Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Plusia najserdeczniejsze gratulacje !!!!Mialas podobnie jak ja tz zanim urodzilam to sie nameczylam bo nie mialam rozwarcia,ale ciesze sie ze juz po i ze jestes szczesliwa!!! Co do olejka rycynowego to najswietsza prawda! tu w niemczech polozne normalnie to stosuja jak chce sie urodzic wczesniej,on poprostu powoduje to ze zaczynaja jelita pracowac co z koleji pobudza macice do skurczow,jakos tak mi tlumaczyla polozna, co do pekacjacych sutkow,ponoc musza one byc caly czas wilgotne zeby nie pekaly i trzeba po karmieniu trzymac ich na zewnatrz i smarwac swoim mlekiem,ale jak ktoras juz wspomniala musza sie zahartowac,z pierwszym dzieckiem mialam takie same problemy a z drugim zero... Odnosnie ujedrniania piersi ,niestety nie smaruje niczym ale zawsze przy prysznicu polewam na przemian raz ciepla raz zimna ,bo nie wiem jak sie karmi czy mozna czyms smarowac??? Mozna ktoras z was ma wieksze doswiadczenie? Ok to milego popoludnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia Słoneczko największe gratulacje!! Strasznie sie o Was martwilam i ciągle siedzieliście mi w głowie! Ciesze sie, ze przed wami juz same przyjemne chwile :) Mowilam mezowi o tym olejku rycynowym - on mowi ze balby sie, ze porod nastapilby zbyt gwaltownie i ze cos mogloby sie stac.... A ja sobie mysle, ze jakby mieli mi podawac oksytocyne albo przebijac pecherz plodowy to wybierac olejek ;) W sr mam ktg, wtedy bedzie mijal tydzien od terminu. Pewnie beda juz chcieli zostawic w szpitalu. jesli wiec nic sie nie ruszy wyprobuje ten specyfik na sobie ;) Buziaki!! Ale odetchnelam, ze z Plusia wszystko w porzadku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diann
Evik,moze na tym zdjeciu tego nie widac,ale Bartus i Michas wygladaja jak blizniaki:-)wyslij mi zdjecia twojego meza:-)zartuje oczywiscie ja bym nie szalala z tym rycynowym,mam znajoma polozna i twierdzi ze predzej was zbierze na wymioty,ktore was beda meczyc i moze zabraknac sil na porod.Michas pije rowniez 8 razy flache,ma straszny apetyt,boje sie ze go rozepchne mlekiem w proszku,90 ml to dla nie nic,staram sie go troszke oszukiwac woda,bo polozna powiedziala,ze jezeli sie dziecku nie odbija albo go boli brzuch to ma IDENTYCZNE zachowanie niczym bylby glodny i zeby go bron Boze nie dopajac a panice tylko odczekac ponosic albo podac wody z glukoza.Ja czekam na tabletki zeby stracic pokarm,piersi mam sciagac i ograniczyc plyny,ale nie da sie!!Czy wy tez tak ten polog ciezko przechodzicie?Poce sie jak maly wieprzek,slaba jak mucha,krzyz i krocze do wymiany a przeciez urodzilam w godzine,co dopiero bedzie Plusia przezywac? Napiszcie,czy zauwazacie jak Maluchy szybko cisna do przodu:-)Michas juz silnie odpycha sie nogami i mocno odchyla glowke jak lezy na brzuchu,reaguje na moj glos i coraz fajniej widzi-jego oczy zaczynaja cos ;;lapac;; :-) Slyszalam,ze jezeli bobo nie robi kupek juz caly drugi dzien to trzeba isc do lekarza.Kupki maja zmienic sie z zielonych na zolte.Napiszcie jak usypiacie Maluchy,nauczyliscie je juz nosic na raczkach?Bo ja juz musze bujac do spania ok.godzinki:-)Pozdrowienia dla calej gromady dzieciaczkow,fajnie ze Michas ma tyle internetowych rowiesnikow:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziekuje bardzo za życzenia co do tego olejku to dziś w nocy byłam zdecydowana ale mąż z sąsiadką powiedzieli że niedam rady wypić i niechcą bym próbowała ale ja naprawde chce juz być po wszystkim Plusiu gratuluje synka 🌻🌻🌻 buziaczki dla wszystkich🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusiu Olivio gratuluję ❤️ Ja na brzusio i piersi użtywam kremu vichy przeciw rozstepom tak jeszce zapobiegawczo!w ciazy go używałam i brzusio moj nie ma ani jednego rozstepu,piersi troszeczke;) DZis u mnie dzien maskara!!!!Mała nie spała od 12 do 17!!!!!!!tak tylko kimała czasem,dopiero o 17 po kolejnej butli zasneła:)moj ukochany wylądował wczoraj na pogotowiu bo sie popażył na ognisku!cała prawa reke ma popażona i torszke w okolicach brody i warg,popazenia sa I I II stopnia:( wiec noc miałam katasteroficzna.dzis tez jest nie najlepiej,zwłaszcza ze Pawełek nie ma jak mi pomoc przez te popazenia!dobrze ze pietro nizej mam tesciow to tesciowa wzieła Wike na 2 godzinny spacer!kiedy ja sie wyspie?!!!! buziak trzymajcie sie ciepło,OBY TA NOC BYŁA DLA NAS LEPSZA-moze maluchy dadza nam sie wyspac:)buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy dzwonia i pytaja czy to juz grrrrr mam dosc,bo jak zaczne rodzic to przeciez bym wszystkim napisala.denerwuje mnie to.Na dzis mam termin a oni najlepiej zamkneli by mnie w domu bo jakby sie cos zaczeko...Bylam sobie w kosciolku dzis sama(jechalam autem) i moja kuzynka sie dziwila ze bylam w kosciele.Dziwni sa ludzie to teraz chyba musialabym zaszyc sie w domu i czekac az sie zacznie.Jak ma sie urodzic to sie urodzi takie jest moje zdanie i napewno nie bede siedziala w domku,Najwyzej dostane skurczy gdzies na miescie albo wody mi odejda.Ja sie tym nie przejmuje ale nie ukrywam ze juz bynm chciala.Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia, a u mnie znow nikt sie nie interesuje czy urodzilam:O juz sama nie wiem co jest gorsze hehe jak zaczne rodzic to zadzwonie do nich dopiero gdy bedzie po. u mnie jeszcze 9 dni..:) pozdrawiam wszystkie msmusie i ich maluszki🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialo oczywiscie być \"mamusie\" sataram sie jak najwiecej robic ale nie mam najmniejszych dolegliwosci. Dużo chodze, sprzatam, ciagle w ruchu jestem..jesczze 2 mce temu by mnie wszystko bolalo a teraz mam spokój.Mam wrazenie ze już zawsze bedę chodzić z brzuszkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane👄 !!! jestem w domu, w moim kochanym domku:-D mam juz to moje szczescie:-) nawet nie pisze wam ile sie namartwilam i naplakalam, ale wszystko jest dobrze, a maluska?- nie wiem jak takie cudo moglo ze mnie wyjsc??;-D jestem jeszcze obolala:-( wszystko wydarzylo sie tak nagle...poza tym nie mam wiele pokarmu, jesli wogole mam...dobrze, ze sa ze mna bliscy, bo juz czuje sie jak wyrodna matka, dokarmiaja mala butelka:-( acha, mala wazyla 3540kg:-) pozdrawiam was kochne:-) moco, sciskam na placek, mimo ze troche boli:-) tati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Tati jak znajdziesz jeszcze chwilke to napisz jak mina Ci porod jak sie zaczelo itd.oczywiscie jak zechcesz.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane!!! Plusiu @--->---->---- gratulacje!Ciesze sie ze juz po wszystkim Ekinio, kochana, jescze raz pomyslnosci i radosci ;-) coby mezus Cie wielbil, a corcia szybko i bezbolesnie w miare wywedrowala Z brzucha NA brzuch ❤️ Kpiotrowicz..tak Ci kochana zazdroszcze...pewnie zaraaz juz nam urodzisz..A u mnie nic..tak jak przy Gabrysi czop mi odchodzil na dobre pare dni przed porodem, i lekkie rozwolnienie mialam tez pare dni przed az do samej godziny 0 tak teeraz NIC!!!!!!!!!!!!!!nic po prostu!!! Bacznie obserwuje sie i nie zanosi sie na zaden porod ;-) Z rzeczy przykrych i wstydliwych to hm...hemoroidy mi wyszly :-( ..siedzenie sprawia dyskomfort, stanie tak samo, chodzic nie mam sily itd. A najorsze ze przy porodzie moze byc jescze gorzej :-( Ogladam cycusie (urosly w ostatnim tyg i bola..juz sie fabryka mleka uruchamia chyba, heheh) i niestety chyba jeden czy dwa dodatkowe rozstepy mi sie pojawily...na brzuchu poki co nic nowego, tylko te malutkie pozostalosci po ciazy z gabrrysia.I mam nadzieje ze w tej kwestii juz nic sie nie zmieni :-) wczoraj moja kolezanka urodzila 4 dni po terminie synka :-) rodzila w domu, z ta polozna z ktora i my planujemy, ale niestety nie znam jeszcze zadnych szczegolow..a tak chcialabym sie juz pocieszyc ze drugi porod ZAWSZE JEST latwiejszy :-P Powinnam sie poki co zajac depilacja, pojsc do fryzjera, zrobic cos ze soba bo za pare ni juz nie bede miala na takie rzeczy czasu...ale nawet mi sie nie chce..to straszne!!!musze sie zmobilizowac :-P ok, rozgadalam sie strasznie, koncze i zycze dobrej nocy WSZYSTKIM MAMUSIOM I DZIECIATECZKOM :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padlinka dobry sposob na hemoroidy,smaruj je(tz odbyt)mascia Linomag no i oczywiscie po kazdej kupce podmyc trzeba sie i posmarowac .Ja tez mialam z tym problem i czasem problem powraca jak siedze naczyms zimnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zycze Wam slodkich snow to jest moja terminowa noc moze sie cos wydarzy a jak nie to bedziemy nadal czekaly.Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek :) Po pierwsze jak siedzialam na toalecie pocieklo ze mnie troche plynu i wydaje mi sie ze nie mogly byc to siuski. Ale ze pewna nie jestem to czekam na ciag dalszy ;) Po drugie nie da sie juz wytrzymac z moim mezem ;) jest tak napiety tym oczekiwaniem, ze jak lada chwila nie urodze to sie chyba pozabijamy ;) jest roztargniony, jak jezdzimy samochodem to zamiast w lewo skreca w prawo, zapomina gdzie sa znane nam miejsca, wczoraj zostawil na stacji benzynowej 50 zl..... Po trzecie nastapila u mnie nagla zmiana nastroju. Wczoraj wieczorek moj pozytywny przedporodowy nastroj zmienil sie w histerie, ze nie poradze sobie z bolem.... Moze wiec rzeczywiscie juz niedlugo;) Tati witamy :) Przeslijcie zdjecia w wolnej chwili. Ja uciekam obserwowac swoje majtki ;) Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja nadal 2w1 i chyba przenosze cos tak czuje, bo olejek rycynowy nie dal porzadanego skutku daffodile ja tez sie czuje jakbym juz zawsze miala w ciazy chodzic kpiotrowicz trzymam kciuki zeby to byl juz poczatek porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia, Oliwia - serdeczne GRATULACJE!!!!!! 🌻 ❤️ 🌻 A co do usypiania i bujania:) Maż znalazł sposób - buja w foteliku samochodowym - 15-20 minut i nawet jak jest brdzo rozkapryszony to śpi ślicznie:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia, dzieki :-) sprobujemy tego sposobu.. Kpiotrowicz..eheh, a ja jak tylko jekne, bo mnie MALA kopnie np. w jej ulubiony niestety worek treningowy czyli pecherz, moj mezus od razu pyta \"co sie stalo?!?!\" To tez wk..jace, hehehe Jestem pocieszona troche, bo ta kolezanka co w sobote urodzila synka (jej drugie dziecko) rodzila tyolko cos ponad dwie godziny. Podnioso mnie to na duchu, ze moze i e mna szybko pojdzie, hehe 40 tydzien sie zaczal..Gabrysie urodzilam wlasnie pierwszego dnia 40-go tygodnia, ale teraz sie nie zanosi NIESTETY... A ja chce juz!!!!!!!!!! Nic to, posprzatam dzis troche w domu-przyda sie -to pewne, a moze i cos niecos przyspieszy.. Buziakiiiiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padlinka tylko nie przesadzaj z tymi porzadkami ;) Moj maz tez juz mnie zaczal pytac czy wszystko ok jak wstaje w nocy do toalety ;) A wstaje czesto ;) Kurcze, nic mi dalej nie leci... Chyba jak bylyby to wody, to powinny sie saczyc? Moze zadzwonie do szpitala i zapytam. papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu, a na lezaco Ci nie ciekna? bo jak stoisz Dzidzius moze glowka zatykac ujscie szyjki, poloz sie na boku i poobserwuj. ja tez raz mialam akcje ze myslalam ze mi wody odeszly, bo majtki mialam mokre a, eheh, raczej sie nie zsikalam :-P Do dzis zachodze w glowe co to bylo :-) W kwestii sprzatania to wstawilam pranko i..... odpoczywam, eheheh, jak tak dalej pojdzie to wiecej nabalaganie niz posprzatam, heeh, ale co tam! Wypije sobie herbatke i wracam do pracy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu Ja tez sluszalam zeby sprawdzic czy to sa wody plodowe to poloz sie na boku i jak zacznie cos cieknac to znaczy ze to jest to,bo Jak chodzisz to malenstwo glowka zatyka i nic nie leci. Jezeli chodzi o mnie to dzis zaczynamy 41 tydzien i nadal nic,nadal zero objawow.Tak sie zastanawiam czy lekarz czasem sie nie pomylil z terminem bo wedlog moich obliczen powinnam urodzic 20 wrzesnia czyli jeszcze miesiac bo wydaje mi sie ze wiem kiedy zaszlam w ciaze.Ale jak bylam u lekarza to mala juz jest glowka w dol i wszystkie pomiary sa prawislowe wiec juz sama nie wiem..Dzis ide na KTG a potem skonsultowac wynik z lekarzem i z nim musze porozmawiac na temat tego terminu i co bedzie jak do tygodnia nie urodze.Buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwonilam do szpitala i kazali przyjechac sprawdzic. Podobno czasem robi sie jakas dziurka w gorze macicy i wtedy prawie nic nie leci. No nic - lepiej sprawdzic ale jestem prawie przekonana ze to nie byl mocz. Buziaki i odezwe sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kpiotrowicz trzymam za Ciebie kciuki:) cos mi sie wydaje ze bedziesz juz kolejna mamuska na Naszym firum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej chyba dziś wszystkie rodzą oprócz mnie :-( Padlinki i chyba Basi nikogo niema trzymam kciuki u mnie ok z olejkiem rycynowym na razie sie wstrzymuje, moja mała szaleje w brzuszku najwyraźniej jest jej tam dobrze ale nadal czekam na jakiekolwiek obiawy Kasiu trzymam kciuki za lekki poród buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja juz z powrotem :) USG mi nie robili, ale lekarz powiedzial, ze jak dla niego to dalsza czesc czopa sluzowego. Ja juz nawet nie chce w to wnikac. Mam dosc czekania, doszukiwania sie, obserwowania,stanu gotowosci. Mam ochote wreszcie wypic piwo i zapalic papierosa! :) Za 2 dni (jesli nie urodze) mam zrobic KTG a za 3 klada mnie juz na oddzial. Strasznie nie chce lezec na patologii, w dodatku w wolominie - daleko od domu. A z drugiej strony tam chce urodzic. Gabrysia nie ma wiec wyjscia i ma 3 dni na oststaeczne rozstanie sie z moim brzuchem! buziaki jak ja marze o tym piwie (koniecznie z butelki!!) i malutkim papierosku......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kpiotrowicz co do piwka to mozesz sobie spokojnie wypic jak masz smak.Ja tez w ciazy jak mi przyszedl smak na piwko to pilam ale z sokiem a ostatnio z mezem to pilismy sobie winko i nic mi nie ma. Ja bylam na KTG i wszystko w porzadeczku:) jutro znowu mam sie wstawic do szpitala na to badanie i tak chyba codziennie az nie urodze grrr Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to Nasze forum spustoszalo,wszystkie sie chyba rozdwajaja.To tylko ja bidulka zostalam sama :(:(:( Agusia2 gdzie jestes ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:-) forum rzeczywiscie spustoszalo...ale to niestety urok macierzynstwa- brak czasu zeby np rozczesac wlosy...pewnie i ja nie bede tu stalym gosciem, powinnam wypoczywac- cesarka to powazna operacja...coz, chcialam was tylko usciskac:-) moj maluszek rosnie, spi, je, kupczy i siuska...:-D :-D :-D niedlugo i wy bedziecie rozkoszowac sie tymi chwilami:-) pozdrawiam tati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×