Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość czuciela
Nil Własnie przed chwila otrzymalam materiały krytyczne dotyczące przekładu Biblii przez świadkow Jehowy. Takich zmienionych wersetów, niezgodnych z innymi przekladami jest dośc sporo. Materiał mowi wyraźnie, że śJ dopasowali tłumaczenie Biblii do swoich doktryn. Czy zatem nalezy ufac tej organizacji religijnej? Czy wiesz o tym, że wkrótce Towarzystwo Straznica bedzie musialo sie wycofac z roku 1914? Bedzie to kolejne niespelnione proroctwo. A czy słyszałeś o przynależności Organizacji Religijnej Swiadkow Jehowy do ONZ - tej wrednej bestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIL
Co do tego ONZ to jest troszkę bardziej skomplikowane. Bo TS jako tako nie może być członkiem ONZ, bo nie jest państwem [narodem :) ]. Ale było powiązane z ONZ'em bo zgadzało się z poparciem Karty Narodów Zjednoczonych. Wygląda to jakoś tak że ŚJ' byli NGO [ Pozarządową organizacją ] przy DPI - które było powołane przez ONZ. Siakieś to skomplikowane jest, a ja nie jestem prawnikiem :) Tak czy siak TS korzystał z dobrodziejstw ONZ'tu, [ potwierdzając to na piśmie ] tego samego którego uważa za szkarłatną bestię :D. Jak chcesz poczytać to : http://www.brooklyn.org.pl/onzkomejl.htm Jest na ten temat mnóstwo artykułów, dyskusji, listów, dokumentów itp... Można w każdym razie powiedzieć że TS trzymał ONZ za ręke :) , w dobrych celach oczywiście. Cóż jak to pisał R. Franz szkoda że nie pomyśleli o tych dobrych celach gdy ginęli ludzie w Malawi :( Co do roku 1914. Ja nie wiem jak ONI chcą to zrobić, ale mają już w tej kwestii pewne doświadczenie i pewnie sobie jakoś poradzą, z pewnością z dużymi stratami wśród głosicieli, ale już raz przez t przechodzili. Czemu więc nie drugi raz :) Fajnie to ktoś napisał : Jeśli koniec tego systemu rzeczy wypada w 2014, to pamiętając że Jezus mówił że koniec będzie jak za czasów Noego, tzn. potop trwał 40 dni i nicy. A jak dobrze wiemy 1 dzień to w Biblii 1 rok - czyli mamy dodatkowych 40 lat :D . Czyli przesunie się na 2054 :D . A co potem to się będą później martwić :) . Wiesz na czym polega dla mnie fenomen tej "organizacji". To że prawie żaden ŚJ nie sięga do źródeł innych niż te które podsuwa organizacja. Dałem kiedyś komuś książkę Franza, oczywiście nie przeczytał jej, dał komuś innemu ze strachu nie wiedząc co robić. Ten ktoś też nie przeczytał. Oczywiście zaraz wyrobiła się opinia że ja mam takie zdanie o organizacji przez szatańską książkę, w której to są same oszczerstwa i kłamstwa. I tak sobie ludzie wyrobili opinię o książce, której nikt nie przeczytał :D ;) Oczywiście broń Boże żeby sprawdzić gdzieś czy to jest prawdą. No po prostu SZOK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIL
Oooo ??? Jak ja to zrobiłem pogrubiłem czcionkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czucieła
Nil Dzięki serdeczne za podanie linka. Nie byłam za bardzo zorientowana w kwestii popierania przez TS - ONZ. Czytałam gdzieś, że TS zarzucone pretensjami braci zrezygnowalo z tej przynależności tłumaczac jednoczesnie, że DPI zminilo zasady i dlatego zaszła koniecznośc rezygnacji z uczestnictwa w ramach tej agendy. To jest oczywiście kolejne klamstwo ponieważ żadne zmiany zasad nie miały miejsca. Masz cos może na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szok szok szok szoooook
Do NIL, a moze powiesz mi wobec tego,gdzie szukac prawdziwej religii? Czy w ogole istnieje prawdziwa religia?Bo mnie logika podpowiada,ze jesli istnieje Bog,to musi On miec takze swoj lod,ktory by wielbil Go w sposob jemu podobajacy sie. Zatem prosze Cie o odpowiedz,czy podanie jakiejs wskazowki,gdzie szukac prawdy? Tylko prosze nie kieruj mnie do KK bo od razu odpowiem,ze to jedna z najgorszych religii swiata. Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIL
Jestem dzisiaj trochę wykończony więc z góry proszę o wyrozumiałość. ---> Czucieła Szczerze mówiąc nie pamiętam teraz dokładnie gdzie można znaleźć konkretnie odpowiedź na twoje pytanie. Zwłaszcza dlatego że jak pisałem wcześniej - cała sprawa TS i ONZ jest dosyć skomplikowana i większość "rzeczy" w związku z całą tą "sprawą" występuje w postaci dyskusji, polemiki itp. W każdym razie, póki co mogę ci jedynie podać kilka linków : http://watchtower.org.pl/onz.php#nowe -- Taki ogólny artykuł o TS w ONZ http://www.randytv.com/secret/unitednations.htm -- strona angielska poświęcona sprawie TS i ONZ http://watchtower.org.pl/forum/index.php?showtopic=1336&hl= -- tu są "na bezczela" wklejone kopie dokumentów na forum ;) http://watchtower.org.pl/forum/index.php?showtopic=2943&hl=w+ONZ -- a tu wątek na forum, gdzie ktoś niedawno także pytał o materiały dotyczące "tej sprawy" . Pani 'jb' powinna się o wiele lepiej orientować w tej sprawie :) Wiem że to tak trochę mało konkretnie w stosunku co do twojego pytania, ale naprawdę jestem padnięty, a "sprawa" ta przyprawiła mnie już nie raz o ból głowy ;) ---> szok Czy w ogole istnieje prawdziwa religia? Ktoś kiedyś napisał rozległy artykuł na ten temat. Nie pamiętam w tej chwili gdzie on się znajduje, ale najważniejszy był jeden wniosek : Błędnym jest twierdzenie że musi istnieć jedyna prawdziwa religia. Bo mnie logika podpowiada,ze jesli istnieje Bog,to musi On miec takze swoj lod,ktory by wielbil Go w sposob jemu podobajacy sie. Tak było w Starym Testamencie. Trochę się to zmieniło do czasu kiedy Jezus Chrystus oddał życie za grzechy wszystkich ludzi - na ich odkupienie. Zatem prosze Cie o odpowiedz,czy podanie jakiejs wskazowki,gdzie szukac prawdy? Prawdy szukaj w Jezusie Chrystusie. Odpowiedź banalna, aż głupio brzmiąca - ale wydaje mi się że słuszna. Powiem ci tylko jeszcze jedno. Każdy człowiek będzie osądzany z JEGO życia i uczynków, nie z przynależności do religii. Jezus mówił aby stosować się do doktryn kościołów, ale nie postępować jak ci którzy tego nauczają a sami ich nie przestrzegają. Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś kiedyś napisał rozległy artykuł na ten temat. Nie pamiętam w tej chwili gdzie on się znajduje, ale najważniejszy był jeden wniosek : Błędnym jest twierdzenie że musi istnieć jedyna prawdziwa religia. odnosze wrazenie ze NIl poruszyl wlasciwe sznurki, bo i ja odnosze takie wrazenie jakby w prawdziwa religie chrzescijanska trafila jakas \"bomba\" rozbijajac ja na kilkadziesiat odlamkow i w kazdym po trosze znajduje sie nieco prawdy . Fantazjujac dalej czasami marzy mi sie jakby te odlamki posklejac do kupy w jedna calosc i czy wyszlaby z tego prawdziwa religia , taka jaka byla pierwotna kiedy to jeszcze Jezus zyl na ziemi? pozdrawiam ______ mijan-obserwator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czucieła
Nil Dzięki i przepraszam, że Ci glowę zawracam. Co do warunków zbawienia to napiszę jutro może dość ciekawe stanowisko w tej sprawie poparte wersetami z Biblii. Nie moje to stanowisko aż tak biegła nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szok szok szok szoooook
No coz NIL,tak myslam,ze nie powiesz mi nic konkretnego. Myslalam ,ze skoro jestes taki oczytany, to choc podasz mi alternatywe bym mogla zabiegac o zbawienie u Boga. Napislas ,ze bledem jest twierdzenie,ze musi istniec jedyna prawdziwa religia,napisalaes poza tym ,ze tak sie dzialo tylko w czasach starego testamentu,a odkad przyszedl Jezus sie to zmienilo,gdyz Ten oddal zycie za wszytkich.Zatem jak mam to rozumiec? ze bez wzgledu na to jakim jest sie czlowiekiem,obojetnie jak wielbie Boga,jak zyje na codzien,czy wogole wierze w Boga bez wgledu na wszytko kazdy dostapi nagrody? Ja to rozumiem niestety inaczej i mysle ze tym samym popieram punkt widzenia autora Biblii. Otoz Jezus oddal zycie za wszytkich by UMOZLIWIC wszystkim zycie ,ale nie kazdy skorzysta z Jego ofiary powiem wiecej ,ze nie skorzystaja z tej ofiary nawet ci co mowia ,ze wierza w Boga. W Ewangeli Marka7:6,7 pisze o tym jak to Jezus rzekl do zydowskich faryzeuszy i uczonych w pismie " dobrze Izajasz prorokowal o was,obludnikach,jak napisano: Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich jest dalko ode mnie. Daremnie mi jednak czesc oddaja gloszac nauki ,ktore sa nakazami ludzkimi. Rowniez werset z Listu do Rzymian10:2,3 mowi o tym ze sa ludzie ktorzy maja gorliwosc dla Boga, ale nie wedlug poznania;bo nie podporzadkowali sie prawosci Bozej,lecz starajac sie ustanawiac wlasna.. Ludzie moga miec spisane Slow Boze,ale nie wiedza dokladnie co ono zawiera. Moga sadzic ,ze gorliwie sluza Bogu,a jednak nie spelniaja Jego wymagan. Czy ich sposob wielbienia moze sie Bogu podobac? W liscie do Koryntian1:10, Apostol Pawel zachecal wspolbraci by byli zjednoczeni ,jednomyslni,zespoleni jednoscia mysli i jednoscia zdania. Pytam: jak by byla mozliwa jednosc mysl,i zdania wsrod wspolbraci gdyby kazdy z nich, z nas mial inne zdanie na dany temat? Czy o taka jednosc chodzilo Pawlowi?Czy wczesniejszy zbor chrzescijan to byl zlepek roznych religii? Mogla bym tu Ci bez konca podawac wersety ,ze jednak nie wszyscy zbawienia dostapia,ze tylko ci co dokladnie staraja sie spelniac przykazania Boze,ponadto jesli sie czyta Nowy Testament,to wyraznie zaznaczona jest roznica miedzy slog Bozych i tzw" swiatem"do swiata zaliczaja sie ludzie,ktorzy nie wypelniaja prawa Bozego i zaznaczam,ze wsrod nich sa osoby,ktore uwazaja sie za wierzace. I na zakonczenie podam werset z Ksiegi Objawienia18:4 w ktorej to ksiedze jest mowa o zniszczeniu Babilonu wWielkiego"imerium religii falszywej,po zniszczeniu tej nierzadnicy Bog zawolal do swego ludu!:"wyjdzcie z niego MOJ LUDU,abyscie nie byli uczesnikami jego grzechow i aby was nie dotnely plagi na niego spadajace" Jak widzisz jednak Bog ma swoj lud!Zatem jeszcze raz pytam Ciebie czy masz dla mnie inna alternatywe? Bo ja chce sie Bogu podobac i chcilabym dostapic zbawienia,jesli zyje w falszu to wskaz mi prawde?wskaz mi owy wybrany lud Boga Najwyzszego?Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szok, szok, szok Slowa Boga; \"Wyjdźcie z niego moj ludu....\" juz są aktualne, natomiast zniszczenie Babilonu Wielkiego dopiero nastapi, a więc Twoje myślenie jest błędne. Ponadto, odnosząc sie do Twoich słów - po co Bóg wołałby aby opuścic religie fałszywa skoro ona została już zniszczona i nie istnieje. \"Kto wzywa imienia Pana ten bedzie zbawiony\". Kto jest Panem? I jakie imie mamy wzywać? Wg Rzym, rozdzial 10, Panem jest Jezus, ten który poniósl męczeńską śmierć dla naszego zbawienia. A więc zbawienie nasze jest w wierze w jego śmierć i zmartwychwstanie. I to jest dar Boga dla nas. Nie musimy, jak to niektorzy twierdzą zapracowac na nasze zbawienie. Musimy wierzyc w smierc i zmartwychwstanie Jezusa i okazywac mu posłuszeństwo w lekcjach, których on chce nas nauczyc. Do tego nie trzeba organizacji religijnej. Przeciez Jezus nie utworzył żadnej takiej organizacji i jesli nauczał to wszystkich, ktorzy do niego przyszli. Swoim ludem nazywa tych, ktorzy uwierzyli w niego, bo ci dostąpią zbawienia. Przeczytaj sobie Rzym. 5:1-21. Tam masz odpowiedź. Zacytuje Ci jeszcze Ef.,2:8,9 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby sie kto nie chlubił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szok szok szok szoooook
Do Amber99,mysle ,ze zle zrozumialas moja wypowiedz, Wiem ,ze slowa Boga wyjdzcie z niego LUDU MOJ sa teraz aktualne! a wiec wlasnie,skoro aktualne i dotycza ludu Bozego ,wiec wniosek nasuwa sie sam,ze jednak Bog ma SWOJ LUD, jak wczesniej wykazalam,LUD ten jest zjednoczony.Jezus tez zalecal bysmy byli jednoscia tak jak On jest jednoscia ze swoim Bogiem,czy mozliwa bylyby jednosc jesli kazdy by praktykowal swe wielbiene Boga inaczej?,a przeciez Slowo Boga jest jedno ,mysli z niego sa tez spojne.Bog uznawal i uznaje tylko jeden sposob wielbienia Go,a nie wiele.Efezjan4:5"jeden Bog,jedna wiara,jeden chrzest" Ponadto Jezus oswiadczyl:Cisna jest brama i waska droga prowadzaca do zycia i niewielu ja znajduje,powiedzial tez "Nie kazdy ,kto do mnie mowi Panie Panie wejdzie do krolestwa niebios,lecz tylko ten KTO WYKONUJE WOLE MEGO OJCA,ktory jest w niebiosach. Jesli chodzi o Babilon Wielki,to zglada jego oznacza zdemaskownie,obnazenie jej niegodziwosci,grzechow,a nie smierc rozumiana w sposob doslowny,dlatego jest mozliwe wyjscie z tego obalonego imperium. Pisalas o tym ze wiara wystarcza do tego by sie Bogu podobac,wczesniej wykazalam ze jednak sama wiara to za malo,wazne sa takze czyny ktore potwierdzaja ta wiare list Pawla do Efezjan2:8,9 mowi o tym ze zbawieni jestesmy przez wiare a nie z uczynkow,wiec co powiesz na te slowa, z listu Jakuba2:26"Bo jak cialo bez ducha jest martwe ,tak i wiara bez uczynkow jest martwa"24 werset tegoz rozdzialu tez mowi"widzicie ,ze czlowiek bywa usprawiedliwiony z uczynkow a nie jedynie z wiary" Wydawaloby sie, ze zachodzi sprzecznosc w Biblii ,jednak tak nie jest,gdyz slowa z listu do Efez2:8,9 byly skierowane doZydow,ktorzy usilnie chcieli sie trzymac Prawa Mojzeszowego.Wierzyli oni, ze jesli beda drobiazgowo przestrzegac tego prawa, to stana sie ludzmi sprawiedliwymi.Pawel wykazal ,ze to niemozliwe.gdyz wrodzona niedoskonalosc sprawia,ze na podstawie swoich uczynkow nigdy nie zdolamy osiagnac sprawiedliwosci,a wiec niejako zasluzyc sobie na zbawienie:mozemy go dostapic dzieki wierze w ofiare okupu zlozona przez Jezusa,jednak Jakub uzupelnia te mysl waznym argumentem,ze wiara sama w sobie niema wartosci,dopuki nie jest poparta dzialaniem.Kto utrzymuje,ze wierzy w Jezusa powinien to udowodnic swym postepowaniem.Pawel napisal " sercem sie bowiem wierzy ku sprawiedliwosci ,lecz ustami sklada sie publiczne wyznanie ku wybawieniu. Jednakze choc bysmy nie wiem jak usilnie starali sie przestrzegac prawa Bozego to nigdy sobie na zycie wieczne nie zapracujemy,jest ono darem laski od Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIL
---> Czucieła Nie zawracasz mi głowy :) Po prostu dla mnie sprawa TS I ONZ'tu jest strasznie zagmatwana. I nie można jasno i konkretnie powiedzieć w jednym zdaniu że to jest kolejne wielkie kłamstwo TS'u. Tak jak to jest ze sprawą roku 607. p.n.e. [ Wyższy poziom krętactwa :D ] ---> Mijan Z tą bombą to jest dosyć trafne wg. mnie porównanie, z tym że materiałem wybuchowym w tej bombie są/byli sami ludzie. Co do posklejania wszystkiego w jedną piękną całość to obawiam się że jest to niemożliwe. W każdym razie nie przed końcem świata i mocnej interwencji Boga. ---> Szok "Myslalam ,ze skoro jestes taki oczytany, to choc podasz mi alternatywe bym mogla zabiegac o zbawienie u Boga." Dziwnie znajomy sposób rozumowania :) Nie rozumiem czemu niby nie możesz zabiegać o zbawienie u Boga ? Ktoś ci zabrania ? To jest bardzo wygodne - dołączyć się do jakiejś "grupy ludzi" którzy to wszystko wiedzą i za rączkę zaprowadzą cię do zbawienia. Ale chyba nie jest tak łatwo. Już pisałem, nie będziesz rozliczana z tego którą religie obrałaś za prawdziwą, ale z twojego życia i z twoich uczynków. "Napislas ,ze bledem jest twierdzenie,ze musi istniec jedyna prawdziwa religia,napisalaes poza tym ,ze tak sie dzialo tylko w czasach starego testamentu,a odkad przyszedl Jezus sie to zmienilo,gdyz Ten oddal zycie za wszytkich.Zatem jak mam to rozumiec? ze bez wzgledu na to jakim jest sie czlowiekiem,obojetnie jak wielbie Boga,jak zyje na codzien,czy wogole wierze w Boga bez wgledu na wszytko kazdy dostapi nagrody?" Skąd taki wniosek ?? Jak zauważyłaś pewnie w ST był "naród wybrany" - tzn. ten który został przez Boga wyznaczony do pewnego celu, a od momentu gdy Jezus oddał życie za ludzi - KAŻDY może zabiegać o zbawienie, co przecież nie oznacza że każdy będzie zbawiony. Oczywiście można powiedzieć że są "pewne kryteria" które decydują o zbawieniu. Ale to już leży tylko w kwestii Boga i nic do tego ludziom. Wracając do punktu wyjścia - czy uważasz że przez przynależność do pewnego grona masz zapewnione zbawienie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szok szok szok
Zrozumiałam Twój tekst tak jak go napisalaś. Przeczytaj i zobacz. W Twojej drugiej wypowiedzi do mnie zaprzeczasz sama sobie, żeby na samym końcu przyznać mi rację. Napisałam , że zbawienie to dar boży i Ty to potwierdzilaś. Co do uczynków to napisałam że aby dostapic zbawienia trzeba wierzyć w ofiarna smierć Jezusa i jego zmartwychwstanie i uczyć sie jego nauk. Jeśli z serca bedziemy uczyc sie jego nauk to będziemy te naukl wcielać w życie codzienne. Jeśli Jezus uczy żeby sie milować bo po tym poznac kto jest jego uczniem, to nie będziesz do mnie czuła nienawiści i czekała na okazję żeby mi uprzykrzyć zycie. Bo czym jest miłość? Milość wybacza, usprawiedliwia, jest wyrozumiala i . t d. Nie pamietam które wersety charakteryzują milośc. Jesli bedziemy szczerze wierzyć to bedziemy też czynić tak jak naucza Jezus. I takie postepowanie nie bedzie dla nas żadnym wysiłkiem bo "brzemię moje lekkie". Jeśli natomiast nasza wiara nie bedzie poparta miłością do Boga i drugiego czlowieka to ta wiara bedzie martwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szok, szok, A o jakich uczynkach myslisz? Czy uważasz, że trzeba podjąc jakieś specjalne dzialania pod Boga? Żeby Mu sie spodobać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szok, szok Co do ludu bożego to myśle, ż ejesli każdy bedzie postepował zgodnie z naukami Jezusa to nie trzeba bedzie \"posrednika\"czlowieka aby interpretowal wg swojego uznania Pismo Świete. Zreszta jeden jest pośrednik między Bogiem a czlowiekiem - Jezus Chrystus. I nikt wiecej nie jest juz potrzebny. Uważam, że na pewno nie są potrzebni pyszni i nieprzystepni przywódcy religijni, którzy są łasi na chwałe równą Bogu. Żadna ze współczesnych organizacji religijnych nie przypomina chocby w minimalnym stopniu pierwotne chrześcijaństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich . :) Mam pytanie: Jesli Jezus powiedzial \" Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich. \" W zwiazku z tym,skoro wg niektorych nie istnieje widzialny lud Bozy,to jakze mozna i z kim sie spotykac i rozprawiac na tematy wiary? Malo tego,jesli mozna to,czy to nie bedzie powstawala kolejna nowa\"religia\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandorka Spotykam się z byłymi świadkami Jehowy, z tymi, którzy opuścili organizację bądź z przyczyn doktrynalnych bądź z powodu niechrześcijańskiego postepowania braci. Poznajemy na nowo Pismo Święte, jeśli jest taka ,mozliwośc to razem obchodzimy pamiatkę śmierci Jezusa, ale spozywamy chleb i wino bez wyjatków. Nie ma przywodcy, kogos kto ma dominujace zdanie i zniewala innych swoimi pomysłami. Co będzie dalej - nie wiem. Chcemy sie spotykać i spotykamy, ale nie jesteśmy żadną organizacja religijną. Co więcej nikt nikomu nie narzuca do jakiej religii ma wstapic. To jest prywatna sprawa każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szok szok szok szoooook
Do NIL i amber99 dlaczego tak sie wzbraniacie przed organizacja? czyz waszych mysli ,swiatopogladu nie uksztaltowala jakas organizajcja religijna?czy nie prowadzi was dalej za raczke i mowi wam co macie robic a czego nie? a cyzm wlasciwie jest organizjacja? jest to zwiazek lub stowarzyszenie ludzi,ktorzy zespalaja wysilki w celu prowadzenia jakiejs dzialalnoscil ub dazeniu do jakiegos celu.Czlonkowie danej organizacji maja wspolne przepisy administracyjne,normy lub wymagania. Oddani Bogu i ochrzczeni swiadkowie staja sie czlonkami organizacji Jehowy z wlasnego wyboru,nie zas z racji urodzenia,ani pod przymusem.Przycignely ich jej nauki i postepowanie oraz pragnienie uczesniczenia w podjetej przez nia dzialalnosci.Bog od samego poczatku dawal wskazowki swoim slugom jak maja zyc,,przy gorze Synaj zorganizowal swoj lud w narod i nadal mu prawa i przepisy zdotyczace Jego wielbienia oraz stosonkow miedzyludzkich.Ponadto USTANOWIL KAPLANOW,aby przewodzili w oddawaniu Mu czcii pouczali lud o jego wymaganiach,a niekiedy wysylal prorokow,zeby w razie potrzeby napominali i ostrzegali lud patrz 2 Ksiega Mojzeszowa24:12, 3 Ks.Mojzeszowa 33:8,10,Jeremiasza7:24,25.Chociaz Bog wysluchiwal modlitwy poszczegolnych czcicieli,to jednak wskazowek udzielal im poprzez organizacje! Pozniej po wylaniu ducha swietego w dniu piedziesiatnicy33 roku n.e zostal zalozony zbor chrzescijanski.Po powrocie Jezusa do nieba zbor ten stal sie narzedziem Jehowy,sluzacym do pouczania poszczegolnych chrzescijan,oraz do koordynowania ich wysilkow.Ponadto ustanowiono NADZORCOW zeby sprawowali przewodnictwo w miejscowych zborach. nad nadzorcami bylo ustanwione centralne cialo kierownicze, ktore podejmowalo niezbedne decyzje i czuwalo nad sprawnym prowadzeniem dzialnosci misyjnej. Tak wiec niema watpliwosci ze Bog mial swoj lud ktory byl zoorganizowany i zjednoczony w wielbieniu Boga.patrz,Dzieje Apost.14:23,16:4,5; 1list Pawla do Tymoteusza 2 rozdzial caly,nastepnie 1 Tym 3 rowniez cyly, dotyczy ustanawiania nadzorcow nad ludem Bozym,ja znalazlam cos dla Ciebie NIL 1Tym3:13 " bo ci co dobrze sluzbe pelnili,zyskuja sobie wysokie stanowiskoi prawo wystepowania w sprawie wiary,ktora jest w Chrystusie Jezusie"Tak wiec jednak moga byc ustanawiani ludzie do pasienia trzody Bozej. Ponadto prawdziwi czciele Boga mieli wykonywac dzielko ewangelizacji na calym swiecie,powiec wiec,jak mozna by to osiagnac bez zorganizowania? i jeszcze jedno w Hebrajczykow10:24,25 jest zacheta bysmy sie wspolnie zgromadzali w celu pobudzania sie do milosci i do szlachetnych uczynkow.Gdzie mozna by kierowac osobe zaiteresowana Bogiem i jego prawem,gdyby nie bylo organizacji? 1Kor14:33,40" Bog nie jest Bogiem nieporzadku,lecz pokoju(...)Niech wszystko odbywa sie przyzwoicie i spoosb uporzadkowany. 1Piotra2:9,17"Ale wy jestescie rodem wybranym,krolewskim kaplanstwem,ludem nabytym,abyscie rozglaszali cnoty tego,ktory was powolal z ciemnosci do cudownej swej swiatlosci" 17"Wszystkich szanujcie,braci milujcie,Boga sie bojcie,krola czcijcie" NIL zapytales mnie czy uwazam,ze przez przynaleznosc do pewnego grona masz zapewnione zbawienie? Uwazam ,ze to bardzo wazne nalezec do owego grona bo jak wczesniej wykazalam na podstawie Biblii sa tylko dwie opcje,szeroka brama i waska;imperium religii falszywej i wybrany lud Bozy,oczywiscie przenaleznosc do owego ludu Bozego nie gwarantuje mi zbawienia,gdyz Jezus powiedzial ,ze kto wytrwa do KONCA bedzie zbawiony,ponadto jak wiemy z Biblii juz za czasow pierwszych chrzescijan bywali uczniowie,ktorzy sie odlaczali od ludu albo postepowali w spoosb niegodziwy przez co musieli byc usunieci ze zboru,nawet najblizszy uczen Jezusa zdradzil Go,procz tego byly w zborze rozdzwieki dlatego tez Pawel nawolywal by sie zjednoczyli. Jednosc ludu Bozego byla bardzo wazna i jest nadal.i na zakonczenie Heb13:17" Badzcie posluszni tym,ktorzy wsrod was przewodza,i badzcie ulegli,oni bowiem czuwaja nad waszymi duszami jako majacy zdac sprawe"i jeszcze Jakuba1:22"Stancie sie wykonawcami slowa,a nie tylko sluchaczami"Mysle ze teraz temat wyczerpalam ostatecznie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szara wiedzma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szok, szok, szok No to trzeba bylo od razu sie przyznać, ze jesteś świadkiem Jehowy lub ich gorącym zwolennikiem. A skąd ty wiesz czy mnie ktoś prowadzi za raczkę? Każdy sądzi wg siebie. Ty jesteś prowadzona za rączkę. To widać. Tylko dziwi mnie twoja napastliwośc, tak obca świadkom Jehowy. A może w tej organizacji doszlo juz do takiej degrengolady, że nie tylko nauki sa fałszywe, ale i ludzie stali sie okropni. Czy ja się wzbraniam przed organizacją religijną? Jeśli znajde taką, ktora kieruje sie czystym slowem Bozym to natychmiast sie do nich przyłączam. Masz jakąś dziwną tendencję mowienia za kogoś. Ty wiesz najlepiej co ja myślę, co uważam i co chce a czego nie chcę. Wiecej pokory!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz mi szok szok szok
czy Ty kiedys nie pisalas pod innym nikiem. Ten sposob pisania nie jest podobny do pewnej dziewczyny ktora kiedys aktywnie udzielala sie na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz mi szok szok szok
powinno byc jest podobny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szok szok szok szoooook
amberr99 ja nie pisze agresywnie i wydaje mi sie ze jestem grzeczna,nikogo przeciez nie urazilam,wyrazam tylko swoj punkt widzenia. Wlasciwie to zaczelam pisac na tym topiku do NIL ,ale ze wypowiedzialas sie w sprawie mojego postu wiec pisalalm do was obojga. Wiaze sie to jeszcze z tym,ze wszyscy tak bardzo najezdzaja na swiadkow,ze maja swoja organizacje ze sluchaja swoich braci starszych jak i ciala kierowniczego,wiec napisalam co o tym mysle. Nierozumiem zatem skad taka zlosc z Twojej strony? To jest topik o swiadkach Jehowy wiec staram sie odpowiadac na wasze pytania.Mowisz ze od razu mialam sie przynac ze jestem swiadkiem ,nie ukrywalam tego,mozna to bylo wyczytac z kontekstu .Nie mam problemu z przynaniem sie do tego, ze jestem chwalca Boga Najwyzszego.Co do pytania czy juz tu bywalam na tym topiku to powiem ,ze bywalam,jednak nie bylam stala bywalczynia,wchodzilam od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szok, szok Każdy ma wybór. Chcesz należeć do organizacji świadków Jehowy to Twoja sprawa. Ja nie chcę. To organizacja, której tzw. niewolnik wierny i roztropny interpretuje Biblie tak aby pasowała do nauk przez siebie wymyslonych. Co więcej - tłumaczenie Biblii jest zmienione dla potrzeb dogmatów. To fałszywy prorok, ktory ciągle wymysla nowe daty końca świata. Kiedy jedna data sie nie sprawdzi, wymyśla nową. O innych dogmatach, z ktorych trzeba się bylo wycofac nawet nie wspominam. Czy tak ma wygladac kanał łączności z Bogiem? Czy Bóg podaje mylne informacje, albo zmienia zdanie, a zjawisko to nazywa \"nowym swiatlem\"? Czyżby Bóg bawil sie nami? Kpił z nas? Jesli proroctwo sie nie sprawdzi to nie pochodzi od Boga. A jesli ktos przy tej okazji powoluje sie na Boga to jest zuchwały i jest klamcą. I zginie. Jeden jest kanal łączności z Bogiem - to Jezus Chrystus. Sam Jezus powiedział, że nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przez niego. Tzw. niewolnik wierny i roztropny uzurpuje sobie prawo do zastapienia Chrystusa. To najwyzszego stopnia pycha i buta. Co zauważylam w Twoich wypowiedzach - chyba tylko raz wspomnialas o Jezusie Chrystusie, a przeciez w Nim jest wybawienie. Ale to jest charakterystyczne dla świadków Jehowy - marginalizowanie znaczenia Jezusa Chrystusa. Szkoda mi tych, którzy są slepi i pozwalaja na dalsza indoktrynacje i pranie mózgu przez zwykłych ludzi uzurpujących sobie prawo do nazywania siebie wybranymi. Sami sie wybrali. A co Bóg na to? A co do niewolnika wiernego i roztropnego to jeszcze nie czas na niego - on dopiero nastanie podczas wielkiego ucisku. Pomysl o tym. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi szkoda tych, ktorzy sie ty wypowiadaja... Czy to dla was forma studium Biblijnego?? Takie sa rady niewolnika?? Zabawni jestescie dajac sie wciagnac w te rozmowki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIL
Mat 23,24. Jeszcze coś napiszę, ale jak znajdę chwilę czasu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ijon Tichy
A może by tak Epos o Gilgameszu postudiować? Tekst starszy niż Stary Testament, nie mówiąc o prawie nowych Ewangeliach... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yyyyyyyy Nie dla każdego rady niewolnika mają jakiekolwiek znaczenie. Dla Ciebie widocznie tak, skoro zwracasz nam uwagę. Powiem tak - wolnoć Tomku w swoim domku. Wypowiadam się gdzie chcę i sama ustalam z czyich rad korzystam. Myśle , że inni wychodzą z tego samego założenia skoro zabieraja tu glos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×