Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość czuciela
1977..ja No nie całkiem tak jest jak piszesz. Mężczyźni nie moga zdradzac swoich zon, muszą byc wierni. W przeciwieństwie do muzułmanow. Męzowie śJ dbaja o żony, są czuli i troskliwi. Nie słyszałam aby którys ze S J wyzywał wulgarnie zone i co gorsza bił ją. Nie ma takich przypadków. Ta troska ze strony męża i podporządkowanie ze strony zony to nakaz biblijny. To nie jest wymysł śJ. Daję glowę, że gdybyś poobserwowała takie małżeństwo to też chciałabys takie mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czuciela
1977..ja "...tym nieczystym męzem czy bratem jest zarząd.." Wyjaśnij mi to prosze bo nie bardzo rozumiem. Ten zarząd to starsi zboru. Dlaczego nieczysty? Ponadto nie istnieje termin "zarząd".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1977..ja
czuciela "zarzad, czy jak ich tam zwia, "tak napisalam bo nie znam terminologii SJ Wiesz ale muzulmanie tez powinni przestrzegac zasad czystosci..a tego nie robia, wymagaja tego od kobiet! tego nigdy nie pojme(bo zony ich twierdza ze mezczyzni tez sa czysci i nie zdradzaja, baa nawet nie spogladaja na obce kobiety) Dlatego pomyslalam (wnioski z opowiadan) ze z tymy starszymi, czy jak im tam:P bedzie podobnie P.s. dodaje ze sa wyjatki zawsze i wszedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czuciela
1977..ja Starsi zboru to nie wszyszy mężczyźni. To niewielka grupa mężczyzn, mianowana na starszych zborów przez instytucję nadrzędną. W Polsce sprawami śJ zajmuje sie Biuro ś J w Nadarzynie kolo Warszawy. Starsi zboru kierują zyciem zboru. Nie wymyslaja zasad i przykazań. Posługuja sie biblią, stosuja jej zasady, a jesli czegos nie rozumieja to czekaja na stanowisko tzw. niewolnika wiernego i roztropnego. To on ustanawia zasady i reguly. Obecnie ten niewolnik to bodajże grupa 11 osób, mieszkająca i pracujące w Światowym Biurzu ś J w Brooklynie. Nie zawsze tak bylo. Wczesniej niewolnikiem była jedna osoba - prezes Towarzystwa Strażnica - najważnieszy czlowiek w organizacji. To on wymyslil wiele zasad i wiekszośc dogmatów, jak sie okazuje w większości błędnych. Jesli chodzi o moralnośc to jest u ś J na wysokim poziomie. Zdrady są nieliczne i wtedy taki brat czt siostra sa wykluczani ze zboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1977..ja
aha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SJ czesto
stwarzaja pozry super malzenstwa. Super meza i super zony. Tak dla ludzi. spaotkalam kilka takich przypadkow. Super na zewnatrz w srodku niestety juz nie tak ladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SJ często Być moze tak bylo. Wszędzie są wyjatki. Ja natomiast znam mnostwo małżeństw śj i jak dotad nie spotkalam złego związku. Szary ś J jest pokorny, szczerze wierzy i stosuje sie do zasad biblijnych. Ludzi z kierownictwa i wiekszości pionierów cechuje pewna pycha, poczucie ważności. To jest spowodowane tym, że maja przywileje, są wyróżniani . Takie traktowanie wypaczy każdy charakter, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijan
Do wszystkich ! Czy Waszym zdaniem S.J. to taki który powinien wybaczac nie 7 lecz 77 razy dziennie tym, którzy go obrazaja? Dlaczego niektórzy ludzie wystawiaja S.J. na tak okrótna próbe? - A w razie malego potkniecia natychmiast w wielkiej wrzwie wytyka sie S.J. to potkniecie. Klania sie przyklad Biblijny" o belce i oku" - pozdrawiam "sedziów" S.J. ********** Foto - pomnika upamietniajacego wydarzenie z 1397 roku o saleniu zywcem 100 Waldens´ow a 1000 aresztowanych (Badacze Pisma Swietego) przez Chrzescijan - w Garsten Austria - zobaczysz na stronie http://mijan-obserwator7.wrzuta.pl - (w ulubionych) - osobiscie wykonalem te zdjecia, gdyz zostaly one usuniete ze strony Internetowej Austrii, abysie mogli je zobaczyc, bo to sa fakty, których zacierac nie wolno. Czy Badacze Pisma Swietego lub S.J. palili kiedykolwiek wyznawców innych religii? - przenigdy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mijan Zajrzałam na stronę, którą podałeś. Wspominasz o religii falszywej. W religii świadków Jehowy tez jest wiele błędów i to znaczących. Są przekłamania chociażby w przekładzie Pisma Świętego Nowego Świata. Werset o źdżble i belce dotyczy tak samo świadków Jehowy jak i przedstawicieli innych religii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijan
Amber99 I w tym przypadku sie zgadzam z toba , ze przyklad o oku , zble i belce dotyczy wszystkich , tylko czy ci wszystcy sie tego trzymaja? i stosuja do siebie? wezmy dla przykladu twoja wypowiedz do mnie kierowana - ile jest w twoich slowach zakwasu w moim kierunku - ja przyjme te slowa z pokora, bo sprzeczka na nic sie nie zda. Byc moze uwazasz mnie za chwast z przypowiesci Jezusa o pszenicy i chwastach - wiec poczekajmy do zbiorow - pozdrawiam serdecznie Dodam, bo byc moze tego nie zauwazylas, ze ja czuje sie Swiadkiem Jehowy , a nie Swiadkiem Organizacji Swiadkow Jehowy, niby podobne , ale nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mijan, skarbeńku A gdzie Ty widzisz te zakwasy? Nic podobnego. I nie uważam Cię za chwast czy inne ziele. Skąd Ci to przyszlo do glowy? Ale Cie rozumiem. Prócz slowa pisanego nie mamy innego środka wyrazu i stąd często pomyłki w odbiorze naszych myśli. Jestem bardzo pokojowo nastawiona do Ciebie i wszystkich wypowiadajacych sie na forum. Jednakże mam prawo wyrazic swoje mysli i jesli one sa inne od oczekiwanych przez Ciebie to nie musi to oznaczać od razu zakwasów czy innych negatywnych odczuc. Możemy podyskutować o religii swiadkow Jehowy jeśli chcesz. Oczywiście bez obrażania . Sądzę jednak po tonie Twoich wypowiedzi, że dyskusja może byc przyjacielska i pozyteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mijan napisał Dodam, bo byc moze tego nie zauwazylas, ze ja czuje sie Swiadkiem Jehowy , a nie Swiadkiem Organizacji Swiadkow Jehowy, niby podobne , ale nie to samo. Nie musze chyba dodawać, że te slowa daja wiele do myslenia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijan
Amber99 mijan - napisal - odpowiadam Dobrze to zauwazylas i teraz wiem ze bardzo dobrze to rozumiesz. No coz taki wlasnie jestem i tego sie nie wypieram i wiem ze z tego powodu mam wielu wrogow nawet wsrod "swoich" (za nie posluszenstwo i nie poddanstwo) i stad byc moze moja nieufnosc do nowo poznanych ludzi. Pogladow moich jak widac nie ukrywam i twarzy nie zaslaniam, a na dialog jestem zawsze otwarty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mijan Bardzo mnie interesują dziedziny w ktorych jestes nieposluszny i nieskory do poddanstwa. Czy mozemy porozmawiać na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijan
odpowiadam : naprzyklad gloszenie w Internecie, to jest moje nieposluszenstwo i przed atakiem o odstapienie od tej formy gloszenia musze sie bronic milczeniem, gdyz moja argumentacja chyba nie trafia do niektorych S.J. i nietylko S.J. - sa i inne jeszcze punkty , ale to stopniowo ujawnie w zaleznosci od poznania ciebie - gdyz nie wszystkim musze sie opowiadac z tego co robie, a nie sadze (w/g mnie), ze postepuje niewlasciwie. Co by cie jeszcze interesowalo? i przyjmnij zasade : cos zs cos -ok? dzieki , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mijan Ok. Przyjmuję taka zasadę: coś za coś. Co mam zrobić aby zasada była zastosowana z mojej strony? :) Jeśli chodzi o Twoja działalność w internecie to ja osobiście nie widze przeszkód. Dlaczego to co robisz nie jest akceptowane przez współbraci? Przecież są strony internetowe śJ. To jaka jest różnica między wami? Albo albo. Albo Twoja strona jest niedozwolona ale inne strony również, albo wszystko jest dozwolone. Prawda? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijan
Amber99 Zasada "cos za cos" - znaczy , ze chcialbym abys nie byla tak bardzo anonimowa dla mnie i chce cos wiecej wiedziec o Tobie, co ulatwi nam rozmowe i spowoduje wieksza szczerosc naszych wypowiedzi, tak jak to normalnie w zyciu jest w kontaktach miedzyludzkich. Wchodzac na moje strony - wystawilem 15 Albumow z piesniami (do wejscia na kazdy zmieniasz tylko Nr.) http://mijan-obserwator1.magix.net oraz na wrzucie http://mijan-obserwator7.wrzuta.pl widzisz moje zdjecia , slyszysz moj glos i moje wypowiedzi - znasz mnie w wiekszym stopniu niz ja Ciebie. Masz jakby przewage nademna - doprowadzmy do rownowagi. Jezeli nie chcesz na ogolnym Forum sie ujawnic podaj nazwe swego nicka na skype , naniose Cie na liste do mojego pokoiku konferencyjnego o tematyce religijnej - bo mam taki zalozony ( mozesz rowniez polecic mi swoich zaufanych znajomych) i mozemy spotkac sie na zywo i przy kamerkach porozmawiac , mijan@tlen.pl adres kontaktowy - pozdrawiam --- mijan-obserwator z AT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak myślałam. :)). Skorzystam z Twojego adresu mailowego, jeśli można i prześlę trochę informacji o sobie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIL
Nie wiem co jest. Czasami się włancza a czasami nie :-/ . Można jeszcze wpisać w google : Jeremiah Films - Witnesses Of Jehovah : i po prostu włączyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czucieła
Nil Dzieki za linka. Tego filmu nie widziałam ale informacje w nim zawarte sa mi znane, Dlatego czuję sie oszukana. Dzięki jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee.... mam jeszcze jedno, nieco bardziej przyziemne pytanie... Gdzie ŚJ chowają swoich bliskich zmarłych? Są jakieś osobne cmentarze? (Jakoś nie widziałam jeszcze takowych) Czy może zmarli są chowani na tych komunalnych? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luronne Świadkowie Jehowy chowaja swoich zmarłych bliskich na cmentarzach jakie są w danej miejscowości. Najczęściej są to cmentarze komunalne. Swoich cmentarzy nie mają. Na wielu dużych komunalnych cmentarzach są kaplice z lodówkami do przechowywania zwłok. Tam są tez umieszczane zwloki zmarłych świadkow Jehowy. Często otwarta trumna wystawiana jest w kaplicy, a następnie wynoszona na zewnątrz gdzie odbywaja sie uroczystości związane z pochówkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijan
Amber99 - jesli mozna dolaczyc sie do Waszej rozmowy w temacie o pogrzebach, chcialem dodac, ze osobisie uczestniczylem w kilku pogrzebach (czesto palone sa zwloki), odspiewywana jest rowniez piesn Nr. 108 http://mijan-obserwator1.wrzuta.pl/audio/23DA5oPRnh/108_piesn_-_slowo_jehowy_jest_wierne i niekiedy organizuja skladke pieniezna dla wdowy lub wdowca, o ile jest w potrzebie. Po pogrzebie skromny poczestunek. (tak na komunalnym cmentarzu) , pozdrawiam - mijan-obserwator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIL
Czucieła powiedz mi jak ty, będąc Świadkiem rozumiałaś : Mat 24:23-27 : A jeśli ktoś wam powie: 'Oto tu jest Chrystus!' albo: 'Tam!', nie wierzcie. (24) Bo powstaną fałszywi Chrystusowie oraz fałszywi prorocy i będą czynić wielkie znaki i dziwy, żeby – jeśli to możliwe – wprowadzić w błąd nawet wybranych. (25) oto was przestrzegłem. ... Bo jak błyskawica ukazuje się od stron wschodnich i świeci aż po strony zachodnie, taka będzie obecność Syna Człowieczego. ??? Bo ja jakoś nie mogę tego zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czucieła
Nil Podczas studium tlumaczono mi, że tymi fałszywymi prorokami sa duszpasterze innych religii i sekt (sekta Moona), ale nie Świadków Jehowy. Ostatni werset ktory podałaś za Przekladem Nowego swiata brzmi inaczej w innych przekladach Biblii. W Pzekladzie NŚ -"..taka bedzie OBECNOŚĆ syna czlowieczego", w przekladzie innych Biblii - "...tak będzie z PRZYJŚCIEM syna czlowieczego". Czy widzisz róznicę? Ja studiowałam jeszcze w oparciu o drugi przeklad - przyjście syna czlowiczego. Wg doktryny Jezus przyszedł ponownie w roku 1914 i przyszedł z mieczem. A z czym kojarzy się miecz? Wtedy wybuchła I wojna światowa, ktora objęła jak blyskawica ( a blyskawica zawsze jest groźna) znaczna część świata. Nie bylo w historii wojny o takim niszczycielskim i dużym zasięgu. Poniewaz od tamtego czasu, a juz napewno od zakończenia drugiej wojny swiatowej nie bylo na swiecie ani jednegio dnia bez wojny trzeba bylo to jakoś wyjasnić, najlepiej dopasowują c tlumaczenie Biblii do sytuacji. Juz nie przyjście Syna czlowieczego jest jak błyskawica, ale ponieważ ta błyskawica cały czas błyska to teraz jest "obecność" syna czlowieczego. Wg doktryny Świadkow Jehowy Jezus wkrótce zaczął panować jako król i Bóg Jehowa oddał mu władzę nad Ziemia i niebem. Bylo to po roku 1914. Tymczasem w I wieku naszej ery Jezus mowi do swoich uczniów - dana jest mi wszelka władza na niebie i ziemi. Czyli panować zaczał juz wtedy, prawie 2000 lat wczesniej, a nie po roku 1914. Ponadto Biblia mowi w jaki sposób przyjdzie Jezus - i ujrzy go wszelkie oko. Czyli wszyscy będą widziec jego przyjście. Świadkowie Jehowy tłumaczą, z e Jezus przyszedł w sposób niewidzialny. No to Biblia klamie skoro ma go ujrzec wszelkie oko, a okiem najcześciej sie patrzy. Mozna tez mrugać. :) Prawda jest taka, że Jezus panuje w niebie jako król, ale na ziemię jeszcze nie przyszedl. Ot co. Co o tym myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIL
Każde jedno kłamstwo pociąga za sobą kolejne kłamstwo. Ciekawe jak długo tak można manipulować Pismem Świętym ? Początkowo gdy zapoznawałem się z religią ŚJ'y myślałem że wszystko pięknie, nie mogłem tylko znaleźć gdzie w Biblii jest mowa o tym że tuż przed końcem świata przyjdzie ktoś kto będzie wiedział kiedy to nastąpi. Skoro nawet Syn nie wie. Zacząłem się zastanawiać gdzie w Biblii można znaleźć coś takiego co mówiło by o nagłym przyjściu "PRAWDZIWYCH" świadków Boga, przy czym CAŁA reszta jest w błędzie. W pewnym momencie doszedłem jednak do wniosku że w Biblii jest całkiem sporo na temat działania Ciała Kierowniczego. Konkretnie : Uczeni w piśmie, fałszywi prorocy itp... A co do niewidzialnego przyjścia Jezusa to jedna z największych głupot jakie wymyślono. Pomijając fakt że już nie Jezus-[TYLKO człowiek] a archanioł Michał [tylko człowiek a jednak archanioł] powrócił, kolejny raz widać manipulację pismem świętym. Niektórzy wyjaśniają niewidzialne przyjście Jezusa poprzez wersety mówiące o tym że Jezus przyjdzie jak złodziej w nocy. Tyle że tu chodzi o to że przyjdzie NIESPODZIEWANIE, znienacka, w dniu w którym się go nikt nie spodziewa. Niech ten paradoksalnie śmieszny przykład pokaże do czego można jeszcze wykorzystać Biblię : Gdzieś w Ameryce został założony Kościół Konopii, którego to przywódcą duchowym jest wielebny Rubin. Konopie według wielebnego Rubina to ni mniej ni więcej tylko wymieniane w Biblii Drzewo Życia. Płonące Drzewo Życia przypomina zebranym, że muszą podążać za prawem pochodzącym od Boga i przykazaniami, które mają emanować z konopi, a dym, którym się zaciągają, ma zanosić ich modły do Boga. "Nasza kongregacja zobowiązuje członków do lektury Biblii, wiary w Boga i regularnego palenia ziela konopi jako sakramentu". Jemu się akurat nie udało, sąd nie był aż tak naiwny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIL
Biblia Brzeska NT (1563) Abowiem wieleć ich przyjdzie w imieniu moim, powiedając: Jaciem jest Krystus i wiele ich zwiodą. Biblia Gdańska (1632) Albowiem wiele ich przyjdzie pod imieniem mojem, mówiąc: Jam jest Chrystus, a wiele ich zwiodą. Biblia Poznańska (NT) (1974/1975) Wielu przyjdzie w moim imieniu, mówiąc: Otom jest. I zwiodą wielu (ludzi). Biblia Tysiąclecia, 4ed. (1965/1984) Wielu przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem. I wielu w błąd wprowadzą. Biblia Warszawska (1975) Wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest, i wielu zwiodą. Biblia Warszawsko-Praska (1997) Uważajcie, żeby was ktoś nie uwiódł; przyjdzie bowiem w imię moje wielu takich, którzy będą mówić, że to Ja jestem. I oszukają wielu. Przekład Dosłowny (NT) (2006) Wielu przyjdzie w moim imieniu, ze słowami: Ja jestem! I wielu zwiodą. Przekład Nowego Świata (1997) Wielu przyjdzie, powołując się na moje imię i mówiąc: 'Ja nim jestem', i w błąd wprowadzą wielu. Miałem napisać że Jezus przestrzegł przed tymi którzy będą twierdzić że już przyszedł, a będą zwodzić. No ale jak widać w przekładzie nowego świata dotyczy to tylko tych którzy mówią o sobie jako o Jezusie. Czyli przed takimi co fałszywie ogłaszają przyjście Jezusa nie było niby mowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×