Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

blondi-ania, weszłam na tego linka i mój antywirus Avast nic nie wykrył :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na stronie \"noworodka\" są wirusy, ja kilka dni temu weszłam i od razu złapałam, i tak kilka razy po rząd, tam nawet na forum pisze o wirusach, ja się zraziłam i już tam nie wchodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie moj program antywirusowy tez wykryl wirusa w tym linku o smoczkach be_B slyszalam ze Avast nie jest najlepszy ,lepiej sprawdz dane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edusia, kurka ja się nie znam na tym, może poczekam aż mąż wróci to mi zainstaluje coś innego, a jakie Ty masz antywirusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!!! Ania- nie mam do ciebie żadnych żalów. Skąd mogłaś wiedzieć. mąż weźmie dzisiaj dokładnie przeskanuje komputer. My mamy AVAST i mi od razu wyskoczył koń trojański. przerwałam połączenie. Zobaczymy mam nadzieje że konik nie wkradł się do komputerka Jeżeli chodzi o wczorajszą wizytę u Burmistrza to nici z mieszkaia. Pajac siedział i słuchał i kiwał głową przytakując . Coś tam jeszcze notował. WAŻNE ŻE ON MA , CO GO OBCHODZI KTOŚ INNY. A wiecie jak były wybory ostatnio na burmistrza to nie glosowałam na niego. HI HI HI!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A oto lista 20. wskazówek bycia idealną kobietą: 1. Nigdy nie mów o co naprawdę Ci chodzi. Nigdy. 2. Płacz. Często. 3. Miesiącami albo najlepiej latami rozpamiętuj przykre rzeczy, które on już dawno Ci wyjaśnił i przeprosił za nie. 4. Spraw, żeby musiał za wszystko przepraszać. 5. Złość się na niego za wszystko. 6. Żądaj, żeby do Ciebie dzwonił i wysyłał e-maile. Jeśli choć raz zapomni płacz i patrz punkt 3. 7. Jeśli powiedział Ci komplement doszukuj się w tym zawsze złych intencji. Patrz punkt 4. 8. Wszędzie i zawsze przychodź spóźniona. Jeśli on się spóźni płacz i patrz punkt 4. 9. Mów często o swoim ex. Porównuj i głośno komentuj. 10. Każ mu zgadywać na co w tym momencie masz ochotę i niezależnie od odpowiedzi mów że nie zgadł. Patrz punkt 5. 11. Obchodź wszystkie rocznice, najlepiej co miesiąc. Jeśli choć raz zapomni bądź wściekła i płacz. 12. Stale mów że jesteś gruba. Pytaj go o to. Niezależnie co odpowie - płacz. 13. Krytykuj sposób, w jaki się ubiera. 14. Krytykuj muzykę jakiej słucha. 15. Kiedy Cię zapyta „Co się stało?” - powiedz mu, że jeśli nie wie to nie zasługuje na odpowiedź. 16. Próbuj go zmienić (najlepiej na siłę). 17. Każ mu ze sobą tańczyć nawet jeśli nie umie. 18. Jeśli kiedykolwiek w czymkolwiek zawiódł, nigdy nie daj mu o tym zapomnieć. 19. Zawsze gdy choć na chwilę zapadnie między wami cisza, pytaj go „O czym myślisz?” 20. Analizuj każdą najdrobniejszą jego wypowiedź i doszukuj się w niej kilku znaczeń. Wybierz najmniej prawdopodobne lub niekorzystne dla Ciebie i obraź się na niego. Nie zapomnij płakać. Podobno sukces w kontaktach damsko-męskich gwarantowany!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie kupiłam listopadowe \"MAMO TO JA\" i mój szymonek jest jednym z finalistów na okładkę. Na okładce nie był , ale wygrał jest w gazecie. I jakis upominek dostanie juz nie pamietam co, ale to nie ważne. Ważne że jest w gazetce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski :) i wszystkie ktore dawno nas nie odwiedzaly buziole :) ekonio>> jak Ksienia?? ja dawalam eurespal i syrop prawoslazowy ale u Natalki Kiki eurespal ostatnio nie zadzialal i dostala antybiotyk... tez kaszlala bardzo.. a Auruska wtedy nie kaszlala jak to brala... ja dalej nie mam swojego kompa... wiece wieczorkiem moge tylko zagladac... Aurusia spi w swoim pokoiku z usypianiem roznie ale sukces jest taki ze w swoim lozeczku a nie w naszym czy na rekach.. dzisiaj usnela sama... straszna z niej aparatka... a jakbyscie wiedzily jak one potrafia sie z Natalka od Kiki bawic.. tak sie chichraja ze szok.. a dzisiaj nauczylam ja mowic \"spoko\" \"D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn, Plusia, Edusia, Oliwia13, Justa29, Bernatka130 i dla was wszystkich 😘 dziekuje, u nas juz lepiej, choć wczoraj jak kasłała w dzien to łzy w oczach miała, po woli wraca do normalnego rozkładu dnia i nawet dziś pospała 3h w dzień, nocka też juz dużo lepsza (teraz w nocy musze ją przepajać, bo grzeją, choć kaloryfery zakrecone i nawilżacz chodzi i tak duszno), bidulka moja, widać że osłabiona była, potykała sie o wszystko, zaraz na rece szła i sie przytulała do mnie, do tego nieszczęśliwe zęby nadal sie przebijają buuu i jeszcze nie wyszły, ostatnio nawet siły nie miałam by coś napisać, Agata_27 😘 to Ci Szymonek niespodziankę zrobił Edusia na imprezie niebyliśmy bo Ksenia kasłała okropnie, a i moja siostra sie rozchorowała wiec nawet opiekunki byśmy nie mnieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Agata - suuuuuuuuuuuper:)) kupiłam to Mamo to ja i teraz oglądam :) A u nas - ech co ja mogę napisać o moim dziecku kiedy widzę go już tylko 2-3 godziny dziennie bo przedłużył poranne drzemki i kiedy ja wychodzę do pracy on jeszcze śpi a kiedy wracam to jest 19 i on prawie zaraz jest kompany i idzie spać :( - strasznie jestem za to dzisiaj zdenerwowana na swoją prace - wiem że muszę pracować bo na siedzenie w domu nas zwyczajnie nie stać ale jak tak patrzę na Bruna to mi strasznie żal że nie ma mnie więcej w domu :( Mamy 13 zębów - to nowe - i 3 lada dzień wylezą więc znowu ślina leci z ust okrutnie Wreszcie mówi Bruno słowo które nie jest wyrazem dźwiękonaśladowczym - heh - mówi kota - a mama dalej nie :( Padam na pysk - dzisiaj wyraźnie posiadam depresję jesienną i ogólnego doła - błeeeeeeeeeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko27 mimo ze burmistrz nie zachował sie po ludzku, bądz dobrej myśli!!!Życze powodzenia🌼 Całuski dla Diann,Zuzi29 i Kasi30😘 U nas trawja przygotowania do przyjazdu Pawła,ktory 16 wsiada w samolot i 17 już bedzie,nie moge uwieżyc ze to już za tydzien!!!!!!!!!!! Jestem bardzo ciekawa jak Wikunia zareaguje na swojego tatusia po 4,5 miesiaca nieobecnosci Pawła w domu??!! Mam nadzije ze nie płaczem!!! W ten weekend mam pierwszy zjazd na uczelni,miło bedzie tam wrocic po rocznej nieobecnosci:) No nic uciekam,bo jedziemyb z Wikusia i tesciami do hurtowni zabawek,kupic małej wózek dla lali,bo jak chodzer z przyjaciolka i jej coreczka na spacer to jest kłotnia o wózek bo Jula ma a Wiki nie;) Miłego dzionka i całuski dla WSZYTKICH 😘papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na chwilke sie przywitac jz w Wiedniu jestem ale niestety ze stratami :( W drodze do mojego brata maz wjechal na stadko dzikow ktore wyszly na droge i rozbilismy auto do tego stopnia ze scholowal nas szwagier a brat przyjechal po nas niestety chyba bedzie trzeba kupic nowe bo to masakra :( Na szczescie nam nic sie nie stalo jedyna pamiatka to bolace kolano a pozatym wszystko ok zwlaszcza Max nie zorientowal sie co sie stalo Pobyt byl super ale za krotko Chrzesniak aniol a nie dziecko tylko spi i sie smieje nie slyszalam zeby tak naprawde plakal kwili tylko jak cos chce mowie Wam takich dzieci to moglabym miec 5 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekinio w sumie rozumie ,jak dziecko chore to nawet samemu nie chce isc sie na impreze bo co to za impreza jak sie mysli ciagle o dziecku a maluszek tez chce wtedy do mamy,napewno nie raz bedzie jeszcze okazji gdzies pojsc ....zdrowka dla Kseni Moje dzieci tez cos zyczynaja kaszlec i to oboje ,ale mimo kaszelku lekarz dzis uszczepil nelusie ,mam nadzieje ze nie bedzie gorzej po tej szczepionce bernatka glowa do gory jesien nie trwa wiecznie wiec niedlugo po dolku ani sladu nie bedzie :),ach z tymi pracami to tak jest ,z pierwszym dzieckiem pracowalam juz od 4 miesiaca i tez malo co z nim bylam ,mialam oczywiscie przez to wyrzuty sumienia,ale teraz z kolei jestem z Nelcia caly czas i tez nie wiem czy to dobrze bo czasami mam wszystkiego po dziurki w nosie Sluchajcie prawdopodobnie bedziemy sie przeprowadzac do Polski ,nie wiem czy mam sie cieszyc czy nie........i do juz latem,tu z praca nie jest tez najlepiej ,wiec maz stwierdzil ze jak ma tu pracowac po to tylko by przezyc to w polsce tez tak mozna i na dodatek tu bysmy musieli zmienic mieszkanie na wieksze a w polsce stoi nasz nowo wybudowany dom pusciutki,wiec moze jak nie trzeba sie niczego juz dorabiac to i w polsce mozna wyzyc prawda??? jestem ciekawa czy sie bede potrafila przestawic ,mieszkalam tu 13 lat .................zobaczymy ,pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. agata--szkoda ze rzednicy maja ludzi w dupei..ja tez nie mam sznsy na wlasne mieszkanie,..mdle sie tylko zebysmy mgli mieszkac gdzie mieszkamy jescze jakis czas..i gratuluje slawnego synka ;) justa---hehe-z lista sie zgadzam..niekre symptomy u mnie sa dostrzegalne :P donn :) ekinio 🌻 bernatka czym ty karmisz mlodego ze tak mu te zeby wychodza??? :) anna to niedlugo u was swieto w rodzinie :) kati-eh super ze sie dobrze skonczylo... Wczorajszy dzien byl masakryczny. rano mialam sciecie z opiekunka ( taka stasza pani, ktora najpierw wydawala mi sie super a potem.. :/ ehhh) generalnie przyszla nie w sosie, zaczelo jej wszystko przeszkadzac, ze komoda nie w tym pokoju co dziecinne lozeczko, ze ksiazki leza tam gdzie leza, ze nie mam oddzielnej polki w lodowce dla emilki (a ona je wszytsko to co my juz prawie), ze lozeczko jest opuszczone dla bezpiecznstwa na najnizszy poziom (bo \"przeciez by nie wypadla, a mnie boli kregoslup i ei moge sie schylac\") wogole szkoda gadac...\"nie mogla se odnalezc z tym domu\" wrrrrr najlepszy byl tekst, ze \"mogłabym sie poczuc, bo to moje dziecko\" (poczuc do robeinia wszytskiego tak jak ona...czyli odzywiac tak jak jej pasuje, ubierac tak jak ona chce, NIE CALOWAC BROń BOZE bo zarazki :P) wogoel szoda gadac. az w koncu wcoraj kolo 10.00 zadzwonila do mnei do pracy z iformacja ze ona do konca tygodnia tylko jest i mamy sobie radzic. a kij ci w oko powiedzielismy sobie, michal wrocil wczesniej pracy i zaplacil jej i podziekowal na co ona laskawie \"nie ma za co..\" z emi nawet sie nie pozegnala, obrocila sie na piecie i poszla. wrrr babsko...martwie sie bo znalesszc opiekunke nei jest latwo... :( zwlaszcza jak malo kasy .. ale co tam...dzieki bogu ze mama moze troche pomoc,... wszystkim wielkie buziaki:) dla rozluznienia misiek wzial mnei wczoraj na kolacje :) pierwszy raz od lat.chlip..wzruszylam sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z dalek anglia
witam wszystkich! edusia ty mieszkasz teraz...?w Anglii? My myslimy dokladnie tak samo, tylko ze jestesmy tu prawie 3 lata no i domku w Polsce nie mamy;( Moze starczy nam odwagi i wrocimy do kraju za rok. Dziewczyny ktore mieszkaja w ojczyznie prosze o wypowiedz na ten temat:) tylko tak co by nas niezrazic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie U nas weekend przebiegł \"ząbkująco\". Temperatura przez sobotę i niedzielę nie schodziła poniżej 39 stopni do tego rozwolnienie bbbbbuuuuuuuuu Przez to Maciek spał z nami, i dzisiaj tak się wiercił, że spadł z łóżka. Był tylko huk i ryk. Myślałam że osiwieję. Na szczęście szybko się uspokoił i zasnął, ale rano na uchu pojawił się siniak. Do tego znowu wraca katar. Jutro pójdę z nim chyba do lekarza żeby osłuchała i może coś przepisze. A tak w ogóle to chcemy się przepisać do innej lekarki bo u obecnej to takie \"święte krowy\" pracują, że jak ostatnio mąż poszedł rano o 8 po receptę na NUTRAMIGEN to dostał opierdziel ze o 8 to one pacjentów rejestrują do lekarza a nie wystawiąją recepty. SZOK NORMALNIE!!!!! 14 listopada mamy jeszcze ostatnie szczepienie i wtedy zabieram kartę i się wypisujemy. Wczoraj byłam na kontroli u endokrynologa (w czasie ciąży jestem u niej co miesiąc z wynikami). No i wszystko pięknie ładnie wyniki w normie itd. Pani dr kazała w połowie listopada jeszcze raz zrobić wyniki hormonów i przedzwonić do niej i wtedy powie jak leki dalej przyjmować itd. Wróciłam do domu, a ze tarczyce leczę już od 2001 więc załozyłam specjalną teczkę do wyników itp. Wróciłam od lekarki układam do segregatora wynik z badania i co widzę że mi w laboratorium zamiast wydać aktualny wynik z badania z 05.10 wydali mi kserokopie wyniku z 05.09 !!!!! Myslałam że ich zatłukę w tym laboratorium. Nie dość że za każde badanie płace (bo do lekarza prywatnie) to oni mi jeszcze taki numer odwinęli. Jutro chce tam pojechać i rozmawiać z samym szefem. Niech mi zwrócą za wizyte i za przejazd (50 km w jedną stronę mam do lekarki). Oczywiście wyniki nie były już tak rewelacyjne jak te z przed miesiąca!!! POLSKA SŁUŻBA ZDROWIA!!!! To tyle marudzenia. Ja jeszcze kończę sprawozdanie za III kwartał i idę na L-4. Bo do 14 grudnia coraz bliżej ;) Acha i zapomniałam o najważniejszym od soboty przeszliśmy na zwykłe mleko z kartonika 0,5 %. I Maciusia nie wysypało!!!!!!!! Nie wiem teraz czy to aby na pewno była w takim razie alergia na mleko???? A jakie Wy teraz mleko podajecie swoim maluszkom??? Dodam że po jogurtach (za wyjątkiem z DANONA) Maćka tez nie wysypuje. Pozdrawiam Was wszystkie a maluszki ściskam na placek (to chyba był tekst TATI????)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kati dobrze, że nic się nie stało🌻a samochód.. rzecz nabyta. padlinka oh te opiekunki, moja niby w porządku a też wkurzyć potrafi. gorcia ja Piotrusiowi daję Bebiko3 Junior, jogurty, rzadko Danonki, czasami serki homogenizowane. Mały uwielbia też ser żółty. byliśmy u lekarza, no i jednak AZS. mamy stosować Emolium (REWELACJA!), przez 3 dni Elidel, syropek antyhistaminowy pół łyżeczki dziennie przed snem i olej z wątroby rekina (bleee). Na razie buzia wygląda naprawde nieźle i lekarz powiedział, ze mamy przyjeżdżaćtylko wtedy jeśli znacznie się pogorszy. Póki co smarować, pielęgnować i ma być dobrze :-) A i odebraliśmy wczoraj wyniki testów alergicznych - wyniki wszędzie negatywne :-) Ja tak sobie myślę, że Mały ma skóre po mnie, ja to nawet nie moge twarzy myć wodą, bo od razu skóra jest sucha i piecze. \"Częste mycie skraca życie :-)\" - Piotruś chyba będzie brudaskiem :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edusia w Polsce nie jest łatwo :-( Tu gdzie ja mieszkam bezrobocia właściwie w ogóle nie ma, ale ludzie żyją skromnie a i tak często nie starcza do pierwszego. No ale może płace w końcu zaczną iść w górę. Oby! Bo ja oprócz tego, ze chciłabym żeby starczało mi na podstawowe potrzeby i żebym nie musiała zastanawiać się w aptece czy kupić maść na bolące dziąsła dla mnie czy na przykład szampon dla Piotrusia, chciałabym trochę świata zobaczyć. Kenia mi się marzy..... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padlinka wspolczuje tych opiekunek, ja skonczylam ta szkole ale z 24 dziewczyn z klasy polecilabym chyba tylko z 3,a co tu mowic o innych kobietach. Zycze powodzenia, zeby znalazla sie jakas fajna opiekunka. Twoje zdanie jest najwazniejsze i to jak ty chcesz wychowac Emilke. gorcia powodzenia z tymi lek. nie denerwuj sie tak to jest, tylko by strajkowali;) hurrrrrrra!!!Kacperek pierwszy raz zasnal bez cycusia, tzn najpierw wydoil dwie piersi a pozniej mu zabralam. Sam sprowokowal bo zaczal gryzc.Bylam zdziwiona bo godzine sie wiercil, chwile plakal, potem spiewal, wylal zale i gadal przez pare minut mama mama mama w roznych tonacjach i zasnal. Pomogl tata ktory nucil i cierpliwie znosil kopniaki malego ze zlosci. Tak dlugo to planowalam ale nie moglam sie zdecydowac, a tu dzisiaj samo wyszlo, a myslalam ze bedzie gorzej. Tak sie ciesze, ciekawe jak jutro. Rano mamy szczepienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki 🖐️ Ale dziś u mnie brzydko na dworze :( i zimno, trzeba piwnicę posprzątać i węgiel zamówić-czas najwyższy. Jeszcze hałda drewna leży nie pocięta a ja już nie mam czym palić w kominku. Mąż wraca późno, trzeba chyba magazyniera w wolnej chwili ściągnąć, bo sama przecież tego nie zrobię, a w domu zimno-dzieci chore-głównie Maciek ma taki kaszel, ze aż go na wymioty zbiera, Kuba o dziwo lata już jak fryga. Górcia nie wkurzaj się nie warto :) a z dzieciaczkami będziesz miała podobnie jak ja tylko, że u mnie pierworodny (Maciuś) urodził się w grudniu (30.12.2004). Jeszcze gdyby trafił ci się Kubuś ;) to wogóle śmiesznie by się złożyło ;) Co do mleka to ja Maciusiowi dopiero podaję mleko z kartonika i też go nie wysypuje, a również podejrzewano alergię na mleko, dostaje też danonki i inne jogurty, ale Kuba jest na bebilon pepti i jeszcze długo na zwykłe nie przejdzie- po jogurtach też dostaje wysypki, ale o niebo mniejszej, więc mam mu podawać raz w tygodniu. Padlinka ciesz się, że tylko takie miałaś problemy z opiekunką-pierwsza niania Maćka to go do szpitala doprowadziła, bo dała mu smakować czekoladowego cukierka i herbatnika maczanego w herbacie jak miał 2 miesiące-dzieciak z rozstrojem żołądka wylądował pod kroplówkami. Szczęście miałam, że z drugą trafiłam w dziesiątkę, ale była z polecenia, z zaufanego źródła-do dziś zajmuje się moimi dziećmi. z daleka Anglia- ja mogę ci bardziej optymistycznie przedstawić powrót do kraju-to prawda, że w większości ludzie żyją skromnie, wszystko zależy od tego, jak są przedsiębiorczy-ja mieszkam w regionie bardzo rozwijającym się-jedyne co nas trapi to brak rąk do pracy, a zleceń mamy dużo i za dobre pieniądze, pomimo tego, że u nas najniższa wypłata zaczyna się od 7 zł na godzinę (i nadal rosną) dla pomocnika budowlanego to jeszcze wychodzimy, bo nadrabiamy maszynami. Prowadzimy z mężem własną działalność i nie narzekamy na status życia, raczej na brak czasu na wypoczynek :( Oliwia moje dzieci też takie wrażliwe są w mamusię, no ale my wszyscy alergicy jesteśmy i to na paskudne pleśnie, których teraz wszędzie pełno. Po za tym wystarczy, że zacznie się sezon grzewczy i ja mam skórę na policzkach ściągniętą jak po liftingu ;) U nas niestety Emolium nie okazał się rewelacją, za to Elidel owszem, ale tego stosować długo nie można. Na razie używamy Clobase i zmiany są mniejsze, ale do czystej buźki jeszcze nam daleko :( Edusia jak macie tu dom to reszta sama się ułoży, bo jakby nie patrzył to najważniejszy jest ten swój kąt. Kati samochód to nie powód do zmartwień, wasze życie i zdrowie najważniejsze i tym się cieszcie. Annaa super, że mąż niedługo będzie w Polsce, tylko uważaj, żeby z tej radości nieoczekiwany owoc się nie pojawił ;) bo taką tendencję da się zauważyć przez te wyjazdy za chlebem. Bernatko wiem co czujesz, ja czułam się podobnie kiedy zostawiałam Maciusia na 10 godzin dziennie z nianią i jeszcze w weekendy jeździłam do szkoły-do tej pory mam wyrzuty sumienia :( Ekinio u nas też żeby się przebijają i żeby Kuba tylko, ale Maćkowi dopiero piątki wychodzą :( Donn dziewczyny tak mają ;) a gaduła z niej niezła, Kuba też mi zaczyna maćka zagadywać-teraz Maciek goni brata w rozwoju mowy :) Agatko gratuluję małego finalisty-widzę że się rozochociłaś z tymi konkursami :) Justa dzięki za wskazówki na pewno skorzystam ;) Co do tego feralnego linku-dziś wiozę kompa do informatyka, tym bardziej, że to firmowy komp, a mam Nortona za którego co rok płacę abonament 😡 chyba reklamację normalnie złożę Miłego dnia dziewczynki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorcia, Michałek pije mleko 1,5 % a to dlatego, że my też takie pijemy i jakoś nam wygodniej. Dziołchy, moje dziecię się ślini na potęgę - 6 śniaków dziennie :(, czy to normalne? bo mnie babcie zestresowane do lekarza wysyłają, że coś z nim nie hallo :(:(:(:(, ajutoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×