Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość Nikonka 37
Do a ja myślę........i pewnie nie uzyskasz odpowiedzi.....Studiuję z nimi PŚ i wielokroć przekonałam się ,że na wiele pytań nie znają odpowiedzi.Przekonalam się ,że nie czytają całego PS -czytają tylko to czego ich uczą ,co mają narzucone z góry(Strażnica ,Przebudżcie się,książki ,broszury ,zebrania).Uczęszczam na zebrania i wiem ,że w kółko te same cytaty bardzo często wyjęte z kontekstu.A na bardzo proste pytania nie potrafią udzielić odpoiwiedzi.Często słyszę ,że przy następnym spotkaniu uzyskam odpowiedż.Osoba ,która ze mną studiuje porusza problem z innymi braćmi lub ze starszymi i wtedy udziela mi odpowiedzi.A tak na marginesie---przekonałam się ,że świadkowie Jehowy bardzo plotkują.To bardzo mnie do nich zrazilo.Ta cała ich dobroć to tylko pozór.Nie jestem już KK i pragnęłam zostać ŚJ choć nie ze wszystkim się zgadzam.Często potrzebuję wsparcia duchowego a KK nigdy mi takowego nie zapewnił.ŚJ przynajmniej wykazali zainteresowanie ,starali się pomóc.Szkoda tylko ,ze nie czytają całej Biblii.Zdarzyło mi się udowodnić im fałsz ,który wyczytałam w pewnej broszurce.Odpowiedż brzmiala--to że coś nie jest dosłownie napisane w PS to nie znaczy,ze tak nie bylo ,poniewaz my czytając PS możemy się wiele się domyślać.......tak ale jeśli czegoś się domyślamy to nie możemy pisać,ze tak było napewno!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIkonka, nie rozumiem wiec, po co studiujesz z nimi i dajesz sie wciagnac, skoro widzisz, ze ta cala nauka kupy sie nie trzyma? z wdziecznosci, ze sie toba zainteresowali? to poczytaj na temat metod werbunkowych w sektach- to sie nazywa bombardowanie miloscia: oni okazuja zainteresowanie toba, otaczaja cie zyczliwoscia, a ty sie czujesz w tym tak dobrze, ze zostajesz. Bo poza organizacja nie traktuja cie tak fajnie. Zastanow sie, zanim bedzie za pozno. Jesli potrzebujesz wsparcia duchowego, to powinnas go szukac we wspolnotach katolickich (mowie z wlasnego doswiadczenia- jest ich mnostwo w KK) lub w klasztorach. Od zwyklego proboszcza nie ma co wiele oczekiwac, bo te dziadki maja wiele na glowie i bardziej sie zajmuja administracja i wypelnianiem innym obowiazkow formalnych, niz rozmowami z ludzmi. Wierz mi- taka wspolnota katolicka pomoze ci bez mydlenia ci oczu i odcinania cie od \"normalnego\" swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mambbba
"a ja mysle"-przeczytaj prosze jeszcze raz wypowiedz domi z dnia28maja godz.16:28,ale bardzo uwaznie!tam wszyscy zignorowali ta wypowiedz,gdyz jak sie domyslam nie zrozumieli jej do konca. Tam sa opisane czasy narodow bez wladzy czy udzialu Boga,trwajace az do 1914r.Nie dziwi zatem fakt ,iz na krotko przed tym rokiem zostali pobudzeni szczerzy badacze slowa bozego wlasnie po to by ogLaszac miedzy innymi majaca odbyc sie wojne w niebie, a na ziemie mialo zstapic wielkie "biada"oczywiscie wraz z szatanem i jego demonami,nie dziwi zatem wybuch w tymze roku pierwszej wojny swiatowej, a nie dlugo po pierwszej druga jeszcze bardziej niszczaca w skutkach!zapoznaj sie zatem z tymi informacjami jesli rzeczywiscie szukasz prawdy Bog Ci pomoze,ale przedtem pomodl sie w sercu o to bys ta prawde poznala,Bog przez ducha swietego Ci na pewno pomoze.Tylko o jedno Cie prosze staraj sie zachowac obiektywizm!Zycze Ci odnalezienia wlasciwej drogi z calego swego serduszka.Pozdrawiam Cie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Mambo, przeczytalam wpis domi, na ktory zwrocilas uwage. Teraz moje refleksje. 1. Skad taka informacja, ze Jerozolima zostala zburzona w 607? Z moich informacji wynika, ze przy inwazji Babilonczykow zostala zburzona tylko swiatynia, nie zas miasto. Dla twojej informacji- Jerozolima zostala zrownana z ziemia po raz pierwszy w 70 roku n.e. Tak wiec, cala ta argumentacja domi lezy! No, chyba ze zaczniecie liczyc uczciwie od roku 70! A swoja droga- niewola babilonska zaczela sie dopiero w roku 586, nie zas w 607. Skad ta data? 2. gdzie w biblii pisze cokolwiek o \"trzech i pol czasach\"? W mojej biblii jest \"czas, czasy i polowa czasow\"- skad wiecie, ze \"czasy\"=\"2 czasy\"? Prywatne objawienie??? 3. dlaczego regula \"dzien za rok\", skoro odnosi sie ona do indywidualnej Izraelitow? Tutaj chodzilo tylko i wylacznie o wyjasnienie, dlaczego Izraelici 40 lat blakali sie po pustyni! NIc wiecej! (Zaloze sie, ze pierwszy raz o tym slyszysz, w jakiej sytuacji ta \"regula\" powstala- wybiorcze czytanie Pisma sw.) Czy nie jest bardziej logiczne wziecie reguly 2P.3:8 \"Ale niech ten jeden fakt nie uchodzi waszej uwagi, umiłowani, że u Jehowy jeden dzień jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat — jak jeden dzień.\" (1 dzień = tysiąc lat), która występuje w kontekście tematu powtórnego przyjścia Chrystusa? 4. Dlaczego bierzecie za rok najpierw 360 dni (7*360), a potem nagle liczycie w \"nowoczesnych\" rokach, ktore maja 365 dni? Skad ta niekonsekwencja? Czy w zwiazku z tym co napisalam, ta cala wasza wyliczana ma jeszcze jakiekolwiek podstawy i sens? Czyz Jezus nie powiedzial, ze mamy czuwac? Dlaczego wiec wyliczacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia1
hej jak chcesz cos wiedziec to zapytaj Swiadka Jehowy a nie takich ktorzy cos słyszeli .... Zapraszam na ich zebrania tam na pewno sie dowiesz w co wierza i szczerze odpowiedza na twoje pytania. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia1
Jestem Świadkiem Jehowy. Nie piszcie bzdur bo az nie chce sie czytac!!!!!!!!!!! Macie wyobraźnie nie ma co????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mnie cos zirytowalo: czy SJ czasem nie twierdza, ze walka Michala z aniolami przeciwko smokowi to bedzie armagedon? czy zle cos zrozumialam? bo w wypowiedzi domi ta walka jest przypisana do roku 1914- wiec juz nic z tego nie rozumie.... i jeszcze jedno, co Jezus porabial do roku 1914?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcia1---> A aga jest KK... tak jak ja. Dlaczego piszesz, ze to bzdury? Moze podaj argumenty, na ktore wszyscy tu czekaja, a nie tak z wejscia obrazac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kamcia, jesli twierdzisz, ze piszemy bzdury, to udowodnij, gdzie sie mylimy. Najlepiej przez konkretne cytaty i ew. bezstronne zrodla. Zapraszamy do dyskusji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia1
wiesz trudno wymieniać az do 75 strony. twierdze ze nikt nie wie lepiej w co wierza Swiadkowi jak tylko oni bo wypowiedzi innych sa zazwyczaj subiektywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i co w zwiazku z tym? odpowiedzi nie bedzie? myslalam, ze jestes SJ. To moze odpowiesz tylko na posty ze strony 75?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia1
zreszta uwazam ze Polska to kraj nietolerancyjny i jak tylko masz inny poglad to lepiej nie wypowiadaj sie.Obłuda i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jak? chcesz dyskutowac czy nie? potrafisz w ogole udowodnic, ze w czymkolwiek sie mylimy? bo juz mnie te twoje odpowiedzi irytuja. Wygladaja raczej na zaczepki, niz na checi dyskusji na poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to co piszemy bylo wlasnie odpowiedzia na te wypowiedzi sj! czyli teraz wasza kolej na odpowiedz! udowodnij, ze sie mylimy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia1
wiesz ,jak to tkwiłas w tej wierze? I co wykluczyli cię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia1
skoro bylas Swiadkiem Jehowy to dziwi mnie ze chcesz cos jeszcze wiedzieć? Zeby zostac Swiadkiem trzeba poznac dokładnie wiedze biblilijna i sadze ze ja znasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia1
moja odpowiedż zawiera sie w pytaniu:wyobrażasz sobie zycie w niebie? Jeżeli bybyły inne warunki na ziemi to gdzie chciałbys zyć w niebie? I skoro mielibyśmy zyc jak aniołowie to po co stworzeni zostali w raju ludzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcia1----> JAk narazie Twoje posty nic nie wnosza do dyskusji tylko atakuja... I kto tu jest nietolerancyjny? Chyba jeszcze nie jestes SJ, znaczy nie po chrzcie, bo jakbys juz glosila to wiedzialabys, ze atakiem raczej nowych duszyczek w szeregi SJ nie zdobedziesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia1
A odnośnie pytania pierwszego to ojciec na pewno jako świadek posiada ksziązke pod tyt Historia Świadków Jehowy i tam jest odpowiedż.A jeżeli nie to spytaj Swiadka z którym studiowałaś to ci ją przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda naszego czasu na ta pusta \"dyskusje\". Po co dyskutowac, skoro wszystko jest w jakiejs ksiazeczce! Zaczynam sie zastanawiac nad idea forum i intencjami kamci.... Czy ty, slonko, chcesz sie tutaj pobawic naszym kosztem? Jesli tak, to daruj sobie i przestan zasmiecac topik nic nie wnoszacymi do dyskusji postami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia1
Do krwawa orlica. Wiesz jeśli chodzi o zdobycie to Jehowa zauważa serca ludzi szczerych ja nie mam nic doo tego . Jesli jestes dobrym człowiekiem to predzej czy poxniej poznasz Prawdę. Poznacie prawde a prawda was wyswobodzi tak pisał apostoł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia1
A tak na zakończenie. Szczerze sie modle za takie osoby jak krwawa orlica i aga mam nadziej ze kiedys spotkamy sie na nowej ziemi w raju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia1
Do krwawa orlica. Wiesz jeśli chodzi o zdobycie to Jehowa zauważa serca ludzi szczerych ja nie mam nic doo tego . Jesli jestes dobrym człowiekiem to predzej czy poxniej poznasz Prawdę. Poznacie prawde a prawda was wyswobodzi tak pisał apostoł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO i dobrze!!! MOdlitwy nigdy dosc :) Ja tez sie modle i tez mam nadzieje, ze sie spotkamy na tamtym swiecie :) I to bez wzgledu na to czy jestesmy SJ czy KK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia1
nie ma żadnego tamtego swiata. Ja mam zamiar zyc na ziemi na tej ziemi obecnej tylko w innych warunkach, rajskich. I żal mi ze nie macie takiej nadziei jak świadkowie zyjecie w ciemności bojac sie smierci bo nie macie wiedzy na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia1
acha i nie obrażaj mnie ze jestem KK . Nigdy!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia1
jestem człowiekeim i człowiekiem zostanę aniołowie sa aniołami i taki jest porzadek stworzony przez Jehowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia1
A propo mam pytanie? dlaczego obchodzicie Boże narodzenie skoro narodził sie Jezus syn Boga a nie Bóg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia1
I skąd Swieto Boże Ciało, skoro to Jezus oodał za nas życie nie sam Stwórca czyli Bog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×