Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość CYTRON
I jeszcze jedno solonsz1Czemu upodobalas sobie wlasnie wibratory?Czy nie lepiej poznac zywego faceta?Facet wie najlepiej jak kobiecie sprawic przyjemnosc.Pewnie jeszcze nigdy nie uprawialas sexu z prawdziwym mezczyzna?Oj slonko!Pokazalbym Ci na czym ten swiat sie opiera! Tylko daj swoje namiary,anie pozalujesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frk-09
amber99 Powiem ci tyle - wkurzam sie maksymalnie jak ktos mnie wkurza :D i o to chodzi we wkurzaniu a tak w ogóle Amber99 i spadam to rzeczywiście ta sama osoba? Mnie się wydaje, ze to możliwe... Spadam też się wkurza maksymalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solansz
cyt> 21:05 solansz No to moze ja opowiem historie mojego zycia. Urodzilam sie w wiezieniu,moja matka wlasnie odsiadywala 10letni wyrok za zabojstwo swidka jehowy,notabene byl jej mezem. Oddano mnie do domu dziecka,gdzie bylam wychowywana przez siostry karmelitanki bose,zaszczepily mi nienawisc do wszytkich innych religii ............. nie mam nicka stałego, ktoś sie podemnie podszył pewnie jakiś jehowy się zemnścił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a poza tym ten kretyn co się podszywał z tą historyjką- mój nick wpisał inaczej wystarczy sie przyjżeć. Widać , że ktoś tępy i niedouczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sekta sekta zakłamana
wiekszośc z nich ma wyprane mózgi, ale jest wśród nich wielu cwaników , którzy za nic mają te brednie i sa tam dla kasy to tzw mafia lampowa. handlarze lamp samochodowych i czesci, mówie tu o naszych rodzimych sj a tak wogóle to polecam wszystkim normalnym i sj lekturę http://www.watchtower.org.pl/bednarski.php może oswieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Russell modlił się do Jezusa i pozwalał to robić: \"Zazwyczaj modlitwy moje zanoszę do Ojca Niebieskiego i tylko w imieniu Pana Jezusa, lecz niekiedy zwracam się wprost do Jezusa, bo nie znalazłem w Piśmie Świętym nic przeciwko temu. Pismo Święte mówi, aby czcić Syna, tak jak czcimy Ojca\" (\"Co kaznodzieja Russell odpowiadał...\" s.290). Rutherford przedstawił w \"Harfie Bożej\" (s.143), wyd. do 1930r. krótką modlitwę do Jezusa: \"Chwała Ci! za odkupienie! Tyś założył Kościół Swój; Przez krzyż dałeś przebaczenie, Chwała Ci, o Zbawco mój!\". Nie wiem czemu dziś ŚJ nie mogą zwracać się do Jezusa, bo przecież wg nich On króluje na tronie Jehowy od 1914r. heheeh a poza tym co 2 lata koniec świata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1936 - Wprowadzają w miejsce krzyża, naukę o \"palu Chrystusowym\". ŚJ przestają nosić w klapach marynarek znaczek przedstawiający krzyż i koronę (Strażnice: Nr 10, 1995 s.20 i Nr 1, 2000 s.9; \"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.200).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŚJ mówiąc o sobie lubują się w cytowaniu Mt 6:20 (\"poznacie ich po ich owocach\"). Jakie są więc owoce Strażnicy? ???????????????????? 1) Ok.70 wyznań na świecie, które powołują się na Russella jako swego założyciela (w Polsce 5); 2) Ok.40 tys. ŚJ rocznie wykluczonych z organizacji (w ciągu 10 lat daje to 400 tys.), z których wielu popada w ateizm; 3) Liczne na świecie organizacje byłych Świadków Jehowy; 4) Setki rozbitych rodzin z powodu nie przyjęcia nauk ŚJ przez jednego z małżonków; 5) Brak działalności charytatywnej wobec innych ludzi. 6) Tysiące osób oderwanych od edukacji szkolnej, szczególnie od studiów (Strażnica Rok XCIII Nr 19 s.11); 7) Miliony osób zwiedzionych fałszywymi zapowiedziami końca świata i zmieniającymi się naukami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość icoztego
o jeny trzeba być kretynem , żeby należec do sekciarzy ja tez mam wizje dajcie mi kase a powiem wam kiedy prorocy przyjdą ale jaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akusticus
dlaczego jehowi tak błądzą? jak można nie widzieć takiego zakłamania, i fałszowania Świętej Prawdy Jezus był założycielem kościoła na ziemi jak można zniszczyć tak bardzo Jego dzieło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do akusticus
dlaczego blądzą i nie widzą zakłamania? Bo tak jest im wygodniej! Bo dużo łatwiej jest iśc według cudzych wskazówek niż samemu szukac drogi. Niektórzy ludzie tak bardzo boją się tych własnych poszukiwań, że wolą iśc cudzą drogą - nawet taką, która nigdzie nie prowadzi. nie może być przecież kwestią przypadku, że śJ pukają do tak wielu ludzi, mówiąc im mniej wiecej takie same rzeczy, ale tylko niektórzy z nich wstępują do ich organizacji. a wytłumaczenie jest proste i wynika z wieloletnich badań nad psychiką ludzi wstępujących do tego typu organizacji - to ludzie, kórzy nie mają własnego pomysłu na życie, którzy nie wiedzą sami czego pragną, w co wierzą, czego potzrebują. Bo nagle znajdują kogoś, kto im to wszystko podaje na tacy - zakazy, nakazy - i samemu nawet już myśleć nie tzreba. A przeciez dla wielu ludzi nie ma nic trudniejszego niż myślenie i podejmowanie decyzji za włąsne życie. Ot i mamy roziwązanie zagadki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akusticus
Jezus nie chodził "od domu do domu", jak uczą ŚJ. Dowodem na to są Jego własne słowa wypowiedziane na przesłuchaniu przed arcykapłanem: "Ja przemawiałem jawnie przed światem. Uczyłem zawsze w synagodze i w świątyni (...). Potajemnie zaś nie uczyłem niczego" J 18:20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko
wszystko jest w bibli zapisane w mateusza 24:14 przeczytajcie sobie to jest przykazane biblijne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko
a przeczytajcie 1tymoteusza 3:1-5 tam wszystko jest opisane co ma byc w dniuach ostatnich i spojrzcie wszytsko sie to dzieje!!!! skad tysiace lat temu wiedzielby o tym co sie bedzie dzialo???biblia jest natchniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie..........
tylko niektórzy z nich wstępują do ich organizacji. a wytłumaczenie jest proste i wynika z wieloletnich badań nad psychiką ludzi wstępujących do tego typu organizacji - to ludzie, kórzy nie mają własnego pomysłu na życie, którzy nie wiedzą sami czego pragną, w co wierzą, czego potzrebują. Bo nagle znajdują kogoś, kto im to wszystko podaje na tacy - zakazy, nakazy - i samemu nawet już myśleć nie tzreba. A przeciez dla wielu ludzi nie ma nic trudniejszego niż myślenie i podejmowanie decyzji za włąsne życie. Ot i mamy roziwązanie zagadki... Ale pieprzysz jak niezdrowa dupa. hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cathyaca
Jest już tak dużo postów, więc nie mam siły ich przeglądać... Zacznę od tego, że jestem bardzo życzliwie i ciepło nastawiona do ludzi, którzy mają inną wiarę niż katolicka. Proszę... potraktujcie mnie życzliwie, choć moje pytanie będzie kłopotliwe. Mi samej trudno przyszło zadanie go, ale sytuacja życiowa mnie zmusza... Chciałabyn wiedzieć, jakie formy seksu są dopuszczane przez Świadków Jechowy po ślubie, a jakie przed... czy jeśli przejdę na wiarę Świadków Jechowy, będzie mi wolno przyjmować tabletki antykoncepcyjne? Czy wolno Świadkom Jehowy uprawiać seks francuski, kochać się nago... Jak te tematy są w ogóle postrzegane przez ŚJ? Czy seks to dar, którym można się po prostu zwyczajnie cieszyć, czy konieczna czynność mająca na celu prokreację? Jeszcze raz Bardzo przepraszam... moje pytanie to nie atak ani nic w tym rodzaju, ale tylko Wy możecie ni pomóc rozwiązać dylemat. Pozdrawiam Was wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wątpiący
Cathyaca A przejdziesz na ta wiarę? Myslę, że nie - nie pisalabys "Jechowy". Prowokujesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle udało mi się znaleźć o SJ Rozpusta. Współżycie cielesne przed ślubem, cudzołóstwo, sodomia, kazirodztwo i homoseksualizm są poważnymi grzechami przeciw Bogu (3 Mojżeszowa 18:6; Rzymian 1:26, 27; 1 Koryntian 6:9, 10). Jeśli dwoje ludzi żyje ze sobą bez ślubu, to powinni się rozstać albo pobrać (Hebrajczyków 13:4). W Przebudźcie się! wrzesień 2007 na stronie 10-11 mamy artykuł dotyczący antykoncepcji. Czytamy na końcu artykułu: \"A zatem jeżeli para małżeńska postanawia zapobiegać ciąży przez stosowanie jakiejś formy antykoncepcji, ma prawo do takiej decyzji i nikt nie powinien jej osądzać (Rzymian 14:4, 10-13)\" (s.11)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cathyaca
DziękiCi bardzo Solansz.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Do-Solansz---antykoncepcja jest grzechem.Mowiac ze jest inaczej napisane w Biblii-wprowadzasz innych w blad.Powolujesz sie tu na List do Rzymian,:\"14:4,10-13\"--????? Takiego oznaczenia nie ma w ogole w Biblii.Jest prawdopodobnie w tej ksiazce,ktora Jehowi nazywaja biblia.Oto twoje slowa: \"A zatem jeżeli para małżeńska postanawia zapobiegać ciąży przez stosowanie jakiejś formy antykoncepcji, ma prawo do takiej decyzji i nikt nie powinien jej osądzać (Rzymian 14:4, 10-13)\" (s.11)\" Zacytuj dokladnie slowa z tej jak mowisz biblii,a nie powoluj sie na cos co zaslaniasz jakimis cyferkami.Nigdzie w Biblii nie jest napisane,ze Bog zezwala na antykoncepcje.To tak dla jasnosci sytuacji,dla tych,ktorzy moze sami nie czytali Biblii,a chcieliby wiedziec.A zatem jeszcze raz powtorze dla jasnosci: antykoncepcja jest grzechem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyaaggoonn
yagon Nie ma w Biblii wersetów Rzym 14:4 i 10-13? Co ty pierdzielisz? Po co łżesz? Te wersety są i potwierdzają, że nikt nie ma prawa sądzic innego czlowieka. Przeczytaj sobie najpierw, a potem pisz. Nie zadajesz sobie najmniejszego trudu, żeby sprawdzic i zasuwasz bzdury. Antykoncepcja jest grzechem wg KK, ale dziwne, ze homoseksualizm wśrod księży jakoś nie jest. Tymczasem Biblia własnie homoseksualizm nazywa grzechem, a o antykoncepcji nic nie mowi. Nie znasz Biblii to sie nie wypowiadaj na jej temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yagon----------------------> to co napisałam wczesniej zaczerpnęłam ze strony ŚJ. Oni mają inne oznaczenia. Dlatego proszę cię nie atakuj mnie. U nich jest dopuszczalna antykoncepcja. Wiem doskonale, że w naszym kościle nie. Ja tylko odpisałam --------------------->cathyaca. Bardzo mi się nie podoba to co wymyślają ŚJ i zadziwia mnie, że takie rzesze ludzi skupiają koło siebie. Jak ktoś nie zna Biblii to łatwo można mu oczy zamydlić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIL0
---- Pogląd Towarzystwa Strażnica na temat czytania Biblii ---- Strażnica 15 września 1910, s. 298 wyd. ang. "If the six volumes of SCRIPTURE STUDIES are practically the Bible topically arranged, with Bible proof-texts given, we might not improperly name the volumes-- the Bible in an arranged form. That is to say, they are not merely comments on the Bible, but they are practically the Bible itself, since there is no desire to build any doctrine or thought on any individual preference or on any individual wisdom, but to present the entire matter on the lines of the Word of God. We therefore think it safe to follow this kind of reading, this kind of instruction, this kind of Bible study. Furthermore, not only do we find that people cannot see the Divine Plan in studying the Bible by itself, but we see, also, that if anyone lays the SCRIPTURE STUDIES aside, even after he has used them, after he has become familiar with them, after he has read them for ten years --if he then lays them aside and ignores them and goes to the Bible alone, though he has understood his Bible for ten years, our experience shows that within two years he goes into darkness. On the other hand, if he had merely read the SCRIPTURE STUDIES with their references, and had not read a page of the Bible, as such, he would be in the light at the end of the two years, because he would have the light of the Scriptures." "Jeżeli sześć tomów 'Studiów biblijnych' to praktycznie Biblia uporządkowana tematycznie, z podanymi tekstami dowodowymi, możemy słusznie nazwać je 'Biblią w formie uporządkowanej', co znaczy, że nie jest to jedynie komentarz do Biblii, lecz praktycznie sama Biblia. Co więcej, stwierdzamy, że ludzie nie tylko nie potrafią dostrzec boskiego planu studiując samą Biblię, lecz widzimy także, że jeżeli ktokolwiek odłoży 'Studia biblijne' nawet jeśli dotychczas używał ich i dobrze je poznał, nawet jeżeli czytał je przez dziesięć lat - jeżeli odłoży je na bok i zignoruje je i wróci do samej Biblii, to choćby rozumiał Biblię przez te dziesięć lat, nasze doświadczenie pokazuje, że w ciągu dwóch lat pogrąży się w ciemnościach. Z drugiej strony, gdyby tylko czytał 'Studia biblijne' z podanymi w nich tekstami Biblii i nie przeczytał ani jednej strony Biblii jako takiej, pod koniec dwóch lat będzie w światłości, ponieważ będzie miał światłość Pisma". Tłumaczenie cudze :P ze strony : http://www.sn.org.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIL0
Tak sobie myślę, ale komentować chyba nie trzeba .... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ordoz
Oto moja historia. Ponad cztery lata temu zakochałem się w dziewczynie, której rodzice są świadkami, a ona sama twierdziła że jest zagubioną atieistką. Uczucie rozwijało się, miłośc rosła, żadnych jakichkolwiek problemów. Spełniało się moje życie w najpiękniejszy sposób jaki można było sobie tylko wyobrazic. Byłem szczęśliwy. Pomagałem jej jak mogłem. Od jej ojca wciąż słyszałem o zbliżającym się Armagedonie, więc przestałem z nim w ogóle rozmawiac. Miała najcudowniejszą matkę na świecie, ale w domu rygor prowadził ojciec i wszyscy chodzili pod jego dyktando. Niestety po trzech latach wszystko zaczęło się sypac w naszym związku. Moja dziewczyna zaczęła uczestniczyc w spotkaniach zboru. Stała się strasznie nerwowa. Nie szło się z nią dogadac i nie radziła sobie z zachwianiami emocjonalnymi, które stały się codziennością. Starałem się jej w tym pomagac. Kupiłem mieszkanie by móc zamieszkac razem. Ona stwierdziła, że nie może ze mną zamieszkac bo się boi. Jak przyjeżdżała do mnie i mogliśmy razem przebywac to było wspaniale. Problem pojawiał się, gdy wracała do domu rodzinnego i jeździła na te ich niedzielne spotkania. Robiła się nie do wytrzymania. Choleryczna, przesadnie nadwrażliwa i znerwicowana. Trudno było z nią wytrzymac i zrozumiec jej zachowanie. W końcu doszła do tego, że za przykładem Abrahama, który chciał poświęcic dla Boga życie swego syna tak ona poświęci nasz związek. Od wczoraj nie jesteśmy razem. Długo nie będę mógł się pozbierac. To było najpiękniejsze uczucie jakie mogło mi się w życiu przytrafic i wiem że nawet namiastki takiej miłości już nigdy w życiu nie zaznam. Jednak dobry Bóg, który jest Miłością nie widział sensu w tym co tak długo razem budowaliśmy i wszystko rozpieprzył. Teraz Ona musi znaleźc sobie partnera wśród ludzi z sekty, bo to będzie milsze dla Stwórcy. Nie uważa jednak że musi rezygnowac z seksu przedmałżeńskiego, papierosów, alkoholu, czy ciągłego przeklinania, bo o tym nie wiedzą ludzie w zgromadzeniu i to można przed nimi łatwiej ukryc, niż chłopaka, który jest Wysłannikiem Szatana. Pomyślcie sto razy zanim zwiążecie się z kimś z tego obłudnego i zakłamanego środowiska jakim są SJ. Prędzej czy później mocno dostaniecie od nich po dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIL0
----> ordoz Rozumiem twoje rozgoryczenie. Sam proces w jaki się ona zmieniła nie jest taki prosty. Nie powinno się obwiniać osoby które padły czyjąś ofiarą. Proponuje ci przeczytać książkę "Psychomanipulacja w sektach" Stephena Hassana . Wiem że to brzmi banalnie, ale w moim przypadku książka ta zmieniła wiele w podejściu do tych spraw. Naprawdę bardzo dobra książka napisana przez człowieka który w pewnym etapie swojego życia także padł ofiarą kontroli świadomości, teraz po wielu latach jest ekspertem w tej dziedzinie i pomaga wielu ludziom. Książka ta jest owocem jego wieloletniej pracy w wyciąganiu ludzi z destrukcyjnych kultów. Ludzie naprawdę nie mają kompletnie pojęcia co to jest kontrola świadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ordoz------------> no szok!!!!!!!!!!!!!!!! Dlaczego SJ nie widzą zakłamanaia wśród swojej sekty????? Co musi się stać aby otworzyli oczy?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIL0
----> solnasz Po pierwsze ludzie muszą przestać mówić o nich i do nich w sposób jaki ty właśnie zaprezentowałeś. Jeśli się czegoś nie rozumie to najlepiej sie za to wogule nie brać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×