Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Nil - i dostało ci się za mnie, a niepotzrebnie. Zdążyłam już dostrzec, że Amber reprezentuje określony typ człowieka i gdybym chciała odpowiedziec na jej wpis, który skomentowałeś, to pewnie bym to zrobiła. Tylko powiedz sam, co można na takie zachowanie odpowiedzieć? Że potwierdza fakt, że ze śJ nie da sie rozmawiać, bo jak człowiek ma odmienne zdanie, to rozmowa sie kończy? A co to komu da? Ci, ktorzy czytają rózne rzeczy a potem próbuja wyciągać wnioski - sami to zauważą. Ci którzy nie przyjmują do siebie nawet myśli, że moga nie miec racji - i tak nic z tego nie pojmą. A swoją droga, wielu śJ jak zauważyłam, prezentuje określony sposób prowadzenia rozmowy - nie wiem, czy to wynika z wieloletniego szkolenia, czy też po prostu ludzie będący śJ maja to we krwi. W każdym razie chodzi mi o to, co właśnie przedstawiła nam Amber. Niby chętna do dyskusji, ale tylko jeśli toczy sie ona według jej pomysłu. Jeśli natomiast ktoś ma wyraźnie odrębne zdanie i tego sie trzyma - robią kolejno kilka rzeczy: zamiast skupic się na meritum, odwołują się do Boga, sumienia rozmówcy i wszelkich innych sentymentów póbując grac na uczuciach i emocjach, obrażają wspólrozmówcę (oczywiście bez wulgaryzmów, subtelenie i z wyczuciem - w końcu to porządni ludzie :) ) licząc że sam się wycofa, obrażaja sie sami na rozmówce, krzycząc że oto ktos ich agresywnie atakuje, obraża itd. A efekt zawsze taki sam - zero dialogu. Bo dialog polega nie na tym, że wchodzimy w rozmowę przekonani o swojej nieomylności i z odgórnym założeniem, że współrozmówca nie ma racji, tylko na tym, że otwieramy się na drugiego człowieka póbując zrozumiec jego punkt widzenia i argumenty. ale patrząc na światopogląd śJ, przekonanych o tym, że tylko oni na całym świecie posiadaja monopol na prawdę - trudno oczekiwać, że może przemknąc im przez glowę myśl, że ktoś inny ma słusznośc nie oni. W każdym razie - Nil, za próbe udzielenia pomocy dziękuje. Jak widać - bezkuteczna, ale liczą się podobno intencje. I mam oczywiście świadomość tego, że nie wystąpiłes raczej jako MÓJ obrońca, ale jako ktoś, kto chciałby, by ludzie (nawet śJ) przestrzegali pewnych reguł. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijan
----> do Amber99 Od kilku stron obserwuje i wczytuje sie w teksty "zalutka prawdziwego" w jaki sposob wciagal Cie w dyskusje by stopniowo Ciebie rozdraznic i przypisac te cechy, ktore sam reprezentuje i to w razacy sposob, a przy tym jest osobnikien wyjatkowo upierdliwym. Nie znasz "go" wiec mozna sie spodziewac przeroznych zachowan. Proponuje potraktuj "go" jak powietrze ( to go bardziej zaboli niz dysputa) bo szkoda dziewczyno twego zdrowia, ta "mundrala" jest madrzejsza od radia, typ "bazarowca, przekupy" - niech sobie zyje w swoim swiecie i w swojej madrosci i pysze. - pozdrawiam, mijan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj mijan
a ja obserwuje Ciebie na Twoim topicu i powiem szczerze ze nic nie reprezenujesz. Nie potrafisz odpoiwadac na proste pytania potrafisz, najlepiej co potrafisz to obrazac gdy juz nic nie masz do powiedzenia. Zle to swiadczy o SJ, zreszta juz kilka razy mowilam ze WY nie jestescie tacy na jakich pozujecie. Poprostu obluda i zaklamanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OJ MIJAN
nie go tylka "JĄ" , chyba kiepsko sie wczytywales bo ja czytajac pobieznie zauwazylam ze to KOBIETA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niumena
A ja to staram się nie wczuwać za bardzo w żadną religię.Wierzę,że jest bóg,ale wiarę swoją trzymam w sercu i nie macham nią jak flagą.Bóg dał nam wolną wolę,ale lepiej nie sprzeciwiać się Jego woli i stosować się do jego praw.A wiecie dlaczego?????Bo On o nas tak zabiega i o naszą w Niego wiarę,gdyż jesteśmy Mu potrzebni!!!Nie ma Boga bez jego wiernych!!!Wiara czyni cuda.Wiecie dlaczego??Bo wiara to energia którą wytwarza nasza podświadomość,a istoty astralne czerpią siłę i moc z energii,ponieważ umią ją odebrać i wykożystać zarówno dla dobrych jak i złych celów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mijan Zauważyłam to. :)) Dlatego już nie reaguję. :) Choć, przyznam, zaczyna mnie to bawić. :D Szczególnie te wciąż nowe nicki. Ale to poważne forum i przychodzą tu też poważni ludzie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIL
To się porobiło. Zamiast rozmawiać o Świadkach Jehowy to ….. ;) -----> Amber99 Napisałaś : „Nie rozumiem Cię. Najpierw mi zarzucasz, że napisałam to czego nie napisałam, teraz znów jakaś uwaga. O co chodzi? Szukasz zaczepki? Chcesz się kłócić?” 1. Zacznę od tego czego nie napisałaś… Widzisz starałem się napisać to w taki sposób żeby nie kierować oskarżeń w stronę twojej osoby. Ale widać jak ktoś bardzo nie chce zrozumieć to nie ma na niego siły. Kilkakrotnie ktoś napisał że jeśli nie SJ’y to co ? To jakie inne wyjście. Nie chcę nikomu narzucać żadnej organizacji, ale podkreśliłem moją wypowiedzią że osoby opuszczające szeregi organizacji jakoś znajdują sobie miejsce w wielu różnych denominacjach. Z twoich wypowiedzi wynika że gdzie indziej są jeszcze większe wypaczenia i nie pisz mi znowu że to jest opinia tylko twoich znajomych a nie twoja. Bo jak sama dobitnie podkreśliłaś : „Jesli dalej tkwisz w katolicyźmie to Twoja droga i Twoje życie i przyszlość są zagrożone” „Nie odpowiedziałas mi na pytanie - czy jesteś bezpieczna w KK? Boisz sie przyznac aby nie wyszlo na jaw, że nie myslisz logicznie pozostając wśród jego czlonków?” Pomijając już fakt że ta druga wypowiedź jest typowym atakiem na osobę Żalutka, przed którymi to atakami tak często się bronisz, mówiąc żeby krytykować tylko idee a nie osoby. Poza tym jest to twoja jednoznaczna ocena KK jako drogi ZŁEJ. Swoją drogą powodzenia na forum Watchtower. Musisz tylko wiedzieć że spora część osób tam się wypowiadających jest właśnie katolikami. I ciekawy jestem czy im także napiszesz że wybierając KK myślą nielogicznie i ich przyszłość jest zagrożona. Powiem ci tylko jeszcze że nie wszyscy są tak tolerancyjni wobec krytyki własnej religii jak Żalutek i mogą stanąc w jej obronie w dosyć ostrzejszym tonie. 2. Znów jakaś uwaga …. Ja nie wiem jak tego nie można było zrozumieć. Jeśli w dialogu z jakąś osobą po pewnym czasie stwierdzasz : „Mogłabyś to w dwóch zdaniach wyrazić bo nie chce mi się tego czytać. Sorry.” To ja nie wiem czy to jest zwykły brak kultury, czy może po prostu kolejna chęć zdyskredytowania czyjejś osoby. 3. „O co chodzi? Szukasz zaczepki? Chcesz się kłócić? Nie ze mna te numery.” Nie wiem czy zauważyłaś, ale ja właśnie nie szukam zaczepki – zwracam jedynie uwagę na twoje „niegrzeczne” zachowanie, bądź na twój pogląd odmienny co do mojego ( patrz pkt. 1). Piszesz żebym był konsekwentny biorąc kogoś w obronę. Wybacz ale jak już napisałem ja nie mam zamiaru się kłócić i jeśli widzę że odbiorca nie ma najmniejszej chęci zrozumienia co się do niego pisze to po prostu odpuszczam bo nie widzę dalszego sensu rozmowy. 4. Dosyć dziwne jest także twoje ocenianie osób na podstawie kilku wypowiedzi, bądź nawet jednej. A mianowicie : „Boisz sie przyznac aby nie wyszlo na jaw, że nie myslisz logicznie pozostając wśród jego czlonków?” [ Do Żalutka ] „Myślę, że nigdy nie byłaś świadkiem Jehowy.” [ Do byłam ] To że jakaś osoba ma taki a nie inny charakter, styl wypowiedzi etc. Nie usprawiedliwia go ze wszystkiego. Tym bardziej jeśli na przytakiwanie klaszcze, a na krytykę odpowiada atakiem. Ale po co to wszystko ?? Przecież nikt nie lubi być atakowanym, ani atakować. ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nil I jeszcze jedno - przeczytalam tylko dwie pierwsze linijki i dałam sobie spokój. Nie pisz do mnie więcej bo i tak tego nie będę czytać. Uwierz mi - szkoda twojego czasu i wysilku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no prosze
i oto cala Amber. Nie chca klaskac i przytakiwac to lepiej nie czytac, no nie. ;) tak latwiej. Zamkne oczy moze mnie nie zobacza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żalutek Nie denerwuj sie tak, bo wątroba sie niszczy :D:D:D Luz, kobitko, pełny luz. I troche dystansu. hehehehe. Do problemu i siebie w szczególności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no prosze
hihihihih alez Amber to nic trudnego i mozesz sprawdzic czy ja jestem Zalutek.Przyznam sie Tobie w sekrecie ze nie jestem ale zawwsze mozesz spawdzic po IP (jezeli nie potrafisz sama mozesz poprosic kogos kto sie na tym zna - a zapewne masz w kregu znajomych takich ludzi). Wiec prosze daj sobie na luz i skoncz to manie przesladowcza. Wystrczyc sprawdzic IP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no prosze
i nie niesz sobie watrby Kochanie - dobra rada :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no prosze
nie niszcz wątroby* _- :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli nie jesteś żalutek, bo żalutka lubie, mimo wszystko, ( żalutek - lubie Cie) to nie moge zrozumieć dlaczego sie mnie czepiles (-aś). W związku z tym, ponieważ nie jesteś żalutek i nie wiem dlaczego sie mnie czepiles(-aś)powiem tak - czepilo sie g[wno okretu i mówi plyniemy. WOW!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no prosze
hahaha to ciekawie okazujesz to "lubienie" zalutkowi ;) Wogole ciewie okazujesz szacunek innym ludziom. Ja ise Ciebie nie czepilam porostu satanelam w obronie zalutka gdyz widze ze to ona jest atakowana a nie Ty. Cieakwe dlaczego nie napisalas ze mijan sie Ciebie czepil. Przeciez napisal post skierowany do Ciebie (hihi bo tobie klaskal - a ja nie), orazal zalutka a to jedna mądra kobietka z wlasnym zdaniem, i potrafi w sposob kulturalny bronic swojego zdania bez epitetow i braku kultury jaki od Ciebie bija. Wiec plyn dalej Amber-"uosobienie dobrego wychowania", z tym co jak mowisz masz na bluzce czy gdzies tam sie Ciebie czepilo. " mania przesladowcza - chyba jak u wiekszosci SJ" - spotkalam sie juz z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no prosze
jednak mądra kobietka * - powinno byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleś sie wsciekla. Az po treści i pisowni widać. Wierze, że nie jestes żalutek. Ona nie mysli tak plytko i tak prostacko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no prosze
hahahaha Kochanie ja takie literowki to czesto wale. Kochanie TY o tym wsciekaniu chyba mowisz o sobie bo ja nie mam na co (na kogo) sie wsiekac. Amber luz blues. Piszesz do prostaka czyli ten sam poziem reprezenujesz Kochanie hahahahahha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no prosze
jeszcze jedno Amber mozna "draznic" sie z kims bez uzywania epitetow Ty niestety ich uzywasz to niezbyt dobrze swiadczy o Tobie. Ja z natury jestem przekora, wiec mozesz sobie pisac na mnie rozne rzeczy nie wzrusza mnie to. Kochana tylko Ty ktora tak bardzo starasz sie pozowac na osobe dobrze wychowana cienko w tym wypadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie. :(( Wielki żalutek mi serce ściska. no prosze Ale masz zaplon. Jak syrenka na szrocie. Moj post do żalutka byl 4 dni temu, a ty sie nagle obudzilaś. i taka zorientowana. No, no! Powiem tak: no prosze vel Galka Anonimka vel żalutek, Pożartowalim, pośmialim sie i juz koniec. Znudzilo mi się. Na koniec tylko powiem - jestes mściwa i pamiętliwa, a to podła cecha. Ciebie sie trzeba bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no prosze
hahaha Galka anonimka to ja sprawdz sobie, przeciez jestes taka "MONDRA" i potrafisz sprawdzic. I nie obudzialam sie tylko gdy to przeczytalam odrazu napisalam do Ciebie. Amber mam wrazenie ze Ty caly czas swoje cechy wymieniasz. Caly czas mowisz ze sie Tobie nudzi a odpisujesz. - brak konsekwencji. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no prosze Co przeczytalas sieroto? Bo na temat mojego ostatniego wpisu do żalutka juz sie wypowiedzialaś jako Galka. Więc co przeczytalaś? Jeszcze raz to samo i znow cie ruszylo. Oj, filutek z ciebie, kłótnica, awanturnica, złośnica. Oj, bo dam po pupie!!!!! :))) Pamietliwa ty, oj pamiętliwa. A wątróbka choruje od tego, oj choruje. :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no prosze
hahaha i dalej piszesz. Amber, ja nie mam stalego nicka (i nie potrzebuje miec) i wpisuje nic jaki mi do glowy przyjdzie. teraz komp narazie zapamietal to "no prosze" i mam taki. Dla osob dociekliwych jest IP kompa. Ty jednak malo pojeta jestes Amber "sierotko Marysiu" Pisz pisz i dbaj o wątrobe hahahahahahaha. Wiesz co kiedys slyszalam jak pewna SJ nazywala wszystkich innych "sieczki". I to jest tak oslawiona kultura i dobroc SJ. Zreszto "Mijanowi" juz to pislalam na jego topicu pocztaj sobie. A Ty pisz pisz (ja nie mama problemu ze nie chce mi sie czytac) z checia poczytam i posmieje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i rozpętała się burza, a ja po kilkudniowej ciszy juz myślałam, że temat sie wypalił :). Ale jak widze nie - i z przykrością obserwuję, że za moje posty pociągane są do \"odpowiedzialności\" coraz to nowe osoby - teraz jeszcze dwie kolejne. Żeby zatem uspokoic nieco skołatane nerwy niektórych bywalców, którzy wszędzie zaczynają mnie widzieć i słyszeć - nie mam zwyczaju występować na jednym topiku pod kilkoma róznymi nickami, jak już zaczynam pisać jako \"żalutek\", konsekwentnie to prowadzę cały czas. Prosze więc nie przenosić moich opinni na wszystkich wokół, tylko dlatego, że nie rzucają się na mnie z pazurami. Niektórzy obserwują moje wpisy, ja śledzę sobie cudze. I zauważyłam jedną prawidłowość - i mijan i Amber prezentują ten sam sposób \"prowadzenia rozmowy\". Pisałam już o tym wcześniej, ale wpis mijana z 26. z godz. 23.41 tak mnie zafascynował, że nie moge się oprzeć, żeby tego nie powtórzyć. Z waszych postaw wynika bowiem jednoznacznie, że prowadzenie rozmowy ze śJ jest po prostu niemożliwe! Jesli ktokolwiek ma bowiem odmienne poglądy, trzyma się ich i na dokładkę posiada rzeczowe argumenty - to jest upierdliwą bazarówą, przekupą i co komu jeszcze do głowy przyjdzie. Ale najważniejsze - z taka osoba, o skrystalizowanych poglądach śJ nie dyskutują!!! Koniec kropka. Co uważniejsi bywalcy topiku zauważyli zapewne, jak wiele niezbyt miłych epitetów wystosowali pod moim adresem ci najporządniejsi na świecie - mijan i amber. Nie sprowokowani nawet jednym z mojej strony. To chyba o czymś świadczy. Ja wiem o czym, inni - pewnie tez to zauważą. Nil - znowu to robisz. A przeciez sam widzisz, że to bez sensu!!! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIL
Podobno nadzieja umiera ostatnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijan
-----------> do Amber99 Kolezanko ,sama teraz widzisz , ze trafilem w 10 jesli chodzi o tego "zalutka (niby) prawdziwego" - sama tez masz czasem problem odroznic czy jest to baba czy chlop - pewnie obojniak w zaleznosci ktora wsatnie noga w danym dniu. Z tego osobnika tresci jasno wynika, ze nalezy traktowac (go/ona) jak powieterze, bo wyraznie widac ze ma problemy i szuka pomocy lekarskiej - a tu na forum nie ma przychodni uzdrawiajacej takie problemy. Amber99 sama widzisz ze to wyjatkowo upierdliwy/a osobnik i chce rozwalic te forum i chyba sie jemu to uda. Proponuje ignorowac takiego typa bez wzgledu jakich uzywac bedzie prowokujacych argumentow, mysle ze z czasem sam/a zrozumie ze jest niechcianym osobnikiem i odejdzie z tego forum - bo jak dotad to chyba takie blablanie jest dla niego pozywka do prymitywnego zycia. pozdrawiam Amber99 , Nil i kilka jeszcze innych zyczliwych osob - mijan-obserwator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj mijan
ale dajesz czadu, az nie przystoji facetowi w Twoiim wieku. No chybaze troche oszukujesz i jestes jeszcze gowniarzem Tekst zupelnie w stylu "gowniarza" i Ty chcesz pisac o Bogu. \ Bron nas Boze od takich ludzi i takich NIBY Twoich chwalcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj mijan
i tak na marginesie Mijan Ty chyba nie rozumiesz czytanego tekstu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×