze im czesciej sie dziecku obcina tym szybciej mu rosna. Na stopach mowila zeby nie ruszac wcale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie obcinanie pazurków mojej Niuni to wyczyn. Na razie sobie z tym nie radzę, bo nie potrafię tymi specjalnymi nożyczkami. Mąż obcina, bo jemu to dobrze sie udaje. Kpiotrowicz- dlaczego nie wolno obcinac u nóg? Nie pamietam jak to było, gdy syn był malutki. Lence jeszcze nie obcinalismy, choc ma już takie dość długie. A my dzis znowu samiutkie w domu, bo synek na dwa dni do babci sobie zażyczył pójść, mąż sobota i niedziela na uczelni. Niestety pogoda kiepska sie zrobiła i pewnie ze spaceru nic nie będzie. A siedzenie w domu źle mnie nastraja i znowu doła będę miała. Wam jednak życze miłej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam zauwazyc,ze moja wypowiedz obeszla sie bez echa,jakby jej wogole nie bylo:-( Kpiotrowicz,przejdz na flaszke,bo wydaje mi sie,ze karmiac cyckiem i probujac nabialu i tak zaczniesz siebie obwiniac za ta krew w kupce.W twoim wypsdku wydaje mi sie butelka konieczna.Wiem,najbardziej zal te bliskosci z kruszyna:-(Ja jak moge narzekac to tylko na kregoslup i kark,jak go karmie i nosze,po prostu rosnie mi karb.A wam? Pzdrawiam,bo Micha sie budzi Evvik,nasi chlopcy sa caly czas do siebie podobni,czyzby jakies dwujajowe blizniaki stworzone na odleglosc?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z daleka anglia Piotruś zasypia około 20 po kąpieli i jedzonku, ostatnio śpi do 2/3 a potem do około 7 a potem ponieważ ze mnie jest straszny suseł śpimy razem do około 10 :-) Smoczka używamy do zasypiania w ciągu dnia, jak mały zaśnie porządnie to go wypluwa. donn ja już tez powoli chciałabym spróbować dawać wieczorami mieszankę, ale chyba jeszcze troszkę z tym poczekam. martwi mnie to , że maluch ma ciągle troszkę powiększony węzeł chłonny z tyłu główki. Chyba we wtorek pójdziemy prywatnie do pediatry ale póki co napiszcie mi czy któraś z waszych pociech miała/ ma podobnie, bo się zamartwiam nocami. kasia jak ja Cie doskonale rozumiem, na poczatku nie chciałam karmić piersią a teraz tak sie do tego przyzwyczaiłam, ze ciężko będzie mi przestać ale też wiem, że dokarmianie butlą da mi troszkę wiecej swobody. Więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diann Piotruś krztusi się bardzo rzadko, najczęściej zdarzało mu się to przy witaminkach, najbardziej po Cebionie. Przy jedzeniu nie ma tego typu problemu. wysłałam do tych osób, których mam adresy mailowe link do zdjęć Piotrusia, bedę na bieżąco uaktualniać o zdjęcia swoje i malucha :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzia 29 ja karmie piersia i wiem ze kolki norma i kupki raz na tydzien mogo byc ale dziecko nie powinno sie tak meczyc moj maly jak puszcza baka to placze Diann ja niestety nie moge Ci odpowiedziec bo karmie piersia ale na pewno sa dziewczyny ktore cos na temat ten wiedza moj MAX TO NAWET MLEKIEM MOIM POTRAFI SIE ZAKRZTUSIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Jak nie pisalam to nie pisalam, a teraz jestem ciągle:) Maluch próbuje sobie usnąć więc mam wolną chwilę. Oliwia13 ja też proszę o fotki, chyba nie masz mnie w skrzynce adresowej: evik11@wp.pl. Ja maluchowi obcinam paznokcie raz lub dwa razy na tydzień, w zależności od tego czy zaczyna już robić z siebie indianina czy też jeszcze nie. W każdym razie jakoś szybko mu te paznokcie rosną:(. Bartek jest żarłokiem i czasami zbyt łapczywie i szybko ssie moją pierś i także potrafi się zakrztusić. Przepajam go też herbatką np. na trawienie i gdy pije jak szalony to się krztusi. Ale dużo dzieciaczków tak ma więc się tym nie przejmuję. Co prawda czasami napędzi mi Bartek stracha, dlatego zawsze jak mu podaję butelkę to się troszkę stresuję:) Diann, nieźle, że nasze dzieciaczki są podobne:) Ciekawe czy jak będą więksi to będzie tak samo? Dziś niestety pogoda paskudna i ze spaceru nici:( Szkoda, bo sama już się do tych spacerów przyzwyczaiłam:) Tylko jakoś nie wyobrażam sobie spacerów w zimie... A, Bartek też zerka na telewizor, bo dużo kolorowych rzeczy się w nim przesuwa, ale ja staram się aby na niego nie patrzył. Mimo wszystko uważam, że to trochę za wcześnie, aby taki maluch oglądał telewizję. Zdecydowanie wolę jak patrzy na zabawki:). Dziewczyny a jak się czujecie w roli mamy? Ja na początku straszliwie tęskniłam do pracy i nie mogłam się odnaleźć w tym ciągłym siedzeniu w domu. Każdy dzień wyglądał tak samo. Minimalny kontakt z ludźmi, porażka:(. Ale odkąd Bartek łapie ze mną coraz lepszy kontakt, odkąd słodko się do mnie uśmiecha i gruchamy sobie razem to narazie nie myślę o pracy i jest coraz lepiej. Chyba powoli zaczynam się oswajać z nową rolą:) Buziaki w ten deszczowy dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kati Piotruś też jak sobie popurtuje to czasem płacze ale teraz to już bajka. Jeszcze jakiś miesiąc temu było okropnie, krzywił się i strasznie krzyczał przy robieniu kupki. Koleżanka poradziła mi wtedy kropelki na wzdęcia dla niemowląt. Chciałam Espumisan ale mieli wtedy tylko Bobotic,. Espumisan podobno jest świetny ale Bobotic też pomógł. evik wydaje mi się, ze do Ciebie też link wysłałam ale jeszcze sprawdzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze sie przyznac ze dawno nie bylo mnie juz na forum i nie jestem na biezaco z tym co piszecie a wynika to z faktu, ze od poczatku pazdziernika chodze na studia dzienne (ale mam indywidualny tok) i poprostu czasu zeby wejsc na forum juz nie mam poslalam evik pare zdjec, prosze rozeslij innym, bo ja niestety nie potrafie wszystkim naraz wyslac dziekuje wszystkim za zdjecia Beatka jest zdrowa i szybko rosnie, ladnie sie do nas usmiecha i troche sobie gaworzy jutro ma 8 tyg i ostatnio 18.10 wazyla 6kg pozdrawiam ************************************************************************************************ NICK....IMIĘ DZIECKA....TYDZ/M-C ....KG,CM-UR.....KG,CM AKTUALNE ************************************************************************************************ 1.agata_27....Szymon....14/3...........2900,51.......6150g/62cm 2.annaa20 3.gorcia_27....Maciej.......13/3........2950g,54cm....ok4760g/66 cm 4.Kotunia......Aleksander....13/3.......3050g,54cm...... 6300g/70cm 5.justa29......Patryk..........13/3......3470,54cm.....ok6000g/60cm 6.Donn..........Aurora........13/3........3190,56cm.....5700g/ok64cm 7.Blondi-ania 8.Bernatka130......Bruno.......13/3........2820, 54cm.....5660,61cm 9.Livmar 10.Justynka307......Igor.....10/2.....2800g,50cm.....5570g/ok.58cm 11.Agula30 12.Agata2424 13.Jagna25......Marta.....12/2........3040g,56cm.....5700/ 14.Stokrotka_26 15.edusia 16.Kika27......Natalia........11/2........3300,52cm........4800/60cm 17.BE_B.........Michaś.......12/2........4550g,59cm......7480g/64cm 18.Evvik.........Bartuś.......10/2.........3090, 53 cm......6260/58cm 19.Maggiem 20.Basia_26.....Dominika....9/2..........2750g,52cm......4300g/56cm 22.Diann.........Michaś.......9/2..........3350g,57cm......5200g/65cm 22.zuza29.......Pawełek.... .9/2.........3440g,55cm.......5900g/61cm 23.Roxelka......Vanessa......9/2..........2730g,48cm......4720g/62cm 24.Doris.........Alicja.........10/3........3460g/57cm....ok5100/65cm 25.Katienka....Weronika.....11/3........3300/56cm......5540/65cm 26.agula-kruszyna...Kasia....10/3.......2970g,51cm.......5000g/62cm 27.ali32 28.Tati78 29.Kati75....MAXIMILIAN....7/1,5....4860g,56cm..........6080g,62cm 30.joanka 31.Oliwia13 32.Plusia....Maximilian.......9/2....3475g,53cm..........6000g/58cm 33.agulka28 34.Kasia 35.Kpiotrowicz 36.Basia23.....Paulinka......6/1.5.......3400g,56cm......4600g/62cm 37.ToYaB 38.marsjanka 39.padlinka.......Emilka.........6..........3260g,59cm............ 40.z daleka A.....Kacperek.....6...........2940g...................4500g 41.ekinio.........Ksenia.........6...........3160g,53cm............4400g 42.Lonta.........Beatka........8............4150g,58cm............6000g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diann - moja mała tez sie ksztusi ale moim mlekiem - czasami ściągam pierwsze mleko bo ona pije strasznie łapczywie i to pomaga Kseni mój mąż obcina paznokietki 2x w tyg Oliwia13 ja też poprosze o zdjęcia rozmawiałam dziś z jedna mamą której mały miał kolki -aż 2 miesiące twierdzi że to przez to że dziecko nałyka sie poweitrza i nieodbija sie po jedzeniu - u nas naszczęście kolek niema i odpukać oby niebyło ja juz jadłam bigosik he i nic Kseni niejest kopki robi 2x dziennie a bałam sie straszliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
************************************************************************************************ NICK....IMIĘ DZIECKA....TYDZ/M-C ....KG,CM-UR.....KG,CM AKTUALNE ************************************************************************************************ 1.agata_27....Szymon....14/3...........2900,51.......6150g/62cm 2.annaa20 3.gorcia_27....Maciej.......13/3........2950g,54cm....ok4760g/66 cm 4.Kotunia......Aleksander....13/3.......3050g,54cm...... 6300g/70cm 5.justa29......Patryk..........13/3......3470,54cm.....ok6000g/60cm 6.Donn..........Aurora........13/3........3190,56cm.....5700g/ok64cm 7.Blondi-ania 8.Bernatka130......Bruno.......13/3........2820, 54cm.....5660,61cm 9.Livmar 10.Justynka307......Igor.....10/2.....2800g,50cm.....5570g/ok.58cm 11.Agula30 12.Agata2424 13.Jagna25......Marta.....12/2........3040g,56cm.....5700/ 14.Stokrotka_26 15.edusia 16.Kika27......Natalia........11/2........3300,52cm........4800/60cm 17.BE_B.........Michaś.......12/2........4550g,59cm......7480g/64cm 18.Evvik.........Bartuś.......10/2.........3090, 53 cm......6260/58cm 19.Maggiem 20.Basia_26.....Dominika....9/2..........2750g,52cm......4300g/56cm 22.Diann.........Michaś.......9/2..........3350g,57cm......5200g/65cm 22.zuza29.......Pawełek.... .9/2.........3440g,55cm.......5900g/61cm 23.Roxelka......Vanessa......9/2..........2730g,48cm......4720g/62cm 24.Doris.........Alicja.........10/3........3460g/57cm....ok5100/65cm 25.Katienka....Weronika.....11/3........3300/56cm......5540/65cm 26.agula-kruszyna...Kasia....10/3.......2970g,51cm.......5000g/62cm 27.ali32 28.Tati78 29.Kati75....MAXIMILIAN....7/1,5....4860g,56cm..........6080g,62cm 30.joanka 31.Oliwia13 32.Plusia....Maximilian.......9/2....3475g,53cm..........6000g/58cm 33.agulka28 34.Kasia 35.Kpiotrowicz 36.Basia23.....Paulinka......6/1.5.......3400g,56cm......4600g/62cm 37.ToYaB 38.marsjanka 39.padlinka.......Emilka.........6..........3260g,59cm.............4700g 40.z daleka A.....Kacperek.....6...........2940g...................4500g 41.ekinio.........Ksenia.........6...........3160g,53cm............4400g 42.Lonta.........Beatka........8............4150g,58cm............6000g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnese34 - nasz lekarz mówila ze im czesciej sie dziecku obcina paznokcie tym szybciej one rosna. Na nogach (podobno - bo jeszcze nie probowalam) z obcinaniem jest spory klopot i dlatego najlepiej robic to jak najrzadziej. Ja swojej Malej obcinalam na raczkach 2 razy w tygodniu, zawsze wydawalo mi sie na ta sama dlugosc. Ostatnio spuchł jej jednak paluszek, pewnie za krotko obcielami musielismy smarowac antybiotykiem :( Jestem na diecie i nie jest zle. Niestety pomimo moich staran trace pokarm.... Wczoraj mala dostala butle tylko raz, dzis juz 3 :( Ktoras z Was pytala o leki na laktacje - Ricinus Communis 5CH. To leki homeopatyczne. Przyjmowac 5 granulek 3 razy dziennie 20 minut przed karmieniem. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE!!!! kpiotrowicz -CIESZĘ SIĘ ,ŻE Z TWOIM MALUSZKIEM JEST JUŻ LEPIEJ. TROCHĘ SIE ZMARTWIŁAM JAK PRZECZYTAŁAM , ŻE MASZ PROBLEMIKI ALE DOBRZE ,ŻE JEST JUZ TROCHĘ LEPIEJ. A TE TABLETKI NA LAKTACJE TO ZNACZY ZE BEDZIE WIĘCEJ POKARMU? BO MI TEZ ZANIKA, A CHCIAŁABYM KARMIĆ . MÓJ SZYMON JUŻ ŚPI. CIĘŻKO U NIEGO Z TYM ZASYPIANIEM. JAK BYŁAM U RODZICÓW TO BEZ PROBLEMÓW, DO WÓZKA I HEJA. A W DOMU TO RĘCĘ , RĘCĘ I JESZCZE RAZ RĘCĘ. A MOJE SZCZĘŚCIE JEST CO RAZ CIĘŻSZE. MUSZĘ GO JAKOŚ TEGO ODUCZYĆ. ALE NIE CHCĘ POŁOŻYĆ DO ŁÓŻECZKA I ZOSTAWIĆ I ŻEBY PŁAKAŁ. SERCE MI PĘKNIE. TRZEBA INNEGO SPOSOBU. POWIEDZCIE MI CO TO JEST ZA MLEKO BEBILON PEPTI? JAKIE JEST W SMAKU CZY NIE JEST GORZKIE. MÓJ SZYMEK KIEDYŚ PIŁ BEBIKO OMNEO I TO JEST MLEKO GORZKIE I NIE CHCIAŁ, MUSIAŁAM ZMIENIĆ. MÓJ SZYMEK PIJE HUMANĘ I JEST DOBRZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CHCIAŁABYM WRÓCIĆ DO PRACY TYLKO SZKODA MI DZIECKA. WIEM ZE Z NIKIM NIE CHCE ZOSTAĆ .ZOSTANIE ZE MNĄ I Z TATUSIEM. Z BABCIĄ (CZYLI MOJĄ TEŚCIOWĄ) TO GODZINKA I JUŻ SYRENA A O TEŚCIU NIE WSPOMNĘ, 5 MINUT OSTANIO GAWORZYŁ I SIE ROZPŁAKAŁ. A KASY ZACZYNA BRAKOWAĆ WIECIE CO TERAZ KOŃCZY MI SIĘ MACIERZYŃSKIE, WYCHWAWCZEGO JEST 400 ZŁ. TYLKO SIĘ POCIĄĆ. PRZECIEŻ TO AKURAT NA POTRZEBY SZYMKA , A MY? SZOK SZOK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CHCIAŁABYM WRÓCIĆ DO PRACY TYLKO SZKODA MI DZIECKA. WIEM ZE Z NIKIM NIE CHCE ZOSTAĆ .ZOSTANIE ZE MNĄ I Z TATUSIEM. Z BABCIĄ (CZYLI MOJĄ TEŚCIOWĄ) TO GODZINKA I JUŻ SYRENA A O TEŚCIU NIE WSPOMNĘ, 5 MINUT OSTANIO GAWORZYŁ I SIE ROZPŁAKAŁ. A KASY ZACZYNA BRAKOWAĆ WIECIE CO TERAZ KOŃCZY MI SIĘ MACIERZYŃSKIE, WYCHWAWCZEGO JEST 400 ZŁ. TYLKO SIĘ POCIĄĆ. PRZECIEŻ TO AKURAT NA POTRZEBY SZYMKA , A MY? SZOK SZOK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mialam weekend :-) Zaczal sie wprost wspaniale. Po poludniu w piatek odwiedzialam swoja przyjaciolke, a potem J znalazl mnie doslownie na miescie (zobaczyl mnie z autobusu)i zabral do dunskiej restauracji. Maxio byl oczywiscie razem z nami. Myslalam ze wreszcie bede mogla miec pozytek z mojego zakupu z przed tyg, (kondomow) ale wrcilismy do domu wieczorem tak padnieci ze juz nie starczylo nam sil na nic. Sobotni poranek byl za to przeslodki :-)) Uczucie kochania sie pierwszy raz po porodzie byloby super, gdyby nie to ze bylam sucha jak pustynne piaski :-( Teraz mam zamiar pojsc do apteki i kupic jakis srodek nawilzajacy, zeby przyjemnosc byla prawdziwa przyjemnoscia ;-) Juz nie moge sie doczekac nastepnego razu :-D To takie mile uczucie, kiedy wiesz ze ejstes atrakcyjna dla swego kochanka ;-) W przyszlym tyg. mam zamiar zakopac sie w ksiazkach. Wypozyczylam ich cala mase, wiekszosc po polsku :-) Biblioteka miejska zakupila dosc duzo nowosci, wiec staram sie byc na czasie... Martwie sie ciagle tez ta ciemieniucha, bo licho nie schodzi :-( Ponoc moge dostac jakas masc w aptece, ktora moglaby pomoc sie pozbyc tego szpecacego cholerstwa... sorry. Ale u nas bylo dzisiaj zimno, +5\'C. Myslalam ze jeszcze troche a kozuch bede wyciagac. Tu nad morzem, gdzie powietrze jest bardzo wilgotne, zimno przejmuje do szpiku kosci. Moj Maxio skonczyl dzis 10 tyg :-) Jak ten czas leci! Diann :-)U mnie Max znow zwiekszyl czestotliwosc w jedzieniu i ssie czasem co 2, a nie 3 godzinki. Jak jest strasznie glodny to sie tak zachlannie zachlapie mlekiem na calej buzi a przy okazji czasem i zakrztusi i to dwa razy pod rzad. Ja tam watpie ze Twoj maluszek ma wade przelyku. Jakby tak bylo, to jak on sobie poradzilby z wodami plodowymi? ;-) Wszystko z nim w porzasiu :-) Zuzia29, ja swojemu Maxiowi telewizora w ogole nie pokazuje. Nie chodzi tylko o promieniowanie, ktore jest szkodliwe (ponoc niektore materialy, z ktorych wykonany jest aparat moga miec dzialanie alergenne- wg Greenpeace) ile rowniez o wysuszanie spojowek, ktore u malenkiego dziecka i tak sa dosc suche (zanim pojawia sie lzy itd) Dzieci z reguly, kiedy ogladaja telewizje zapominaja o mruganiu, za ktorego sprawa nawilza sie oko i w efekcie spojowka sie wysusza :-( Inny argument ejst taki, ze niektore bajki w ogole nie sa dozwolone poniezej 3-ego czy 6 roku zycia- patrz opakowanie. Jesli bajka bedzie miala grozne elementy, np jakies gwaltowne krzyki, ryki, czy zbyt szybko zmieniajace sie obrazy, dziecko moze stac sie nadpobudliwe i zle spac w nocy- tyle psychologia. Zuzia, 🌼 telewizja i dziecko to temat rzeka, nie chce sie rozpisywac, bo decyzja zalezy i tak od rodzicow dziecka. Katienka, ucaluj Weronisie od mego Maxia :-) Agnes34, moj Maxio z kolei to flegmatyk, ma bardzo spokojne, opanowane ruchy i czasem potrafi w tej samej pozycji przelezec bardzo dlugo :-) Kpiotrowicz, nie poddawaj sie, wsyzstko bedzie dobrze, a co do zaniku pokarmu, moze podawaj jej piers kilka razy w ciagu dnia, nawet kiedy Gabrysia o to nie prosi, to moze zacznie sie tego mleka wytwarzac ciut wiecej? Kati75, najpierw byly szramy na srodku glowy, teraz pokiereszowany podbrodek, nad oczami i nosek, o rety...Balam sie dzisiaj go ludziom na oczy pokzac, zeby mnie nie posadzili o molestowanie czy co :-P Obcinam paznokcie na dloniach 2 razy w tyg. na nozkach zaledwie 1 raz do tej pory. A co do kupek i bolesnego wyprozniania, czy Ty moze probowalas juz Acidophilus? Sprobuj zaczac sama przyjmowac te probiotyki, a Max dostanie to razem z piersia. To swietny sposob na prawidlowa perystaltyke jelit. Z tego co wiem, to chyba jest i wersja dla malych dzieci. Evvik, czuje podobnie jak Ty ze bycie mamusia zaczyna mi sie nawet podobac, w ogole jestem juz bardziej pozytywnie nastawiona do zycia od ostatniego tyg. i jakos czerpie wiecej radosci z przebywania z maluszkiem. Bycie z Maxiem to nie tylko zmienianie pielsuzek, czy karmienie piersia, ale rowniez niezliczone wycieczki po parkach, miescie, bibliotekach, czy butikach :-) Lonta, buziaczki dla Beatki, Ekinio, caluski dla Xeni, Doris, usciski dla Aluni i buzka dla Piotrusia, Oliwko! I dla wsyzstkich innych dziecinek!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×