Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

Gość Alboarada1983
Moja kolezanka brala rok przed planowana ciaza witaminy dla przyszlych matek Ps u mie cisza .@ narazie nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julietta- kwas foliowy nie wpływa na zajście czy nie zajście tylko zapobiega wadom wrodzonym juz od pierwszych tygodni, kiedy jeszcze nawet test nie wykazuje ciąży. A ten czas jest ponoć najważniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że jest najważniejszy tak jak pierwsze 3 miesiące...ja dopiero zaczęłam brać więc mam nadzieję, że wszytsko będzie okej, bo nieźle wkręciłyście mnie w te witaminki i roczne ich zażywanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julietta- oczywiście bez przesady, większość dzieci rodzi się takiego starannego planowania i brania foliku a wszystko jest ok. Ale skoro można zmiejszyć ryzyko bez żadnego uszczerbku na zdrowiu nawet przy dłuższym braniu to czemu nie, to w końcu tylko witamina. Moja gin mówiła lata temu, że jak przestaniemy się zabezpieczać to dopiero zacząć sobie brać folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie...mi nikt wczesniej tego nie powiedział...moja mama jest anty-tabletkowa, i to nieważne czy to witaminy czy inne pile. Uwaza że najlepsze są naturalne i może dlatego mi nic nie powiedziała:] aha i że kiedyś tego nie było i się rodziło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc to ja tez wcześniej nie słyszałam o tym że powinno się brać kwas foliowy, dopóki nie zaczęłam myśleć o dziecku i nie spytałam gin:-) Ale faktycznie chyba kiedyś (jeszcze nawet niedawno) nie brały kobiety foliku, nie było to tak popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izzka 24
hej dziewczyny! ja też bym chciała zacząć starania o dziecko ale mój partner ciągle mówi że nie jest gotowy( jesteśmy już razem 5 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej cukier mi wyszedl prawidlowo uff zreszta cala reszta tez ok. łozysko mi sie elegancko podnioslo. Widziałam wczoraj mojego Misia jak sobie smacznie spal :D Molus co tam?? robilas tescik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się i czekam na dobre wiadomości:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga skad ja znam te mdlosci. Juz o nich zdazylam zapomniec - ale co ja sie wtedy na owpychałam w siebie jedzenia :) Co do kwasu foliowego to zazywa sie go dodatkowo - no chyba ze ktos super zdrowo sie odzywia i dostarcza organizmowi potrzebna ilośc w nietabletkowy sposob . Ja zazywalam jakies dwa tyg przed poczeciem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moluś - miałaś test robić i...? Co do Foliku, to to że kiedyś kobiety nie wiedziały że lepiej uzupełniać kwas foliowy to nie znaczy że nie rodziły się dzieci z np rozszczepieniem kręgosłupa... Po prostu nie wiedziano czemu albo się wcale nic nie mówiło i udawało że tamatu nie ma. Ja teraz nie biore ale za jakiś rok zaczne, bo wtedy postaram sie o drugie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na mdłości nie pomagało mi absolutnie nic. Musiałam swoje wyżygać i dopiero mi było lepiej. jestem strasznie ciekawa jak to bedzie z drugim dzieckiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem kiedy będe robić.... Na pewno poczekam jeszcze pare dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alborada1983
Molus a ktory to dzien cyklu u Ciebie? u mnie 33 i nadal nic Nie ma @ i bola mnie jajniki planuje w niedziele zrobic test w 35 dniu cyklu a TY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich:) u nas wszystko dobrze:)malenki rosnie sobie elegancko a moje wszystkie obawy ,depresje i strachy na lachy rozplynely sie bezpowrotnie-dzieki Bogu!!! pozdrawiam was wszystkie serdecznie i gratuluje nowym mamuskom!!! agapa-trzymam kciuki za ciebie i z calego serca zycze by wszystko cudnie sie udalo doprowadzic do konca i wierze,ze tak wlasnie bedzie i zostaniesz szczesliwa mamuska!!!!musi tak byc !!! asik - moj numer gadu 2238360 -odezwij sie bo chce z toba porozmawiac,pozdrawiam miama,mikolajka,channah,molus,jana- trzymajcie sie dziewczyny i wam rowniez zycze wszystkiego dobrego a channah niech nie bedzie taka tajemnmicza i napisze nam co to za zawod zmienia i czym sie zajmuje ???buziaki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam, że ja nawet teraz zaczęłam znów łykać ten kwas foliowy Puritans pride, bo wiecie, gdzie drwa rąbią tam wióry lecą a ponieważ te tabletki nawet nie kosztują dużo, to czemu miałabym ich nie brać. Ustaliliśmy z mężem że chcemy mieć drugie dziecko na przyszły rok. Czyli prawdopodobnie końcem roku zaczniemy się starać. :-) Greta super, że się odezwałaś. Maleńki jaki już jest duży? Moluś poczekaj cierpliwie, jeśli się udało, wynik będzie pewniejszy... Channah faktycznie mogłabyś coś skrobnąć... Całuski moje drogie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Moluś poczekaj cierpliwie, jeśli się udało, wynik będzie pewniejszy...\" CZEKAM CZEKAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ostatnio spróbowaliśmy pierwszy raz...czy to normalne, że dzień po..bolą mnie jajniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juliette - mysle ze bol jajnikow nie ma nic wspolnego z wczorajszym dniem:) Molus - to kiedy probujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alborada1983
Molus kiedy robisz test? ja jutro z rana Ktory Ciebie dzien cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moluś czekamy na wieści... Mini super że wyniki ok! Pokrzepiająca jest myśl że mdłości miną bo póki co jest fatalnie, nie wiem co to będzie bo o jedzeniu to najchętniej bym zapomniała... A ty długo miałaś mdłości? Greta witaj! Cieszę sie że u was wszystko dobrze. Miama dobry plan to połowa sukcesu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini ściągnęłam od ciebie suwaczek, ale fajny jest i mi się spodobał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alborada1983
Molus a ilu dniowe mialas zawsze cykle? kiedy tescik zrobisz? Trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny... Wy wiecie co.... kciuki zaciśnięte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×