Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Hej:) ja tak na szybki momencik - nie wyrabiam z ta praca - żeby byla choć w normalnych godzinach to 8 godzin da sie wytrzymać - ale ja pracuje od 13 do 21 - środek dnia wracam padam na pysk rano wstaje nieżywa - dziecko mało widze nie spiące bo w godzinach jego największej aktywności mnie nie ma. - ekinio - to chyba odpowiedź na Twoje pytanie;) - nie byłoby nawet tak xle - bruno integruje się z tatusiem i świetnie się chłopaki dogadują ale mi trochę żal - no i w pracy nudnawo - pracuję w księgarni - ogromna ona jest i nogi mnie bolą od łażenia po niej - nowa ona w zasadzie więc mało ludzi o niej wie więc i mało zagląda - no to łażę jak ten duch potępiony od działu do działu i ucze się gdzie co jest. Koszmarek mały. A dziś Mikołaj - przyjda maluchy a ja za swoim bedę tęsknić - ech. Dobrze przynajmiej, że z szyjką małego wg. słów rehabilitantki lepiej. W piątek idę do neurologa i na druga rehabilitację to dowiemy się jakie tam robimy postępy - a jutro na szczepienie - hehe ciekawe ile waży Bruno bo dźwigać go z łóżeczka już trochę boli w kręgosłupie;) pozdrowienia dla wszystkich amm i bobasów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn,Ekinio,Agula-kruszyna,Plusia dziekuje za zyczonka Barborkowe. Nie mialam jakos czasu wpasc cos napisac ale juz jestem.U Nas wszystko oki wybieramy sie jutro na szczepienie,az sie boje bo mala pewnie bedzie plakala:( Mala nadal spi i spi w nocy ale co do jedzenia sie pogorszyla bo wypijala 150-180ml a teraz 50ml i juz sie wierci i musze zrobic przerwe i potem dalej wypija troszke(tak na raty)A tak wogole to juz karmie butla bo pokarmu brak:( Raz czy dwa razy dziennie ja przystawie do piersi to cos tam jej wyleci jeszcze ale ogolnie to pokarm mi zanika. Pozdrowionka dla mamusiek i pociech i buziaki Mikolajkowe dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nareszcie karmienie poszło gładko :) dzięki radzie kruszyny.... zobaczymy jak będzie wieczorej... mam nadzieje że tak samo.. kruszyna>>>🌻 >>>🌻 >>>🌻 >>>🌻 >>>🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekinio Ksenia ma sliczna biala czapeczke,gdzie sie takie w Polsce kupuje bo na swieta tam bede wiec bym Nelci tez kupila ,jest sliczna moze ssa tez takie wiosenne to by Nelly miala na swieta wielkanocne do chrztu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edusia :-) - na allegro znalazłam, Ksenia mniała ją na chrzest a teraz zakładam bawełnianą czapeczkę pod spód i jest jej ciepło, http://www.allegro.pl/item146845598_ciepla_czapeczka_do_chrztu_rekodzielo.html Bernadetka130 dzielna koietka z ciebie - podziwiam :-) Ksenia dziś zaczeła ślicznie podnosić główkę huraaaaa - a ćwiczymy dopiero od pn i bardzo jej sie to spodobało a my przesyłamy mikołajkowe buziaczki dla wszystkich dzieciaczków i ich szczęśliwych mamuś Ksenia i Edyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
********************************************************************************* NICK....IMIĘ DZIECKA....TYDZ/M-C....KG/CM-UR.....KG/CM AKTUALNE *********************************************************************************** 1.agata_27....Szymon......14/3...........2900/51..........6150g/62cm 2.annaa20 ....Wiktoria .....4..............3150/51..........6890g/? 3.gorcia_27....Maciej.......4 ......2950g/54cm....5900g/72 cm 4.Kotunia......Aleksander....18/4.......3050g/54cm...... 7000g/71cm 5.justa29......Patryk.........4m-ce.....3470/54cm......6900g/ok68cm 6.Donn.........Aurora..........4.........3190/56cm..........6500g/66cm 7.Blondi-ania...Jakub..........4..........3460g/59cm.....7630g/ok71cm 8.Bernatka130......Bruno.....16/3......2820/54cm..........6400/63cm 9.Livmar 10.Justynka307....Igor..3,5 m-ca.....2800g/50cm.........6560g/63cm 11.Agula30 12.Aga2424......Miłosz.....14/ ..........3400/57............6600/....... 13.Jagna25......Marta.....12/2..........3040g/56cm.....5700/ 14.Stokrotka_26 Wojtuś.....3,5.........3460/58 cm........7100/67 cm 15.edusia……….Nelly………….3,5…………..3,540/53cm……..….7000/71cm 16.Kika27......Natalia........11/2........3300/52cm.........4800/60cm 17.BE_B.........Michaś.......12/2........4550g/59cm.......7970g/66cm 18.Evvik.........Bartuś.......10/2.........3090/53 cm........6260/58cm 19.Maggiem 20.Basia_26.....Dominika......3.........2750g/52cm.......5300g/61cm 22.Diann.........Michaś.......14/3.........3350g/57cm.....6100g/65cm 22.zuza29.......Pawełek.... .9/2.........3440g/55cm......5900g/61cm 23.Roxelka......Vanessa.....13/3.........2730g/48cm.......5400/62cm 24.Doris.........Alicja.........10/3........3460g/57cm.....ok5100/65cm 25.Katienka....Weronika.....14/3........3300/56cm.......6205g/65cm 26.agula-kruszyna...Kasia ....3........... 2970g/51cm.....5640g/62cm 27.ali32 28.Tati78 29.Kati75....MAXIMILIAN....3,1m-ca....4860g/56cm.......7700g/64cm 30.joanka...Marcelina........12/2....3150g/58cm...........4500g 31.Oliwia13 32.Plusia....Maximilian.......13/3......3475g/53cm........6880g/64cm 33.agulka28....Kacperek....12/2,5....3490g/54cm........6500g/62cm 34.Kasia 30....Jakub.......14,5/3......4820/58cm .......6940/ ok65cm 35.Kpiotrowicz..Gabrysia....2,5.........4100/58cm.........5600/?? 36.Basia23.....Paulinka......10/2.......3400g/56cm........5600g/63cm 37.ToYaB....Staś..............10/2.........3400g/55cm........6 kg/62cm 38.marsjanka 39.padlinka.......Emilka.....3 m-ce........3260g/59cm.......5700/61cm 40.z daleka A.....Kacperek.....3...........2940g...................5840g 41.ekinio.........Ksenia.......11/2,5......3160g/53cm............5360g 42.Lonta.........Beatka........8............4150g/58cm............ dzis bylismy u lekarza, ale Kubus nie został zaszczepiony, bo musimy isc do neurologa, bo sie napina i wygina i podejrzewa wzmozone napiecie miesni, poza tym chodzimy na rehabilitacje, bo chirurg stwierdził u malego kręcz szyjny.postaram sie czesciej pisac, ale czytam was na biezaco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Donn, moze sprobuj z Aurorka pobawic sie do upadlego, to moze sie jej apetyt zwiekszy, spacerki na swiezym powietrzu ponoc tez dobrze na apetyt wplywaja ;-) No a mnie te spacerki bokiem wylaza... J sie nie zgadza na kupno wozka, caly wieczor sie klocilismy, juz mam go serdecznie dosc!!!! Mam stary grat uzywany przez jego kuzynke, gdzie daszka w ogole sie nie da zlozyc i jedna strona odpada, a w pokrowcu odpadly guziki i wiatr ciagle go wywiewa, az sie boje ze przewieje Maxia, bo tu strasznie wieje w Szwecji! Kolo przednie w tym gracie tez jezdzi jakby po 4 glebszych, wiec pewnie mur beton, ze odpadnie juz wkrotce i nie bedzie czego pozyczonego oddawac wcale!!!!! :-/ Jak J sie dowiedzial ze chce kupic inny wozek i ze dzwonilam tam i siam, to strasznie sie zdenerwowal. Prawda jest taka, ze to ja cierpie (doslownie) i ponosze kosnekwencje jego wyborow, teraz to juz w ogole dupy za przeproszeniem nigdzie nie wystawie, jak sie zrobia minusowe temperatury, a depresja jak nic mnie oblapi, jak ki sie znow przyjdzie siedziec w domu samej w czterech scianach i 10 kafeterii nie pomoze :-( :-( :-( Jestem zalamana dziewczyny. W takich sytuacjach wychodza zalety mieszkania za granica: brak mozliwosci o zwrocenie sie o pomoc do kogokolwiek :-( :-( Kurcze, zeby faktycznie nie mielismy pieniedzy na koncie, ale sa!!! I to mnie porzadnie wkurza, jestem naprawde wsciekla i mam ochote potluc kilka talerzy, ale noc i Maxio spi... Ech.... Koniec wyzalania sie. Dobranoc Panstwu, jak to Kuron mowil ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hurra, znow moge publikowac swoje zdjecia i Maxia w moim blogu! Taka mala rzecz a cieszy :-)) Zagladajcie... Jutro opublikuje fajniejsze zdjecia mego szkraba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie moge spac... Wszystko przez J i jego cholerne poczucie kontroli. Raz spadlam z roweru zima to mi codziennie potem pzrypominal ze mam na siebie uwazac i bylo po nim widac ze drzal na sama mysl, ze znow stluklabym sobie kolano... Faktem jest ze J ma teraz mase do zrobienia na glowie i wieczorem cos przebakiwal o sobocie, ze sie zastanowi i zebym wytzrymala do soboty, tak jakbym to ja sama nie mogla rozwiazac problemu z wozkiem! Nie jestem dzieckiem, a w tej chwili czuje sie traktowana jak jakis kurdupel! Ale roznica pomiedzy mna a kurduplem jest mianowicie taka, ze ja dostaje wyplate co miesiac i mam dyplom w kieszeni plus prawo do glosowania od 1921 roku, przynajmniej tu w Szwecj, a kurdupel nie ma nic! Ta jego nadopiekunczosc mnie psychicznie wykonczy!!!! No ale juz ide spac. Sorry naprawde za te wyzalanie sie ale jesli cos pomaga mi pozbierac mysli to tylko wlasnie takie biadolenie :-)) Sciskam Was ile sil, spiochy. 😴 😴 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znowu ja juz naprawde ostatni raz. Niech mi ktoras z Was powie, co jest nie tak z tym wozkiem, bo mi sie tak starsznie podoba: http://www.blocket.se/vi/10168907.htm?ca=23_11_s A kosztuje tylko 250zl. To ten na prawo, niebieski. Przynajmniej kola stabilne i wyglada na to ze daszek na miejscu, he, he...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello najdrozsze. Plusiu,no widzisz zawsze jakies plusy i minusy.J moze nie ma nic zlego na mysli,po prostu chce go kupic w sobote,zebys nie pocharatala sobie nowym wozkiem kolan:-) Zuziu kochanie,jestem po formacie i nie mam twojego gadu,napisz co do mnie.Zreszta prosze znow o kontakt Basi.Co mowicie?Dzieciaczki maja podwoic swoja wage jak maja pol roczku?hmmmm,wiec co z takim Michasiem i np.Maxiem?Nie wydaje mi sie,ze za pare miesiecy zamiast wstac i chodzic zacznie sie kulac,mimo przeslodkich faldeczek:-) Michas wogole zrobil sie strasznie grzeczny chlopczyk,rano wstanie i sie smieje i gada z zabawkami,a jak ja wstaje,a mam lozko kolo lozeczka to obraca glowe do i szczerzy usmiech nr 5,jakby chcial powiedziec-mamusiu dzien dobry,zrobisz mi mleczka? wkurza mnie tylko katar.Pani w aptece powiedziala ze wszystkie preparaty do nawilzania sluzowki sa w spraju,nie ma nic w kroplach?mam Mimar,ale nie jestem z niego zadowolona.Tak samo jak nie jestem zadowolna z ciuszkow dzieciecych i mojego wozka.Co by im szkodzilo jakby zrobili ciuszki szersze w pleckach?Przeciez ta druga reke to mu kiedys polamie.No i rozmiar rozmiarowy nie rowny,ale wiekszosc ciuchow juz kupuje na 74 cm.Michas w wozku,jak jest w kombinezonie sie juz praktycznie nie miesci,za wczesnie,zeby go poduszkami okladac i jezdzic w spacerowce.... A tak to u mnie oki.Cwiczycz czasu nie mam,ale teoria nie jedzenia po 18 daje swietne rezultaty,az milo patrzec jak waga leci w dol. Sciskam wszystkie bardzo serdecznie.Wiem ze pododawalyscie nowe fotki,zaraz bede ogladac. Ja tez dalam nowe na kneflicek.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Diann na katarek polecam kroopelki nasivin.te ktore ja mam nie sa w sprayu tylko normalnie sie je zakrapla.No i oczywiscie po raz drugi polecam nie zawodna FRIDĘ do odciągania gilków:) Plusiu jaka z Ciebie laska w tej sukience,no no no!Wyglądasz szałowo:) Jakby to powiedział mój Paweł : Sexy mama z Ciebie:)A Maxio jest uroczy:) Może zesfatamy go z moją Witorią?hihi. Diann cos nie moge wejsc na stronke Michasia na bobasach:( Ale jeszce po próbuje.Musze po ogladac potencjalnych narzeczonych dla mojej królewny hahaha.no nic uciekam bo mała zaczyna marudzic buziaki i miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrześniowa mama
plusiu, nigdy się nie wypowiadam, ale zawsze was czytam..i wiesz co? strasznie cię polubiłam, bo ty mi się taka normalna, fajna babka wydajesz..szczera i uczciwa, nie grasz i nie udajesz kogoś kim nie jesteś.. podziwiam cię za odwagę mówienia tego co myślisz, pisania szczerze o przyjemnościach życia i kłopotach a do tego nie wstydzisz się pokazać siebie na zdjęciach.. w dzisiejszych czasach i ogólnie tutaj na forum (nie na waszym sierpniowym forum) gdzie jest tyle wzajemnej złości i jadu, wydajesz mi się takim rodzynkiem w cieście:) pozdrawiam cię serdecznie i dziękuję, że jesteś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diann>> na katar nasivin soft miałam i on jest w kropelkach.. annaa>> kupiłam fride właśnie musze dzisiaj odebrać paczke z poczty :) Plusiu >> faceci..!!!!!!!!!!!!!!....a po co ty sie wogóle przejmujesz...wyślij go może samego z tym wózkiem na spacer... no i z Maxem oczywiście :P jak sie pomęczy to odrazu kupi nowy :D u mnie tak było z myciem garów... zrobiliśmy podziała obowiązków i mąż miał myć gary... ziebrał je zwykle aż sie w zlewie nie mieściły i dopiero mył...ale w sumie umył ze 3 razy..i chciał mnie przekupić żebym te gary myła za niego :P...skończyło sie tym że kupiliśmy zmywarke ..... :D.. i teraz już nikt sie garami nie martwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Diann... ja dostałam od Ciebie tylko jedną wiadomość na gg i Ci odpisałam a jeśli nie doszło to pewnie administrator sieci znowu coś miesza, normalnie tragedia z tym internetem. Jak coś to pisz na maila: hbarbara@poczta.onet.pl Donn... moja mała dostała już potarte jabłuszko, papkę z banana, kaszkę malinową z bobovity, deser jabłkowo marchewkowy z bobovity, soczek jabłkowy i jabłkowy z dodatkiem marchewki. Jutro kończy 4 miesiące więc dostanie pierwszą zupkę :) Słoiczków na razie nie kupuję (jedynie ten z marchewką i jabłkiem kupiłam). Od kilku dni jesteśmy już też na Bebilonie2. Powiedzcie mi czy te wszystkie produkty które wprowadzamy dzieciom mamy podawać pomiędzy karmieniem butelką czy też to ma być np. jeden posiłek zamiast mleka? Bo ja do tej pory dawałam jej wszystko pomiędzy karmieniami. Ostatnio jednak jak zbliżała się pora karmienia zamiast mleka zrobiłam jej tą kaszkę malinową to zjadła kilka łyżeczek i dostała ataku histerii, nic nie było jej w stanie uspokoić. Zrobiłam jej więc mleko w butelce to zaczęła jeszcze bardziej wrzeszczeć i dopiero po jakiejś godzinie wypiła tylko 60 ml. Nie wiem o co jej chodziło. Dominika powoli chce już siadać (próbuje sama i jak się złapie za nasze palce), silna bestia :) Ostatnio zrobiła się strasznie marudna przez to ząbkowanie. Slini się jak szalona, wpycha rączki do buzi, płacze, żali się, itp. Przez kilka dni dała nam też popalić bo nie chciała wieczorem zasnąć. Gdybym była do tego przyzwyczajona to pewnie nie zrobiło by to na mnie zbytniego wrażenia ale moje maleństwo od urodzenia nie sprawiało żadnych problemów. Po prostu była kąpana, dostawała butelkę i w momencie zasypiała a nawet jak nie od razu to max. po pół godzinie. Na spacer chyba dzisiaj nie wyjdziemy bo pogoda koszmarna. Normalnie zła jestem bo wczoraj było tak pięknie a ja z nią nie wyszłam bo czekałam na moją mamę (miała przyjechać do południa) a okazało się że przyjechała dopiero dobrze po południu i w związku z tym już nigdzie nie poszłyśmy :( Udało mi się już schudnąć prawie 6 kg ale to i tak jest nic przy mojej nadwadze :( Byłam raz na aerobiku ale nie podobał mi się sposób w jaki kobieta prowadziła zajęcia. Ale uparcie będę dalej szukała odpowiednich dla mnie zajęć a w najgorszym wypadku pójdę na aquaaerobik bo sama w domu jakoś do ćwiczeń zmotywować się nie umiem. Jestem ostatnio wykończona psychicznie, nerwowo i obawiam się że zaczynam wpadać w jakąś depresję :( Nie radzę sobie z tym wszystkim... opieka nad dzieckiem, zajmowanie się domem i ciągłe czyjeś pretensje m.in teściów. Rozmawiamy co prawda ze sobą ale to jest raczej robienie dobrej miny do złej gry. Wierzcie mi że naprawdę chciałabym się stąd wyprowadzić. Mieszkam tu od stycznia a nawet sąsiadów porządnie nie znam nie wspominając już o nikim innym. Przez cały dzień nie mam do kogo buzi otworzyć więc siedzimy z Dominiką w domu albo sparerujemy a ja popadam w coraz większą paranoję. Normalnie wyć mi się chce z bezsilności. Nie tak to sobie wszystko wyobrażałam. Dopóki pracowałam to tego nie odczuwałam bo pracowałam w takich godzinach że do domu przychodziam tylko coś zjeść i się wyspać a teraz... to jakiś obłęd. Diann ratuj bo inaczej tu zwariuję!!! No dobra, już dość użalania się nad sobą bo chyba Was zanudziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn ciesze sie ze FRIDA juz doszła,naprawde ulży Aurorce:) Dziewczyny mam dosc.dosc pawła ktory wiecznie bałagani i w ogole po sobie nie sprzata!!!!zero!kompletnie nic!nawet brudne skarpetki i bokserki zostawił w salonie na podłodze!!!!!!!!żygac mi sie che jak na to patrze!!!!przepraszam za słownictow ale do jasnej cholery moja cierpliwosc sie konczy!!!!!!około 12 ma wpasc moja mama,ogarnełam troche mieszkanie i wiecie co znalazłam na stole w salonie?jego paznokcia ktorego nie sprzatnąl-przepraszam ze o tym pisze,jest mi wstyd ale musze sie gdzzies wyzalic!!!!!!czy nie mozna nauczyc sie ze paznokcie obcina sie w łazience?????jestem wsiekła.on w ogole nie szanuje tego ze ja sprzatam i tego ze jestem po 2 operacjac kregosłupa wiec nalezy mi pomoc bo kregosłup mi wysiada!!!!płakac mi sie chce.szkoda słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia ja tez bym sie nie przejmowala :) Zarabiasz pieniadze, to Ty biegasz z wozkiem, znalazlas fajny za grosze - kup go i juz :) Tak jak napisalas - nie jestes mala dziewczynka - jesli uwazasz ze potrzebny wam wozek to zwyczajnie go kup. Moja mama nadal sie nie odzywa.... Wczoraj na mikolajnki do Gabrysi przyjechal tylko tata. Podobno teraz wymyslila sobie ze nie przywitalam inie pozegnalam sie z nia w sb jak bylismy u ojca na imieninach. Tylko ze z placzacym dzieckiem krzyknelam ogolne czesc i jakos specjalnie nie witalam sie z nikim. Pewnie cokolwiem bym zrobila byloby zle..... wczoraj az mi z tego wszystkiego nerwobol wszedl w kregoslup i nie moglam podniesc malej:( Ekino neurolog wypadl swietnie - nic Gabrysi nie jest. Ale organizacja CZD wola o pomstę do nieba - zaluje ze w ogole tam poszlismy. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annaa>> a zostaw te jego majtki na środku pokoju jak ktoś do niego przyjdzie.. może sie opamięta.. albo wcale nie sprzątaj jego rzeczy... to może wkońcu pozbiera..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodalam nowe fotki.... wczoraj bylam u lekarza z pawelkeim z powodu kataru, na szczescie na oskrzelach nic nie ma, mam gotowac wode , dosypac sol i postawic kolo lozeczka na noc, zeby nawilzanie bylo, no i wystarczy woda morska, kupilam tez homeopatyczne Euphorbium no i wszystko oki :) nie wazyla, nie mierzyla, bo pelno dzieci w poczekalni, ale 10 grudnia na szczepienie wiec tam bedzie nowy pomiar.... aha powiedziala ze zabek mu idzie:)) co jeszcze z nowosci hmm...zageszczam melko kaszka ryzowa i moj chlopak dzis spal od 20 do 8 :).... fajny jest jak sie budzi i podnosi glowke, to od razu raczka w buzi i spoglada, wpierw na tv czy zapalony ;) a potem na mnie i ten slodziutki usmiech ;).....daje tez jablko, wiecej wypluje niz zje, no ale musi sie nauczyc jesc, bo 4 miesiace tylko ssanie....poza tym musze na niego uwazac jak lezy na l;ozku po na plecach probuje sie obracac, a jak na brzuchu to posuwa sie do przosu ze w 5 min bylby na skraju lozka :))...... www.zuzek.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytając Wasze wypowiedzi dotyczące bałaganiarstwa stwierdziłam, że nie jestem sama z tym problemem. Mój mąż też zostawia skarpetki na fotelu lub za nim. W najlepszym przypadku kładzie na kosz z brudnymi ubraniami, albo obok niego, bo wrzucenie do środka to pewnie nielada wyczyn. Z innymi rzeczami też tak jest, więc powinno sie do tego przyzwyczaić, ale dla mnie jest to wkurzające, bo mój 7 letni syn robi tak samo. Ojciec zwraca mu uwagę, krzyczy na niego a przecież sam daje mu przykład. Mam nadzieję, że może 7 latka da sie jeszcze nauczyc, bo tego starszego to juz z pewnością nie. Od 4 dni jestem w domu sama z dziećmi. bo mąż wyjechał na szkolenie i wróci dopiero jutro. Od razu jednak po jego wyjeździe okazało sie, że mała ma gorączkę i chore gardło. Do tego okropnie się ślini, gryzie palce, więc pewnie ząbki sie szykują. A dzisiaj znowu do lekarza, bo jakaś wysypka jej się pojawiła. Byc może to zwykła trzydniówka, ale niestety nie pamietam jak przy tej chorobie wysypka wygląda. Objawy nawet sie zgadzaj: najpierw 3 dni goraczi a teraz wysypka, marudzenie, brak apetytu. I często przytrafia sie ta choroba przy okazji ząbkowania. Starszy syn tez mial kiedy zaczęły wychodzic mu zęby. Tyle tylko, że u niego w 9 miesiącu a mała skończyła 4. Nie bede więcej smęcić, życze Wam miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzia29- ale Ci zazdroszcze. Moja mała nigdy jeszcze nie spała tak długo bez przerwy. Najdłużej od 22.15 do 5 rano i to tylko jeden raz. Zasypia mi ok. 21.30 na pół godziny, czasami godzine a potem budzi się, płacze i nie może przez jakis czas zasnąć. Musze brac ja do siebie, żeby jeszcze troche pociumkała a potem przytulic do niej twarz i wtedy zasypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu>> to ty już dużo nowości wprowadziłaś.. my narazie soczek i jabłuszko no i kaszke malinową... dosypuje od wczoraj do mleczka.. kupiłam też kleik ryżowy... jabłszko mała zjada ładnie.. jeden słoiczek ma na dwa razy.. troche jejna początku wylatywało z buźki.. a raczej prawie wszystko.. ale jest już coraz lepiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam jeszcze napisać że narazie nowości między karmieniami :) potem dopiero można zasrtąpić jeden posiłek zupką albo kaszką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiam tabelke bo bylismy dzis u lekarza:) ********************************************************************************* NICK....IMIĘ DZIECKA....TYDZ/M-C....KG/CM-UR.....KG/CM AKTUALNE *********************************************************************************** 1.agata_27....Szymon......14/3...........2900/51..........6150g/62cm 2.annaa20 ....Wiktoria .....4..............3150/51..........6890g/? 3.gorcia_27....Maciej.......4 ......2950g/54cm....5900g/72 cm 4.Kotunia......Aleksander....18/4.......3050g/54cm...... 7000g/71cm 5.justa29......Patryk.........4m-ce.....3470/54cm......6900g/ok68cm 6.Donn.........Aurora..........4.........3190/56cm..........6500g/66cm 7.Blondi-ania...Jakub..........4..........3460g/59cm.....7630g/ok71cm 8.Bernatka130......Bruno.....16/3......2820/54cm..........6400/63cm 9.Livmar 10.Justynka307....Igor..3,5 m-ca.....2800g/50cm.........6560g/63cm 11.Agula30 12.Aga2424......Miłosz.....14/ ..........3400/57............6600/....... 13.Jagna25......Marta.....12/2..........3040g/56cm.....5700/ 14.Stokrotka_26 Wojtuś.....3,5.........3460/58 cm........7100/67 cm 15.edusia……….Nelly………….3,5…………..3,540/53cm……..….7000/71cm 16.Kika27......Natalia........11/2........3300/52cm.........4800/60cm 17.BE_B.........Michaś.......12/2........4550g/59cm.......7970g/66cm 18.Evvik.........Bartuś.......10/2.........3090/53 cm........6260/58cm 19.Maggiem 20.Basia_26.....Dominika......3.........2750g/52cm.......5300g/61cm 22.Diann.........Michaś.......14/3.........3350g/57cm.....6100g/65cm 22.zuza29.......Pawełek.... .9/2.........3440g/55cm......5900g/61cm 23.Roxelka......Vanessa.....13/3.........2730g/48cm.......5400/62cm 24.Doris.........Alicja.........10/3........3460g/57cm.....ok5100/65cm 25.Katienka....Weronika.....14/3........3300/56cm.......6205g/65cm 26.agula-kruszyna...Kasia ....3........... 2970g/51cm.....5640g/62cm 27.ali32 28.Tati78 29.Kati75....MAXIMILIAN....3,1m-ca....4860g/56cm.......7700g/64cm 30.joanka...Marcelina........12/2....3150g/58cm...........4500g 31.Oliwia13 32.Plusia....Maximilian.......13/3......3475g/53cm........6880g/64cm 33.agulka28....Kacperek....12/2,5....3490g/54cm........6500g/62cm 34.Kasia 35.Kpiotrowicz..Gabrysia....2,5.........4100/58cm.........5600/?? 36.Basia23.....Paulinka......10/2.......3400g/56cm........6400g/65cm 37.ToYaB....Staś..............10/2.........3400g/55cm........6 kg/62cm 38.marsjanka 39.padlinka.......Emilka.....3 m-ce........3260g/59cm.......5700/61cm 40.z daleka A.....Kacperek.....3...........2940g...................5840g 41.ekinio.........Ksenia.......11/2,5......3160g/53cm............5360g 42.Lonta.........Beatka........8............4150g/58cm............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
********************************************************************************* NICK....IMIĘ DZIECKA....TYDZ/M-C....KG/CM-UR.....KG/CM AKTUALNE *********************************************************************************** 1.agata_27....Szymon......14/3...........2900/51..........6150g/62cm 2.annaa20 ....Wiktoria .....4..............3150/51..........6890g/? 3.gorcia_27....Maciej.......4 ......2950g/54cm....5900g/72 cm 4.Kotunia......Aleksander....18/4.......3050g/54cm...... 7000g/71cm 5.justa29......Patryk.........4m-ce.....3470/54cm......6900g/ok68cm 6.Donn.........Aurora..........4.........3190/56cm..........6500g/66cm 7.Blondi-ania...Jakub..........4..........3460g/59cm.....7630g/ok71cm 8.Bernatka130......Bruno.....16/3......2820/54cm..........6400/63cm 9.Livmar 10.Justynka307....Igor..3,5 m-ca.....2800g/50cm.........6560g/63cm 11.Agula30 12.Aga2424......Miłosz.....14/ ..........3400/57............6600/....... 13.Jagna25......Marta.....12/2..........3040g/56cm.....5700/ 14.Stokrotka_26 Wojtuś.....3,5.........3460/58 cm........7100/67 cm 15.edusia……….Nelly………….3,5…………..3,540/53cm……..….7000/71cm 16.Kika27......Natalia........11/2........3300/52cm.........4800/60cm 17.BE_B.........Michaś.......12/2........4550g/59cm.......7970g/66cm 18.Evvik.........Bartuś.......10/2.........3090/53 cm........6260/58cm 19.Maggiem 20.Basia_26.....Dominika......3.........2750g/52cm.......5300g/61cm 22.Diann.........Michaś.......14/3.........3350g/57cm.....6100g/65cm 22.zuza29.......Pawełek.... .9/2.........3440g/55cm......5900g/61cm 23.Roxelka......Vanessa.....13/3.........2730g/48cm.......5400/62cm 24.Doris.........Alicja.........10/3........3460g/57cm.....ok5100/65cm 25.Katienka....Weronika.....14/3........3300/56cm.......6205g/65cm 26.agula-kruszyna...Kasia ....3........... 2970g/51cm.....5640g/62cm 27.ali32 28.Tati78 29.Kati75....MAXIMILIAN....3,1m-ca....4860g/56cm.......7700g/64cm 30.joanka...Marcelina........12/2....3150g/58cm...........4500g 31.Oliwia13 32.Plusia....Maximilian.......13/3......3475g/53cm........6880g/64cm 33.agulka28....Kacperek....12/2,5....3490g/54cm........6500g/62cm 34.Kasia 35.Kpiotrowicz..Gabrysia....2,5.........4100/58cm.........5600/?? 36.Basia23.....Paulinka......3mies.......3400g/56cm.......6400g/65cm 37.ToYaB....Staś..............10/2.........3400g/55cm........6 kg/62cm 38.marsjanka 39.padlinka.......Emilka.....3 m-ce........3260g/59cm.......5700/61cm 40.z daleka A.....Kacperek.....3...........2940g...................5840g 41.ekinio.........Ksenia.......11/2,5......3160g/53cm............5360g 42.Lonta.........Beatka........8............4150g/58cm............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na chwileczke moj malutki robi ogromne postepy juz chwyta zabawki wszystkie do buzi pakujei nawet probuje sie na boczek przewrocic ale ten rozstep miesni mu to utrudnia nowe sylabki to ggg i czasem fffw roznych odminach no i bubus siedziec chce a jak go sie opiera o kolana to lecki odrywa i ciagnie cialko do stop az nie zlapie dziaselkami za palce nie pozwalam mu na to za czesto ale fizjoterapeutka pozwolila troche fryzure zmienilam i jak syn przestanie mnie za brode gryzc to wysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam problem!!!prosze pomozcie!!!moja Kasia od kilku dni ma zageszczane mleko kaszka ryzowa o smaku banana...bardzo ja lubi do tego stopniaze dzis wieczorem zjadla 210 ml mleka z ta kaszka...i tu mam problem:(bo nie wiem czy sie cieszyc czy nie...ona do tej pory to tak slabiutko jadla samo mleko jak zjadla ze 120 ml to gora,a tu nagle takie ilosci...wczoraj na przyklad zjadla 180 ml na wieczor mleka z kaszka i nic jej nie bylo...ale dzis to pobila sama siebie i tu zaczyna sie moja troska...czy ona moze tytle jesc???bo naa pudelku na mleku napisane od 120 do 150 ml...i nadodatek mama moja sie wtracila,ze za duzo,ze jej cos bedzie i zebym w szpitalu nie wyladowala...to ja juz nie wiem mam jej tyle nie dawac???ale ona chce!!1poradzcie cos bo glupia juz jestem...pozdrawiam i napiszcie prosze co o tym sadziecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula, może powinnaś jej robić mniej, może 180. Uczucie sytości pojawia się dopiero po kilku minutach, a gdy dziecko przesadzi to rzeczywiście może być nieprzyjemnie i niezdrowo. A tym, że producent zaleca mniejsze porcje nie przejmuj się, gdybym ja chciała dawać mojej Weronice tylko 120-150 to by mnie chyba zakrzyczała z głodu ;-) Tyle, że Twoja Kasia robi ten przeskok może zbyt gwałtownie... Ale to tylko moje zdanie, nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kruszyna>> Aurora zjadła dzisiaj 230 :P jak sie wygłodziła..180 to tak normalnie tyle ile powinna jeść także nie ma sie co przejmować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×